Papağan Fiyatları, Papağan Sahiplendirme

Sevda Papağanı Fiyatları 2023

Sevda Papağanı Fiyatları 2023

Sevda papağanı fiyatları 2023 yılında gelişen ekonomik şartlara göre fiyatları belirlenir. Sevda papağanları güzel tüyleri ve rengârenk canlı renkleriyle birçok papağan severin ilgisini çeken papağan türleri arasında yer almaktadır. Sevda papağanı eşlerine son derece sadık ve bağlı papağanlardır. Eşlerine duydukları sevgi ve sadakat dolayısıyla sevda papağanı adını almıştır.

Sevda papağanlarının bakımı oldukça kolay ve son derece dost canlısı papağanlar olup, sosyal ilişkileri oldukça kuvvetlidir. Sevda papağanları dost canlısı papağanlar oldukları için sahiplerinden özel bir ilgi ve sevgi beklerler. Bu özel ve sevgi dolu yaklaşımı bulduklarında doğru beslenme me periyotlarıyla ömürleri 10 yıla kadar yükselmektedir.

Sevda papağanları, papağınkiler familyasından olup birçok değişik türe sahip olan papağanlardır. Oldukça cana yakın olan bu papağanlar tüyleri ve tüylerindeki renkler sebebiyle çok sık tercih edilen papağan türleri arasında yerini almıştır. Sevda papağanının bazı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları güneş sevda papağanı; turuncu renklerden ve sapsarı tüylerden oluşur. Yeşil sevda papağanı ise yanaklarında yeşil renkler hakim olan oldukça zeki ve ötüşleri neşe saçan papağanlardır.

Mavi sevda papağanı ise başının üst kısmında mavi bir yuvarlak halka bulunan ve ismini bu yuvarlak halkadan alan kıvrak zekâlı papağanlar arasındadır. Nanday sevda papağanı olarak isimlendirilen tür ise kafa kısmı siyah vücudu ise yeşildir. Janday sevda papağanı oldukça sosyal ve son derece evcil bir papağan türüdür.

Sevda Papağanı fiyatları

Sevda Papağanı Fiyatları

Sevda papağanı fiyatları genel olarak ülkenin ekonomik durumuna ve enflasyonun durumuna göre belirlenmedir. Sevda papağanlarının anavatanları Güney ve Orta Amerika civardır. Son derece güçlü bir psikolojiye sahip olan sevda papağanları kolaylıkla kafeste beslenebilirler. Evcil yapıları sebebiyle kafeslerini evleri gibi benimseyen bu papağanlar kafeste ürer ve kafesini sahiplenirler. Evcil yapıları sebebiyle oldukça tercih edilen papağan türleri arasında Sevda papağanları bulunmaktadır.

Sevda Papağanı fiyatları 2022

Sevda Papağanı Fiyatları 2022

Sevda papağanı fiyatları 2022 yılında gelişen ekonomik şartlara ve enflasyona göre değişmektedir. Sevda papağanları oldukça cana yakın oldukları için papağan severler tarafından en sık tercih edilen papağan türleri arasında yerini almıştır. Yeşil turuncu ve sarı renkleri ile oldukça dikkat çeken bu papağanlar son derece cana yakın ve aynı zamanda beslenmeleri de son derece kolaydır. Boyutları genellikle 13 ile 18 santim arasında değişen bu papağan türü kafeste beslenmeye son derece elverişlidir. Kafeste beslenme sırasında dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır.

Bu kriterlerden en önemlisi hiç şüphesiz ki kafesin genişliğidir. Geniş bir kafeste yer alan sevda papağanı psikolojik olarak strese girmeden uzun yıllar sağlıklı bir şekilde ömrünü devam ettirip, evinizde size en yakın arkadaşız olarak eşlik eder. Gerekli koşular sağlandığında ve sağlıklı bir bakım gerçekleştirildiğinde Sevda papağanlarının ömrü 10 yıla kadar uzar.

2022’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişmekteydi.

Sevda Papağanı sahiplendirme

Sevda Papağanı Sahiplendirme

Sevda papağanı sahiplendirme oldukça sık rastlanan sevda papağanı edinme yollarından biridir. Siz de sevda papağanı sahibi olmak istiyorsanız internet üzerinde yapacağınız araştırma neticesinde sahibinden satışta olan birçok sevda papağanı bulabilirsiniz. Canlı renkleri ile oldukça sık tercih edilen Sevda papağanları yüksek bir ses tonuna sahip oldukça enerjik ve özellikle Sabah saatlerinde ötmeyi ve ses çıkarmayı çok seven papağanlardır. Yüksek seslerden hoşlanmayan kişiler sevda papağanı tercih etmemelilerdir. Çünkü Sevda papağanları yüksek seslerle konuşmayı ve yüksek sesle taklit etmeye oldukça çok severler.

Sevda Papağanı fiyatları sahibinden

Sevda Papağanı Fiyatları Sahibinden

Sevda papağanı fiyatları sahibinden alındığında son derece uygun ve ekonomik fiyat skalasına sahip papağanlardır. Özellikle cana yakın eşlerine son derece düşkün bu sebeple de sahipleri ile de son derece sıkı bağlar kuran bu papağanlar papağan türleri arasında en çok tercih edilen papağanlardandır. Güney ve Orta Amerika Kıtası’nda yaşayan bu papağanlar su ile oynamaktan son derece hoşlanırlar. Sevda papağanının birçok türü bulunduğu için bazıları su ile oynamaktan son derece hoşlanırken, bazı Sevda papağanları su ile temas etmekten hoşlanmaz ve su ile temas ettikleri durumda psikolojileri bozularak strese girerler.

Sevda Papağanı fiyatları 2021

Sevda Papağanı Fiyatları 2021

Sevda papağanı fiyatları 2021 yılında enflasyonun ve diğer ürünlerin fiyatları göz önüne alınarak fiyatlandırılmıştır. Siz de sevda papağanı sahibi olmak istiyorsanız uygun fiyatlarından faydalanıp istediğiniz Sevda papağanına oldukça kolay ve güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bu sebeple sizin en yakın dostunuz olacak papağanlara da gereken ilgiyi göstermektedir.

Sevda papağanları son derece cana yakın sosyal kişilikleri ile dikkat çekenler. Evinizde bir papağından daha çok bir arkadaşa ihtiyaç duyuyorsanız ve aynı zamanda evinize Neşe ve canlılık katsın istiyorsanız, tercih etmek istediğiniz evcil hayvan kesinlikle sevda papağanı olmalıdır. Sevda papağanları oldukça neşeli hareketli ve canlı yapılarıyla evinizdeki monotonluğa son verip evinizde canlı ve heyecanlı hale getirirler.

2021’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 200₺ ile 500₺ arasında değişmekteydi.

Sevda Papağanı fiyatları pet shop

Sevda Papağanı Fiyatları Pet Shop

Sevda papağanı fiyatları pet shop fiyatları da son derece ekonomik ve oldukça uygun fiyatlı papağan türleri arasında yer almaktadır. Sevda papağanı almak isteyenler özellikle nereden temin edecekleri hususunda düşünmeye başladıklarında akıllarına gelen ilk seçenek petshoplardır. Aynı zamanda sevda papağanı satışı yapan birçok internet sitesi de mevcuttur. Eğer bir sevda papağanı almak istiyorsanız sevda papağanı yaşayacağı bir kafeste almanız gerekir. Eşlerine son derece düşkün olan sevda papağanlarını çift olarak da tercih edip onlara, yuva olarak benimseyecekleri genişçe bir kafeste satın alabilirsiniz.

sevda papağanı satılık

Sevda Papağanı Satılık

Sevda papağanı satılık olarak fiyatları, oldukça ekonomiktir. Sevda papağanı satın alırken yanında almanız gereken en önemli şey hiç kuşkusuz ki evi olarak benimseyeceği bir kafestir. Özellikle küçük bir kafes içinde bakıldığında strese giren bu papağanlara olabildiğince geniş bir kafes temin etmelisinizdir. Aynı zamanda kafesin içinde oyun oynayıp vakit geçirebileceği bir takım oyuncaklar ve papağanınızın tüneyebileceği tünekler de yer almalıdır. Kafes tercihi yaparken kafesin papağanınızın kuyruğuna değmediğinden emin olmanız gerekir.

Özellikle papağanınız dönüş yaptığında ve hareketlendiğinde kuyruğunun kafese değmeyecek genişlikte olması gerekmektedir. Aksi takdirde papağanınız strese girer. Kısacası, alacak olduğunuz Sevda papağanınıza, doğal ortamına uygun bir kafes tercih etmeniz papağanınızın sağlıklı bir ömür geçirmesi için önceliğiniz olmalıdır.

Sevda Papağanı Sahibinden

Sevda papağanı sahibinden de alıp, temin edebilirsiniz. Sevda papağanları son derece renkli ve cana yakın papağanlardandır. Eşleriyle birlikte olmaktan mutluluk duyan bu papağanlar, eşlerine de son derece sadıktır. Bu sebeple sevda papağanı ismini almışlardır. Pek çok türü bulunan bu papağanlar diğer papağanlara kıyasla boyları daha kısa olup, bakım son derece kolaydır. Yüksek sesler çıkararak konuşan bu papağan aynı zamanda konuşmaktan ve sahibinin ilgisinden son derece memnun kalan papağanlar arasında yer almaktadırlar.

Özel bir ilgi sevgi ve alaka ile aynı zamanda sağlıklı bir bakım ile uzun yıllar yaşarlar. Sevda papağanları genel itibariyle 10 yıla kadar yaşamaktadırlar. Eğer papağanınızla aranızda güçlü bir bağ kurarsanız onun uzun yıllar sağlıklı bir şekilde sizinle arkadaşlığına devam etmesini garantilemiş olursunuz. Eğer siz de evinize heyecan ve canlılık katmak istiyorsanız sevda papağanı sahibi olabilirsiniz. Sevda papağanı almak için papağanlar sitemize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sevda Papağan Fiyatları

Sevda Papağan Fiyatları 2016
Sevda papağan fiyatları 2016 yılında 60₺ ile 70₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2017
Sevda papağan fiyatları 2017 yılında 70₺ ile 80₺ fiyatları arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2018
Sevda papağan fiyatları 2018 yılında 90₺ ile 100₺ arasındaki fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Sevda Papağan Fiyatları 2019
Sevda papağan fiyatları 2019 yılında 100₺ ile 120₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanları Fiyatları 2020
Sevda papağan fiyatları 2020 yılında 120₺ ile 140₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2021
Sevda papağan fiyatları 2021’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 200₺ ile 500₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2022
Sevda papağan fiyatları 2022’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2023
Sevda papağan fiyatları 2023’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 400₺ ile 800₺ arasında değişmektedir.
Sevda Papağanı Fiyatları 2024
Sevda papağanları, zarif ve sevgi dolu kişilikleri ile bilinen özel papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sevda papağanlarının fiyatları genellikle 700₺ ile 1.500₺ arasında değişmektedir. Bu sevimli ve duygusal kuşları sahiplenmek isteyenler için uygun fiyat seçenekleri sunulmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sevda Papağanı 700₺ - 1500₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle