Yem & Mama

Papağan Yem Markaları

Papağan Yem Markaları

Bugün sizlere papağan yemleri ve markaları hakkında az ve öz detaylı bilgiler vereceğiz. Yılların getirdiği hobi olarak bu işi yapanların tartışma konusu olan en iyi papağan yemi markası ne olabilir sorusuna yanıt arıyoruz. Sizler için derlediğimiz yem markalarını aşağıda ufak ufak bilgiler ile siz değerli hobi ile uğraşan veya profesyonel üretici arkadaşlarımızın takdirine bırakacağız.

Quik

Quik

Ülkemizde petshop mağazalarının vazgeçilmez ürünlerinden olup internet üzerinde de pek çok vazgeçilmez ürünleri mevcuttur. Genel itibari ile iyi bir profile sahip olan muhabbet kuşu yemi markası ve paraket yem markası olmaktadır.

Versele Laga

Versele Laga

Yine bir petshop mağazalarının en lüks yemi olarak sunulmaktadır. Bu yem markasında da oldukça fazla kullananı var ürünleri kaliteli tohum ve mineral oranını iyi ayarlayan markalar arasındadır.

Vitakraft

Vitakraft

Yerli piyasada diğer yem markaları gibi adından bahsettiren bir marka olmuştur. Muhabbet kuşu ve küçük papağan yemleri ile yine ön plana çıkan yem markasıdır.

Gold Wings

Gold Wings

Bir üst seviye de Gold Wings markasını görebilirsiniz. Ulaşabilirliği yine petshoplar veya internet üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Tohum ve mineral oranı diğerlerine nazaran biraz daha iyidir.

Psittacus

Psittacus

Büyük ve küçük papağan hazır paket yemlerinden olup yukarıda ki diğer yemlerden tek avantajı büyük papağanlara özel yem çeşitlerinin de bulunmasıdır. Ulaşılabilirlik çoğu pethop mağazalarında olmasada internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Wunder Vogel

Wunder Vogel

Seviye olarak psittacus ile aynı olup ürün yelpazesi olarak bir numara düşük olmasıyla bilinmektedir. Yine aynı şekilde petshop mağazalarında çok sık bualamasak da internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Benelux

Benelüx

Adı gibi lüks bir yem çeşididir. Kullanıcısını üzmez ama bazen kuşlarımızın beğenmediği de oluyor. Klasik yem markaları ile bir tutulmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Bonnie

Bonnie

Yine pethop mağazalarından kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir marka. Muhabbet,Sultan,Cennet, Bülbül vb. küçük paraketlere uygun yem çeşitlerini bulabilirsiniz.

Euro Gold

Euro Gold

Orta seviye de tavsiye edebileceğim yem markalarından olup bizzat kendi paraket ve muhabbet kuşlarımızda gözümüz kapalı kullanmaktayız. Piyasada çok çok rahat bulabileciğiniz bir marka olup bir çok alternatif yem çeşitleri de bulunmaktadır.

Jungle

Jungle

Piyasada ki kolay bulunabilen yem markalarının zincir son halkası olan Jungle birkaç yıl öncesine kadar popülaritesinden şuanda çok uzakta kendini geliştirme bakımında geride kaldı(Teknolojide Nokia markası gibi) ama yine de rahat bir şekilde petshop mağazalarında bulabileceğiniz ürünleri vardır.

Garden Mix

Garden Mix

Kullanıcısı nadir olan ama büyük ve küçük papağangiller yem markası olarak bilinir. Dış ithalat ürünleri arasındadır. Yukarıda saydığımız tüm ürünler dış ithal ürünlerdir nadir yerli üretimler var onları da aşağıda listeleyeceğiz. Bu markayı da bazı petshop mağazalarında bulabilirsiniz.

Zurich

Kullanıcısı özeldir. Kuşlarının alışmasından dolayı bu markadan vazgeçmeyen tanıdıklarımız var. Bu marka ile birlikte ithal yem markalarının potansiyeli ülkemizde yükseldi. Yerli üretimde ki markaların popülaritesinin artmasına bizler her zaman destek olmak isteriz ki yazılarımızda yerli üretimlere ayrı bir yer vermişizdir.

Nature Plan

Nature Plan

Yine petshop mağazalarının vazgeçilmez müşteriye b planı olarak sundukları bir marka olup son zamanlarda çok sık adından bahsedilir olduğunu duyuyoruz ve bu aralar çok sık da sorular gelmeye başladı.

Yeşil Boncuk

Yeşil Boncuk

Yerli girişimleri her zaman destekledik. Yeşil boncuk da %50 yerli %50 ithal ürün satışı yapmaktadır. Edinilen bilgilere göre Roxin,Vitapol,Yeşil Boncuk,Jerhigh,Xilong,gibi tescilli markaları da bünyesinde bulundurmaktadır. Petshop mağazalarında görürseniz şaşırmayın.

Beyaz Değirmen

Beyaz Değirmen

Yine bir yerli üretim markası olup üretimcilere özel yemler üretmektedir. Aşağı yukarı tüm yem çeşitlerinden bulundurmaktadır. Yüksek miktarda yem alımlarında oldukça avantajlı olmaktadır.

Energy Cube Organic

Energy Cube

Enerjisi bol büyük kuşlar için özel üretim olarak piyasada yer almaktadır. Özellikle büyük papağanlara ürün skalasında yer vermektedir.

Funny Birds

Funny Birds

Büyük papağanların vazgeçilmezi olarak bilinirdi eskiden. Şimdilerde ise alternatifleri çoğaldı ve piyasada bu markayı görmek zorlaştı.

Gwc

Piyasada pek bilinmesede yem yelpazesi oldukça geniş bir markadır. Değerini bilenler bilir tavsiye ederiz kullanıp deneyebilirsiniz. En büyükten en küçüğe tüm papağanlar yem çeşitleri var fiyatı da oldukça uygundur.

Lora Yem

Lora Yem

Bir yerli marka daha bu marka yerli olup yerli ürünleri markaları desteğimiz tamdır. Lora muhabbet kuşundan büyük papağan yemlerine kadar sklası çoktur. Alternatif olarak kraker vb. ürünleri de bünyesinde bulundurmaktadır.

Mavi Yeşil

Bir yerli marka daha sizlerle mavi yeşil kendi içinde de markalara bölünmektedir. Bunlar;Sevinç ve Berra olarak 3 ana grupda yem üretimi sağlamaktadır. Küçük ve büyük papağan ürün grupları bulunmaktadır.

MY yem

My Yem

Yerli marka olup kendi bünyesinde petshop mağazalarında papağan kanatlı hayvan yemi dışında kedi köpek gibi hayvanlara da paket yem sunmaktadır.

Pawise

Pawise

Yem markası olmaktan daha çok aksesuar markasıdır kendisi yem ile bağlantısı olmamakla beraber kedi ve köpek gibi hayvanların aksesuar ürünlerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Trixie

Trixie

Daha çok aksesuar oyun alanları, eğitim parkurları,alışılmışın dışında su kablarını bünyesinde bulunduran ve ek olarak da tuzlu mineral blok ürünleri ile piyasada kendinden bahsettirmiş bir markadır. Aksesuar ile yem markaları arasında bağlantısını da tuzlu mineral blok ürünü bağlantı kurmaktadır.

Pet Garden

Pet Garden

İthal ettikleri ürünleri piyasaya sunmaktadırlar. Kendi markalarına ait yemleri bulunmaktadır. Kendi bünyesinde oldukça uyguna satışını sunmaktadır.

Tropifit

Tropifit Budgie

Tropifit Budgie markasına özellikle yer verdik bu marka yemleri ile oldukça üst seviye olan vitamin ve mineral orantısı var ama gelelim ki kuşlarımızın beğenmediği birşeyler olabiliyor. Gerçekten mineral tohum ve vitamin orantısını iyi koruyan bir yem çeşitleri var.

Çimen Yem

Yerli üretim olup üreticilere hitap etmektedir. Toplu tüketimlerde fiyat olarak oldukça iyi olan çimen yem hobicilerin vazgeçilmez adresi haline gelmiştir.

Deli Nature Yem

Deli Nature

Yaşam içindeki canlılar yalnızca insanlardan ibaret değildir. Bu canlılar arasında insanlara eğlence veren ve huzur katan en özel canlılar, kuşlar, balıklar ve hemstırlardır. Bu canlıları sevmek insanların daha sevgi dolu olmalarına sebep olur. Deli Nature hayvan yemi alanında özel bir markadır ve Türkiye genelinde satışa sunulur. Tahıllardan özel prebiyotik olarak üretimi sağlanan bu yemler hayvan sağlığına detay katan özel ürünlerdir. Hayvanlarınız için özel bir yem temin etmek için deli nature ürünlerini tercih edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle