Afrika Papağanları

Jako Papağan Fiyatları

jako papağan fiyatları

Ülkemizde ve dünyada kuş besleme hobisi her geçen gün yaygınlaşıyor. Bu doğrultuda da insanlar farklı kuş türleri ile ilgili bilgi edinmek istiyor. Bu aynı zamanda hobi olmanın dışında bir iş alanı olarak da ortaya çıkıyor. Son zamanların en fazla öne çıkan kuşlar arasında papağanlar ilk sırada geliyor.

Özellikle jako papağanlar hem özellikleri hem de görünüşleri itibari ile çok fazla araştırılıyor. Bu yüzden de jako papağan fiyatları internette sıkça araştırılıyor. Konuşma yetilerinin iyi derecede gelişmiş olması nedeni ile jako türü papağanlar, yoğun bir ilgi çekiyor. Piyasada farklı fiyat düzeyleri olsa da 250₺’den başlayıp 15.000₺’ye kadar fiyat seçenekleri olduğu görülüyor.

Papağan Jako Satılık

Jako Papağan Fiyatları Pet Shop

Jako papağan türlerinin pek çok ilgi çekici özelliği bulunuyor. En fazla ilgi çeken özelliği ise sahip oldukları ileri konuşma yetisidir. Bununla birlikte eğlenceli kuş türleri olarak bilinirler. Bu tür bir papağan satın almak isteyenler internet üzerinden satış yapılan siteleri ya da pet shopları kullanabilir.

Jako papağan fiyatları pet shop özelinde değişiklik gösterir. Papağanın yaşı ve özellikleri doğrultusunda pet shop tarafından sunulan fiyatlar farklılık gösterir. İnternet üzerinde satış yapan bir pet shop ile iletişime geçerek ya da bizzat satış yapılan yere giderek kuş fiyatları hakkında araştırma yapılabilir. Genel olarak 500 TL ‘ye de 5000 TL’ye de bulunabiliyor.

Gri Jako Papağan Fiyatları

Jako Papağan Fiyatları Sahibinden

Jako papağanlar gri, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahiptir. Bu kuşlar hem akıllı hem de eğlenceli bir doğal yapıya sahiptir. Bu sayede de kelime öğrenme ve bulunulan ortama alışma konusunda zorluk yaşamazlar. Kısa bir süre içinde ortama adapte olurlar. Birçok kişi bu kuşları besliyor ve yavrularını satıyor.

Jako papağan fiyatları sahibinden alınarak beslenebilir. Meraklı bir kuş türü olarak bilinen bu papağanlar sahibi tarafından belirlenen fiyat ile satışa sunuluyor. Bu nedenle de fiyat konusunda birçok farklı seçenek ortaya çıkıyor. Geçişli renk yapısına sahip olan bu papağanları istenilen fiyatlara bulmak bu sayede mümkün oluyor.

Jako Papağan 250₺

Papağan Jako Fiyatları

Jako papağanlar dünya genelinde birçok farklı bölgede yaşar ve bulunabilir. Bu yüzden de ulaşılması zor bir kuş türü değildir. Rahat bulunabilir olması onu beslemek için sık tercih edilen bir kuş türü yapıyor. Zekası diğer papağan türlerine göre gelişmiş olduğu için de sahibi tarafından öğretilen kelimeleri kolaylıkla ezberleyebiliyor.

Bu kuşu almak isteyenler papağan jako fiyatları araştırması kapsamında kendilerine uygun bir fiyat bulabilirler. Ortalama bir değer aralığı söylenmek gerekirse 500-10 000 TL aralığında çok fazla jako papağan bulunuyor. Ancak satış yapan kişi ya da pet shopa bağlı olarak daha düşük veya yüksek fiyatlar da mevcuttur.

Jako Papağan Alım Satım

Papağan Fiyatları Jako

Papağanlar arasında ilgi çekici çok fazla özelliği bulunan jako türü, duyduğu bir sesi başarılı bir şekilde taklit edebilir. Ayrıca çok sayıda kelimeyi de rahatlıkla öğrenebildiği bilinir. Öğrenme süresinin kısa olması da bu kuş türünün zekasının yüksek olduğunu gösteriyor. Jako papağanlarının ortalama yaşam süresi 20-25 yıl kadar oluyor. Ancak bazı jako papağan türlerinin daha uzun süre yaşadığı da araştırmalar neticesinde öğrenilmiştir. Hatta bazı türlerin 70 yıla kadar yaşaması mümkündür.

Uzun ömürlü olmaları papağan fiyatları jako araştırması yapanların genel seviyenin normal olduğunu görmesini sağlıyor. Aynı zamanda bu uzun yaşam süresi jakoların piyasada sık tercih edilmesinde rol oynuyor.

Jako Papağan Fiyatları Pet Shop

Jako Papağan 250₺

Jako papağanları, kuş satış siteleri ve sosyal medya gruplarında insanlar tarafından sıkça satış ve alışı yapılan canlılardır. Bu kuşlar piyasada hem uygun hem de yüksek fiyatlarda bulunabiliyor. Ortalama olarak bakıldığından en uygun jako papağan kuşunun 250 TL civarında satıldığı söylenebilir. Jako papağan 250₺ ilanları kapsamında insanlar bu kuş türünü satın alabiliyor.

Tabi ki bu fiyat düzeyi kuşun yavru veya yetişkin olması ile bağlantılı olarak değişir. Bir jako papağanın ortalama büyüklüğü güvercin kadardır. Dişi jakolar erkekler ile kıyaslandığında biraz daha küçüktür. 250₺ karşılığında alınacak bir yavru jako papağanın göz rengi ise 1 yaşı bitene kadar siyahtır. 1 yaşından sonra ise göz renginin griye döndüğü bilinir.

Jako Papağan Fiyatları Sahibinden

Gri Jako Papağan Fiyatları

Dünya genelinde çok sayıda jako papağan bulunur. Bu papağanların renklerinin ise 3 farklı çeşidi vardır. Bir jako papağan gri, siyah veya beyaz olabilir. Ancak bu renklerin düz ve aynı oranda olduğu söylenemez. Jako papağanlar doğal özellikleri neticesinde geçişli bir renk yapısına sahiptir. Renk tonu vücudun bir kısmında açık iken diğer kısma ilerledikçe koyulaşabilir.

Gri renkli jakolar oldukça beğenilen kuşlardır. Gri jako papağan fiyatları ise genel olarak diğer renkler ile benzerdir. Ancak görüntünün daha hoş olması neticesinde fiyat artışına da neden olabilir. Göz renginin de gri olmasından dolayı bu renk papağanlar fazlasıyla beğenilir.

Jako Satılık Papağan Fiyatları

Jako Satılık Papağan Fiyatları

Jako papağan almak isteyenler piyasada iyi bir fiyat araştırması yapmalıdır. Öncelikle bu papağanların yaşı, satış fiyatında oldukça etkilidir. Yavru iken alınan papağanların bizzat eğitilmesi gerekir. Daha büyük papağanlar ise eğitilmiş ve birtakım şeyleri öğrenmiş olarak satışa sunulur. Jako satılık papağan fiyatları bu sebeple çok seçeneğe sahiptir.

Bu kuş türünün beslenmesi de önemlidir. Genel olarak bakıldığında kaliteli besinleri tercih ederler. Kuru mama ile beslemek en fazla tercih edilen yoldur. Aynı zamanda mısır, çekirdek, fındık ve benzeri gıdalar ile beslenmesi de mümkündür. Jako papağan satın alırken bu türe özel bir kafes de satın alınabilir. Böylece kuşa kendi yaşam alanı oluşturulabilir.

Papağan Fiyatları Jako

Papağan Jako Satılık

Kuş beslemeyi seven kişiler bunu hem hobi hem de ticaret amaçlı gerçekleştirebiliyor. Ticaret amaçlı yapan kişiler jako papağan yavrularını çeşitli internet siteleri veya kuş satımı yapılan sosyal medya gruplarında satış gerçekleştiriyor. Papağan jako satılık ilanları ile satılan kuşlar, insanlara sunuluyor. Kuşun özelliklerinden bahseden satıcılar, belirledikleri fiyatı alıcılara sunuyor ve anlaşma sağlanırsa satış yapılıyor.

Bunun yanında pet shoplar da kuşu görme ve özelliklerini tanıma imkanı sunuyor. Jakoyu inceleyen müşteri ise fiyatı uygun bulursa alabiliyor. İnternet ve pet shop fiyatları farklı olabiliyor. Bizzat kendi beslediği yavruları satan kişiler fiyatı istedikleri şekilde belirlerler.

Papağan Jako Fiyatları

Jako Papağan Alım Satım

Ülkemizde kuş beslemeyi seven birçok insan bulunuyor. Bu insanlar tarafından en fazla ilgi gösterilen kuş türlerinden biri olan jakolar, zeka ve eğlenceleri ile ön plana çıkılıyor. Genel olarak bahsedilen şekillerde kolay bir şekilde jako papağan alım satım işlemleri yapılabilir. Jako türünün beslemesi ve yetiştirmesi çok kolaydır. Özellikle zeki bir kuş türü olmasından kaynaklı sahibi tarafından öğretilen şeyleri aklında tutar.

Jako papağanlar satın alındıktan kısa bir süre sonra ortama adapte olarak adeta ailenin bir parçası haline gelir. Neşeli, akıllı ve meraklı bir kuş sahibi olmak isteyen herkesin tercih edebileceği bir papağandır. Alım-satım yapılan site veya yerlerden biri aracılığı ile herkes bu neşeli kuşa sahip olabilir ve evinde bakabilir.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşü “Jako Papağan Fiyatları

  1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    Benim papağanım beş buçuk yaşında konuşuyor ortalama ne kadar fiyata satabilirim

    1. Papağan Sahibi Satılık mi peki Satılık mi peki dedi ki:

      Hâlâ satılık mi peki papağanin