Anasayfa / Pakistan Papağanı / Pakistan Papağanı

Pakistan Papağanı

Bu papağan türünün latince adı Psittacula krameri’dir. Papağangiller famişyasının bir üyesidir. Pakistan papağanı ya da yeşil papağan veya küçük iskender papağanı isimleride bilinir. Doğal olarak şehirlerde yaşamaya alışır olmuş ve küçük sürüler halinde şehirlerde yaşayabilen türlerden birisidir. Ülkemizde de doğal yaşamda bazen görebiliriz. İskander papağanı ile karıştırılmalarına rağmen papağan türü iskender papağanına göre küçük yapıdadır ve bazı detay farklılıkları da vardır.

Genel Özellikleri

Tüyleri yeşilin çeşitli tonlarındadır. Gagaları ise kırmızı renklidir. Dişilerde boyunda herhangi band yokken erkek olanların boyunlarında siyah boyun halkası ve pembe ense bandı vardır. Ortalama boyları kuyruklar dahil 40 cm civarındadır. Kanatlar ise açıldığında yanlardan yine 40 cm civarında bir boya sahiptir. Ağırlıkları ise 300-400 gram arasında değişir. Doğal ortamlarında ağaç kovuklarına yuva yaparlar. Hızlı uçarlar ve uçarken sesler çıkarırlar. Ortalama yaşam süreleri 15 ile 30 yıl arasında değişmektedir.

Kafes Ortamındaki Pakistan Papağanları

Konu Özeti
Pakistan Papağanı
Yazı Başlığı
Pakistan Papağanı
Konu Açıklaması
Doğal ortamlarında ağaç kovuklarına yuva yaparlar. Hızlı uçarlar ve uçarken sesler çıkarırlar. Ortalama yaşam süreleri 15 ile 30 yıl arasında değişmektedir.
Yazarı Kim?
Yayıncı Adı(Kaynak)
Papağanlar Portalı
Kaynak Logosu

Ayrıca Kontrol Edin

Papağan Bağırma Çığlık Atma

Papağanlarda Bağırma ve Çığlık Atma

Papağanlarda karşılaşılan en önemli sorunlardan biride bağırma ve çığlık atmadır. Kulağı tırmalayıcı sesleri ile sizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.