Muhabbet Kuşu

Albino Muhabbet Kuşu

Albino Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları arasında en zeki olan kuşlar albino muhabbet kuşlarıdır. Tamamen bembeyaz olan albino muhabbet kuşu son derece güzel ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Albinolar kafes içerisinde çok güzel görünürler ve onlara bir şeyi öğretmek oldukça kolaydır. Zekâ oyunu oynamaktan çok hoşlanan albino muhabbet kuşları insanların ellerinde gezmekten de çok hoşlanırlar. Kar beyazı olmaları ile çok belirgin bir özellik taşıyan albino muhabbet kuşlarının gözleri kırmızıdır ve her şeyi kırmızı olarak görür.

Albino Muhabbet Kuşu Özellikleri

Albino Muhabbet Kuşu Özellikleri

Muhabbet kuşlarının tamamında olduğu gibi albino muhabbet kuşlarında da insanlara karşı aşırı bir sevgi vardır. Ancak albinolar insanları daha çok seven bir yapıya sahiptir. İnsanların parmaklarında ve ellerinde gezen albinolar, sıcak ve samimi oluşlarıyla da beğeni toplarlar. Albino muhabbet kuşu özellikleri arasında en özel ayrıntı çok zeki olmaları ve sahiplerini hemen tanımalarıdır.

Albino muhabbet kuşlarının bir diğer özelliği ise çok sıcak havaya dayanıklı olmamalarıdır. Albinolar aynı zamanda içme açısından da daha farklıdır. Çeşme suyu içen bir albino kısa süre içinde hastalanmaya müsaittir. Bu nedenle suluklarına içme suyu konulmalıdır.

Albino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Albino muhabbet kuşu satın almak isteyenler albino muhabbet kuşu fiyatları hakkında bilgi edinmek ister. Bu kuşların fiyatları 2 aylık erkek albino için 200₺ yetişkin albinolarda ise 350₺ ile 400₺ arasındadır. Alınacak olan kuşun büyüklüğüne ve diğer özelliklerine göre fiyatı değişim gösterecektir. Albino muhabbet kuşları görsel açıdan bir muhteşemlik oluşturur.

Tüm tüyleri bembeyaz olan bu kuşlar, ayakları pembe, gagaları pembe ve gözleri kırmızıdır. Bu nedenle diğer muhabbet kuşlarından hemen ayırt edilirler. Çok sıcakkanlı ve samimi kuşlardır. Bu nedenle ailede hemen kendilerini sevdirirler.

Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Albino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Muhabbet kuşları arasında cinsiyet ayrımı en zor yapılan kuşlardan bir tanesi albino muhabbet kuşlarıdır. Albina muhabbet kuşunun renginin bembeyaz olması diğer özelliklerini de farklı görünmesine sebep olacaktır. Albino muhabbet kuşu cinsiyet ayrımı konusunda ilk altı ayda tam olarak belli olmadığı veterinerler tarafından da açıklanır. Altı aylık olduktan sonra cere rengi biraz daha belirgin olmaya başlar. Bundan sonra cere rengine bakılır. Albino eğer erkekse cere rengi parlak bir renktir. Albinolarda mat bir cere rengi hâkimse bu albino için dişi denilebilir.

Albino muhabbet kuşlarının %80’inin dişi olduğu bilinir. Dişiler çok hareketli değildir ancak erkek albinolar çok hareketli ve şımarıktır. Bu kuşlar insanlara çok sıcak yaklaşırlar. Uzun uzun ötmeleriyle de bilinirler. Cere rengi açısından tüm muhabbet kuşlarında olduğu gibi bir değerlendirme yapmanız da mümkündür. Mavi ve mor cere rengine sahip olan albinolar erkek olacaktır. Pembe, kahverengi ve beyaz cere rengine sahip olan albinolar ise dişidir. Bu detaylar her kuşta benzerdir. Bu nedenle erkek albino almak istiyorsanız cere rengi tam mavi olan bir albino tercih edebilirsiniz.

Albino Muhabbet Kuşu Ömrü

Albino Muhabbet Kuşu Ömrü

Albino muhabbet kuşlarında da tüm kuşlarda olduğu gibi kısa bir ömür hâkimdir. Albino muhabbet kuşu ömrü 8 ila 10 arasındadır. Dişi albinolar 4 yaşından itibaren yaşlanmaya başlarken erkekler ise 6 yaşından itibaren yaşlanmaya başlar. Albinoların bu yaş skalasına uygun olarak yaşamaları için sağlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Albinoların kış soğuğunda ve aşırı güneşte kalmaları sağlıkları açısından son derece zararlıdır. Albinoların sağlıklı olmaları için bu detaylara dikkat edilmeli ve güneşe, soğuğa ve hava olaylarına karşı direkt olarak maruz kalmamaları durumuna dikkat edilmelidir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Nu
Nu
1 yıl önce

Ben kuşuna es alacaktım

hakan duğun
hakan duğun
1 ay önce
Cevapla  Nu

esme 05459461323

Erol SAĞLAM
Erol SAĞLAM
1 yıl önce

Bir çift sarı beyaz hazır Albino kırmızı göz muhabbet kuşu çift almak istiyorum
Yardımcı olursanız sevinirim
Teşekkürler

lovey
lovey
3 ay önce

benim kedim var

hakan duğun
hakan duğun
1 ay önce

ben 05454832574