Papağan Fiyatları

Papağan Fiyatları 2022

Papağanı fiyatları 2022

Papağan fiyatları 2022 güncel ekonomi durumu, zamlar ve mağazaya göre farklılık göstermektedir. Papağan fiyatları güncel olarak kurumlardan, çağrı merkezlerinden ve ilgili mağazalardan öğrenilmektedir. Papağan alınırken ekonomideki olumsuz şartlar doğrultusunda papağan fiyatı gibi ihtiyaç olan hizmet veya ürün fiyatları artarak tüketicilerin satın almadan önce fiyat karşılaştırılmalıdır.

Ve neticesinde tüketiciler papağan fiyatı gibi ihtiyaçlarda veya hizmetlerde uygun fiyatları tercih etmektedir. Papağan alınırken sadece ekonomik şartlar göz önünde bulundurulmaz papağanların cinsi de göz önünde bulundurulur.

İskender Papağanı Fiyat 2022

İskender Papağanı Fiyat 2022

İskender papağanları son derece güzel olmalarından dolayı çok tercih edilmektedirler. İskender papağanlarının fiyatları da son derece uygundur. Ayrıca diğer papağan türlerine göre İskender papağanları soğuğa karşı daha dayanıklıdır. Psittaciade familyasına ait olan papağan türüdür. Türkiye’de bulunan iki papağan türünden birisidir. Türkiye haricinde başta Asya ülkelerinde sürüler halinde görülen bu papağan türü Pakistan, Afganistan ve Hindistan’da da görülmektedir.

Bu papağana sahip olmak isteyen ancak İskender papağanı fiyat 2022 konusunda tereddüt yaşayan kişiler çok zorlanmazlar çünkü fiyatları uygundur. Fiyat konusu biraz da kuşu alacak kişiye bağlıdır. Kişiler İskender papağanı almaya karar verdikleri zaman en doğru ve en güvenilir pet shoplarda bilgi alıp fiyat karşılaştırması yapabilirler. İskender papağanı karışık yemler ve meyveler ile beslenmesi gereken bir kuş türü olup aynı zamanda beslenmesinde tahıl tohumu ve yeşil sebzeler de kullanılabilir. İskender kuşu alınırken boyları uzun olduğundan dolayı geniş kafes seçilmelidir.

İskender papağanı için 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.

Kakadu Papağanı Fiyatı 2022

Kakadu Papağanı Fiyatı 2022

Kakadu papağanları hem uysal hem de cana yakın varlıklar olmalarından dolayı hiç bir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla besleyebileceğiniz bir papağan türüdür. Kakadu papağanı fiyat 2022 piyasalarda düşük rakamlar belirlenerek satışa sunulmaktadır. Fiyatları uygun olan ve evlerinize neşe ve farklılık getirecek olan papağanlara kolayca ulaşabilirsiniz. Sosyal ve oyuncu yanlarıyla kendini sevdiren kakadu papağanları oldukça zeki türlerdir.

Kakadu papağanları yapıları gereği sıkılgan varlıklardır. Bu nedenle düşük bir kafese bağlı olarak yaşayamaz strese girerler. Kakadu papağanı besleyecekseniz büyük bir kafes ve içini oyuncaklar ile doldurmanız gerekir. Yemek alışkanlıkları genelde orman meyveleri ve tohum çeşitleridir. Kakadu papağanlarına yeterli ilgiyi gösterdiğiniz zaman 15 ile 20 kelime öğrenerek konuşabilirler.

Bizim ön gördüğüğmüz fiyat aralığı 18.000₺ ile 30.000₺ arasındadır. Tabi bu papağan fiyatları cinsine özelliklerine ve yeteneklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Sevda Papağanı Fiyatları 2022

Sevda papağanı fiyatı 2022

Sevda papağanları eşlerine oldukça düşkün olan papağanlardır. İsimleri de buradan gelmektedir. Sevda papağanı beslemek isteyenlerin çift olarak beslemeleri gerekmektedir. Çünkü çiftler günün büyük bir çoğunluğunu birbiriyle ilgilenerek geçirirler. Fakat tek olarak beslenenler de kuş sahibine büyük ilgi duyar ve karşılığında sahibinden büyük ilgi beklemektedir. Sevda papağanı fiyat 2022 yem ve mama alım gücüne bağlı olarak her geçen yıl artmaktadır.

