Anasayfa / Hayvanlar / Kırmızı Lekeli Lori Papağanı

Kırmızı Lekeli Lori Papağanı

Bilinen Alt Türü

  • R. Kordoana

Yaşam Alanları

Kuzeybatı Guinea ve Salawati bölgeleri doğal yaşam alanlarıdır. Alt türü olan C.R. Kordoana’da Biak bölgesindedir. Bunlar yerlilerin yakalaması yüzünden nesli tükenme tehlikesi yaşamaktadır.

Bölge olarak tropik ormanlık alanları seçerler. Kuluçka dönemlerindeki süre  dışında ufak gruplar halinde ağaç tepelerinde yaşarlar.

Genel Tanımı

Yaklaşık 17 santimetre olan bu tür de birçok lori türü gibi güzel ve canlı renkleri ile dikkat çeker. Ana renkleri açık ve koyu yeşil tonları arasında değişir. Bu renklere ek olarak kırmızı, koyu mavi ve hatta sarı tonlarda tüyleri de mevcuttur.

Üremeleri

Tüm yıl boyunca üredikleri söylenir. Yuva yapmak için ağaçları, ağaç tepelerini seçerler. Her kuluçkada en az 2 adet yumurtaları olur. Kuluçka süreleri yaklaşık 22 – 23 gün sürer. Yumurtadan çıktıktan sonra 5 – 6 hafta içinde tam tüylenip, uçmaya hazır olurlar.

Beslenme Şekilleri

Diğer Loriler gibi çiçeklerden, bunların polenlerinden meyve özleri(meyve nektarı) ve sulu yumuşak meyvelerden yerler.

Evcil Olarak Bakımı(Kafes Hayatı)

Loriler evcilde konuşmaya yatkınlıkları ve taklit yetenekleri nedeniyle tercih edilirler. Yalnız önemli olan bir Lori aldığınızda özellikle farklı beslenme şeklini göz önünde bulundurup ona göre almanızdır. Gayet meraklı, hareketli türler olduğundan, ilgiye ve gün içinde bu hareket ihtiyaçlarını giderebilecek uygun ortama ihtiyaç duyarlar. İlgisiz kaldıklarında, sıkıldıklarında ebatlarından hiç beklenmeyecek düzeyde gürültü yapacak türde papağanlardır.

Ayrıca Kontrol Edin

Evde açıkta ilaç bırakmayın meraklı papağanlar tadına illaki bakacaktır.

Papağanlar İçin Ev Güvenliği

Yapılan araştırmalarda ve ayrıca bizim tecrübelerimiz sabittir ki; çok az papağan yaşayabileceği süre kadar hayatta …

Papağanların Günlük Bakımı

Tüm canlılarda olduğu gibi, papağanların da gün ışığına ihtiyaçları vardır. Bu ışık sayesinde vücutlarında yeterli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.