Afrika Papağanları

Yavru Jako Papağan

Yavru Jako Papağan

Yavru jako papağan kuş türlerinden bir tanesidir. Evde yetişmesi mümkündür. Evcillerdir. Beslenmeleri için oldukça fazla çeşit yiyeceğe ihtiyaçları bulunur. Doğada yaşamını sürdüren nadir bulunan hoş ve estetik bir görüntüsü bulunan bir kuş türüdür. Jako papağanları çevrelerinde bulunan ağaçların meyvelerini ve bu meyvelerin tohumlarını yiyerek hayatını sürdürebilirler.

Evde yetişmesi ile de son derece tercih edilebilir bir türdür. Beslenmeleri için yiyecek ve çeşitli şekilde besinlere ihtiyaçları bulunur. Afrika kökenli olarak bilinir. Gri renktedir. Oldukça dikkat çekici ve hoş bir görüntüsü bulunur.

Bazı bölgelerde amazon papağanı olarak da adlandırılır. Bir diğer adı ise gri papağanlardır. Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika bölgelerinde hayatlarını sürdürürler. Ülkemizin yanı sıra dünya çapında ün salmıştır.

Yavru Jako Papağan Satılık

Yavru Jako Papağan Fiyatları

Yavru jako papağan fiyatları dünya üzerinde pek çok farklı alanda yaşamlarını sürdürebildikleri için herkes tarafından sıklıkla tercih edilir. Dünyada bu kadar tercih edilen bir papağan türü olmasından ötürü beslemek amacıyla birçok insan tarafında tercih edilir.

Bunun yanı sıra konuşma özellikleri ile de ün salmıştır. Kendine has pek çok özellikleri ile birçok kişi için vazgeçilmez niteliktedir. Genelde sahiplenme şeklinde üretimi ve satışı gerçekleşir. Bu sayede gerçekten bu türü isteyen ve yetiştirebilecek nitelikte insanlarla anlaşılır.

Jako Papağan Yavru Fiyat

Jako Yavru Papağan

Jako yavru papağan dünya çapında nerdeyse büyük bir kesimin beslemeyi tercih ettiği nadir ve estetik türlerden biridir. Diğer papağan türleri de gerek konuşmaları gerek renkleri ve duruşları olsun son derece ilgi çekici olmalarına rağmen bu yavru jako papağan türü onlara göre daha fazla ilgi ve alaka görür.

Jako papağanları dünya üzerinde beslenmek amacıyla diğer türlere nazaran sıklıkla tercih edilir. Bunun en önemli nedeni ise bu jako papağanlarının taklit yeteneklerinin bulunması yani konuşma özelliklerinin bulunmasıdır.

Yavru Jako Papağan Fiyatları

Jako Papağan Fiyatları Yavru

Jako papağan fiyatları yavru yavru jako papağanlarının en çok tercih edilen türler arasında olmasının bir diğer nedeni ise çok meraklı ve dikkatli bir yapıya sahip olmasıdır. Sahiplenmek isteyenleri genelde cezbedici özellik budur.

Ayrıca diğer papağan türlerine kıyasla bu yavru jako papağanlar daha şüphecidirler. Çevrelerine karşı ise çok daha fazla güç ve güven kazandırıcı özellikleri ile dikkat çekerler. Yavru jako papağanlar ise özelliklerine ve çeşitli niteliklerine göre farklı fiyatlarla sahiplendirilir.

Jako Yavru Papağan

Jako Papağan Yavru Fiyatları

Jako papağan yavru fiyatları Jako papağan türleri genel olarak 20 ile 25 yıl arasında yaşayabilirler. Ancak araştırmalar neticesinde baı jako papağan türlerinin ise 70 yıla kadar yaşadığı görülür. Yavru jako papağanlar oldukça fazla yetenekli bir yapıya sahiptir.

Bu özelliklerinden ötürü sahiplenen kişinin sesini çok daha iyi bir şekilde ve gerçeğine birebir yakın şekilde taklit edebilirler. Öyle ki ses tonlarına kadar aynı nitelikte taklit yetenekleri bulunur.

Jako Papağan Fiyatları Yavru

Yavru Jako Papağan Satın Al

Yavru jako papağan satın al yavru jako papağanların erkeği genel olarak bir güvercin boyutuyla eşdeğer yapıdadır. Dişi olanların ise daha ufak yani bir güvercin boyutundan farklı olarak çok daha küçük yapıdadır. Yavru jako papağanların vücut tüyleri gri renktedir. Ergin olanların ise kuyruklarının açık kırmızı renkte olduğu görülür.

Ergin olmayan jako papağanların ise kuyruk renginin koyu kırmızı renkte olduğu görülür. 1 yaşından daha ufak olan jako papağanlarının gözleri siyah renktedir. 1 yaşını geçmiş olan jako papağan türlerinin ise daha açık bir grü göz rengine sahip olduğu bilinir. Sonraları ise daha sarımsı bir renge bürünürler.

Yavru jako papağan almak isteyen sahiplenicilerin bütün bu özellikleri bilerek satın alması en sağlıklısı olur.

Jako Papağan Yavru Fiyatları

Jako Papağan Satılık Yavru

Jako papağan satılık yavru jako papağanların en ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi de ebeveynleridir. Özellikle doğduklarından itibaren 2 hafta boyunca ebeveynleri ile olmaları hem sağlıkları hem gelişmeleri açısından büyük önem taşır. Bu dönemlerde genel olarak yavru jako papağanların sindirim sistemleri gelişmiş olmaz.

Bu yavru jako papağanları beslenme döneminde sıklıkla ve genelde ebeveynlerinden gıdalara karışan yararlı bakteriler alarak bunlarla beslenirler. Bu onlar için temel ihtiyaçlardan biridir. Yavruların bağırsaklarında bulunan fauna ve floranın gelişimi için bu bakterilere son derece ihtiyaçları bulunur.

Yavru Jako Papağan Satın Al

Jako Papağan Yavru

Jako papağan yavru yavru jako papağanları için genelde Avrupa’da bulunan ülkelerde bebek maması ile beslenirler. Bunun en temel nedeni ise bebek mamaları içerinde bulunan yulaf unu ve vitaminlerdir. Bu onlar için son derece yararlıdır. Bunun yanı sıra yine bebe bisküvilerinde bulunan vitamin ve çeşitli yararlı ürünler yavru jako papağanlar için vazgeçilmez bir besin türüdür.

Çeşitli işlemlerden geçip hazır hale gelen bebek mamaları bir şırınga yardımıyla yavru jako papağanlarının ağzına verilir. Bunun yanı sıra yavru jako papağanlarının mideleri ise bu dönemde oldukça küçüktür.

Jako Papağan Satılık Yavru

Yavru Jako Papağan Satılık

Yavru jako papağan satılık Kenya, Kongo ve Fildişi gibi Afrika bölgesinde bulunan birçok yerde yetişme potansiyelleri mevcuttur. İri şekilli kuşlardır. Ortalama şekilde bakıldığında 500 gr kadardırlar. Kanatlarını açtıkları vakit ise kanatları 50 cm’ye kadar açılabilir özelliğe sahiptir.

Genel olarak gri renkli olmalarıyla beraber kuyruk renklerine göre örneğin kırmızı vs. gibi farklılık gösteren çeşitleri mevcuttur. Yavru jako papağanların rengi yetişkin jako papağanlara göre daha koyudur.

Jako Papağan Yavru

Jako Yavru Papağan Fiyatları

Jako yavru papağan fiyatları jako papağanların yavru olduğunu gösteren belirli emareler mevcuttur. Bunlardan biri gözlerinin renginin siyah olmasıdır. İlk dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi budur.

Jako yavru papağanların gözlerinde hem sarılık hem siyahlık mevcutsa bu durum papağanın yavru olmadığını gösterir. Bu biraz daha yetişkin bir dönemde bulunan bir papağandır. Bu durumda yapılması gereken şey dikkatli olmaktır. Bunun nedeni ne kadar yetişkin bir döneme adım atılmış bile olsa bakımına dikkat edilmelidir. Fiyat bakımından bir farklılık olacaktır.

Jako Yavru Papağan Fiyatları

Satılık Jako Papağan Yavruları

Satılık jako papağan yavruları alındığında yetişkin papağanlara nazaran yetişmesi zor ve meşakkatli olacaktır. Bunun bilinerek ve göze alınarak satın alınması gerekir.

Sonuç olarak canlı bir varlık olması ve henüz bir çok durumdan haberdar olmayıp yeni şeyler öğrenmesi lazım gelmesi nedeniyle bu süreç biraz zor ve sancılı olacaktır. Bu sebeple yavru bir jako papağan almak için göz rengine dikkatle bakılmasında fayda vardır. Jako yavru papağanların bebek halinde iken alınıp yetiştirilmesi ve evcilleştirilmesinin sahibine çeşitli faydaları bulunur.

Satılık Jako Papağan Yavruları

Satılık Yavru Jako Papağan Fiyatları

Satılık yavru jako papağan fiyatları alanında bakıldığında, jako papağanların henüz yeni doğmuş bir bebek iken alınıp onun yetiştirilmesinin sahibine büyük faydalar sağlayacağı söylenir. Bunlardan birisi sahibi ile aralarında bağ kurulması dolayısıyla sahibine çok çabuk alışması ve iyi bir ortamda yetişmesinin sağlanmasıdır.

Fakat dikkat edilmelidir ki nihayetinde bu bir yavrudur. Bu sebeple beslenirken ve yetiştirilirken son derece sabırlı ve dikkatli olunması gerekir. Yavru jako papağanları tıpkı bir insan yavrusu gibi düşünülmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Çünkü onlar da bir bebek kadar korumasızdır.

Satılık Yavru Jako Papağan Fiyatları

Yavru Jako Papağan Fiyat

Yavru jako papağan fiyat olarak bakıldığında jako yavru papağanların biraz daha hırçın ve agresif yapıda oldukları görülür. Bunun nedeni bilmedikleri ve henüz alışık olmadıkları bir ortamda bulunmalarının onları son derece rahatsız etmesidir.

Öncelikle iyi bir iletişim için jako yavru papağanların bulundukları ortama alışması gerekir. Bir diğer nokta kanatları kendine gelmeye başlayan bir yavru diğer yavrulara nazaran çok daha fazla güvensiz ve saldırgan olabilir. Bu bir farklılık değildir, genel durum bu şekildedir.

Yavru Jako Papağan Fiyat

Jako Papağan Yavrusu

Jako papağan yavrusu bakımı oldukça zahmetli ve zordur. Bakımı sırasında ilk dikkat edilmesi gereken temel nokta yavru jako papağanların güven duymalarını sağlamaktır. Bu sağlandığı sürece çok daha kolay bir iletişim sağlanır.

Böylece bakımı daha kolay bir hal alır. Bir diğer nokta ise kafesidir. Kafesinin daha geniş ve ferah olması bakımı için son derece kolaylık sağlar. Jako papağanların fiyatları ise yaşına ve bebek hallerine göre farklılık gösterir.

Jako Papağan Yavrusu

Bebek Jako Papağan Fiyatları

Bebek jako papağan fiyatları olarak değerlendirildiğinde bu yavruların beslenmelerine de önem verilmesi son derce önemlidir. Genellikle biberon veya şırınga yardımıyla beslenirler. Bu yavru jako papağanlar biraz daha büyükse ve el ile beslenebilecek durumdaysa bu yol tercih edilmelidir.

Bu durum hem sahibi ile arasındaki bağın güçlenmesini hem de çok daha kolay bir şekilde beslenmesini sağlar. Bebek jako papağan fiyatları ise duruma göre farklılık gösterebilir.

Bebek Jako Papağan Fiyatları

Yavru Satılık Jako Papağan

Yavru Satılık Jako Papağan olarak bakıldığında beslenmeleri için hazır mama ve meyve türü yiyecekler de kullanılabilir. Yetişkin jako papağanlar için tercih edilen yöntemlerden birisi budur. Fakat dikkat edilmesi gereken husus bu beslenme şeklinde yiyecek miktarı iyi ayarlanmalıdır. İlk başlarda az yemek verilerek bunun kontrolü sağlanmalıdır.

Özellikle belirtmek gerekirse gözler sarı olan papağanlar siyah olan papağanlarda daha büyüktür. Yani yetişkin kategorisine girerler. Jako papağanlar bebek olan türe göre dikkat edilerek alınmalıdır.

Yavru Satılık Jako Papağan

Bebek Jako Papağan

Bebek jako papağan olarak bakıldığında dikkat edilmesi gereken husus bebek olarak alınmış ve daha çok küçük olan jako papağanlarda daha yeni alınmış ve henüz o bağ kurulmamışsa bu durumda kafesten çıkarma veya gezdirme gibi işlemlerin henüz yapılmaması en sağlıklısı olacaktır.

Bu durum oluştuğunda tekrar kafese koymak zor olabilir hatta elden kaçabilir. Bunun dışında kendince küçük bir çatışmaya bile girmek isteyebilir. Bu sebeple sahibine güvenene kadar bebek jako papağanlar kafeste tutulmaya devam edilmelidir.

Bebek Jako Papağan

Sahibinden Satılık Yavru Jako Papağan

Sahibinden satılık yavru jako papağan genelde değişen fiyatlarıyla sahiplendirilir. Fakat bu fiyat aralığı papağanın durumuna ve şekline göre değişiklik gösterir. Sağlık durumu da bunu belirleyen etkenler arasındadır.

Özellikle yavru jako papağan satın alırken fiyatından ziyade dikkat edilmesi gereken en önemli husus sağlıklı olmasıdır. Sağlıklı olmayan bir canlı hem sahibini yorabilir hem de beklenilen özelliklere sahip olmayabilir.

Sahibinden Satılık Yavru Jako Papağan

Jako Papağan Yavru Satılık

Jako papağan yavru satılık eğer alınan papağan hasta ise yolsuz ve gereğinden fazla halsiz görünecektir. Buna dikkat edilmesi gerekir. Diğer bir durum ise uykulu görünen jako papağanlar için yine hasta olma ihtimalleri mevcuttur.

Bu durumda papağanın ölme riski bulunur. Bunun dışında belirtmek gerekir ki jako papağan türlerinde de cinsiyet ayrımı oldukça zordur. Bu bakımdan yavru jako papağanların cinsiyetini öğrenmek için test yaptırmak gerekebilir.

Jako Papağan Yavru Satılık

Jako Yavru Papağan Fiyat

Jako yavru papağan fiyat olarak bakıldığında çeşitlerine göre farklılık gösterir. Ancak genel anlamda bir fiyat vermek gerekirse yavru bir jako papağan güncel fiyat olarak diğer papağan türlerinden yüsek rakamlarda başlar. Fakat bu fiyat kesin değildir. Papağanın yaşına, cinsiyetine, sağlık durumuna, tüyüne göre farklılık gösterir. Bu zamana kadar en yüksek duyulan satış fiyatı ise 20.000₺‘dir.

Jako Yavru Papağan Fiyat

Yavru Jako Papağan Sahibinden

Yavru jako papağan sahibinden olarak bakıldığında jako papağanlar Afrika gri papağanı olarak bilinir. Papağan ailesinden en konuşkan ve en zeki olanıdır. Eğer iyi bir eğitimden geçirilirse onlarca kelime ezberleyebilir ve aklında tutabilir. Kısa süreli hafızası da oldukça kuvvetlidir.

Konuşabilen bir yavru jako papağanı evcil bir hayvan olabilir. Kırmızı kuyruklu olanları en popüler olanlarıdır. Bu sebeple arana türler arasındadır. Eğer iyi bir eğitim alırlarsa bin kelimeye kadar ezberleyebilme yetenekleri vardır. Oldukça geveze ve konuşmayı çok sever olarak bilinirler.

Yavru Jako Papağan Sahibinden

Sahibinden Satılık Jako Yavru Papağan

Sahibinden satılık jako yavru papağan çok iyi bir taklit yetenekleri bulunur. Bu sayede dikkatleri kolayca üstlerine çekebilirler. Hatta bazen çığlık bile atabilirler. Çok iyi şartlarda bakılırlarsa 50 yıl kadar yaşayabilirler.

Genel temizliği için banyo yaptırılması oldukça iyi olacaktır. Banyo yapmak kuşlarda alerjiye neden olan bakterilerin vücuttan kolaylıkla atılmasını sağlar. Bu sayede sağlıkları rahatlıkla korunmuş olur. Suyun sıcaklığına dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde vücudunda tahrişler meydana gelebilir.

Sahibinden Satılık Jako Yavru Papağan

Yavru Jako Papağan Fiyatı

Yavru jako papağan fiyatı papağanlar sıcak havalarda ayda 3 veya 4 kez banyo yaptırılabilir. Tırnaklarının ise mutlaka bir veteriner tarafından kesilmesi gerekir. Aksi halde kendisine rahatlıkla zarar verebilir. Temiz içme suyu verilmesine özen gösterilmelidir. Belirli zaman aralıkları ile ona küçük parçalara ayrılmış şekilde meyve verilmesi yine onu mutlu eder.

Beslenme düzenine katı yumurta, mısır, tuzsuz ay çekirdeği, sütlü kuru ekmek parçaları eklenebilir. Buna ek olarak ise pirinç, yulaf, arpa ve buğday ile de beslenmesinde sakınca bulunmaz. Yemlerinin ise genelde kapalı bir şekilde korunaklı olan paketlerden alınmasına dikkat edilmesi gerekir.

Yavru Jako Papağan Fiyatı

Satılık Jako Papağan Yavrusu

Satılık jako papağan yavrusu olanların sevgi ile ödüllendirilmesi onların gelişimi için büyük önem taşır. Asla bağırarak veya onu cezalandırarak eğitilmemelidir. Yoksa beklenilen sonuçların elde edilmesi mümkün değildir. Bu durum ayrıca jako papağan yavrusunu strese sokar. En tehlikeli yanı ise bu durum onu öldürebilir.

Bir jako papağanın sahibine alışması ise eğitilmesi açısından son derece önemlidir. Sahibine alışan jako papağanlar çok daha kolay eğitilir. Papağanın eğer bir kelime öğrenmesi isteniyorsa bu kelimeyi onun yanında sürekli tekrarlamak onun daha kolay öğrenmesini sağlar. Her seferinde ise ödül vermek unutulmamalıdır.

Satılık Jako Papağan Yavrusu

Jako Papağan Yavru Fiyat

Jako papağan yavru fiyat olarak jako papağanlar kesinlikle karanlık bir ortamda bırakılmamalıdır. Bu durum yine onların strese girmesine neden olabilir. Aynı zaman da yavru jako papağan kafesinin yine evin içinde dik bir açıyla gelen güneşli bir yere konulmamasında büyük fayda vardır. Evde olunmadığı zamanlarda yine yavru jako papağanın kafesinin içinde bırakılmasına özen gösterilmelidir.

Evin içerisinde bulunan ve açıkta kalan kabloların yavru jako papağanın ulaşmasının güç olduğu bir yere saklanması gerekir. Aksi halde kemirme ihtimaliyle karşı karşıya gelinebilir. Böylece papağanın ölümüne neden olunur. Bu açıdan gerekli tedbirler alınmalıdır.

Olabildiğince temiz veya kaynatılıp bekletilmiş su verilmelidir. Dindirilmiş su sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. Bunun yanın sıra maydanoz veya marul gibi yiyeceklerle beslenilmemesi önerilir. Aksi halde istenilmeyen sonuçlar meydana gelir.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşü “Yavru Jako Papağan

  1. Papağan Sahibi Üzeyir Adigüzel Üzeyir Adigüzel dedi ki:

    Merhaba
    Yukarida göstermis oldugunuz Papaganlar,dan satin almak icin nereye müracat edecegim yani nereden Satin alacagim
    Fiatlari nerelerde
    Saygi Selamlar