Kakadu Papağanları, Papağan Türleri

Gang – Gang Kakadu Papağanı

Gang - Gang Kakadu

Gang – Gang Kakadu Papağanı (Callocephalon Fimbriatum)

Gang-Gang kakadu papağanı papağan cinsleri için de en çok bilinen türler içindedir. Genel olarak avustralyda ve birkaç bölgede daha bulur ama yaşama uygunluk olarak adapte konusunda sorun çekmeyen bu papağan sevimli tarzıyla insanların dikkatini çeken bir türdür. Papağanların genel özelliklerini taşıyan bu kuş farklarıyla da diğerlerinden ayrılır. En güzel yanı kendini sevdirecek hareketleri olan gang- gang Kakadu papağanının ömrü de bir insanınki kadar olmaktadır. Sizler için ilgi çekici olan bu hayvan evde beslemek isteyenler içinde güzel bir yoldaş olacaktır.

Gang-Gang Kakadu Papağanı Farkları

Gang- gang Kakadu papağanı kendi cinsinden olan kuzenleriyle benzer özellikler taşımakla birlikte farklı özellikler de taşımaktadır. En büyük fark olarak sadece kendi istediklerinde kaldırdıkları ibiklerini gösterebiliriz. Bununla birlikte bu ibikler onlara çok yakışıyor. Renk olarak diğer türleri birçok renge sahipken bu papağanımız genellikle siyah ve beyaz cinlerinden oluşmaktadır. Kakaduları diğer hemcinslerinden ayrı kılan ise yağ bezlerine sahip olmamalarıdır. Bu hayvanlar kendi yağ dokusu olmadıkları için soğuğa ve yağmura karşı kendi tozlarını üretip su geçirmezler bu sayede vücut sıcaklıklarını korurlar. Bu hayvanları önemli kılan özellik de budur. Bu papağanlar ayak yapısı olarak tırmanmaya meyilli hayvanlar olmakla birlikte insanlar gibi bir tırmanma yapısı içinde olup çok iyi tırmanıcılardır. Bu kuşları benzersiz kılan bir diğer özellik de denge konusudur. Dengede durmak konusunda diğer benzer türlerinden daha iyi dengede durabilirler.

Gang – Gang Kakadu Papağanları ve Sevdikleri Aktiviteler

Gang-Gang Kakadu papağanları genel olarak yemden çok hoşlanır ve sürekli bir şey yemek isterler. Baş aşağı sarkmaktan çok keyif alan bu papağan cinsleri her zaman şımarık hareketlerden ve dikkat çekmekten de çok keyif alırlar. Gang-Gang Kakadu Papağanı ayrıca ağaçlarda baş aşağı durmaktan ve yıkanmaktan çok hoşlanmaktadır. Sizlerde eğlenmek ve evde eğlenceli bir dost edinmek isterseniz bu papağan türü tam size göredir.

Gang-Gang Kakadu Papağanı Türleri

Gang-gang Beyaz Kakadu

Gang-Gang Beyaz Kakadu Papağanının en büyük fiziksel özellikleri yelpazeye benzer olan ibikleridir. Bu papağanlar türü içindeki kakadulara göre daha iri ve daha görkemli olmakla birlikte beyaz rengin renk özelliklerine göre siyah kakadulara göre birkaç alt renge daha sahiptir. Yıkanmak konusunda çok istekli olan bu hayvanlar genel olarak ağaçlar da yağan yağmurlarda yıkanmaya ve tüylerini karıştırmaya bayılırlar.

Gang–Gang Palmiye Kakadusu

Gang-Gang Palmiye Kakadusu olarak bilinen bu güzel kuşlar siyah renkleri ve dik duruşları ile emsalsiz bir asalet içinde olurlar bununla birlikte en büyük farkı gagasıdır. Gaga olarak tür içinde diğer kakadulardan çok daha iri bir gagaya sahip olan bu kuş türü beslenme konusunda da çok istekli bir türdür. Palmiye kakadusunun bir diğer farklı özelliği olan heyecan duygusuna çok daha fazla sahip olması ve bu heyecan duygusu sırasında yanaklarında bulunan tüyler renk değiştirmeye meyillidir. Bölgesine çok hâkim bir kuş olan bu papağan bölgesinde başka kuş görmekten hoşlanmazlar.

Gang-Gang Papağanları ve Yuva Yapma Çeşitleri

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki bu kuşlar evde yaşayabilir. Doğada ise yaşamlarını sürdürürken kendi yuvalarını özenle yaparlar, kimisi ağaç yarıklarında boş yer bulurlarsa oraya hemen yuva yaparlar kimisi ise ağaçları soyarak onlardan yuva yaparlar.

Gang-Gang Papağanları Nasıl Beslenir?

Gang-Gang papağanları nasıl beslenir? Sorusunun cevaplarını yazalım. Bu papağanlar güçlü gagalara sahip kuşlardır. Onun için kabuklu ürünleri daha çok severler. Evde besleyeceğiniz papağanlar çekirdek ve bazı fıstık çeşitlerine bayılırlar. Bu kuşlar evde sizler için çok güzel bir dost ve arkadaş olacaktır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle