Papağan Fiyatları, Papağanlar

Pakistan Papağanı Fiyat

pakistan papağanı fiyat

Pakistan papağanı amazon papağan olarak da adlandırılır ve birçok ülkelerde de amazon papağanı olarak bilinir. Papağan türleri bilindiği gibi 300 350 adet türü bulunuyor. Bu türler arasında en çok konuşmaya düşkün olan ve konuşma yeteneği en çok gelişmiş olan tür Pakistan papağanıdır. Pakistan papağanlarının yeşil renkli bir görünümü olmakla birlikte oldukça şirin bir yapıya sahiptir. Sadık ve sahibine karşı çok sevgi dolu yanları kendisini sevdirmeyi başarır. Pakistan papağanı fiyat olarak uygun fiyatlı bir fiyata sahiptir. Özellikle kuş sektörünü bilen insanların Pakistan papağanı fiyat politikasını hakkında çeşitli bilgileri de bilirler. Yaklaşık olarak 1.750₺ ila 3500₺ arasında değişen fiyatlara sizlerde bu güzel papağanı bulabilirsiniz.

pakistan papağanı fiyatları 2018

Pakistan papağanı özellikleri nelerdir?

Pakistan papağının birbirinden güzel özellikleri vardır. Özellikle sizler ev içerisinde kuş besleyecekseniz ve kendinizi yalnız hissettiğiniz durumlarda evin içerisinde ses olsun isterseniz tercih edebileceğiniz en önemli kuş türlerinden birisi Pakistan papağanlarıdır. Konuşma düşkün yapıları ile evinize hem ses hem de neşe getirir. Ev içerisinde beslemeye uygun olmasından dolayı da kuş severlerin gözdesidir. Pakistan papağanlarının en önemli özellikleri şu şekildedir;

pakistan papağan fiyatları sahibinden

 • Pakistan papağanlarının en temel özelliklerinden bir tanesi ilgi sever yapılarının olmasıdır. İlgiyi çok fazla sevmelerinden dolayı da onları sahiplenecek olan kişinin ve evde bulunan diğer tüm herkesin eşit bir şekilde ilgi göstermesi gerekir.
 • Bu zeki ve eğlenceli papağanların sarı ve kırmızı renkli olanlar konuşmaya daha fazla yatkın olan türlerdir.
 • Pakistan papağanları konuşmayı çok fazla sevdiklerinden dolayı ev içerisinde çok fazla gürültü yapabilirler. İyi çığlık atma özellikleri vardır.
 • Sosyal ve eğlenceli varlık olan bu papağanlar aynı zamanda kendisiyle ilgilenmediğiniz zaman dikkatleri üzerine çekmek için bir takım gürültü yapabilir ve ilgiyi kendi üzerine çekebilirler.
 • Bazen huzursuz, sinirli ve inatçı bir yapıya sahip olabilirler. Böyle zamanlarda da papağan sahibinin kuşa profesyonel bir şekilde yaklaşması ve davranması gerekir.

pakistan papağanı fiyatları 2017

Pakistan papağanın beslenmesi nasıldır?

Pakistan papağanları yemeğe düşkündür. Özellikle çeşitli meyve ve sebzeler, yeşillikler, fındık ve tohumlar ile beslenirler. Aynı zamanda günlük olarak temiz ve tatlı suya ihtiyaç duyarlar. Papağanların beslenme şekillerine ve gün içerisinde ne kadar besleyeceğinizi mutlaka araştırmanızda fayda vardır.

pakistan papağanı fiyatları 2019

Pakistan papağanlarının çevre ve ortamı nasıl olmalıdır?

Pakistan papağanları küçük olan kafeslerden hoşlanmazlar bu nedenle eğer ev içerisinde besleyecekseniz küçük bir kafes alıp papağanı içerisine koyarsanız belirli bir süre sonra papağan strese girerek psikolojik olarak etkilenir. Pakistan papağanları için büyük boy bir kafes olması gerkekir. Sıkışık ve dar ortamlar bu papağanlar için uyumlu değildir. Eğer kapalı bir balkonunuz var ise bu papağanı orada rahatlıkla besleyerek balkonu papağan alanı yapabilirsiniz. Böylelikle hem papağanınız daha sağlıklı ve enerjik olur hem de daha mutlu bir şekilde yaşar. Kafeslerin içerisine mutlaka doğal ortamlardan sızan gün ışığı gelmelidir. Karanlık ortamlarda kafesi kesinlikle bırakmamanızda fayda vardır. emniyetli, toksik olmayan, güvenli bir kafes yaparsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

pakistan papağanı fiyatları 2020

Pakistan papağanı ile evinizde değişiklik yaratın

Bazen bazı varlıklar hem insana hem de evlere iyi gelir. Gerek kuş gerekse de başka hayvanlar zamanla aileden birisi olmasından dolayı onlar evin insanı gibi olur. Eğlenceli tavırları, taklit yetenekleri ve sizlerin konuşmalarını tekrar etmesi bile evin içerisinde bir ses olur ve zamanla kendisine alışırsınız. Sizlerde evinize neşe gelsin isterseniz beslemek için tercih edebileceğiniz kuşlar arasında Pakistan papağanına yer verebilirsiniz. Pakistan papağanı fiyatı bakımından da her bütçeye uyumludur.