Sevda papağanını hazır satılan yemlerle ve arada meyvelerle besleyebilirsiniz. Oldukça yaramaz ve meraklı kuşlardır. Bu nedenle evde serbest dolaştıkları zamanlarda dikkatli olmak gerekir. Hem kendilerine hem de ve eşyalarına zarar verebilirler. Sahibi evdeyken genellikle sahibinin başında ve omzunda durmayı severler. Gürültülü papağan türlerinden birisidir. Kaba ve şiddetli sesleri vardır. Konuşma yetenekleri çok gelişmemiştir fakat iyi bir eğitimle bazı kelimeleri tekrar edebilirler.

2022’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor.

Sevda papağanı fiyatı 2022

Pakistan papağanı fiyatı 2022

Pakistan papağanı amazon papağanı olarak da adlandırılır ve birçok ülkede de amazon papağanı olarak bilinir. Papağanlar içinde en çok konuşmaya düşkün olan ve konuşma yeteneği en çok gelişmiş olan Pakistan papağanıdır. Pakistan papağanı fiyat 2022 olarak uygun fiyatlı bir yapıya sahiptir. Pakistan papağanları yemeğe düşkündür. Özellikle çeşitli meyve ve sebzeler, yeşillikler, fındık ve tohumlar ile beslenirler.

Pakistan papağanı beslemek istiyorsanız büyük bir kafes almalısınız. Sıkışık ve dar ortamlar Pakistan papağanı için uygun değildir. Eğer kapalı bir balkonunuz  varsa bu papağanı balkonda besleyerek balkonu papağan alanı yapabilirsiniz böylece  balkonda bakımı daha kolay olur. Böylelikle papağanınız hem daha sağlıklı ve enerjik olur  hem de daha mutlu bir şekilde yaşar.

Pakistan papağanı için 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.

Jako papağanı fiyatı 2022

Jako papağanı fiyatı 2022

Jako papağanları iri kuşlardır. Ağırlık ortalamaları 500 gram kadardır. Çok zeki papağanlardır. Bin kelime civarında öğrenebilir ve konuşma yetileri diğer papağanlara göre fazladır. Jako papağanlarının taklit yetenekleri diğer papağan türlerine daha çok gelişmiştir. Eğer Jako papağanı size alışmışsa sizin çıkardığınız her sesi taklit ederek çıkarır. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Yoğun ilgi ve sevgi beklerler. Jako papağanı fiyatları 2022 diğer papağan türlerine göre daha fazladır.

Jako papağanı alırken bebek olan türüne dikkat edilerek alınmalıdır. Çünkü sarı ve siyah papağan artık gelişim döneminde olan Jako papağanlarıdır. Jako papağanını hazır mama ve meyvelerle besleyebilirsiniz. Jako papağanının size alışması durumu yaklaşık 1 hafta ile 15 gün sürebilir. Kafesine yaklaşırken genellikle sevecen tavırlar sergileyerek onu sevdiğinizi göstermelisiniz. Böylece size daha çabuk alışacak ve sizin onu eğitmeniz daha kolay olacaktır.

2022 yılında ön gördüğümüz jako papağan fiyatları 8.000₺ ile 15.000₺ arasındadır.

Forpus papağanı fiyatı 2022

Forpus papağanı fiyatı 2022

Muhabbet kuşuna çok benzeyen forpus papağanlarının anavatanı Güney Amerika bölgesidir. Türkiye’de çok ilgi gören ve popüler olan bir papağan türüdür. Papağanın yaşı, cinsiyeti ve diğer çeşitli özelliklerine göre forpus papağanı fiyat 2022 farklılık gösterir. Küçük boyuta sahip forpus papağanlarının fiyatı daha uygundur. Dünya üzerinde en küçük papağan türü olarak öne çıkan forpus papağanları diğer kuş türlerinin aksine hiç ses çıkarmazlar.

Bu kuşun sahipleri genelde kepek ve tüy gibi sorunlarla uğraştıklarını söyleyemezler. Çok ilgi gören bu kuşlar sürekli ilgi bekleyen ve meraklı bir türdür. Sahiplerine alışmalarının ardından adeta sahiplerine âşık olurlar ve sahiplerini diğer insanlardan kıskanırlar. Özellikle taklit yetenekleri çok iyidir. Bir forpus papağanı almak istiyorsanız kanat açıklıklarından 3 veya 4 kat büyüklükte kafesler almalısınız. Genellikle kuşyemi ile beslenen forpus papağanları diğer kuşlara oranla meyve, sebze ve yeşillik yememelidirler.

2022 yılında öngördüğümüz forpus papağanı fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişiklik gösterecektir.

Muhabbet kuşu fiyatı 2022

Muhabbet kuşu fiyatı 2022

Muhabbet kuşu papağan ailesinden gelen bir evcil kuş türüdür. Özellikle Türkiye’de evlerde beslenen evcil hayvanlardan bir tanesidir. Rengârenk oluşları ve uzun tüyleri ile kendilerine hayran bırakırlar. Evleri şenlendiren muhabbet kuşları dost canlısıdır. Muhabbet kuşu fiyatları 2022 cinsleri ve yavru oluşlarına göre değişmektedir. Türkiye’de en çok satılan kuş grubudur. Son derece hareketlidirler. Muhabbet kuşlarına sadece yem vermek yeterli olmayacaktır. Muhabbet kuşlarına arada yeşillik verilebilir. Muhabbet kuşları meyve ve sebze çeşitlerini de severek tüketirler. Muhabbet kuşlarının kafeslerinin günlük temizlenmesi gerekir.

Bizim muhabbet kuşları için fiyat olarak ön görümüz 2022 yılında minimum 120₺ ile maksimum 500₺ arasında eğitim, bakım ve coğrafi koşullara göre değişim göstermektedir.

Muhabbet kuşu fiyatı 2022

Cennet papağanı fiyatı 2022

Cennet papağanı, anavatanı Afrika kıtası olan, nemli ve sıcak iklimi seven ve tohumlarla beslenen papağan türüdür. Hint Okyanusu’nda bulunan adalarda çok sayıda bulunmaktadırlar. İnsanlara yakın olacak kadar sosyal olan, oyuncu papağanların çift olarak beslenmesi uygundur. Tek olarak beslendiğinde  daha fazla ilgi gösterilmesi, kafesinde daha fazla oyuncak bulundurulması gereken bir yapıya sahiptir.

Cennet papağanı fiyatları 2022 yem, mama gibi ihtiyaçlarının alım gücüne göre fiyat artışı görülmektedir. Genelde fiyatlar uygundur. Cennet papağanları içinde rahatça hareket edebilecekleri bir kafese konmalıdır. Kafesin boyu yüksek, tırmanmalarına uygun olacak yatay tellere sahip olmalıdır. Cennet papağanları yeşil yaprakları, bitki tohumları, kırmızı darı, mısır gibi tohumları ve yulaf tüketirler.

2022’de öngördüğümüz cennet papağanı fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor.

Sultan papağanı fiyatı 2022

Sultan papağanı fiyatı 2022

Sultan papağanı hem sevimli hem de sıcakkanlı bir papağan türüdür. Meraklı ve zaman zaman da alıngan olabilirler. Evinizde sultan papağanınız varsa cıvıltı ve neşe eksik olamayacak. Özellikle Amerika’da çok tercih edilen papağan türüdür. Diğer papağan türlerine göre evcilleştirilmeye daha yatkındır. Sultan papağanı fiyatları 2022 diğer papağan türlerine göre daha uygundur.

Sultan papağanı için kanatlarını çırpıp açabilmesi için geniş bir kafes çok önemlidir. Birden fazla tünek sopasına, birkaç yemek kabına ve en az iki su kabına ihtiyaç duyarlar. Sultan papağanı yemle beslenmektedir. Sosyal bir hayvandır. Yanak tüylerini nazikçe okşayıp severseniz ve onunla konuştuğunuz sürece size aynı nezaketle cevap verecektir. Sultan papağanı konuşabilir ve ıslık çalabilir.

Sultan papağanları 2022 yılında fiyatlarının 500₺ ile 1200₺ arasında değişiklik göstereceğini düşünüyoruz. Bu fiyat değişikliği cinsiyet, bakım, eğitim gibi etkenlere göre değişiklik gösterecektir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle