Papağan Fiyatları

Jako Papağan Fiyatları 2022

Jako Papağan Fiyatları 2022

Jako papağan fiyatları 2022 yılında fiyatı en çok artan papağanlar arasındadır. Jako papağanlar hem dış görünüşleri hem de özellikleri sebebiyle insanlar arasında oldukça dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir. Konuşma yetenekleri, zeki olmaları ve sahiplerine karşı oldukça sevecen olmaları sebebiyle kuş severler tarafından evlerinde mutlaka beslemek istedikleri bir canlı türüdür. Jako papağan fiyatları yaşlarına ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Jako papağan fiyatları 2022 makul fiyatlar arasında değişmektedir. Bu fiyat aralığı satış yapan kişiye ya da pet shopa göre de değişiklik gösterebilmektedir. Eğer sizde jako papağan sahibi olmak istiyorsanız satış yapan pet shoplarla internet üzerinden iletişime geçebilir veya direk satıldığı dükkana gidip canlı şekilde inceleyerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra jako papağanlarını evinde besleyip çoğalttıktan sonra satış yapan insanlarda vardır bu kişilere göre jako papağan fiyatları değişiklik gösterebilmektedir isterseniz bu şekilde de jako papağan sahibi olabilirsiniz.

Jako Papağan Fiyat 2022

Jako Papağan Fiyat 2022

Jako papağan, papağangiller familyasından orta büyüklükte gri renkte bir papağandır. Türkiye’ de Gri papağan olarak bilinmektedir. Jako papağanlarının bilimsel adı Psittacus Erithacus’dur. Zeka seviyesi oldukça yüksek bir canlı olan jako papağanları uzmanlar tarafından en zeki tür olduğu söylenmektedir. Konuşma yetenekleri oldukça güçlüdür ve doğru eğitimle yaklaşık 1000 kelimeye kadar çıkabildikleri söylenmektedir. Özellikle konuşma yetenekleri ve hafızaları ile diğer papağanlardan ayrılmaktadırlar. Oldukça geveze hayvanlardır. Sorulan sorulara mantıklı cevap vermeleriyle oldukça dikkat çekmektedir. Bazen yüksek çığlıklar atabilirler. Jako papağan fiyat 2022 fiyatları belirlenirken bu özellikleri dikkate alınır.

Jako Papağanı Fiyat 2022

Jako Papağanı Fiyat 2022

Yaklaşık 50 yıl yaşayabilirler hatta iyi bakılırsa ömrü daha da uzayabilmektedir. Genel olarak renkleri gri ve siyah tonlarındadır. Yavruyken tüy renkleri daha koyudur ve büyüdükçe renkleri açılmaktadır. Kırmızı kuyruklu olanları aralarında en popüler olanıdır. Göz renkleri yavruyken siyaha yakın bir gri büyüdüklerinde ise turuncuya yakın sarı renktedir. Yaklaşık 450-550 kg ağırlığındadır. Kanatlarını açtıklarında uzunlukları 42-52 cm ye kadar ulaşmaktadır. Jako papağanı fiyat 2022 özellikleri doğrultusunda farklılık gösterir.

Jako Papağan Fiyatları 2022 Sahibinden

Jako Papağan Fiyatları 2022 Sahibinden

Jako papağanları Batı ve Orta Afrika’nın yağmur ormanlarının endemik türlerindendir. Jako papağanları barınmak için yağmur ormanlarındaki dev ağaçları tercih etmektedir. Maalesef ki bu bölgedeki ağaçların insanlar tarafından yok edilmesi sebebiyle yaşam alanları tehlikeye girmektedir. Bu nedenle Afrika Gri Papağanları Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin İkinci Ek Sözleşmesi’inde yer alan listede bulunmaktadır. ABD 1992 yılında çıkan Kuş Koruma Yasası’yla ticaretini yasaklamıştır. Tarihte Romalılar tarafından sıkça beslendikleri söylenmektedir. Jako papağan fiyatları 2022 sahibinden alındığında daha uygun fiyata gelebilir.

2022 yılında ön gördüğümüz jako papağan fiyatları 8.000₺ ile 15.000₺ arasındadır.

Yavru Jako Papağan Fiyatları 2022

Yavru Jako Papağan Fiyatları 2022

Psittacus günümüzde Jako papağanlarının tek cinsi olduğu bilinmektedir. Uzmanlar esarette yaklaşık 80-90 yıl yaşadığını ve bu sebeple kolaylıkla kafes ortamında beslenebildiğini söylemektedir. Bu durum aynı zamanda yaygın bir şekilde yetiştirilmesine de yol açmıştır. Eksik ilgi gördüklerinde tüy yolma bozukluğu davranışı göstermektedirler. Yavru jako papağanları arasında Alex ismindeki papağanın insanlar dışında varoluşa dair sorular soran tek canlı olması oldukça dikkat çekmektedir.

Jako Papağanlarının Özellikleri

Jako Papağanlarının Özellikleri

Doğada sürü halinde yaşadıkları için yalnızlıktan pek hoşlanmazlar. Sahiplerine karşı oldukça sevecen ve bağlı olan jako papağanları yabancılara karşı çokta yakın ve sevecen olmayabilirler. Yalnızca güvende hissettikleri ortamlarda konuşurlar. İlgiye ve sevgiye oldukça meraklı canlılardır. Soğuğa karşı hassasiyetleri olması dışında genel olarak dayanıklı bir canlı türüdür. Sağlıkları gayet iyi durumdadır. Jako papağanları insanlar tarafından oldukça ilgi gören bir türdür. Bunun en büyük nedenlerinden biri oldukça zeki olmaları ve taklit yeteneklerinin çok güçlü olmasıdır.

Jako papağanlarının tıpkı insanlar gibi her birinin kendine has ses tonları vardır. Ve bu durum birbirlerini bulmakta çok yardım sağlamaktadır. Birbirlerini bulmak için diğerinin sesini taklit ederler buda onların taklit yeteneğinin oldukça gelişmesine sebep olmaktadır. Bulundukları ortamda sahiplerinin sesini sürekli duydukları için bunu benimser ve taklit edebilirler aynı zamanda bu durum konuşmalarının sağlanmasında da büyük bir etkendir.

Jako Papağanlarının Bakımı

Jako Papağanlarının Bakımı

Jako papağanları doğal yaşam ortamlarında ağaçlarda yetişen meyvelerle beslenirler ve bakımlarına da oldukça önem veren canlılardır ve sahiplerinden de buna dikkat etmelerini beklerler. Eğer bir jako papağanını evinizde beslemek istiyorsanız; beslenmelerinde içerisinde çeşitli vitaminler bulunan hazır papağan yemleri kullanmalısınız aynı zamanda beslenmelerinde taze meyve çeşitleri de kullanabilirsiniz doğal yaşamlarından alışık oldukları için bu onların oldukça hoşuna gidecektir. Jako papağanları yemiş tüketmeyi de çok sevmektedirler. Fındık, fıstık, tahıl vs gibi yemişleri rahatlıkla beslenmelerinde kullanabilirsiniz.

Sindirmekte zorlandıkları için yeşillik türünden besinlerin verilmesi tavsiye edilmemektedir. Kafes temizliği sağlıkları açısından çok önemlidir kafesleri belirli aralıklarla mutlaka temizlenmelidir. Kesinlikle taze su içmelidirler bu nedenle her gün sularını değiştirmeniz gerekmektedir. Ekmek kırıntıları, tuzsuz hafif yiyecekler, mısır gibi gıdaları oldukça severler. Jako papağanlarının beslenmelerinde vitaminli papağan yemleri dışındaki yiyeceklerin dikkatli ve kontrollü şekilde verilmeleri çok önemlidir. Doğal yaşamlarına aykırı gıdaları çok sık ve fazla tüketmeleri sağlıklarını riske atabilmektedir.

Jako Papağanı Nasıl Yaşamalıdır?

Jako Papağanı Nasıl Yaşamalıdır?

Afrika kökenli jako papağanları bu bölgenin sıcak olması sebebiyle soğuğa karşı dayanıklı değildirler. Yıkanmayı ve suyla oynamayı çok severler özellikle yaz aylarında sık sık banyo yapmak isterler fakat banyo sonrası bulundukları ortam kesinlikle sıcak olmalı ve üşümemelerine dikkat edilmelidir. Jako papağanları doğal ortamları ve iri olmaları sebebiyle geniş ortamları severler bu nedenle kafesleri oldukça büyük olmalıdır. Sahiplerine yeterince alıştıktan sonra ev içerisinde kafese bile gerek duymamaktadırlar yani jako papağanlarının bulundukları ortam ne kadar büyük olursa bu onlar için o kadar mutluluk demektir.

Jako papağanları oldukça sadık canlılardır. Onları besleyen ilgi gösteren insanlara karşı çok sevecen davranırlar ve her daim ilgi görmek isterler. Sesli ortamları ve onlarla konuşulmasını oldukça severler. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmayan jako papağanları sahipleri tarafından yalnız bırakıldıklarında bunalıma bile girebilirler. Bu durum küsmelerine ve mutsuzluklarına sebep olur kendilerine zarar verebilirler tüylerini yolmak gibi. Yavru Jako papağan fiyatları 2022 küçüklükten itibaren size alışmasını sağlamak amacı ile almak istediğinizde gayet uygundur.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Jako Papağan Fiyatları 2022

  1. Papağan Sahibi Mehtap Mehtap dedi ki:

    Jako papağanı çok istiyom alacak durumum olmadığı için sizden istiyom tek hayalim hayvanları çok seviyom umarım sesimi duyarsınız lütfen banada verin çok istiyom çok yalvarırım banada ulaştırın🙏🙏🙏lütfen

  2. Papağan Sahibi Mehtap Mehtap dedi ki:

    Lütfen çok istiyom bir an önce gönderin hayvanları çok seviyom onlarla ilgilenmeyi çok seviyom özellikle bu papağana bayılıyom param olmadığı için alamıyom lütfen gönderin o benim evladım olacak