Pakistan Papağan Fiyatları

Pakistan Papağanı Fiyatları 2019
Pakistan papağanı fiyatları 2019 yılında 700₺ ile 2.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır. Bulunduğunuz coğrafi konum da bu etkenler içindedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2020
Pakistan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 800₺ ile 3.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2021
Pakistan papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 1.000₺ ile 4.000₺ arasında değişmekteydi. Bu değişimler ırkı yaşı, cinsiyeti, eğitimi gibi unsurlar yer almaktadır.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2022
Pakistan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2023
Pakistan papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde üretici ve petshop mağazalarında 7.000₺ ile 12.000₺ arasında değişecektir. Bu değişimler hızlı bir şekilde yükselen enfalsyonla birlikte üreticinin kullandığı yem, ialç ve birçok ürünün hızlı fiyat yükselişi bu fiyatlara çıkmasına yol açmıştır.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Pakistan Papağanı Fiyat

 1. Papağan Sahibi Kaan Kaan dedi ki:

  Yabani Pakistan papağanı ısırma huyundan nasıl vazgeçire bilirim ????

  1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   Isirmamasi için sürekli sabırla ilgi ve konuşmalısın yada internette papagan eldiveni yazarsan 30 liraya alabilirsin çelik yapısıyla bilinen eldiven papaganin ısırsa bile zarar görmezsin

   1. Papağan Sahibi Efe Efe dedi ki:

    30 tl ye ver bana abi

  2. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   Sevgi gostermelisin kafes içinde fazla tutma sal onla yumuşak ses tonuyla konuş

   1. Papağan Sahibi Mutabık Mutabık dedi ki:

    Azında tutuğun yemeyi ona yedir . güvanini kazanırsın.

  3. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   Ona sık sık yemek vererek ve papağan sesi açarak onunla ilgilenmek

   1. Papağan Sahibi Bilinmeyen isim Bilinmeyen isim dedi ki:

    Azında tuttuğun mamayı ona ver

 2. Papağan Sahibi Tarkan Tarkan dedi ki:

  Yavru pakistan papağan almak istiyorum fiyatı ne kadar gönderim varmı

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar Tarkan Bey, yazımızda tahmini piyasa fiyatlarını sizlerle paylaştık. Papaganlar.org olarak papağan satışımız mevcut değildir. Papağan satışı legal olmadığını da hatırlatmak isteriz.

  2. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   Kardeşim bende
   İstiyom ama fiyatları rengine göre deyişiyor
   En ucuzu yeşil olan

 3. Papağan Sahibi Batuhan Yaylak Batuhan Yaylak dedi ki:

  Pakistan papağanı ve diğer papağanlar olsun ağzınızla yemek verin bunu hep yapın ve onunla günde yaklaşık en az 30 dk ilgilenin ve 1,2 hafta içinde papağanınız size artık alışır ve sadece 1,2 hafta değil her gün 30 dk onunla ilgilenin ona yediğiniz yemeklerden verin…

 4. Papağan Sahibi Baran taş Baran taş dedi ki:

  Abi bunları nerede sata bilirim bende 4 tane var besliyemiyom

  1. Papağan Sahibi Müzeyyen Müzeyyen dedi ki:

   Sattınız mı acaba? Yoksa almak isterim

  2. Papağan Sahibi Batuhan Gürsoy Batuhan Gürsoy dedi ki:

   Sattınız mı elinizde var mı kendime bulmaya çalışıyorum almak isterim elinizde varsa

   1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    Kesinlikle evde beslemek için pek uygun değiller. Tavsiye etmem.

 5. Papağan Sahibi Kadir Kadir dedi ki:

  Pakistan papağanının kanatlarını kesmişler. Bu durumda ne yapılabilir çıkması için? Kesinlikle böyle duruma karşı biri olarak bilerek aldım.

 6. Papağan Sahibi Burak Burak dedi ki:

  Pakistan papağanının kanatlarını kesmişler. Bu durumda ne yapılabilir çıkması için? Kesinlikle böyle duruma karşı biri olarak bilerek aldım.