Sultan Papağanı

Grey Sultan Papağanı

Grey Sultan Papağanı

Normal grey sultan papağanlarının renkleri koyu gridir. Bu türlerin üzerinde turuncu benekler bulunmakta olup kanatların kenar kısımlarında beyaz çizgiler bulunmaktadır. Bu tür sultan papağan türlerinin de yüz renkleri cinsiyetlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kanatlarının altından başlayıp kuyruk sonlarına kadar uzanan sarı renkli yatay çizgiler bulunan bu türün ayak ve gaga kısımlarında siyahlıklar bulunmaktadır. En çok rastlanan sultan papağan türlerinden biridir.

Grey Sultan Papağanı Özellikleri

Grey Dişi Sultan Papağanı

Gri olan sultanlar dişidir. İlk 6 aylık bir süreçte bu sultan papağanları dişi görünümlü olabilmektedirler. 6 ay sonra papağanlar tüy dökümlerini atlatırlar ve erkeklerde erkeklik belirtileri başlar, dişilerde ise hiçbir belirti olmaksızın sabit kalır. Bu tür mutasyonlarda cinsiyet ayrımının net bir şekilde anlaşılması için tüy döküm süresini atlatmış bir kuşa sahip olmanız gerekmektedir. Pet shop dükkanlarında satılan kuşların geneli %75 inden fazlası 6 aydan büyüktür ve cinsiyet ayrımı kolaylıkla yapılır.

Grey Sultan Papağanı Fiyatları

Diğer sultan papağanlarında da olduğu gibi bu tür papağanlarında fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Daha net bir fiyatı pet shop’lara sorarak öğrenebilirsiniz. Ortalama olarak söyleyecek olursak 150-200₺ gibi tutarlara sultan papağan sahibi olabilirsiniz.

Grey Sultan Papağanı Fiyatları

Grey Sultan Papağanı Özellikleri

Sultanlar başka kuşlara göre daha çok davranış birliği gösterirler. Büyük bir alanı yaptığı aynı davranışlarla, aynı şeyleri anlatır. Bunun nedeni sürüler durumunda yaşamaları ve sosyalliği sevmelerinden kaynaklanır. Birbirlerine bakarak çok sayıda şey öğrenirler, rahat rahat  etkileşim kurabilirler. Bu amaçla bilhassa erkekleri konuşmayı öğrenir, taklit becerisini kullanabilir.

Gaga gıcırdatma: Sultan türleri alt gagalarını sol ve sağ tarafa hareket ettirerek bir takım sesler çıkarırlar. Bu hareketi yalnızca sultan papağanları yapabilir. Bunun manası her şeyin yolunda olduğudur. Mutlu olanlar bunun genelde uyur iken evvelce çıkarırlar. Bu sesi çıkaran sultan rahatsız edilmemelidir.

Grey Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı

Kendi ismini tekrar etme: Sultanların erkekleri bir takım kelimeleri öğrenebilirler. Bunların içersinde olan kendi adlarını birtakım durumlarda sıksık olarak tekrarlar dururlar. Bunun manası ilgi istemesi, sevilmesi, onunla konuşulmasını istediği, kafesinden salınıyorsa dışarı çıkmak istediğini anlatır.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir