Papağan Fiyatları

Amazon Papağanı Fiyatları 2023

Amazon papağanı fiyatları 2023

Amazon papağanı papağan türleri arasında en dikkat çekici olan türlerden birisidir. Bu kuş türü aynı zamanda diğer papağan türleri arasında en iyi oranları arasında yer almaktadır. Kuyruğundan gagasına kadar olan mesafe arası 45 cm ye ulaşabilmektedir. Bu sebepten dolayı yavru bir amazon papağanı sahiplenecekseniz eğer, büyüyebileceği ihtimalini göz önünde bulundurup gerçekten büyük bir kafes almanızda fayda var.

Amazon Papağanı Fiyat

Bu kuş türü nekadar iri yapılı olursa olsun diğer kuşlar gibi sevgi, kendine ait oyuncakları, yiyebileceği ve çiğneyebileceği atıştırmalıkları olsun ister. Bu kuş türüne sahip olmak isteyen insanların onların çok enerjik ve zeki olduğunu unutmamaları, tek kaldığında çabuk sıkılabileceğini ve oldukça sosyal bir tür olduklarını unutmamaları gerekmektedir. 

Amazon papağanı fiyat 2022

Amazon Papağanı Fiyat 2022

Amazon papağanı tek bir tür değil yaklaşık 30 farklı türden oluşmaktadır. Genel olarak istisnalar olabilse de birçoğu yeşil renktedir. Aralarında ki en belirgin farklalr ise vücutlarının belli bazı kısımlarının renklerinin farklılıklarıdır. Renk skalasından her renge sahip olabileceklerinin yanı sıra bu kuş türü, turuncu kanatları, sarı ense ve alınlı, kırmızı başlı ve leylak tepeli gibi değişik isimler ile isimlendirilir. Amazon papağanlarının en bilindik türü mavi başlı amazon papağanı olduğu söylenir. Renkleri ve görünüşlerin de olduğu gibi aynı zamanda renklerinin vermiş olduğu detaylardan ötürü karakter özellikleri de değişkenlik gösterir. Bu sebepten dolayı her insana uygun karakterde bir amazon papağanı bulunabileceğini söyleyebiliriz. Amazon papağanı fiyat 2022 için firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amazon papağanı 2022’deki fiyatı 10.000₺ ile 15.000₺ arasında değişmekteydi. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

Amazon papağanı sahibinden

Amazon Papağanı Sahibinden

Bu papağan türünün oldukça alt türlere sahip olmasından dolayı dünyanın farklı ülkelerine yayılması söz konusudur.  Amerika’nın Güneyinden Karayiplere  ve Meksika’ya kadar uzanan bir yaşam bölgesi vardır. Bu kuş türünün yaşadığı bölgeler ekvatoral iklim şartlarına sahip olan, yani ekvator bölgeleri olduğu için bir okadar nemli ve sıcak bölgelerde yaşamayı tercih etmektedirler. Soğuk ve rüzgara dayanıksızdırlar.

Amazon papağanı 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

Amazon Papağanı Fiyatları

Amazon papağanlarını sahiplenmeden önce negatif yönlerini de bilmelisiniz. Bu kuş türü sevecen olmasına rağmen oldukça fazla gürültülüdür. Keyfine göre çok yüksek sesler çıkartarak sizi rahatsız edebilir. Doğal çevrede bu papağanların eşleri yemek aramak için çok uzak noktalara seyahat ederler. Birbirlerini tekrardan bulabilmek ve iletişim kurabilmek için, yüksek seslerini kullanmaktadırlar. Bu sebepten dolayı evinizde de aniden yüksek sesler çııkarıp sizi rahatsız edebilirler.

Amazon papağanı fiyatları 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

Amazon papağanı fiyatı

Amazon Papağanı Fiyatı

Amazon papağanlarının güzellikleri herkes tarafından bilinir ve kuş severler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bu kuş türünü beslemek isteyen insanların önceden kuş besleme tecrübesi bulunması önemlidir. Sahip olduğunuz amazon papağanınız diğer türlere göre farklılık gösterebilir.

