Papağan Fiyatları, Papağanlar

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022

Muhabbet kuşları son derece tatlı ve sadık hayvanlardır. Yalnızların hayat arkadaşları olarak bilinirler. Bakımları oldukça kolaydır. Yalnızca besinini ve suyunu verirseniz, gelişimlerini sağlarlar. Muhabbet kuşları oldukça hassastır, yerlerinin sürekli olarak değişmemesi gerekir. Son derece akıllı olan ve gerektiğinde konuşabilen bir türdür. Muhabbet kuşunu cereyanda bırakmamaya özen gösterin, bakımını ve temizliğini aksatmamalı, onları ihmal etmemelisiniz.

Kuşun büyüklüğüne uygun bir şekilde kafesler alınmalıdır. Hayvanlar kendilerini rahat hissetmeliler. Birden fazla muhabbet kuşu almak istiyorsanız onları aynı kafese koymamalısınız. Muhabbet kuşu fiyatları 2022 yılında değişim gösterecek. Sizlere adeta evlerinizde arkadaşlık yapma özellikleri de insanlar tarafından çokça sevilmelerine sebep olur. Ayrıca konuşabilme kabiliyetini kazandığında konuşabilmeleri oldukça sevilen bir özelliğidir.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Pet Shop 2022

Muhabbet Kuşu Fiyatları Pet Shop 2022

Muhabbet kuşu fiyatları Pet shop 2022 birçok evcil hayvan satın alınabilir. Bu havanlar arasında en çok kuş çeşitleri satıyor bu kuşlar içinde de muhabbet kuşlarıdır. En özel ve güzelleridir. Muhabbet kuşları hassas birer canlı oldukları için onlara dikkatli bir şekilde bakılmalıdır. Bakımları hakkında bilgi almak sizin adınıza faydalı olabilir. Kafesleri sürekli olarak temizlenmelidir. Kafeslerinin taban kısımlarını iki günde bir, sulukları yosun tutmalarına izin vermeden gerekirse her gün yeniden su değiştirilmelidir.

Ve sulukları yıkanmalıdır. Muhabbet kuşları gagaları yardımı ile kafes tellerine tutunmayı çok severler. Bu yüzden kafesin tellerinin temiz olması gerekir, temiz olmayan kafes telleri hastalık sebebi olabileceği için, muhabbet kuşunun kafesleri son derece temiz bir şekilde temizlenmelidir.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Sahibinden

Muhabbet Kuşu Fiyatları Sahibinden

Kuşların beslenmesi biraz önemli bir konudur. Bu konuda hassas olmanız ve kuşun yemek yediğinde emin olmanız gerekmektedir. Yemlerin yanında doğal darı, meyve kabukları, yumurta sarısı gibi basınları tüketirler. Ayrıca muhabbet kuşlarına bol su ile yaydığınız yeşillikleri de yedirebilirsiniz. Meyveleri de çok severler ve yiyebilecekleri boyutta küçük olan besinleri tüketirler. Yavru muhabbet kuşlarına yeşillik vermeniz kesinlikle önerilmez. Çünkü yeşillikler ishal yapar ve kuşlar ishal olduklarında oldukça rahatsız olurlar.

Vitamin konusu da önemli olan bir başka olaydır. Vitaminler düzenli olarak verilmelidir. Kuşlar vitaminler sayesinde gelişimlerini çok daha iyi bir şekilde sağlarlar. Muhabbet kuşu fiyatları sahibinden de alınabilir. Aynı zamanda pet shoplardan da alabilirsiniz. Kuş kumunun da kafesin içerisinde yer alıyor olması gerekir. Bu kuş kumu sayesinde kuşlar daha rahat olabiliyorlar. Kuşların dişleri olmadığı için sindirim konuları biraz sorunlu olabiliyor bu yüzden kuş kumu oldukça önemlidir.

Muhabbet Kuşu Fiyatı Eminönü

Muhabbet Kuşu Fiyatı Eminönü

Muhabbet kuşu fiyatı Eminönü semtinde değişkenlik gösteriyor. Pet shoptan alacağınızdan çok daha uyguna alabiliyorsunuz. Muhabbet kuşlarını alır almaz konuşmalarını beklemeyin. Çünkü kuşların alışma süreleri vardır. Bu süreden önce asla konuşmazlar bu yüzden konuşmaları için kuşların yanına sürekli gidip rahatsız etmeyin. Zaman içerisinde size alıştıkça küçük küçük konuşmaya başlayacaklardır.

Ona yeteri kadar ilgiyi göstermelisiniz. Onu rahatsız etmeyecek bir şekilde iletişime geçin. Öttüğü zamanlarda ona seslenin belli bir isim ile hitap edin ki ismine alışsın ve her seslendiğinizde sese yönelim sağlasın. Ona yemek vererek ödüllendirebilirsiniz. Söylemesini istediğiniz kelimeleri belli aralıklarla ve aynı ses tonuyla söyleyin. Sabırlı bir şekilde bu kelimeyi söylemesini bekleyin. Ona gerekli ilgiyi gösterin onu sevin ve serdiğinizi ona belli edin. Hayvanlar da sevgiyi anlayabiliyor ve de hissedebiliyor.

Kafesten dışarı çıkması için zorlamayın, onu ürkütüp korkutmayın zamanı gelince kendini hazır hissedince kendisi dışarı çıkacaktır. Elinizi kafesin içine sokarak onu dışarı çıkaramaya çalışmayın bu onu ürkütür. Ve her bu hamleyi yapamaya çalıştığınızda daha çok içeride kalır ve kendi dışarı çıkmak istemez. Evcil hayvanlarınıza gerekli özeni göstermeniz gerekir. Kafesin kapısını açık tutun ve elinize yem koyarak onun kafesin dışına çıkmasını bekleyin. Açsa ve dışarı çıkma isteği varsa kendiliğinden çıkar.

Muhabbet Kuşu Fiyat Listesi 2022

Muhabbet Kuşu Fiyat Listesi 2022

Muhabbet Kuşu fiyat listesi 2022 yılında artış göstermektedir. Muhabbet kuşları rengârenk tüylere sahip kuşlardır. Uzun kuyrukları ile ve konuşma kabiliyetine sahip olması ile insanları kendine hayran bırakır. Türkiye’de en yaygın olarak tercih edilen kuş türü arasında muhabbet kuşu yer alır. Cinsleri farklılık gösteren muhabbet kuşlarının bütün özellikleri de birbirlerinden oldukça farklıdırlar.

Beyaz, yeşil, sarı, mavi, kırmızı, turuncu, gri gibi bor çok renkte tüylere sahiplerdir. İnsanlara uyum sağlamaları size bağlı olan bir konudur. Ona ne kadar iyi baktığınız onu ne derece yetiştirdiğiniz ve hangi kelimelere araştırdığınıza bağlıdır. Genellikle insanlara çok çabuk uyum sağlarlar. Adeta bir dost görevi görürler.

Bizim muhabbet kuşları için fiyat olarak ön görümüz 2022 yılında minimum 120₺ ile maksimum 500₺ arasında eğitim, bakım ve coğrafi koşullara göre değişim göstermektedir.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Listesi Pet Shop

Muhabbet Kuşu Fiyatları Listesi Pet Shop

Muhabbet kuşu fiyatları listesi 2022 yılında değişkenlik gösterebilir. Muhabbet kuşları en çok tercih edilen kuşlar arasında yer alıyor. Muhabbet kuşları güzel renkleri ile evleri şenlendirmenin yanı sıra bakımları açısından kolay oldukları için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Anavatanı Avustralya’dır. Papağan türleri içerisinde yer alan muhabbet kuşları evcil bir kuş türü olma özelliğine sahiptir.

Rengârenk tüyleri olan hassas bir yapısı olan muhabbet kuşları arkadaş canlısıdır. Cinslerine göre farklılık gösterirler. Ömürleri ortalama olarak 15 yıl kadardır. Bu uzun ömürlü kuşlar evcil bir şekilde beslenirler. Ekstra yemek yedirme farklı besinleri bulup verme sindirim sistemlerine zarar verebilir. Bu yüzden önerilen besinleri tüketmeleri yeterli olacaktır.

Muhabbet Kuşu Türleri Ve Özellikleri

Muhabbet Kuşu Türleri Ve Özellikleri

Ortalama olarak 18 cm uzunluğunda, 30 – 40 gram ağırlığındadırlar. Erkek muhabbet kuşları dışa dönük ve daha mutlu hareketler sergilerler. Dişi olan muhabbet kuşları daha içe dönük ve çevre ile hoşgörüsüzdür. Erkek olan muhabbet kuşları konuşmayı pek severler ancak dişi olan muhabbet kuşlarını konuşturmak biraz güçtür. Evcil olmayan muhabbet kuşları, kuru filizlenmiş ya da ıslak tohumlar ile beslenirler. 18 ya da 21 günlük bir kuluçkaya yatma sureleri vardır. Bu süre boyunca yumurtaların sıcaklıklarının bozulmaması için yumurtanın üzerinden kalkmazlar.

Albino Muhabbet Kuşları Ve Özellikleri

Albino Muhabbet Kuşları Ve Özellikleri

Albino muhabbet kuşlarının, gözleri kırmızı gövde kısmı ve baş kısmı ise bembeyazdır. Albino muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarından çok farklıdır. Pigment eksikliği nedeni ile genetik bir hastalık olan albinizm hastalığı nedeni ile diğer kuşlar gibi rengârenk olamıyor ancak bembeyaz olabiliyorlar. Bu da diğer muhabbet kuşlarından ayıran en büyük özellik olarak biliniyor. Albino hastası olan muhabbet kuşlarının dişi olanları çok hassastırlar. Özel bir bakıma ve temizliğe ihtiyaçları vardır.

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşu fiyatları kuşun güzelliğine ve büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Muhabbet kuşları biraz hassastır. Cereyanda bırakılmamalı ve temizliğine son derece dikkat edilmeli. Kafesleri ışık alan bir yerde olmalıdır. Muhabbet kuşları yerlerinin değiştirilmesinden hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden yerlerini değiştirmemeye özen gösterin.

Kuşların yerleri değiştiğinde her seferinde yeni bir adaptasyon süreci başlayacağı için bünyeleri yorulur. Ve bir süre sonra tepkisiz davranırlar. Kafesi kuşun evi olmaktadır. Ahşap tüneklerinde kendilerini oldukça iyi hissederler. Kafeslerin içleri temizlenmelidir. Kirli ya da pis bir alanda hemen hastalanır ve kırgın bir şekilde dururlar. Sık sık evi havalandırmanızda fayda var ancak hayvanı cereyana da bırakmayın.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle