Papağan Fiyatları, Papağanlar

Papağan Fiyatları Canlı

Papağan Fiyatları Canlı

Papağanlar, evde beslenebilen kuş türlerindendir. Bu türlerin de birçok çeşidi vardır. Çeşitlerine göre özellikleri değişir. Büyüklük, konuşma becerisi, yeteneklerine göre fiyatları bulunmaktadır.

Papağan Türlerine Göre Fiyatları

Muhabbet Kuşu Yavru Fiyatları

Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşu, bir papağan türü olarak anılmasa da bu ailenin üyesidir. Farklı renklerde bulunan muhabbet kuşları, farklı renklere sahiptir. Genellikle erkek türlerinin konuşma becerisiyle bilinse de dişi kuşlar da konuşma yeteneğine sahiptir. Ancak erkek kuşlara göre konuşmaları biraz daha zordur. Yaşam süresi 5 – 10 yıl kadardır. Uzunluk: 18 cm.dir. Erkek kuşların gagasının üstündeki kısım mavi, dişi kuşların ise mor pembedir. Yavru kuşlarda bu renk belirsizdir. Çok aktif kuş türüdür. Sürekli ilgiyi sever. Fiyat aralığı 50₺60₺ civarıdır.

Sahibinden Satılık Sultan Papağan Ankara

Sultan Papağanı

Evlerde en çok bulunan ikinci türdür. Islık çalmayı severler. Oyuncu kuşlardır. Oldukça gevezedirler. Taklit yapmayı severler. Kapı zili, şarkı gibi sesleri ıslıkla çalabilirler. Kolay öğrenirler. Taklitçidirler. Farklı renkleri vardır. En çok sarı beyaz bir görünüme sahiptir. Gri renkte olanları da vardır ama sarı renklerine göre biraz daha zor bulunurlar. 10 – 15 yıl ömürleri vardır. 35 cm kadar boya ulaşabilirler. Başlarındaki tüyler onların ruh haliyle ilgili bilgi verir. Tüyler arkaya doğru yattığında kendilerini güvende hissettiklerinin bir göstergesidir. Bir yaşından önce alınması konuşmaları açısından daha verimli oldukları bir dönemdir. Fiyat aralığı 250₺300₺’dir.

cennet kuşu papağan fiyatları

Cennet Papağanı

Diğer papağan türlerine göre konuşamayan bir türdür. Canlı renkleriyle dikkat çekerler. Oyun oynamayı seven evde beslenebilecek türlerdendir. Çift olarak birbirine bağlıdırlar. Ömürleri yaklaşık 10 yıl kadardır. 15-20 cm aralığında boyları vardır. Fiyat aralığı 150₺200₺’dir.

Ara Papağanı Fiyatları 2020

Ara Papağanı

Renkleri mavi sarıdır ve çok canlıdır. Oldukça büyük boyutta bulunan bu kuş türü, bakımı açısından zorludur. Boyları 90 cm e kadar ulaşabilmektedir. Ağırlık olarak ise 1 kg a kadar ulaşabilir. Gagaları çok kuvvetlidir. Zeki papağanlardır. Kelime ve cümleleri oldukça rahat konuşmaktadır. Beslenmesi diğer türlere göre daha karmaşıktır. Farklı besinlere ihtiyaçları vardır. Fiyatları oldukça yüksektir. Sık bulunmayan bu tür 15.000₺ den başlayan fiyatlarla daha da artmaktadır.

scarlet ara macaw satılık

Kırmızı Makaw Papağanı

Bu tür ara papağanına benzerdir. Rengi kırmızı ve canlıdır. Boyutları 90 cm e kadar ulaşabilir. Ağırlık olarak da 1 kg kadardır. Korunma türleri arasındadır. Kelime ve cümleleri rahatlıkla kurar. 50 yıl kadar yaşayabilirler. Büyük bir tür olduğu için kısıtlı alanlarda yaşamaları mümkün değildir. Bu kuş türüne bakacak kişilerin büyük bir yaşam alanı sağlaması gereklidir. Papağan fiyatları canlı 20.000₺ civarındadır. Bu tür sık bulunmadığından piyasada bulması daha zordur.

Kakadu Papağan Fiyatı

Kakadu Papağanı

Vücutta bulunan tüyleri genellikle beyazdır. Siyat türleri de vardır. Boyutları 50 cm civarındadır. 20 – 25 yıl yaşama süreleri vardır. 500 gram civarında ağırlığa ulaşabilirler. Konuşma yetenekleri sınırlıdır. İlgi gösterilirse konuşmaları sağlanabilir. Çok akıllı hayvanlardır. Evdeki eşyaları kemirme huyları vardır. Sesleri çok yüksek desibellere ulaşabilir. Gürültü yapmayı severler. Bu açıdan evde beslemesi zordur. Eğitildiğinde birçok oyun yapabilirler. Nadir bulunan bir türdür. Papağan fiyatları canlı 5.000₺‘ den başlamaktadır.

jako papağan sesi

Jako Papağanı

Evde çok beslenen papağan türlerindendir. Kelime öğrenme kapasiteleri oldukça yüksektir. Gri renge sahiptirler. Kelime ve cümleleri rahatlıkla kullanabilirler. Sesleri oldukça insan sesine yakındır. Boyutları 30 35 cm civarındadır. Yaşam süreleri 40 – 50 yıl civarındadır. Yaşamak için geniş bir alana sahip olmaları gerekir. Hayvan seslerini rahatlıkla taklit edebilirler. İlgi görmeyi seven hayvanlardır. Ne kadar ilgilenilirse o kadar rahat alışacaktır. Papağan fiyatları canlı 6.000₺ civarındadır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle