Papağan Fiyatları

Kakadu Papağını Fiyat 2022

Kakadu Papağını Fiyat 2022

Kakadu papağını fiyat 2022 yılında fiyatıyla olsun özellikleri ile olsun en çok ilgi görecek papağanlar arasındadır. Günümüzde çoğu kişiler hayvan sevgisinden dolayı evlerinde bazı tüylü sevimli dostları kendilerine arkadaş etmek için alırlar. Bu sevimli hayvanlardan en popüler olanı da kakadu papağan kuş türüdür. Kakadu papağanı, kendilerine en iyi arkadaş olacak zeki ve ilgiyi üzerine çekmeyi seven sevimli bir hayvandır. İlgi çeken ve farklı özelliklere sahip olan bu papağanı sahiplenmek isteyenler Kakadu papağanı fiyat 2022 düşünmeden ve tereddüt yaşamadan bu sevimli tüylü dostunuzu uygun fiyatlar alabilirsiniz.

Kakadu papağanı fiyat konusundan Ziyade en çok tercih edilen Uysal ve Cana yakınlığı ile bilinen bir hayvandır. Bu kuşu alırken fiyatına bakmadan önce nereden temin edeceği konusudur. Bu tür hayvanları satan ve güvenilir olan pet shoplar araştırarak istediği hayvanın özellikleri, cinsini ve cinsiyetini öğrenmelidir. Ayrıca alacak oldukları pet shopdan bakımını ve fiyatını öğrenerek, diğer pet shoplar ile karşılaştırmalıdır. Araştırma sonucunda uygun fiyatta özellikle kakadu papağanı satan birinden almanız daha doğru olacaktır.

Kakadu Papağının Özellikleri

Kakadu papağanı insanlarla en iyi ilişkiler kuran papağan türleri arasında en bilinen türüdür. Bu kuş türü oldukça sevecen, oyuncu çevreye karşı meraklı olan papağan türüdür. Kakadu papağanın özellikleri gereği 25-50 yıl yaşayan bir kuş türüdür. Bu kuşun en belirgin diğer bir özelliği ise kemirgen bir hayvan olmalarıdır. Bu sebeple bu kuş türlerini beslerken, evinizde onların zarar görmesine sebep olabilecek kablo, avize gibi yerleri kapatıp korunmaları için önlemler almalısınız. Kakadu papağanın diğer bir özelliği konuşması diğer hayvanlara göre daha sınırlıdır. Yeterli ilgi gösterildiğinde ise 15-20 kelime öğrenmeleri mümkündür.

Kakadu Papağanın Bakımı

Yeterli hareket alanının olmaması hem sağlık hem de davranır problemlerini beraberinde getirecektir. Yeterince büyük olmayan kafeste cep rahat edebilmeleri ve mutlu olabilmeleri biraz durumdur. Ayrıca zamanlarının büyük bölümünü kafeste geçirmeni diler. Bu sevimli dostlarımız eğlenceli ve Oyuncu canlılardır kafeslerinde mutlaka eğlenecekleri zaman geçirecekleri oyuncaklar bulunmalıdır. Küçük kuşlar için üretilen oyuncak yerine bebekler için üretilen organik oyuncaklardan almalısınız.

Kakadu Papağanın bakımı olarak dikkat edilmesi gereken tek tip diyet sunmamaktadır. Onun için tercih edeceğiniz yemeğin çok çeşitli ve taze olduğundan emin olmak gerekir. Yem çoğunlukla bitki tohumlarından oluşacaktır. Bu hayvana fazla ve tek başına çekirdek vermeniz sağlığına zararlıdır. Hazır yem Karışımların dışında kakadu papağanınıza çekirdeksiz meyveler yeşillikler ve kuruyemişler verebilirsiniz. Kakadu papağanı pasaklı ve tozlu hayvanlardır. Banyo yapmaları çok önemlidir. Kişin haftada bir olan banyo yaz aylarında her gün olmalıdır.

Sevimli evcil hayvanınızı eğitirken kafesinde iken onunla yumuşak ve sakince konuşarak kafesine yavaşça yaklaşın. Kakadu kuşunuzun sizi görmesine,  duymasına izin verin. Kakadu kuşunuzu kafesin parmaklıklarından ikramlar sunarak elinizin varlığını kabul ettirin. Evcil hayvanınızın elinize gelene kadar onu ikramlarla besleyin. Kafesi açıp elinizin kafesin içinde olduğunu görüp elinize gelmesi için sürekli elinizle mamaların yedirin. Evcil hayvanınız elinize alıştıktan sonra onu nazikçe okşayın onunla ilgilenin.   Papağınızla güzel bağ kurmanızın anahtarı güvendir. Kuşunuz sizi güveniyorsa huzurlu rahat olacaksınızdır.

Kakadu Papağanı Fiyatı 2022

Kakadu papağanı çoğu kişiler tarafından en çok sevilen papağan türü olarak ilk sıralarda yer alıyor. Cana yakın yapısıyla kendini sevdirmeyi Başaran bu güzel kuşu evinizde beslemek için alabileceğimiz bir kuş türüdür. Bu sevimli kuş türü olan kakadu papağanı fiyatları 2022 olan belli bir Kakadu Papağını Fiyat 2022 temin etmek isterseniz öncelikle bu sevimli dostunuzun alacağınız yere belirlemeniz gerekir. Pet shoptan Almaya karar verdiğinizde fiyatta yardımcı olsa da Öncelikle alacağınız papağanın bakımı için gereken yemleri ilaçları ve kontrolleri belirlenmesinde bir etkinliği olmaktadır.

Her kullanım ihtiyaçlarının arttığı bu dönemde geçim şartlarının zorlanmasıyla İnsanların çoğu istese de evlerine bir evcil hayvan almayı düşündüğünde önce Kakadu Papağını Fiyat 2022 araştırması yapmak zorunda kalıyor. Bu dönemin bitmesi değil 2022 yılının ne getireceği hiç tahmin edilemeyecek kadar zor bir dönem olabileceğidir. İnsanlar evlerinde bir papağan edinmek istediğinde Öncelikle Kurşun maliyetinden ziyade kullanacağı yemi ve ilacı maliyeti daha da artıracaktır. Çift kuş beslemeyi düşünenler için bu maliyet daha da artacaktır. kakadu papağanı beslemeyi düşünseniz de Öncelikle bütçemizi düşünerek maliyetini hesaba katarak almalısınız.

Bizim ön gördüğüğmüz fiyat aralığı 18.000₺ ile 30.000₺ arasındadır. Tabi bu papağan fiyatları cinsine özelliklerine ve yeteneklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Kakadu Papağanı Satılık

Evlerine evcil bir hayvan almak isteyen kişiler kakadu papağanı satılık olarak alacağı yeri belirledikten sonra öncelikle satın alacağı papağanın uzaktan gözlenmesi gerekir. Sağlıklı papağan çevresi ile ilgilidir ve bakışları canlıdır. Arada tüylerini gagasıyla düzeltir. Genelde hareketlidir. Dinlenme sürecinde ise tüyleri hafif kabarık tek ayak üzerinde tünemiş pozisyondadır.

Sesli Uyaranlara cevap verir. Hasta papağanlar ise çevresi ile ilgisiz tüyleri kabarık iki ayak üzerinde tünemiş ve uyaranlara ilgisizdir. Başında yer yer tüysüz alanlar ve vücudundaki düzgün tüyler arasında bodur tüyler bulunmamalıdır tüylerin görünüşü birçok hastalık açısından önemli bir göstergedir. Bu sebeple kakadu papağanı almaya karar verdiğinizde olumlu ve olumsuz tüm özelliklerini gözden geçirip almaya karar vermelisiniz.

Kakadu Papağanları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kakadu Papağanı Hakkında Bilgi
İnsanlara karşı cana yakınlığı ile bilinen kakadu papağanı, bu cana yakınlığı sayesinde en çok tercih edilen kuş türleri arasında yer alır. Kakadu papağanlar, oyunu seven, sevecen ve sosyal olan kuşlardır. Kakadu papağanlarının sosyal ve oyunu seven kuşlar olması sebebiyle kafesleri büyük ve papağan oyuncakları sayısı fazla olmalıdır. Kakadu papağanlarının kökü Avusturalya ve Pasifik Adaları’nın güneyinden gelmektedir. Bu papağan cinsinin en belirgin özellikleri kemirme özelliği ve sahiplerine çok düşkün olmalıdır. Serbest bırakıldığında eşyalarınıza zarar vermesini istemiyorsanız kakadu papağanınızın kafesini oyuncaklarla doldurmanızda fayda var. Sahibine olan düşkünlüğü sebebiyle sahibini kıskanabilen kakadu papağanları sahibinin çevresindeki insanlara karşı oldukça fazla sert ve gergin olur.
Papağan Hangi Renk Olur?
Birçok canlı renk barındırabilen kuş olan papağanlar tüylerinde mavi, sarı beyaz, siyah ve kırmızı olabilir. Yeşil renkli papağanlar doğa içerisinde o kadar iyi kamufle olur ki çoğu zaman fark edilmez bile. Renklerine göre türleri olan papağanlar renkleri sayesinde çeşitlilik oluşturmaktadır. Beyaz papağanlar grubunda bulunmakta olan kakadu papağanı beyaz kakadu ve sarı taçlı kakadu olarak iki gruba ayrılmaktadır. Beyaz papağan denildiği an akla ilk gelen kakadu papağanının vücudunun çok büyük bir kısmı beyaz renklidir. Sarı taçlı kakadunun beyaz kakadudan tek farkı ise sarı taçlı kakadu papağanının başındaki taç kısmı açık sarı renginden oluşmaktadır. Bunlar dışında bazı kuşlarda da beyaz renk görmeniz mümkündür.
Kakadu Papağanı Kaç Yıl Yaşar?
Genel olarak papağanlar neredeyse sahiplerinin yaşam süresi kadar yaşayabilen kuşlardır. Evde beslenen ve eğitilen yani evcil olan papağanların yaşam süresi doğada yaşam süren papağanların yaşam sürelerine göre daha uzundur. Sebebi ise iyi beslendikleri için genelde daha az hasta olurlar ve yırtıcılara yakalanma olasılığı ve riski yoktur. Kakadu papağanları da 30 ile 60 yıl arasında yaşam sürebilmektedirler. Evcil beslendikleri zaman yaşam süreleri 100 yıla kadar çıkabilir. Kakadu papağanlarının türleri ise farklı yaşam sürelerine sahip olabilmektedir. Beyaz kakadular 40 ile 60 yıl arasında yaşam sürelerine sahipken kükürt taçlı kakadu 20 ile 40 yıl arasında yaşam sürebilmektedir. Kırmızı kuyruklu kara kakadu ise 45 ile 50 yıl arasında bir yaşam süresine sahiptir.
Kakadu Papağanı Kaç Yavru Yapar?
Kakadu papağanları tek eşli olarak bilinmektedirler. Tek eşli olan kakadu papağanları eşlerinin yanında ömürleri boyunca yaşarlar. İbikleri bulunan kakadu papağanları bu ibikleri karşı cinsi etkilemek amacıyla kullanmaktadırlar. Yuva bulmak ve yuva yapmak amacıyla sürüden çift olarak ayrılmaktadırlar. Genellikle aralık ayı ile mart ayı arası çiftleşme sezonu olarak bilinmektedir. Yuvalarını genelde büyük ve uzun ağaçların oyuk kısmına yuva yapmaktadırlar. Genelde çiftleşme ile 2 yumurta bırakırlar. Bu yumurta sayısı bazen 3 e çıkabilmektedir. İki cins de beraber kuluçkaya yatarak 30 gün yavruların yumurtadan çıkmasını, yumurtaların çatlamasını beklemektedirler. Kakadu papağanları 6 yıldan sonra çiftleşme olgunluğuna kavuşan papağanlardır. Yalnızca tek yavruyu yetiştirirler ve eğer ilk yumurta sağlıklı bir şekilde çıkmazsa diğerini yetiştirirler.
Kakadu Papağanı Konuşur Mu?
Papağan aleminin çok bilinen türü kakadu papağanlarının konuşabileceği kelime sayısına göre daha sınırlıdır. Kakadu papağanları kıskanç ve stresli kuşlardır ayrıca ilgi odağının kendileri olmasını isterler. Eğer ilginin çoğunun onlarda olmadığını fark ederler ise kıskanır ve bunun sonucunda hırçınlaşıp kızar size uzak davranır. Diğer papağanlara göre daha az konuşuyor olsa da kakadu papağanları  da konuşur. Normalde bir papağan 500-600 kelime öğrenebiliyorken kakadu papağanları ise 15-20 kelime öğrenebilir ve konuşur. Kakadular normalde de zaten  konuşmalarıyla bilinen bir tür değildir.  Nadir görülen bir şey olsa da bazı kakadular çok net konuşup birden çok sözcük konuşailiyorlar fakat buna karşın genelde birkaç kelime ile sınırlı kalırlar.
Kakadu Papağanı Kaç Kelime Konuşur?
Kakadu papağanının konuşma yetisi diğer papağan türlerine göre daha sınırlıdır. Normal bir papağan 500-600 kelime konuşabiliyor ise kakadu papağanlarında durum böyle değildir. İlgiden çok fazla hoşlanan kakadu papağanları fazla ilgi gösterildiğinde 15 ile 20 kelime arasında kelime öğrenebilmektedirler. Papağangiller familyasının büyük boyda olan çeşitli türlere sahip papağan türü olan kakadu papağanları sadece 15-20 kelime öğrenebilme kapasiteleri olmalarına rağmen oldukça gürültücü kuşlardır. Konuşabildiği kelime sayısı sadece 15-20 den ibaret olan kakadu papağanları eşleri ile ve diğer kuşlar ile jest ve sesler çıkararak iletişim sağlarlar. Bulunduğu bölgenin kendisine ait olduğunu diğer kuşlara belirtmek isteyen kakadu papağanları da ağaçlara veya odunlara vurarak anlatırlar.
Kakadu Papağanı Nasıl?
Ülkemizde epey ilgi gören kuş türleri arasında yer alan kakadu papağanlarının genel olarak yaşam süresinin 60 yıl ile 90 yıl arasında olduğunu söyleyebiliriz. Kakadu papağanını diğer papağanlardan ayıran en önemli özellik kafalarının üzerinde bulunan tüylerdir. Kakadu papağanları birbirleriyle iletişim kurarken bu tüyleri kullanıyor ve ruh değişimlerine göre tüyü kaldırıp indirebiliyorlar. İlgiden fazlasıyla hoşlanan kakadu papağanı sahibini o kadar çok benimser ki kimseyle paylaşmak istemez. İnsanlar ile en kolay iletişim haline geçen ve güçlü bağlar kurabilen kuşlar arasındadır. Oyuncu karakterde olan bu kuşlar fazlasıyla oyun oynamak ister bu sebeple kafeslerinde birçok sayıda oyuncak bulundurulmalıdır. Kakadu papağanları özgürlüğüne düşkün papağanlar olduğundan kafesleri de büyük seçilmelidir.
Kakadu Papağanı Nasıl Eğitilir?
Kakadu papağanlarının yetiştirilebilmesi için en önemli olan şey yaşam alanı yani kafesidir. Özgürlüğüne düşkün olan kakadu papağanları oyuncu bir karaktere sahip olmaları sebebiyle ve özgürlüğüne düşkün olmaları sebebiyle geniş bir kafeste yaşam sürmelidir. Diğer papağanlar kafes içerisinde oyuncak bulunmasından haz etmezler ve kakadu papağanları diğer papağanların aksine kafes oyuncaklarını çok severler. Kakadu papağanları stresten fazlasıyla etkilenen kuşlardır ve stres bu kuşlar için ölümcüldür. Bu yüzden oldukça stresten uzak kalmaları ve fazla fazla ilgi gösterilmesi gerekmektedir. İlgiyi çok seven ve kıskanç olan kakadulara yeterli ilgi gösterilmelidir. Bağışıklığı diğer papağanlara göre daha düşük olan kakaduların düzenli bir beslenme programı ile beslenmeleri takip edilmelidir.
Kakadu Papağanı Ne Yer?
Kakadu papağanlarının beslenmesi tıpkı diğer papağan türlerinin beslenmesi gibidir. Kakadu papağanını sürekli bir şekilde el ile beslemek kakadu papağanlarının sahinine olan güvenini güçlendirir ve karşılıklı bağları güçlendirir. Evde sahibinin beslediği kakadu papağanı doğal ortamda kendisi besinini bulmak zorunda kalır. Doğal ortamlarında orman meyveleri ve farklı tohum çeşitlerini yerler. Bazı kakadu papağanları toprak ve kum yerken de görülebilir. Toprak ve kum yemeleri sindirimlerini kolaylaştırır. Sahiplenilen kakadu papağanı kum ve toprak yiyemeyeceğinden evde sahibinin kafesine mürekkep balığı kemiği asması kakadu papağanının bu ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Kakadu papağanları aynı zamanda kıvrık gagaları sayesinde kabuklu yiyecekleri de kolaylıkla tüketebilirler. Aynı zamanda kakadu papağanlarına verilen yiyecek olan yemin çok çeşitli ve taze bir şekilde verilmesi beklenir.
Kakadu Papağanı Ne Kadar Yaşar?
Papağanlar genel olarak uzun ömürlü olsa da kakadu papağanlarının ömrü diğer papağanlara göre daha azdır. Türüne göre değişebilen kakadu papağanının yaşam süresi genel olarak 40 ile 60 yıl arasındadır. Evde beslenen yani evcil olan kakadu papağanlarının temiz bir ortamda ve iyi bir beslenmeyle aynı zamanda yırtıcı hayvana yem olma ihtimalinin olmaması sebebiyle yaşam süresi 100 yılı dahi bulabildiği bilinmektedir. Bağışıklığı düşük olan kakadu papağanlarının evde beslenmesi onlarının ömrünün uzama sebeplerinden biridir. Kakadu papağanlarının yaşam süresini arttırmak amacıyla sağlıklı bir şekilde yaşam süreceği bir yaşam alanı yaratmak şarttır. Büyük kafes, yeterli ilgi ve oyuncu karakterlerini gösterebileceği oyuncaklar kakadularının yaşam süresinin uzamasına sebep olabilmektedir.
Kakadu Papağanı Nasıl Beslenir?
Kakadu papağanları kıvrık gaga familyasından bir tür olarak geçmektedir. Kıvrık gagalara sahip olmaları nedeniyle kabuğa sahip olan yemişleri kolaylıkla kırıp yerler. Aynı zamanda ağaç kabuklarının altında bulunan lavralar ve böcekler ile beslenirler. Kakadu papağanlar yapışkan bir dil yüzeyine sahiplerdir. Bu özellikleri beslenmesinde kakadu papağanlarına yardımcı olmaktadır. Doğada yaşayan kakadu papağanları doğada hazır buldukları böğürtlen, üzüm, dut ve çilek gibi sulu meyvelerden tüketmektedirler. Bunların yanında ise bitkilerin kökleri ve tohumlarını da severek tüketirler. Çekirdek ve tohumu bayıla bayıla tüketen kakadu papağanlarının hassas canlılar olması sebebiyle  beslenmeleri her canlı gibi önem taşımaktadır. Bu sebeple kakadu papağanları düzenli ve sağlıklı bir biçimde beslenmelidir.
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ferhat
Ferhat
1 yıl önce

Fiyat nedir