Kakadu Papağanları, Papağan Türleri

Molukan Kakadu

Moluccan Kakadu

Molukan Kakadu Papağanı (Cacatus Moluccensis)

Papağanlar evlerimiz de besleyebildiğimiz evcil hayvanlar arasında başata gelir genel olarak bizler evlerimiz de birkaç cins arasından tercih yapar ve besleriz. Bunun yanı sıra birçok papağa türü ve bu türler içinde birçok özelliğe sahip olanı vardır. Bu hayvanları tatlı ve sevilesi yapan sadece konuşmaları değildi. Bu papağanların birçok hareketinde insanlara hoş gelecek türdendir bu papağanın özelliklerine geçmeden önce genel özelliklerinden bahsedelim. Papağanlar genel olarak ormanlık yerleri seven canlılardır. Bu canlılar sadece ormanda değil evlere adapte de olabilir ancak bizim düşüncemiz bırakın ormanda kalsınlar alacaksanız da evinize küçükken alın çünkü ortalama bir papağan yaşamı boyunca 3 veya 4 el değiştiriyor. Papağanlar ömür olarak da insanlara yakın bir yaş yaşarlar yaba bir papağan en az 50 sene yaşayacaktır. Bu papağanı almadan bunları da hesap ediniz.

Molukan Kakadu Özellikleri

Molukan kaktüs papağanı ortalama 50 cm boy aralığına sahiptir. Bu hayvanlar boylarıyla cinsleri içinde küçük sayılmayacak bir boya sahip olmakla birlikte en küçükleri bizlerinde rahat tanıdıkları sultan papağanlarıdır. Molukan koktular beslenme olarak da türlerine benzer olan çekirdek ve benzeri şeylerle beslenebilen hayvanlardır. Ama bu konuya daha da açıklık geçireceğiz.
Molukan kakadu ne sever?

Moluccan kakadu papağanları sizlerle uğraşmaya bayılırlar ağaçlardan sarkma onların en sevdiği başka bir özelliğidir. Hunharca gülebilen bu papağanlar kart sesleri ile etkileyici ve bazen kızınca sizi korkutacak kadar da kabadayı papağandır. Yani siz o nasıl istiyorsa ona izin verin yapsın değmeyin papağanımızın keyfine ondan sonra daha neşeli ve daha iyice olacak daha çok konuşacak olan papağanımız, küstüğü zaman pek konuşmaz. Bunun yanı sıra kakadalar 20 ila 70 sene yaşayacak olan bir kuş olduğu için miras niteliği taşıyacak dar. Onu bırakacak kimseniz yoksa almamanız daha iyi olacaktır.

Molukan Kakadu Besleme Çeşitleri

Öncelikle bilelim ki her kuş farklı yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra benzer özellik de taşıyabilir ama taşıyor diyende aynı beslenme uygulamasını dayatmayın. Bu papağan çeşidimiz öncelikle çekirdeğe bayılır hatta onla uğraşırken vereceğiniz çekirdeğe daha çok bayılır. Yeşillik de yer ama fazlası onu ishal edip ölümüne neden olabilir onun için yeşilliğe dikkat edin ki kıvamını kaçırmayın. Bu papağanlarımız vitaminde ihtiyaç duyar çünkü onları doğal ortamlarından ayıracaksınız. Bunun için yapmamız gereken nedir doğal ortamı olmadığı için alamayacağı vitamini ilaç tedavi olarak beslenmede suya katarak vermektir. Bu papağanlarımız için bir yere gidiyorsanız tek bırakmayanı yemini suyunu korsanız bir şey olmayacaktır ama yine de siz dikkat edin her papağan da aynı reaksiyonlar meydana gelmiyor. Papağanlar için bilmeniz gereken durumlar bunlardır ama bunlar genel bilgilerdir. Birde herkesten duymayacağınız ve sizler için papağan beslemede püf noktalar vardır. Bunları size anlatalım.

Papağanlar hakkında püf noktalar

Bu hayvanlar size tam bir arkadaş olacak ve bu durumu onlara hissettirmeniz gerekecektir. Bununla birlikte bu papağanlarla uğraştığınız kadar size bağlılığı artacaktır. Ona müzik dinletmeye dikkat edin ve ona kaba olan müzikler yerine kibar ve naif müzikler dinletin bu onun daha sakin ve eğlenceli olmasına fayda sağlar diğer türlüde çok eğlenceli olur ama ağzı bozuk bir papağanla baş başa kalırsınız.

Papağanınız tüylerine ve kendine bakan bir papağan olsun istiyorsanız ona nasıl temiz kalması gerektiğini anlatın sizi severse kendine de sizin istediğiniz gibi bakacaktır. Bilakis papağanlar aptal değil çok akıllı canlılardır. Sizlere şimdiden bu güzel varlıkla başarılar.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Esta
Esta
3 yıl önce

Uzun süredir yavru molikan kakadu arıyorum satan yerler faiş fiyat istiyor yardımcı olacak bir satıcı var mı