Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşlarının en nazik ve kırılgan olanları lutino muhabbet kuşu adı ile alınır. Bu kuşların rengi tek renk ve limon sarısıdır. Görüntüsü son derece güzel olan bu kuşların ise bakımı diğer muhabbet kuşlarından zordur. Zarif bir yapısı olduğundan sürekli olarak özen ve itina isterler. Bunun yanı sıra tıpkı bir insan sıfatındaymış gibi her şeyi yemek içmek isterler. Bunun yanı sıra laf dinlemeyi çok seven bir özellikleri vardır.

Sesleri diğer muhabbet kuşlarına bakılarak biraz daha tiz ve yüksektir. Görünüşleri çok tatlı olan bu kuşlar, büyük kafeslerde yaşamayı daha çok severler. Ev ortamına çok yakışan lutinonun en belirgin özelliği gaga rengidir. Lutinoların gaga rengi pembedir. Ayakları ise kahverengi ve siyahımsıdır. Son derece sevimli olan bu kuşlar, sakin yapıları ile sahiplerine kur yapmayı da severler.

Lutino Muhabbet Kuşu Özellikleri

Lutino Muhabbet Kuşu Özellikleri

Muhabbet kuşu denildiğinde akla enerji yüklü küçük kuşlar gelir. Lutino muhabbet kuşu özellikleri açısından ise çok enerjik bir kuş değildir. Daha narin yapıya sahip olmasıyla daha az hareketlidir. Bu duruma korkaklık benzetmesi de yapılabilir. Ülkemizde çok sevilen bir kuş olan lutino, sahiplerinin onu ellerine alarak sevmesine ilk etapta izin vermek istemez. Bu süre zarfında sahiplerinin parmaklarını ısırmak için hamleler yapar. Ancak bir süre sonra sahiplerinin onu eline almasına izin verir.

Lutino Muhabbet Kuşu

Lutino kuşu diğer muhabbet kuşlarından çok daha farklıdır. Bu kuşlar bir insan misali bazı durumlara karşı hissiyatlarını kullanır. Herkese aynı seviyede muamele etmeyen lutinolar, bazı insanlara karşı hiç sevecen değildir. Renkleri limon sarısı olan bu kuşlar son derece güzel ve muhteşem tasarımlıdır. Saf sarı renklerinin parlaklığı ile gece ışıklar kapatıldığında bile renklerini fark etmek mümkündür. Yavru olanlar kafes içlerinde yavaş yavaş yürürken, erişkin olanlar ise kafes içinde uçmayı çok sever. Ancak sahiplerinin eline gelme konusunda sıkıntı yaşarken ellerini ısırdığı dahi olmuştur.

Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Saf sarı renge sahip olan Lutino muhabber kuşları, yalnızca kuyruğunda beyaz ve sarı tonları bulunan kuşlardır. Bu kuşlar oldukça zeki ve inatçıdır. Günümüzde evlerde en çok beslenen lutino muhabbet kuşu fiyatları ise farklılık gösterir. Fiyatları 75 lira ile 150 lira arasında değişiklik gösterir. Bu fiyatlar kuşların yavru olmalarına ve bakımlı olmalarına göre değişim gösterir. Evlerde daha sakin bir kuş beslemek isteyenler lutinoları tercih edebilir. Geceleri uyuyan ve gündüzleri daha sessiz sakin kalan bir muhabbet kuşu arıyorsanız lutino sizler için yeterli olacaktır.

Son derece güzel bir tüy rengine sahip olan lutino muhabbet kuşu ses tonuyla da sahiplerini etkiliyor. Dışarda uçma konusunda zorlanan ve korkak bir yapı taşıyan Lutinolar, sahiplerinin parmaklarını ilk zamanlarda ısırsalarda bir süre sonra alışarak, ellerine dahi gidecektir. Sevilmeyi çok sevmeyen bu havalı kuşlar oldukça sevimli ve güzel görünümlü olmaktadır.

Lutino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Lutino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Tüm muhabbet kuşlarında olduğu gibi lutino muhabbet kuşu cinsiyet ayrımı yapmak için cere rengine bakılır. Cere rengi pembe ya da mor olan lutino muhabbet kuşları erkek, kahverengi olan muhabbet kuşları ise dişidir. Bu kuşları birbirinden erkek veya dişi olarak ayırmak için cere rengine bakmanız yeterlidir.

Lutino muhabbet kuşları çok özel bir renge sahiptir. Kimileri bu kuşlarım rengi için limon sarısı gibi derken kimileri ise güneş gibi parlıyor ifadesini kullanmaktadır. Hoş ve alımlı yapıları ile sahiplerinin gözlerini kamaştıracak floral taşırken aynı zamanda izlemesi kişilere keyif verir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle