Papağan Fiyatları

Pakistan Papağanı Fiyat 2022

Pakistan Papağanı Fiyat 2022

Pakistan papağanları oldukça dikkat çeken ve tercih edilen bir türdür. Tüylerinin renginin güzelliği sahibine karşı sadık, sevecen ve eğlenceli olması sebebiyle de tercih edilen bir türdür. Eğer sizde evinizde Pakistan papağanı beslemek isterseniz Pakistan papağanı fiyat 2022 ortalamaların altında herkesin sahip olabileceği ölçülerdedir.

Pakistan Papağanı Fiyat Sahibinden

Papağanlar insanlar tarafından oldukça dikkat çeken canlılardır. Bazılarının konuşabiliyor olması komik hareketleri sebebiyle çok sevilmekte ve birçok kişi tarafından evde beslenmektedir. Papağanlarında diğer tüm canlılarda olduğu farklı türleri bulunmaktadır ve bu türlerin kendilerine has yapısal özellikleri bulunmaktadır. Bu türlerden biride Pakistan papağanlarıdır. Pakistan papağanı fiyat sahibinden bulabildiğinizde daha uygun fiyatlara alma şansına sahip olabilirsiniz.

Pakistan Papağanı Fiyat Sahibinden

Pakistan Papağanı Özellikleri

Papağangiller ailesinin en konuşkan türü olan Pakistan papağanı amazon papağanı olarak da bilinmektedir. Kırmızı gagası ve tüylerinin renkleri ile dikkatleri üstüne çeken bir papağan türüdür. En sık görülen rengi yeşildir fakat sarı ve mavi renkleri de bulunmaktadır. Toplamda bu papağanların 27 farklı türü bulunmaktadır. Pakistan papağanları ilgiyi seven oldukça zeki ve eğlenceli hayvanlardır. Konuşmayı çok seven Pakistan papağanları ortalama olarak yürüme çağında olan çocuklarla aynı zekaya sahiptir. Özellikle sarı ve kırmızı tüyleri olanlar daha konuşkandır. Pakistan papağanları bazen aşırı gürültülü olabilmektedirler. Diğer papağan türleri kadar olmasa da yüksek sesli çığlıklar atabilirler.

Pakistan papağanlarının ortalama boyları 40-50 cm’dir. Yaklaşık 300-400 kg ağırlığında olan bu canlılar doğal ortamlarında ağaçların kovuklarında yaşamlarını sürdürmektedirler. Yaşam süreleri ortalama 15-20 yıldır ve oldukça hızlı uçmaktadırlar. Sadık ve sevgi doludurlar ancak evde bakımı zor bir kuş türüdür.

Pakistan Papağanı Özellikleri

Pakistan papağanı için 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.

Pakistan Papağanı ve Diğer Ev Hayvanlarının İlişkileri

Pakistan papağanları çok enerjik ve eğlenceli olmaları sebebiyle sahipleriyle oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirler hatta birbirlerine alıştıktan sonra dışarı çıkıp birlikte gezmeleri bile mümkün. Pakistan papağanları bu kadar eğlenceli olmalarının yanı sıra bazen aniden karamsar bir ruh haline bürünebilirler. Eğer doğru eğitim verilmezse agresif olma ihtimalleri de yüksek. Pakistan papağanları ilgi odağı olmayı seven ve doğaları gereği kıskanç yapıya sahip canlı türleridir bu nedenle evinizde Pakistan papağanı dışında evcil bir hayvanınız daha varsa çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Pakistan papağanı, Güney Amerika’dan Meksika’ya ve Karayipler’e kadar uzanan bölgelerde yaşamaktadır. Bu bölgelerden Avrupa’ya getirilen Pakistan papağanları ülkemizde de yetiştirilmektedir. Eğer sizde Pakistan papağanı sahibi olmak istiyorsanız iyi düşünmeli, bakımı ve eğitimi konusunda oldukça dikkatli olmalısınız.

Pakistan Papağanı Fiyatları 2022

Pakistan Papağanı Fiyatları 2022

Pakistan papağan fiyatları aralarında çok büyük farklar olmasa da yetişkin veya yavru olmalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Pakistan papağanı fiyatları 2022 listelerine bakıldığında yeteneğine göre de belirlemeler yapıldığı görülür. Satın alıp beslemek isteyenler için makul ölçülerde fiyatları vardır.

Pakistan Papağanı Fiyatları

Pakistan Papağanı Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pakistan papağanları bakımı zor ve oldukça dikkat edilmesi gereken canlılardır. Karanlık ortamlardan hoşlanmazlar karanlık ortamlarda bulunduklarında agresifleşip huzursuz olabilirler bu nedenle kafesleri mutlaka ışık alan bir ortamda bulunmalıdır ve bulundukları alan rahat etmeleri açısından geniş olmalıdır yani kafes seçiminiz olabildiğince büyük olmalıdır. Su konusunda oldukça hassas olan bu canlılar için klorsuz su kullanmalı ve her gün değiştirmeniz gerekmektedir. Kafes temizliğine dikkat edilmelidir.

Pakistan Papağanı Fiyatı 2022

Pakistan Papağanı Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıkları açısından doğru beslenmeleri çok önemlidir koyu yapraklı sebze ve yeşillik tüketmeyi çok severler. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmelidirler. Haftada bir özel olarak hazırlanan mamalarda Pakistan papağanları için faydalı olacaktır. Beslenmeleri konusunda bir bilirkişiden bilgi alınması daha sağlıklı olacaktır. Şişmanlık problemleri ile karşılaşmaları mümkün olan Pakistan papağanlarının beslenmesine dikkat edilmelidir. Bünyeleri bazı hastalıklara yatkın olduğu için mutlaka düzenli olarak veteriner hekim tarafından kontrolleri sağlanmalıdır.

Bu hastalıklardan en yaygın görünenleri şunlardır; şişmanlık, kronik sinüs enfeksiyonu, ayak nekrozu, renksiz tüyler, solunum yolu enfeksiyonları, rinit, sinüzit, enterit, karaciğer yağlanması, ateroskleroz, papilomatosis gibi. Bu sebeple oldukça dikkat gerektiren bir türdür. Bakım konusunda hassasiyet gerektiren Pakistan papağanını sahiplenmek isteyenlerin yeterli araştırmaları yaptıktan sonra sahiplenmeleri önerilmektedir.

Pakistan Papağanı Fiyatlar 2022

Pakistan Papağanı Fiyatları

Pakistan papağanı bakımı ve eğitiminin zor olması sebebiyle sizi zorlayabilir. Diğer kuş türlerine göre eğitilmesi daha zordur. Bu nedenle Pakistan papağanı sahiplenmek istiyorsanız bunu iyi düşünmeli, yeterli araştırmaları yapmalı ve kendinizi hazırlamalısınız. Böylelikle hem siz zorlanmamış olur hem de sahip olduğunuz Pakistan papağanının en iyi şekilde bakımı sağlanmış olacaktır. Karşılıklı uyum süreci çok önemlidir. Pakistan papağanı fiyatları araştırıldığında özelliklerine göre farklı rakamlar karşınıza çıkabilir.

Pakistan Papağanı Fiyatları 2019
Pakistan papağanı fiyatları 2019 yılında 700₺ ile 2.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır. Bulunduğunuz coğrafi konum da bu etkenler içindedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2020
Pakistan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 800₺ ile 3.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2021
Pakistan papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 1.000₺ ile 4.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2022
Pakistan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2023
Pakistan papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde üretici ve petshop mağazalarında 7.000₺ ile 12.000₺ arasında değişecektir. Bu değişimler hızlı bir şekilde yükselen enfalsyonla birlikte üreticinin kullandığı yem, ialç ve birçok ürünün hızlı fiyat yükselişi bu fiyatlara çıkmasına yol açmıştır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2024
Pakistan papağanları, egzotik ve çeşitli renk seçenekleri ile dikkat çeker. 2024 yılında, Pakistan papağanlarının fiyatları genellikle 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir. Bu özel papağanları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk mutasyonları ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Pakistan Papağanı 10.000₺ - 12.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Kadir
Kadir
1 yıl önce

Merhaba iyi akşamlar. 4-5 aylık pakistan papağanı kanatlarını kesmişler. Bu durum için ne yapabilirim?