Papağanlar, Sultan Papağanı

Silver Sultan Papağanı

Silver Sultan Papağanı

Normal Griden türemiş olan Gümüş sultan bir alt tür olarak geçmektedir. Bu türler de genellikle kafa kısımları sarı, vücutlarında ise grinin en açık türü görülmektedir. Vücutlarında siyah leke barındırmayan bu türlerin ayakları ve gagaları pembedir ve bu özellik Gümüş sultan türünün en belirgin özelliğidir. Dişi türlerin kanatlarında ki tüylerinin alt kısmında sarı barlar bulunmaktadır. Böylelikle dişi erkek ayrımı yapılmaktadır. Silver White Face çok nadir görülen bir alt tür olarak geçmektedir. Albino ve Silver cinslerinin mutasyonlarından oluşan bu tür de baskın genler sebebiyle her yavrunun benzeme olanağı olmayabilir. Diğer papağan türlerine göre daha soluk renklere sahip olan bu cinste, yüzlerinin üzerinde turuncu ve sarı benekler bulunmaktadır.

Gümül Silver Sultan Papağanı

Silver Sultan Papağanı Özellikleri

Sultan papağanı kakadu familyasının bir alt ailesi olarak geçmektedir. Büyük bir aileye sahip olan kakadu genelde Avustralya’da yaşayan bir ailedir. Avustralya’dan ticari veya benzer yollarla gönderilen bu aile kırmızı, sarı, beyaz ve gri renklerden oluşmaktadır.

Sağlam, büyük gagalara sahip olan kakudugiller, ağaçlarda bulunan böcekleri avlamak, kökleri bularak çıkarmak ve de kabuklu yemişleri kırmak için ideal gagalara sahiptirler. Kakadular, ağaçların kovuklarına yuvalarını yapar ve ağaçların tepelerinde yaşamaktadırlar.

Silver Gümüş Sultan Papağanı

Çeşitli sesler çıkarmaları ve taklit yeteneklerinin gelişmiş olması bu ailenin en önemli özelliklerinden biri olmuştur. Çeşitli sesleri ve insan seslerini çıkarabilen bu türler, ıslık çalabilir ya da bir telefonun sesini taklit edebilirler. Ortalama yaşam süreleri 20 yıl olan sultan papağanı türlerinden bazıları ise 50 yıla kadar yaşayabilmektedir.

Silver Sultan Papağanı Fiyatları

İlk olarak 1770 yılında keşfedilmiş ve kökeni Avustralya’dan gelen sultan papağanı türleri, önce Amerika’ya daha sonra ise Avrupa’ya gönderilerek evcilleştirilmesi sağlanmıştır. Dirençli ve kuvvetli olan bu türlerin genellikle kolay ve zahmetsiz bakımları vardır. Bu sayede hem ev ortamında ki yaşantıya hem de ev içinde ki bireylere uyumluluk sağlamaktadır. Çocuklarla da arasının iyi olduğu Sultan papağanı bu sayede yaptığı taklitlerle de iyi vakit geçirir.

Silver Sultan Papağanı Özellikleri

Silver Sultan Papağanı Fiyatları

150-200tl gibi ücretlere sahip olacağınız sultan papağan türleri mevcuttur. İstediğiniz türün yaşı ve cinsiyetine göre fiyat değişiklik gösterebilmektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir