Papağan Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

Muhabbet kuşu fiyatları 2023 fiyatları oldukça ekonomiktir. Muhabbet kuşları renga renk tüyleri ve güzel sesleriyle papağangiller familyasının içinde yer alan evcil bir kuş türüdür. Muhabbet kuşlarına, her ne kadar evlerimizde yer versek de; muhabbet kuşlarının asıl ana vatanı Avusturya’dır. Avustralya’nın kurak bölgelerinde yaşayan muhabbet kuşları uzun yıllardır varlıklarını sürdürmektedir. Muhabbet kuşlarının genel itibarıyla ömrü 15 ile 16 yıl arasında değişmekte olup, dünyanın birçok bölgesinde evcil hayvan olarak beslenmekte ve yetiştirilmektedirler. Ülkemizde de birçok kişi evcil hayvan yetiştirmek istediğinde aklına ilk olarak muhabbet kuşları gelmektedir. Hem güzel sesleri hem de renga renk görüntüleri sebebiyle oldukça tercih edilen evcil hayvanlar arasındadır. Papağangiller familyasında yer alması sebebiyle tüyleri renkli ve kuyrukları uzun olan bu kuşlar, birçok sesi kolaylıkla taklit edebildikleri için muhabbet kuşu adına almışlardır. Birçok hayvansever, bu hoş sesli kuşlara evlerinde yer vermektedirler.

Muhabbet Kuşu satın alan yerler

Muhabbet Kuşu Nedir?

Evcil hayvan sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında muhabbet kuşları gelir. Bunun sebebi hem bakımlarının hem de temizliklerinin kolay olmasıdır. Evcil hayvan sahibi olmanın yanı sıra çocuklarına hayvan sevgisi aşılamayı isteyen birçok ebeveynin aklına ilk olarak muhabbet kuşları gelmektedir. Öyle ki muhabbet kuşları sakin yapıları ve aynı zamanda bakımlarının oldukça kolay olması sebebiyle, hayvan sahibi olmak isteyenlerin ilk tercih ettiği evcil hayvanlar arasındadır. Bunun yanı sıra özellikle renkli tüyleri ve ses taklit yetenekleri sayesinde çocukların ve yetişkinlerin sempatisini ve sevgisini kazanmış kuşlardır.

Muhabbet Kuşu satın alma

Muhabbet Kuşunu Kimler Tercih Eder?

Ülkemizde yediden yetmişe, birçok kişi evcil hayvan beslemeyi düşündüğünde aklına ilk gelen seçeneklerden biri hiç şüphesiz ki muhabbet kuşları olmaktadır. Bunun temel sebeleri arasında, kuşların canlı renga renk tüyleri ile çocukların ve yetişkinlerinin sevgisini kazanması ve oldukça ilgi çekici sesleriyle evcil hayvan sahibi olmak isteyenlere hitap etmesi gelmektedir. Muhabbet kuşları aynı zamanda bakımları oldukça kolay evcil hayvanlar arasında yer aldıkları için birçok hayvan sahibi olmak isteyen kişinin tercih ettiği evcil hayvanlar arasındadırlar.

Muhabbet Kuşu satış

Evde Muhabbet Kuşu Bakımı Nasıldır?

Muhabbet kuşlarının bakımı son derece kolay ve pratiktir. Öyle ki evcil hayvan sahibi olmak isteyenlerin muhabbet kuşu tercih etmelerinin temel sebeplerinden biri de bakımlarının oldukça kolay ve pratik olmasıdır. Muhabbet kuşları diğer evcil hayvanlar gibi bakımında ilgi ve özen gösterilmesi gereken kuşlardandır. Kafeslerinin geniş ve ferah olması önemlidir. Aynı zamanda camlar kapalı olması durumunda yarım saatlik kafesini açıp onun uçmasını sağlamanız muhabbet kuşunun daha sağlıklı olmasını sağlar. Uzun süreler kafesinde vakit geçiren muhabbet kuşlarına ayna koymanız kafesinde kendi kendine konuşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kafesin içinde yer alan yemliğin ve sulukların sık sık temizlenmesi muhabbet kuşunuzun herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmasının önüne geçmektedir.

Muhabbet Kuşu satın al

Muhabbet Kuşu Cinsleri Ve Türleri Nelerdir?

Muhabbet kuşu cinsleri ve türleri itibariyle oldukça çeşitlilik gösterir. Canlı rengarenk tüyleri ve hoş sesleri ile evimizin bir parçası haline gelmiş muhabbet kuşlarının, renk ve özelliklerine göre birçok cinsi ve türü bulunmaktadır. Muhabbet kuşlarının türleri özellikle renklerine göre farklılık göstermektedir. Muhabbet kuşu türünü bulmak bize, muhabbet kuşunu nasıl besleyeceğimiz hakkında önemli bilgiler vermektedir. Gri, açık yeşil, mavi ve birçok renk skalasına sahip olan muhabbet kuşlarının birbirinden farklı renkleri bize muhabbet kuşlarının türleri hakkında da geniş bilgiler verir. Bu bilgilerle muhabbet kuşumuza hem konuşmayı nasıl öğreteceğimizi, hem de nasıl ve ne şekilde bir beslenme tarzı uygulayacağımızı öğrenmiş oluruz.

Muhabbet Kuşu satılık istanbul

Muhabbet Kuşlarının Renkleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Muhabbet kuşlarının renkleri ve özellikleri oldukça çeşitlidir. Muhabbet kuşlarının renkleri bize muhabbet kuşumuzun türü hakkında bilgi vermektedir. Muhabbet kuşları tek renkten oluşmazlar lakin renk sıkalıları içinde baskın olan renklerde bulunmaktadır. Muhabbet kuşları genellikle 18 santim uzunluğunda olurlar. Ağırlıkları ise 30-40 gram civarındadır. Erkek muhabbet kuşları daha dışa dönük ve konuşkanken dişi muhabbet kuşlarını sessiz ve soğukkanlı yapılarından anlayabilmekteyiz. Kuluçka süreleri genellikle 18-22 gün arasında değişir. Özellikle 6 aylık muhabbet kuşları son derece büyük birer yetişkin muhabbet kuşu tarzındadırlar. Muhabbet kuşları türleri renkleri tarafından belirlenmekte olup, özellikle muhabbet kuşu tercih ederken rengine büyük bir önem göstermemiz gerekir.

Muhabbet Kuşu satılan yerler

Açık Yeşil Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Açık yeşil muhabbet kuşları adından da anlaşılabileceği gibi renkleri ve tüyleri genelde açık yeşil tonlarından oluşmaktadır. Açık yeşil muhabbet kuşları, muhabbet kuşları arasında en sık tercih edilen kuşlardan biridir. Bu kuşlar herhangi bir değişime yani mutasyona uğramamış doğal muhabbet kuşlarıdır. Özellikle kolay konuşmaları ve konuşmayı kolaylıkla öğrenmeleri açısından son derece dikkat çekerler. Kısa kelimeleri ve telegrafik cümleleri kolay bir şekilde telaffuz edebilmektedirler. Boyları genellikle 17-18 santim civarında olur. Gereken ilgi ve bakımı gördüklerinde ömürleri 12 ile 16 yıla kadar olmaktadır. Ortalama ömürleri ise 6 ila 9 yıl arasında değişmektedir. Açık yeşil muhabbet kuşlarının uzunlukları ortalama 17-18 santim civarındadır.

Muhabbet Kuşu satan yerler

Albino Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Albino muhabbet kuşlarının özellikleri oldukça dikkat çekicidir. Abino muhabbet kuşları bembeyaz tüyleri ile dikkat çeken bir özelliğe sahiptirler. Albino muhabbet kuşları genetik bir hastalık olan pigment eksikliği hastalığına sahiptirler. Bu hastalığın diğer adı albinizm’dir. Bu hastalık sebebiyle oldukça hassas yapıda olan kuşlardır. İyi bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Özellikle deri ve benzeri hastalıklara karşı oldukça savunmasız ve hassatırlar. Albino muhabbet kuşları akımları Özel ilgi gerektirmesine rağmen oldukça tercih edilen muhabbet kuşları arasındadır. Bunun sebebi ise kendilerine Has fiziksel yapılarından kaynaklanmaktadır. Albino muhabbet kuşları kırmızı gözleri ve bembeyaz başı ve tüyleri ile muhabbet kuşu sevenlerin oldukça ilgisini çeken kuşlar arasındadır.

Muhabbet Kuşu satan petshoplar

Çekolovak Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Çekolovak muhabbet kuşlarının özellikleri itibariyle farklıdır. Çekolovak muhabbet kuşları ülkemizde oldukça az görülen muhabbet kuşu türleri arasında yer almaktadır. Çekolovak muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına göre kanatları ve kuyruk kısımları daha uzundur. Bu kuşların vücutları ince yapılı olup, uzunlukları diğer muhabbet kuşlarına oranla daha uzundur. Aynı zamanda uzun olmasının yanı sıra oldukça iri yapılarıyla dikkat çekmektedir. Ülkemizde az sayıda görülen çekoslovak muhabbet kuşları hoş görüntüleri ve canlı renkleri ile muhabbet kuşu sevenlerin ilgisini çeken nadide kuşlar arasında yer alır.

Muhabbet Kuşu sahiplenme

Gri Kanat Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Gri kanat muhabbet kuşlarının özellikleri, canlı ve farklı tonlardan oluşan, gri renkleridir. Gri kanat muhabbet kuşları farklı renkleriyle oldukça dikkat çeken muhabbet kuşları arasında yer almaktadırlar. Özellikle göğüs bölgesinde gri renklerin yoğunlaştığı görülürken, göğüs bölgesi koyu gri tonlarda olup, kuyruk kısmına doğru grinin tonu açılarak, açık gri bir renge dönüşmektedir. Gri kanat muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına kıyasla daha yabani muhabbet kuşları arasında yer alır. Agresif yaparız sebebiyle eğitimleri oldukça zordur. Daha muhabbet kuşları gibi uzunlukları genellikle 18 santim civarında olup, ortalama ömürleri 7-9 yıl arasında değişmektedir. Grinin birçok tonunu üzerinde bulunduran bu muhabbet kuşları dikkat çekici yapıları sebebiyle tercih edilse de, agresif tavırları yüzünden eğitimleri oldukça zor ve sıkıntılı gerçekleşmektedir.

Muhabbet Kuşu sahiplendirme

İngiliz Hollanda (Show-Jumbo) Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

İngiliz Hollanda ( Show-Jumbo) muhabbet kuşlarının özellikleri arasında bu kuşların canlı renkde ki tüyleri dikkat çeker. Jumbo muhabbet kuşları olarak da isimlendirilen bu muhabbet kuşlarının uzunlukları genellikle 23-25 santim civarındadır. Jumbo muhabbet kuşları İngiliz muhabbet kuşu ya da Hollanda muhabbet kuşu adıyla bilinmektedirler. Jumbo muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına kıyasla daha iri bir görüntüye sahiptirler. Özellikle göğüs kısımları ve kafaları daha iridir. Jumbo muhabbet kuşlarının tüyleri oldukça canlı ve parlaktır. İbik bölgesinde ki tüyleri diğer muhabbet kuşlarına göre daha fazladır. Jumbo muhabbet kuşları yetişkin olduklarında ve özellikle tüm tüyleri çıktıktan sonra, gözleri bu tüylerin arasına gömülmektedir. Jumbo muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına göre oldukça tüylüdürler öyle ki gagalarının üzeri bile canlı ve parlak tüylerle kaplıdır.

Muhabbet Kuşu sahibinden

Pakistan Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Pakistan muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına kıyasla ülkemizde çok fazla tercih edilmeyen muhabbet kuşları arasında yer Pakistan muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına kıyasla oldukça küçük yapıdadırlar. Bu sebeple, bir serçeye benzemektedirler. Pakistan muhabbet kuşları özellikle oldukça cılız ve çelimsiz yapılarız sebebiyle pek tercih edilmeyen muhabbet kuşlarındandır. Bakımları diğer muhabbet kuşları gibidir, ortalama ömürleri ise bakım ve hijyen koşullarına bağlı olarak 8 ile 10 yıl arasında değişmektedir.

Muhabbet Kuşu fiyat sahibinden

Lutino Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Lutino muhabbet kuşları sarı renkte olup renkleri oldukça parlak ve canlıdır. Sarının saf bir tonunu oluşturan tüyleri ile oldukça dikkat çekici bir yapıdadırlar. Lutino muhabbet kuşlarının yanaklarında beyaz benekler bulunur, ayakları pembe renkte olup gagaları turuncu renktedir. Lutino muhabbet kuşları canlı sarı rengi ve yanaklarındaki beneklerle oldukça sevimli bir görüntüye sahiptirler. Bu sebeple yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da ilgisini çeken muhabbet kuşu türleri arasında yer almaktadırlar. Beslenmesi ve bakımı diğer muhabbet kuşu türleri ile aynı özel ve ihtimam da olması gerekmektedir.

Muhabbet Kuşu fiyatları 2020

Mavi Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Mavi muhabbet kuşlarının özellikleri canlı ve parlak mavi renkleridirMavi muhabbet kuşları ülkemizde çok sık tercih edilen muhabbet kuşları arasında yer almaktadır. Bunun sebebi görüntülerinin oldukça güzel olmasının yanı sıra konuşmaya yatkın ve oldukça sosyal yapıdadırlar. Mavi muhabbet kuşlarının diğer adı sky blue’dur. Ortalama boyları 17 19 santim arasında değişmektedir. Mavi muhabbet kuşlarının özellikle kanatları gri tonlardaki renklere sahiptir. Gövdesi dediğimiz döş kısmı ise, açık mavi yani gök mavisi tonlarındadır. Mavi muhabbet kuşlarının sırt ve kanat kısımlarında gri ve siyah benekler bulunur. Bazılarının ise baş kısmında da bu beneklere rastlanmaktadır. Özellikle baş kısımlarında ki siyah benekler çizgi şeklinde olabileceği gibi beyaz desenler ve benekler şeklinde de olabilmektedir.

muhabbet kuşu fiyatları sahibinden

En İyi Muhabbet Kuşu Hangisidir?

Kuş sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği evcil kuşlar arasında, ilk sırayı muhabbet kuşları alır. Muhabbet kuşları özellikle evcil sempatik ve cana yakın tavırlarıyla oldukça sık tercih edilen kuşlar arasında yer almaktadırlar. Muhabbet kuşu almak isteyenler, muhabbet kuşlarının bakımı kadar eğitiminin de kolay ve pratik olabileceği tarzda kuşlar olmasını tercih etmektedirler. Bu sebeple özellikle erkek muhabbet kuşları, çabuk konuşan ve cana yakın tavırları sebebiyle oldukça sık tercih edilen muhabbet kuşları arasındadır. Aynı zamanda muhabbet kuşları türleri arasında en çok sık tercih edilenlerden biri açık yeşil muhabbet kuşudur. Bunun yanı sıra konuşmayı öğrenmesi son derece kolay olan Jumbo muhabbet kuşu da en sık tercih edilen muhabbet kuşu türleri arasında yer almaktadır.

Muhabbet Kuşu fiyat listesi

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşu fiyatları, muhabbet kuşunun türüne göre farklılık göstermektedir. Evcil hayvanlar arasında özellikle kuş beslemek isteyenlerin tercih ettiği ilk seçeneklerden biri şüphesiz ki muhabbet kuşlarıdır. Hem konuşabiliyor olmaları hem de renkli görüntüleri sebebiyle ülkemizde birçok kişi, özellikle de çocuklarına hayvan sevgisi aşılamak isteyen ebeveynler muhabbet kuşunu sıklıkla tercih ederler. Muhabbet kuşları hem kolay beslenmeleri hem de fiyatları açısından son derece ekonomik ve uygun olmaları sebebiyle de tercih edilen kuşlar arasında yer alır. Fiyat olarak uygun olmalarının yanı sıra beslenmeleride oldukça kolay ve uygun fiyatlıdır.

Muhabbet Kuşu fiyat

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022

Muhabbet kuşu fiyatları 2022 fiyatları muhabbet kuşlarının türüne ve konuşma özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Fiyat skalasını belirleyen muhabbet kuşunun türü olmasının ötesinde, muhabbet kuşunun yavru ya da yetişkin olması da fiyat konusunda belirleyici faktör olmaktadır. Yavru muhabbet kuşları yetişkin muhabbet kuşlarına göre daha uygun fiyatlı olup daha ekonomik düzeyde kuşlardır. Aynı zamanda muhabbet kuşlarının Albino, Jumbo, Rainbow gibi türleri de fiyat farklılıklarına sebep olmaktadır. En uygun fiyatlı muhabbet kuşları Yavru muhabbet kuşlarıdır. Bulurum fiyatı ise en fazla 120 TL’ye kadar çıkmaktadır. Muhabbet kuşlarının fiyatları türlerine göre farklılık gösterdiği için, 75 liradan başlayan muhabbet kuşları olabileceği gibi 1500 liraya kadar fiyatları yükselen muhabbet kuşları da bulunmaktadır.

Muhabbet Kuşu fiyatları pet shop 2022

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2021

Muhabbet kuşu fiyatları 2021 yılında oldukça uygun fiyatlardaydı. 2022 yılında birçok ürünün fiyatı arttığı gibi muhabbet kuşlarının da fiyatı artmıştır. 2021 yılında 50₺’ye aldığımız bir muhabbet kuşunu 2022 yılında ekonomik artışlara bağlı olarak 150₺‘ye alabilmekteyiz. Muhabbet kuşlarının fiyatları tercih ettiğiniz türe ve muhabbet kuşunun yaşına göre farklılık gösterirse de tattırdığı kesin hiçbir maddi karşılığının olmadığı oldukça aşikardır. Muhabbet kuşları evimizde beslediğimiz ailemizin bir üyesi haline gelmiş oldukça sevimli kuşlardır. Bu sebeple kuş türleri arasında en sık tercih edilen muhabbet kuşları olmaktadır.

Muhabbet Kuşu fiyatları pet shop

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2020

Muhabbet kuşu fiyatları 2020 fiyatları diğer yıllara göre ekonomik gelişmelere bağlı olarak oldukça uygundu. Enflasyonun yükselmesi ile birlikte her ürüne zam geldiği gibi kuşlara da zam geldi. Muhabbet kuşu sevenler, 2020 yılında muhabbet kuşunu en az 35₺ alırken günümüzde 35 liraya muhabbet kuşu bulmak oldukça zordur. Muhabbet kuşu alırken fiyatının yanı sıra, muhabbet kuşunun yem ve bakım masraflarını da göz önünde bulundurmamız gerekir. Kısacası muhabbet kuşu aldığımızda ona ait olacak bir kafes, çeşitli oyuncaklar, kuşun yemini koyacak bir yemlik, dal şeklinde aksesuarlar ve geniş bir kafes muhabbet kuşu yetiştirmek isteyenlerin muhabbet kuşu ile birlikte alması gereken diğer ihtiyaçlar arasında yer almaktadır.

Muhabbet Kuşu fiyatları konuşan

Muhabbet Kuşu Fiyatları Sahibinden

Muhabbet kuşu fiyatları sahibinden oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Muhabbet kuşları kuş severlerin beslediği evcil hayvanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Özellikle çocukları küçük yaşta olan ebeveynler, çocuklarını hayvan sevgisi aşılamak için tercih edecekleri ilk evcil hayvanlardan biri muhabbet kuşlarıdır. Oldukça uygun fiyatlı olan muhabbet kuşları özellikle sahibinden satın alındığında daha uygun fiyata düşmektedirler. Sahibinden muhabbet kuşu almak uygun fiyatta olmasının yanı sıra sahibinin de güvenilirliği ile doğru orantılıdır. Bunun yanı sıra muhabbet kuşunun sahibinin neden elinden çıkarmak istediği de üzerinde durulması gereken noktalar arasında yerini almaktadır.

Muhabbet Kuşu fiyatları jumbo

Muhabbet Kuşu Fiyatları Pet Shop

Muhabbet kuşu fiyatları pet shop fiyatları da muhabbet kuşlarının türüne ve cinsine göre farklılık göstermektedir. Muhabbet kuşu fiyatları muhabbet kuşunu büyüklüğüne göre de farklılık gösterir. Yavru muhabbet kuşları yetişkin bir muhabbet kuşuna göre daha uygun fiyatlıdır. Yavru bir muhabbet kuşunun fiyatı 250₺ civarındadır. Muhabbet kuşlarının fiyatları 250₺ ile 1500₺ arasında değişmekte olup, yetişkinlik düzeylerine ve türlerine göre fiyat skalası belirlenmektedir. Muhabbet kuşlarını evcil hayvan satan petshoplardan satın alabilirsiniz. Muhabbet kuşu ile birlikte almanız gereken birçok unsur bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi muhabbet kuşunun yaşayacağı kafesi, aynı zamanda gerekli olan besinleri alacağı yemeği ve bu yemek koyacak kapları su kapları, aynı zamanda konuşmasını kolaylaştıracak olan bir ayna, dal şeklindeki aksesuarlar da petshoplardan kolaylıkla bulabileceğimiz muhabbet kuşunun sağlıklı bir şekilde yaşamasını sağlayacak olan bir takım gerekçelerdir.

Muhabbet Kuşu fiyatları istanbul

Muhabbet Kuşu Fiyatları İstanbul

Muhabbet kuşu fiyatları İstanbul fiyatları genellikle 250₺ ile 1500₺ arasında değişmektedir. Muhabbet kuşu fiyatları muhabbet kuşunun yavru oluşuna ve türüne göre oldukça farklılık gösterir. Muhabbet kuşlarını petshoplardan alabileceğimiz gibi internet üzerinden birçok satış noktasından da alabilmekteyiz. Bu bize fiyat karşılaştırması imkanı sağlar. Böylelikle almak istediğimiz muhabbet kuşunu en uygun fiyata alabiliriz. İstanbul muhabbet kuşları fiyatları, ekonomik şartlarda göz önünde bulunduğunda oldukça uygun fiyatlı seçenekleri size sunmaktadır.

Muhabbet Kuşu fiyatları beyaz

Muhabbet Kuşu Fiyatları Petshop 2022

Muhabbet kuşu fiyatları pet shop 2022 fiyatları oldukça makul düzeyde olup, son derece uygun fiyatlıdır. Petshoplarda yavru muhabbet kuşlarının fiyatları 275₺ ile 450₺ arasında değişirken, Albino muhabbet kuşu 450₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. En pahalı muhabbet kuşları arasında yer alan bütün alan Jumbo muhabbet kuşu fiyatı ise, 600₺ ila 1250₺ arasında değişmektedir. Muhabbet kuşlarının fiyatlarını belirleyen özellikler, muhabbet kuşunun eğitime yatkın olması, konuşmaya yatkın olması ve muhabbet kuşunun renkleri,  renklerinin canlılığı, muhabbet kuşunun fiyatını belirleyen temel kriterler arasında yer almaktadır. Almak istediğiniz muhabbet kuşunuz temel kriterlerini belirleyerek size en uygun muhabbet kuşunu satın alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu fiyatları rainbow

Muhabbet Kuşu Fiyatları Rainbow

Muhabbet kuşu fiyatları Rainbow fiyatı kuşun cinsine göre farklılık göstermektedir. Rainbow muhabbet kuşunun tüyleri rengarenktir mor mavi lila gibi rengarenk canlı tüyleri bulunmaktadır. Genellikle yüzleri sarı renktedir ve ayakları koyu renktedir. Erkek bir Rainbow muhabbet kuşu mavi bir gagaya sahiptir. Canlı ve parlak renkleri ve güzel görüntüsüyle Rainbow muhabbet kuşları muhabbet kuşu sevenlerin ilgisini ve beğenisini kazanmıştır. Rainbow muhabbet kuşlarının fiyatları 500₺ ile 1500₺ lira arasında değişmektedir. Fiyatın belirlenmesinde önemli kıstaslardan biri Rainbow muhabbet kuşunun yaşı ve gelişmişlik düzeyidir. Rainbow muhabbet kuşunun, pahalı olduğu kadar uygun fiyatlı çeşitleri de bulunmaktadır.

Muhabbet Kuşu fiyatları albino

Muhabbet Kuşu Fiyatları Albino

Muhabbet kuşu fiyatları albino muhabbet kuşunun fiyatları kuşun yaşına göre farklılık gösterir. Albino muhabbet kuşunun fiyatları genellikle 450₺ ile 1500₺ arasındadır. Albino muhabbet kuşlarının gözleri kırmızı renkte olup bembeyaz tüyleri vardır. Albino deri hastalığına sahip olan Albino muhabbet kuşları, oldukça hassas bir bakım ve özen isteyen muhabbet kuşları arasındadır. Pigment eksikliği nedeniyle diğer muhabbet kuşlarından oldukça farklı olup tüyleri ve baş çevresi beyazdır. Pembe bacakları ve pembe renklerden burun bandı bulunmaktadır ömürleri genellikle 9-10 yıl arasındadır. Albino muhabbet kuşları, çok sıcakkanlı ve insanlarla iletişimi oldukça azcık muhabbet kuşları arasında yer alır.

Muhabbet Kuşu fiyatları albino

Muhabbet Kuşu Fiyat 2022

Muhabbet kuşu fiyat 2022 fiyatları, ekonomik şartları ve enflasyona bağlı olarak şekillenmiştir. Muhabbet kuşu fiyatlarını belirlerken üzerinde durulması gereken en önemli noktalardan biri muhabbet kuşunun yaşı ve türüdür. Almak istediğimiz muhabbet kuşunun yaşını ve türünü belirledikten sonra fiyat araştırmasına girisiriz. Fiyat araştırması neticesinde en uygun fiyatlı ve istediğimiz muhabbet kuşunu bulmamız oldukça önemlidir. Bunun için muhabbet kuşu satımı yapan petshoplara bakabileceğimiz gibi çeşitli İnternet sitelerinden de muhabbet kuşu ilanlarını tarayabiliriz. Muhabbet kuşu satımı gerçekleştiren dükkanların başında petshoplar gelmesine rağmen internet üzerinden birçok kişi de muhabbet kuşu satışı gerçekleştirmektedir. Burada önemli olan nokta istediğimiz muhabbet kuşunun en uygun fiyata nerede bulabileceğimizdir.

Muhabbet Kuşu fiyatları 2021

Muhabbet Kuşu Fiyat Sahibinden

Muhabbet kuşu fiyat sahibinden alındığında daha uygun fiyata muhabbet kuşu sahibi olmakta mümkündür. Muhabbet kuşu sahiplenmek isteyenlerin genelde tercih ettiği ek seçenek petshoplardan muhabbet kuşu almaktır. Petshopların yanı sıra muhabbet kuşu sahipleri, bazı nedenlerden dolayı muhabbet kuşlarını satışa çıkarmaktadır. Bu sebeplerin başında taşınma veya uzun süreliğine seyahat gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda muhabbet kuşu sahipleri kuşlarını satışa çıkarırlar. Bu noktada muhabbet kuşu sahibi olmak isteyenler bir fiil sahipleri ile görüşerek kendilerine uygun muhabbet kuşunu direkt sahibinden de alabilirler. Muhabbet kuşları canlı renkleri ve güzel sesleri ile 7’den 70’e birçok kişinin ilgisini ve beğenisini çekmektedir. Özellikle evde kendini yalnız hissedenler ya da çocuk sahibi olanlar, alacakları muhabbet kuşuyla evlerindeki ortamı canlandırıp evlerini daha hoş bir hale getirebilirler.

Muhabbet Kuşu fiyatları 2020

Muhabbet Kuşu Fiyat Listesi

Muhabbet kuşu fiyat listesi, denildiğinde aklımıza muhabbet kuşlarının tür ve yaşlarına göre oluşturulmuş fiyat listeleri gelmelidir. Muhabbet kuşlarının ortalama ömürleri 9 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Boyları ise 18 ile 20 santime kadar ulaşabilir. Muhabbet kuşlarının fiyatlarıin geniş bir aralıktan söz etmek mümkündür.

Yavru muhabbet kuşu fiyatı daha uygundur. Albino muhabbet kuşunun fiyatı ise her bütçeye uygundur. Jumbo muhabbet kuşunun fiyatı kuşun özelliklerine göre geniş bir aralıkta yer almaktadır. Rainbow muhabbet kuşunun fiyatı özelliğine göre değişkenlik gösterse de en çok tercih edilen türlerdendir. Lutino muhabbet kuşu fiyatı ve yerli muhabbet kuşlarının fiyatları yine her bütçeye uygundur. Japones muhabbet kuşunun fiyatı ise türün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar üzerinde renk ve ötüş şekli etki etmektedir.

Muhabbet Kuşu fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyat

Muhabbet kuşu fiyat olarak en uygun evcil hayvanları arasında yer almaktadır. İnsanların sevgisini ve sempatisini kazanan muhabbet kuşları, güzel ve canlı renkleri ve hoş sesleriyle bulundurdukları ortamı renklendirdikleri gibi, ortamın enerjisini pozitif yönde de eklemektedirler. Ellerinde evcil hayvan beslemek isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelen muhabbet kuşlarının fiyatı oldukça makul düzeyde olup herkes kolaylıkla muhabbet kuşu sahibi olabilmektedir. Fiyatlarının uygun olmasının yanı sıra bakımları da son derece kolay olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedirler.

Muhabbet Kuşu fiyat 2022

Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşu Avustralya kökenlidir. Birçok ülkede evcil hayvan olarak beslenen muhabbet kuşları oldukça farklı tür ve çeşide sahip özellikleri ile dikkat çekmektedirler. Rengarenk tüyleri parlak ve canlı görüntüleri ile birçok hayvan severin beğenisini kazanmış olan bu kuşlar, aynı zamanda çıkarmış oldukları taklit yeteneğinin getirisi olan seslerle, evlerin neşe kaynağı haline gelmiş evcil hayvanlar arasında yer almaktadırlar. Zamanla evimizin birer bireyi haline gelen muhabbet kuşları, en yakın dostunuz ve evinizin Neşe kaynağı olacaktır. Siz de muhabbet kuşu sahibi olmak istiyorsanız, muhabbet kuşlarına papağanlar sitemizden ulaşım sağlayabilirsiniz.

2023 yılında Muhabbet Kuşları fiyatları minimum 250₺‘den başlayarak özellik ırk ve bölgeye göre değişiklik gösterecektir.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

  1. Papağan Sahibi Eliff16 Eliff16 dedi ki:

    Çok güzel kuslar

  2. Papağan Sahibi Eliff16 Eliff16 dedi ki:

    Çok güzel kuslar. Onlari cok begendim