Muhabbet Kuşu

Hollanda Muhabbet Kuşu

Hollanda Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşu sevenler için özel bir alternatif oluşturan Hollanda muhabbet kuşu evde beslemeye en uygun olan kuş çeşitlerindendir. Oldukça sevimli ve neşeli olan Hollanda muhabbet kuşları temizliğe de özen gösteren kuş sınıflarındandır. Evimizin neşe kaynağı olan bu kuşlar özenle beslenmeli ve temizliğine de büyük özen gösterilmelidir. Hollanda muhabbet kuşlarının diğer kuşlardan ayıran en önemli özelliği ise diğer kuşlar gibi kuyruklarının uzun değil daha kısa ve gövdelerinin geniş olmasıdır.

Hollanda Muhabbet Kuşu Özellikleri

Hollanda Muhabbet Kuşu Özellikleri

Ülkemizde en çok tercih edilen Hollanda muhabbet kuşlarının ana vatanı Hollanda’dır. Bu kuşlar hızlı konuşmaları ve samimi tavırları ile dikkat çekici tavırlara sahiptir. Hollanda muhabbet kuşu özellikleri açısından ise en belirgin özelliğini temizliğine özen gösterilmesi oluşturur. Bu kuşlar kafeslerinin içinde kum ve kalamar parçaları isteyen kuşlardır. Hollanda muhabbet kuşları farklı renklerde olabilir.

Çok sevimli ve cana yakın olan Hollanda muhabbet kuşları sizlerle aralarında güzel bir bağ kurmak için sürekli sevimli hareketler yapar. Bu durum sizin ona ilgi göstermeniz sonrasında şımarıklığa dönüşmektedir. Güzel ve alımlı olan Hollanda muhabbet kuşu dişileri, tıpkı diğer dişi kuşlarda olduğu gibi erkeklerine rahat vermez.

Bu da onları daha sevimli hale getirir. Hollanda muhabbet kuşu konuşma konusunda oldukça yetenekli ve istekli bir kuştur. Ancak bu konuda aceleci davranılmamalıdır. Bu şekilde davranmak onları korkutabilir. Yavaş hareketlerle kuş ele alınabilir ve konuşmasını istediği kelimeler usulca tekrarlanır. Hollanda muhabbet kuşunuz bu davranışı bir süre daha bu şekilde tekrar etmeniz sonucunda bazı kelimeleri tekrarlamaya başlayacaktır.

Hollanda Muhabbet Kuşu Fiyat

Hollanda Muhabbet Kuşu Fiyat

Hollanda muhabbet kuşları evlerde beslemek için oldukça uygun olan kuş çeşitlerindendir. Ülkemizde son derece sevilerek bakımı yapılır. Hollanda muhabbet kuşları fiyat açısından da uygun fiyatlı olan kuşlar sınıfına girer.

Görünüşü, canlılığı, aktifliği ve enerjisi ile sevilen olan Hollanda muhabbet kuşu fiyat olarak 40 lira ile 200 lira arasında değişen fiyatlara sahiptir. Hollanda muhabbet kuşları ülkemizde üretimi yapılan kuş türlerindendir. Bu nedenle fiyatları diğer muhabbet kuşlarına oranla daha uygun ve makuldür. Ev ortamında hoşça vakit geçirmeyi sağlayan Hollanda muhabbet kuşları insanlarla iletişim kurma konusunda da oldukça beceriklidir. Sahibi ile güzel bir bağ kurabilen Hollanda muhabbet kuşları hızlı bir zaman dilimi içerisinde de konuşmayı öğrenecektir. Bu bakımdan daha çok tercih edilir.

Hollanda Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?

Hollanda Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?

Muhabbet kuşu almak istiyor ve Hollanda muhabbet kuşu nasıl anlaşılır sorusunu soruyorsanız Hollanda muhabbet kuşlarının kuyruklarının diğer kuşlardan çok daha kısa olduğunu bilmenizde yarar bulunuyor. Hollanda muhabbet kuşlarının kuyrukları oldukça kısa olup gövdeleri çok geniştir. Bu kuşlar için şişman olduğu deyimini de kullanmak doğru olacaktır. Hollanda muhabbet kuşlarının gövdelerinin büyük olması onları diğer kuşlardan ayıran en önemli özelliklerden biridir. Boyları en fazla 25 santimetreye kadar uzayan Hollanda muhabbet kuşları oldukça neşeli ve aktif olan canlılardır. Bu kuşlar kuyruklarını dokunulmasından hiç hoşlanmazlar.

Aynı zamanda dişi Hollanda muhabbet kuşları erkek kuşlara göre çok daha sakin bir yapıya sahiptir. Ancak kendilerine herhangi bir zarar geleceğini düşündüklerinde oldukça saldırgan ve itici olacaklardır. Bu kuşlar sahipleri ile sıcak bir ilişki kurduklarında çok hızlı bir şekilde konuşma eğilimine yönelirler. Parmak üzerine alınmaktan ve perdelerin üzerinde gezinmekten çok hoşlanan Hollanda muhabbet kuşları sıcak ve samimi oluşları ile çok sevimlidir. Bu nedenle ülkemizde en fazla tercih edilen muhabbet kuşu Hollanda muhabbet kuşudur.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle