Papağan Fiyatları

Kakadu Papağını Fiyat 2022

Kakadu Papağını Fiyat 2022

Kakadu papağını fiyat 2022 yılında fiyatıyla olsun özellikleri ile olsun en çok ilgi görecek papağanlar arasındadır. Günümüzde çoğu kişiler hayvan sevgisinden dolayı evlerinde bazı tüylü sevimli dostları kendilerine arkadaş etmek için alırlar. Bu sevimli hayvanlardan en popüler olanı da kakadu papağan kuş türüdür. Kakadu papağanı, kendilerine en iyi arkadaş olacak zeki ve ilgiyi üzerine çekmeyi seven sevimli bir hayvandır. İlgi çeken ve farklı özelliklere sahip olan bu papağanı sahiplenmek isteyenler Kakadu papağanı fiyat 2022 düşünmeden ve tereddüt yaşamadan bu sevimli tüylü dostunuzu uygun fiyatlar alabilirsiniz.

Kakadu papağanı fiyat konusundan Ziyade en çok tercih edilen Uysal ve Cana yakınlığı ile bilinen bir hayvandır. Bu kuşu alırken fiyatına bakmadan önce nereden temin edeceği konusudur. Bu tür hayvanları satan ve güvenilir olan pet shoplar araştırarak istediği hayvanın özellikleri, cinsini ve cinsiyetini öğrenmelidir. Ayrıca alacak oldukları pet shopdan bakımını ve fiyatını öğrenerek, diğer pet shoplar ile karşılaştırmalıdır. Araştırma sonucunda uygun fiyatta özellikle kakadu papağanı satan birinden almanız daha doğru olacaktır.

Kakadu Papağının Özellikleri

Kakadu papağanı insanlarla en iyi ilişkiler kuran papağan türleri arasında en bilinen türüdür. Bu kuş türü oldukça sevecen, oyuncu çevreye karşı meraklı olan papağan türüdür. Kakadu papağanın özellikleri gereği 25-50 yıl yaşayan bir kuş türüdür. Bu kuşun en belirgin diğer bir özelliği ise kemirgen bir hayvan olmalarıdır. Bu sebeple bu kuş türlerini beslerken, evinizde onların zarar görmesine sebep olabilecek kablo, avize gibi yerleri kapatıp korunmaları için önlemler almalısınız. Kakadu papağanın diğer bir özelliği konuşması diğer hayvanlara göre daha sınırlıdır. Yeterli ilgi gösterildiğinde ise 15-20 kelime öğrenmeleri mümkündür.

Kakadu Papağanın Bakımı

Yeterli hareket alanının olmaması hem sağlık hem de davranır problemlerini beraberinde getirecektir. Yeterince büyük olmayan kafeste cep rahat edebilmeleri ve mutlu olabilmeleri biraz durumdur. Ayrıca zamanlarının büyük bölümünü kafeste geçirmeni diler. Bu sevimli dostlarımız eğlenceli ve Oyuncu canlılardır kafeslerinde mutlaka eğlenecekleri zaman geçirecekleri oyuncaklar bulunmalıdır. Küçük kuşlar için üretilen oyuncak yerine bebekler için üretilen organik oyuncaklardan almalısınız.

Kakadu Papağanın bakımı olarak dikkat edilmesi gereken tek tip diyet sunmamaktadır. Onun için tercih edeceğiniz yemeğin çok çeşitli ve taze olduğundan emin olmak gerekir. Yem çoğunlukla bitki tohumlarından oluşacaktır. Bu hayvana fazla ve tek başına çekirdek vermeniz sağlığına zararlıdır. Hazır yem Karışımların dışında kakadu papağanınıza çekirdeksiz meyveler yeşillikler ve kuruyemişler verebilirsiniz. Kakadu papağanı pasaklı ve tozlu hayvanlardır. Banyo yapmaları çok önemlidir. Kişin haftada bir olan banyo yaz aylarında her gün olmalıdır.

Sevimli evcil hayvanınızı eğitirken kafesinde iken onunla yumuşak ve sakince konuşarak kafesine yavaşça yaklaşın. Kakadu kuşunuzun sizi görmesine,  duymasına izin verin. Kakadu kuşunuzu kafesin parmaklıklarından ikramlar sunarak elinizin varlığını kabul ettirin. Evcil hayvanınızın elinize gelene kadar onu ikramlarla besleyin. Kafesi açıp elinizin kafesin içinde olduğunu görüp elinize gelmesi için sürekli elinizle mamaların yedirin. Evcil hayvanınız elinize alıştıktan sonra onu nazikçe okşayın onunla ilgilenin.   Papağınızla güzel bağ kurmanızın anahtarı güvendir. Kuşunuz sizi güveniyorsa huzurlu rahat olacaksınızdır.

Kakadu Papağanı Fiyatı 2022

Kakadu papağanı çoğu kişiler tarafından en çok sevilen papağan türü olarak ilk sıralarda yer alıyor. Cana yakın yapısıyla kendini sevdirmeyi Başaran bu güzel kuşu evinizde beslemek için alabileceğimiz bir kuş türüdür. Bu sevimli kuş türü olan kakadu papağanı fiyatları 2022 olan belli bir Kakadu Papağını Fiyat 2022 temin etmek isterseniz öncelikle bu sevimli dostunuzun alacağınız yere belirlemeniz gerekir. Pet shoptan Almaya karar verdiğinizde fiyatta yardımcı olsa da Öncelikle alacağınız papağanın bakımı için gereken yemleri ilaçları ve kontrolleri belirlenmesinde bir etkinliği olmaktadır.

Her kullanım ihtiyaçlarının arttığı bu dönemde geçim şartlarının zorlanmasıyla İnsanların çoğu istese de evlerine bir evcil hayvan almayı düşündüğünde önce Kakadu Papağını Fiyat 2022 araştırması yapmak zorunda kalıyor. Bu dönemin bitmesi değil 2022 yılının ne getireceği hiç tahmin edilemeyecek kadar zor bir dönem olabileceğidir. İnsanlar evlerinde bir papağan edinmek istediğinde Öncelikle Kurşun maliyetinden ziyade kullanacağı yemi ve ilacı maliyeti daha da artıracaktır. Çift kuş beslemeyi düşünenler için bu maliyet daha da artacaktır. kakadu papağanı beslemeyi düşünseniz de Öncelikle bütçemizi düşünerek maliyetini hesaba katarak almalısınız.

Bizim ön gördüğüğmüz fiyat aralığı 18.000₺ ile 30.000₺ arasındadır. Tabi bu papağan fiyatları cinsine özelliklerine ve yeteneklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Kakadu Papağanı Satılık

Evlerine evcil bir hayvan almak isteyen kişiler kakadu papağanı satılık olarak alacağı yeri belirledikten sonra öncelikle satın alacağı papağanın uzaktan gözlenmesi gerekir. Sağlıklı papağan çevresi ile ilgilidir ve bakışları canlıdır. Arada tüylerini gagasıyla düzeltir. Genelde hareketlidir. Dinlenme sürecinde ise tüyleri hafif kabarık tek ayak üzerinde tünemiş pozisyondadır.

Sesli Uyaranlara cevap verir. Hasta papağanlar ise çevresi ile ilgisiz tüyleri kabarık iki ayak üzerinde tünemiş ve uyaranlara ilgisizdir. Başında yer yer tüysüz alanlar ve vücudundaki düzgün tüyler arasında bodur tüyler bulunmamalıdır tüylerin görünüşü birçok hastalık açısından önemli bir göstergedir. Bu sebeple kakadu papağanı almaya karar verdiğinizde olumlu ve olumsuz tüm özelliklerini gözden geçirip almaya karar vermelisiniz.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşü “Kakadu Papağını Fiyat 2022

  1. Papağan Sahibi Ferhat Ferhat dedi ki:

    Fiyat nedir