Amazon papağanı 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

Amazon papağanı fiyatları ne kadar

Amazon Papağanı Fiyatları Ne Kadar?

En çok Tercih edilen amazon papağanı türleri şunlardır;

Beyaz alınlı amazona albifrons, kırmızı alınlı amazona autumnails, kırmızı gözlüklü amazona pretrei, kızıl karınlı amazona vinacea, küba amazon  lucocephala, leylek tepeli amazona finschi, mavi alınlı amazona aestiva, mealy amazon amazona farinosa, panama amazon amazona panamensis, sarı alınlı amazon ochrocephala, sarı enseli amazona auropalliata, sarı kafalı amazona oratrix, sarı omuzlu barbadensis, turuncu kanatlı amazonica, yeşil yanaklı amazona viridigenalis.

Amazon papağanı fiyatları ne kadar? öğrenmek için Amazon papağanı 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

amazon papağan satın al

Amazon Papağanı Satın Al

Amazon papağanı türleri bu şekildedir ve bu türler hakkında bilgi vermemiz de fayda var.
Kırmızı Alınlılar; Bu kuş türü çok eğlenceli ve hareketlidir. Sahibine zaman ayırmaktan çok hoşlanır ve dikkatini çekmeyi çok sever. Konuşma içgüdüsü ile sahibine şarkılar söyleyebilir. Fakat bununla birlikte aniden sesler çıkarabilir.

Mavi alınlılar; sahiplenildiği tadtir de sahibine kısa sürede bağlanır. Sahibi ile birlikte zaman geçirmekten çok keyif almaktadır. O sizinle sürekli zaman geçirmek isteyecektir. Sesi çok yüksek olduğu için yakın yerleşim alanlarında yaşamak sizi ve komşularınızı rahatsız edebilir.
Turuncu kanatlılar; diğer türlerde olduğu gibi gayet sevecen ve evcil bir hayvandır. Sahibine ve onu sahipleyen aileye alıştığında çok güzel bir dost olacaktır. Zeki olmalarından ötürü konuşma yeteneği çok güçlüdür. Diğer papağan türlerin de olduğu gibi yetişkin bir papağan olduğu zaman karakteristik özellikleri değişebilir ve agresifleşebilir.

Amazon papağanı fiyatları

Sarı enseli; zeki ve sevecen bir tür olarak bilinir ve sevilir. Bu türe zamanını harcayabilecek onunla ilgilenebilecek kişiler için uygundur. Zeki hayvanlar oldukları için sizinle birlikte sürekli konuşmak isteyecektir. Popüler amazon papağanlarından birisidir.

Sarı kafalı; doğumundan itibaren eğer ilginiz üzerinde olursa kendi isteği ile size sevgi gösterir. Zeki hayvanlar olmalarından dolayı sizle konuşmak isteyeceklerdir. Sahibinin ona zaman ayırması ve onunla ilgilenmesi onun için çok önemlidir.

Leylak tepeli; aşırı hiperaktif ve bir okadar da heyecanlı bir amazon papağanı türü olarak bilinir. Zeki olmalarından ötürü sahibine sürekli seslenir birşeyler söyler. Dikkatleri üzerine çekmeyi ve kendi ile ilgilenilmesi hoşuna gider.

Amazon papağanı fiyatı

Mealy amazon; diğer türlere göre daha sakin olması ile bilinir. Oldukça sakin ve nazik bir türdür. Sahibinin onunla ilgilenmesi karşılığında onu çok sever ve arasında ki bu bağ bu şekilde güçlenebilmektedir. Büyük görünümlü bir papağan bakmak isteyenlere önerilen bir türdür. Çok fazla vaktiniz yok ise bu papağan türünü sahiplenebilirsiniz.

Yeşil yanaklı; çok şakacı eğlenceli ve oyuncu bir amazon papağanı türüdür. İnsanlarla ve sahibi ile sürekli aktif halde bulunmayı sever. Kendisiyle ilgilenilmediği zamanlar da ilgileri üzerine çekmeye çalışmaktadır. Küçük çocuğu olan aileler tarafından bakılabilir çünkü oldukça zararsız ve insan canlısıdır. Tek derdi oyun ve sizden gelecek ilgidir. Mümkün olduğu zamanlarda kafesinden dıışarıya çıkartıp hava almasını sağlamanız onun ruh sağlığı ve stres etkisini azalmanız için çok önemlidir.

Amazon papağanı satın al işlemi 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

amazon papağanı bakımı

Amazon Papağanı Bakımı

Amazon papğanı bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Bu kuş türünün yanına bırakacağınız su alanları onların kendilerini serinletip banyo yapmalarını sağlayabilir. Amazon papağanları banyo yapmayı çok severler. Fırsat verildiği taktdr de bile sahibi ile banyo yapabilir veya sizin olduğunuz bir yerde su dolu alanlara atlayabilir. Tüylerinin sağlıklı ve temiz olabilmesi için bu yüzden banyo yapmaya ihtiyaç duymaktadır. Bu kuş türü bir okadarda iştahlıdır. Bu sebepten dolayı bazı durumlarda yediği yemeğin fazlasını yemeye çalışmaktadır. Doyumsuz bir kuş türüdür. Yediği yemeklerin miktarı doğru şekilde ayarlanmalıdır aksi takdirde obez olabilir. Geniş bir kafesinin olması rahat hareket edebilmesi ve kanatlarını havalandırabilmesi için önemlidir.

Amazon papağanı sahiplendirme

Amazon Papağanı Sahiplendirme

Bu kuş türleri sizin istediğiniz her an oyun oynayabilir ve eğlenebilirler. Kendi yalnız olduğu zamanlarda kafesin içinde bulunan oyuncaklar ile oynayabilirler aynı zamanda kafesin içinde ters dönüp kendilerini sallarlar. Parmaklarınızı oyun amacıyla ısırabilir sizinle güreşip kafa tutabilirler. Göz bebeklerinin büyümesi, tüylerini kabartması ve size ses çıkarması heyecanlı ve mutlu olduğunu göstermektedir. Siz onunla zaman geçirirken oyun dozunu gereğinden fazla aşmadan vücut dilinizi iyi kullanmanız gerekmektedir. Çünkü heyecanlı olduğunda temastan kaçınabilmektedir. Farkında olmadan size yaptığı hal hareketler ısırma durumunda canınız yanabilir. Gereğinden fazla yormadan gün içerisinde ona vakit ayırıp eğlenmesini sağlarsanız hem onu hem de kendinizi mutlu edeceksiniz.

Amazon papağanı sahiplendirme Amazon papağanı 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

Amazon papağanı satanlar

Amazon Papağanı Satanlar

En önemli sorulardan birisi ise bu güzel dostumuzun bizimle nekadar süre yaşayabileceğidir. Amazon papağanları diğer kuş türlerine bakıldığında uzun yaşadığı için sahiplerini çok mutlu etmektedir. Kuşunuzu eğer sağlıklı koşullar altında kaliteli yiyecekler ve uygun hava şartlarının olduğu bir bölgede bakıyorsanız ortalama 30 yıl yaşamaktadırlar. Bu durum tamamen yaşayan papağanın hayat kalitesine bağlı olarak 60 yaşına kadar uzayabilmektedir. Amazon papağanınızın yaşam süresi ona gösterdiğiniz bakım ve verdiğiniz kıymet ile orantılı olarak değişiklik gösterir.

Amazon papağanı satanlar ile irtibat kurmak için ve hakkında bilgi alabilmek için güncel fiyatları, papağanın 2023 güncel fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir