Papağan Fiyatları

Sevda Papağanı Fiyatları 2022

Sevda Papağanı Fiyatları 2022

Evde hayvan beslemek birçok kişi tarafından sevilen bir hobidir. En yaygın olarak beslenilen hayvan türü ise kuşlardır. Özellikle papağanlar diğer kuşlardan ayırt eden bazı yetenekleri sebebiyle oldukça sevilmektedirler ve birçok kişi tarafından evde beslenmektedirler. Sevda papağanlarının özellikleri, bakımı kadar fiyatı da merak konusu haline gelmiş durumdadır.

Sevda papağanı fiyatları 2022 açısından uygun bir kuş türüdür. Bu nedenle evinde sevda papağanı bakmak isteyen, her bütçeden kişi bu sevimli kuş türüne sahip olabilir. Özelliklerine ve aldığınız yere göre sevda papağanı fiyatı küçük miktarlar olsa da değişiklik gösterebilir. Sevda papağanı beslemek isteyenler, bu konu hakkında kapsamlı bir araştırma yaparak sahiplenme yapabilirler.

Sevda Papağanı Fiyatları

Sevda Papağanı Fiyatları

Sevda papağanları fiyatları uygun olması hem de kolay eğitilebilmeleri sebebiyle insanlar tarafından evde besleme konusunda sık tercih edilen bir papağan türüdür. Sevda papağanlar Cennet papağanları familyasındandır bu nedenle sıklıkla karıştırılırlar. Sevda papağanları isimlerinden de anlaşılacağı üzere eşlerine düşkünlükleri ile bilinirler ve çift olarak beslenirler. Yani sevda papağanı almak istiyorsanız eşiyle birlikte almanız onlar için daha mutluluk verici olacaktır.

Sevda Papağanı Fiyatları Sahibinden

Sevda Papağanı Fiyatları Sahibinden

Sevda papağanları doğaları gereği ilgiyi severler ve oldukça hareketli bir kuş türüdür. Sizde evinizde sevda papağanı beslemek istiyorsanız kafeslerinin dışında olduklarında dikkatli olmanız önemli bir durumdur. Yoksa bazı dağınıklıklara sebep olabilirler. Çift olarak almanız durumunda sevda papağanı fiyatları da değişiklik gösterir. Sevda papağanları sahiplerine karşı da oldukça bağlı ve sevgi doludurlar. Sevda papağanlarının kökenleri Güney Afrika’ya dayanmaktadır ve 9 farklı türleri vardır.

Bu türlerden en bilindik olanı sevda papağanlarıdır. Sevda papağanlarının gagaları oldukça güçlüdür ve büyüktür. Tüyleri kısadır ve gürültülü bir papağan türüdür. Konuşma açısından çok gelişmiş oldukları söylenemez ancak iyi bir eğitimle bazı kelimeler öğretilebilir. Boyları genellikle 12-18 cm arasında değişiklik gösterebilir. Renkleri türlerine göre değişiklik gösterebilir sevda papağanları genelde kırmızı kafalıdır. Sevda papağanı fiyatları sahibinden renklerine göre de değişiklik gösterebilir.

2022’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor.

Sevda Papağanı Fiyatları Yavru

Sevda Papağanı Fiyatları Yavru

Evinde sevda papağanı beslemek isteyenler için bazı bakım önerilerimiz olacaktır. Daha öncede söylediğimiz gibi sevda papağanları çift olarak yaşamayı benimsemiş hayvanlardır bu nedenle çift olarak almanız sevda papağanları için her açıdan olumlu olacaktır. Sevda papağanları bakım konusunda zorluk yaşayacağınız bir papağan türü değildir. Vitaminli papağan yemleriyle besleyebilirsiniz. Bunun yanında bazı meyvelerde verebilirsiniz.

Veteriner hekim kontrolünde kuşlar için olan bazı vitamin takviyeleri de kullanabilir. Yaz aylarında hem oynamaları hem de serinlemeleri açısından kafeslerine bir kapta su konulabilir. Sularını günlük olarak değiştirmelisiniz. Bulundukları ortamın hijyeni her canlıda olduğu gibi rahat etmeleri ve sağlıkları açısından sevda papağanları için de çok önemlidir. Bu nedenle bulundukları ortamı temiz tutmalı ve kafeslerini sık sık temizlemeniz gerekmektedir. Evde beslenebilen kuş türleri genel olarak soğuktan çok fazla hoşlanmayan türlerdir sevda papağanlarının da bulundukları ortamın belirli bir sıcaklıkta olması onlar için çok daha iyi olacaktır.

Sevda papağanları fiyatları yavru açısından rahatça sahip olabileceğiniz bir türdür. Eğer sizde sahiplenmek isterseniz rahatlıkla evinizde bakabilirsiniz. Genel olarak pet shoplar da satışı yapılan sevda papağanları evinde besleyip çoğaltan kişilerce de satışı yapılmaktadır. Sevda papağanı almak isterseniz pet shoplarla internet üzerinden ya da arayarak iletişime geçip kolaylıkla satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızda sevda papağanı almak isteyenleri bilgilendirmek adına özelliklerine, bakımına ve sevda papağanı fiyatlarına yer verdik.

Sevda Papağan Fiyatları

Sevda Papağan Fiyatları 2016
Sevda papağan fiyatları 2016 yılında 60₺ ile 70₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2017
Sevda papağan fiyatları 2017 yılında 70₺ ile 80₺ fiyatları arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2018
Sevda papağan fiyatları 2018 yılında 90₺ ile 100₺ arasındaki fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Sevda Papağan Fiyatları 2019
Sevda papağan fiyatları 2019 yılında 100₺ ile 120₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanları Fiyatları 2020
Sevda papağan fiyatları 2020 yılında 120₺ ile 140₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2021
Sevda papağan fiyatları 2021’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 200₺ ile 500₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2022
Sevda papağan fiyatları 2022’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2023
Sevda papağan fiyatları 2023’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 400₺ ile 800₺ arasında değişmektedir.
Sevda Papağanı Fiyatları 2024
Sevda papağanları, zarif ve sevgi dolu kişilikleri ile bilinen özel papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sevda papağanlarının fiyatları genellikle 700₺ ile 1.500₺ arasında değişmektedir. Bu sevimli ve duygusal kuşları sahiplenmek isteyenler için uygun fiyat seçenekleri sunulmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sevda Papağanı 700₺ - 1500₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle