Papağan Fiyatları

Lori Papağanı Fiyatları 2023

lori papağanı fiyatları 2023

Papağan bakmak isteyen insanlar, daha önce kuş tecrübesi yok ise papağan bakma işleri çok daha zahmetlidir. Lori papağanları diğer tüm papağan türlerine göre çok daha sıcakkanlı, cana yakın ve eğlenceli bir papağan türüdür. Bu papağan türlerinin görünüş olarak tüyleri aynı gökkuşağını andırmaktadır. Bu sebepten dolayı renklerinin ön planda olduğu bu papağan türü, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Çevresindeki insanların dikkatini üzerine çekmeyi çok iyi başaran, aynı zamanda onlara sesiyle şarkılar söyleyen ve sevgisini gösteren bir papağan türüdür. Lori papağanı fiyatları 2023 meraklıları tarafından araştırılmaktadır.

Çünkü özellikle lori papağan fiyatları 2022 bu kuşu sevenler açısından oldukça uygundu. Bu papağan türü de bazı papağan türleri gibi oldukça ses çıkaran gürültücü bir papağan türüdür. Sessiz ve gürültüden rahatsız olabilecek ailelerin tercih etmemesi tavsiye edilmektedir. İlgilerin onun üzerinden kalkması sonucunda, sizi eğlendirecek şeyler yaparak ilgileri üzerine çekmeyi başaracaktır.

lori papağanı sahibinden

Lori Papağanı Sahibinden

Lori papağanları genellikle insanlara karşı çıkardıkları seslerden ve gürültülü seslerden dolayı geveze papağan veya renklerinin güzelliğinden dolayı gökkuşağı papağanı olarak adlandırabilir. Lori papağanları, papağan familyası arasında orta boylu olarak görülen papağanlar sınıfına girmektedir. Kanatlarını iyice gerdiğinde, kanatları arasında yaklaşık 30 – 40 cm arasında bir uzunluğa ulaşabilmektedir. Bu papağan türüne eğer doğru şartlarda ve sağlıklı koşullar altında bakarsanız yaklaşık 30 yıl süre boyunca size dostluk ve arkadaşlık edecektir. Lori papağan sahibinden seçeneği ile de sahip olunabilecek bir kuş türüdür.

lori papağan özellikleri

Lori Papağan Özellikleri

Lori papağan özellikleri gereği oldukça sevecen bir kuş türüdür. İlgileri üzerine çekmeyi sevdiği gibi sizi güldürecek hareketler ve sesler çıkarıp sizi eğlendirebilirler. Oldukça sosyal papağan türleri arasında bilinmektedir. İnsanlara sırnaşmayı ve sizin onla ilgilenmeniz için elinden geleni yapacaktır. İnsanlara olan ilgisi ve aynı zaman da sosyal bir papağan olması büyük bir avantaj olsa da, kendi türü olan papağangiller ile pekiyi anlaşamaz, streslenir ve gerilebilirler. Kendi türünün bulunmuş olduğu Lori papağanlarının dışındaki herhangi bir kuş türü ile bir araya getirmemekte fayda görülmektedir.

Lori papağanları 2023 yılın içerisinde 8.500₺ ile 10.000₺ arasında değişiklik ggöstermektedir. Bu değişikliğin sebebi papağanın sağlığı, tüy yapısı ve eğitimi gibi faktörlerle fiyat değişmektedir.

Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir.

lori papağanı satılık

Lori Papağanı Satılık

Lori papağanları genel olarak kuş türlerine göre oldukça zeki ve akıllı papağan türleri arasında sınıflandırılmaktadır. Bu zekâsı sayesinde doğal habitatı olan bölgeler de avlanma ve kendini koruma içgüdüsü çok güçlüdür. Yuvası olan kafesini eğer yanında açarsanız, bunu öğrenebilir ve sizin olmadığınız bir zaman da kafesinden çıkarak dışarıya uçabilir. Lori papağan satılık olarak papağan severlere sunulmaktadır.

lori papağan fiyat

Lori Papağan Fiyat

Bu papağan türünün adından da anlaşılacağı gibi çok konuşkan bir papağan türüdür. Tizli ses tonuna sahip olmasından dolayı sesini biraz bile yükseltse gürültülü ve rahatsız edici olabilir. Eğer evinizde bir Lori papağanı beslemek istiyorsanız  ve kalabalık yerler de yaşıyorsanız çevrenizde ki insanları rahatsız edebilir. Çevresinde sevdiği insanlar var ise sürekli gürültü çıkarıp ilgileri üzerine çekme ihtimali çok çok fazladır. Lori papağan fiyat olarak değişmektedir.

Lori papağanları 2023 yılın içerisinde 8.500₺ ile 10.000₺ arasında değişiklik ggöstermektedir. Bu değişikliğin sebebi papağanın sağlığı, tüy yapısı ve eğitimi gibi faktörlerle fiyat değişmektedir.

Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir.

lori papağanı fiyatları 2022

Lori Papağanları Sağlık Sorunları

Bu eğlenceli ve enerjik arkadaşımız, günlük atması gerektiği enerjiyi dışarıya çıkamazsa ve yalnız kalırsa, stres altına girebilir ve mutsuz olabilmektedir. Bundan dolayı onunla her gün yeteri kadar zaman geçirmeli ve onunla eğlenmelisiniz. Aksi takdirde strese girebilir ve agresifleşebilir. Kendine zarar verip tüylerini yolma işleminden depresyona girdiğini anlayabilirsiniz.  Ayrıca beslenme düzenine oldukça dikkat etmelisiniz. Yediği yemeklerin ve kafesinin temizliği, olabilecek mantar hastalıkları ve bakteri alımı sağlık problemleri yaşatacak ve enfeksiyon belirtileri gösterecektir.

lori papağanı fiyatları

Lori Papağan Sahibinden

Lori papağan sahibinden seçenekleri ile satın alınabilir. Lori papağanları sizinle zaman geçirmeye ve eğlenmeye bayılan bir papağan türüdür. Zekâsı sayesinde çocuklar için satılan zekâ oyunlarına katılabilecek kadar akıllı olduğundan sizi şaşırtabilir. Yalnız kalmayı sevmez ve oldukça hareketlidir. Geceleri kimsenin olmadığı zamanlar da bile hareketli davranabilir. Bu papağan türünü beslemek isteyen kişiler mutlaka evde zaman geçiriyor olması gerekmektedir. Eğer evde kalacak zamanınız yok ise kendini yalnız hissetmemesi adına kendi kendine zaman geçirebileceği oyuncaklar koymanız da fayda var.

lori papağanı fiyatları sahibinden

Lori Papağan Fiyatları Sahibinden

Lori papağanlarının yuvasını seçerken, kafes içerisinde tıkış tıkış kalmayacağı, yeriniz var ise ve mümkünse kanatlarını açıp rahat bir nefes alabileceği büyüklükte tel bir kafes seçmeniz onun rahat etmesi ve mutlu olması açısından çok önemlidir. Eğer kuşunuzu kısıtlandıracak küçük bir kafes edinirseniz, lori papağanınız bu mesafede rahat edemeyecek ve mutlu olamayacaktır. Her şeyden önce onun da bir canlı olduğunu unutmamalı ve ona kıymet vermelisiniz.

Her hâlükârda güçlü canlılar olduğunu unutmamalı ve kaliteli bir kafes seçmelisiniz. Seçtiğiniz kafes telden veya ahşap malzemelerden yapılmış çevreci malzemelerden elde edilmiş olabilir. Ucuza kaçılmış kafesler zamanla yapısı bozulabilir ve gagası tarafından zamanla parçalayıp kafesine zarar verebilmektedir. Lori papağan fiyatları sahibinden en çok araştırılan konular arasındadır.

Lori papağanınızın temizliğini sağlayabilmek için tuvalet temizliğine oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Diğer papağan türlerine göre tuvalet temizliği biraz daha zor olabilir. Çünkü Lori papağanları papağan türlerinden farklı olarak katı besinler yerine daha çok sıvı besinler ile beslenebilmektedir. Bu sebepten dolayı dışkısı normale göre daha sıvı yapıdadır. Bu sebepten dolayı kafesini temizlemeye daha uygun bir hale getirmelisiniz. Lori papağanlarının kişisel temizliğini sağlayabilmek için mama ve su kaplarını sık sık temizlemeniz gerekir. Aynı zamanda bakteri oluşumunu engelleyebilmek için tuvaletini yapacağı yüzeyleri temizlemeniz gerekmektedir.

Lori papağanları 2023 yılın içerisinde 8.500₺ ile 10.000₺ arasında değişiklik ggöstermektedir. Bu değişikliğin sebebi papağanın sağlığı, tüy yapısı ve eğitimi gibi faktörlerle fiyat değişmektedir.

Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir.

lori papağan fiyatları sahibinden

Lori Papağanı Sahiplenme

Lori papağanı gerçekten zaman ayırmanız ve emek vermeniz gereken bir papağan türüdür. Evde zamanı olmayan kişilerin bu papağan türünü bakması canlı içinde işkence haline gelebilir. Yalnızlık bazı kuş türleri için gerçekten kötü sonuçlar doğurabilir. Özellikle papağan türleri yeryüzünün geniş alanlarına yayılarak sürüler halinde gezdikleri için, onların dünyası ve hayatı gereği yalnızlık çekmeleri zaman zaman depresyona girmeleri ve bu durum dolayısıyla sağlık problemleri yaşamasını sağlayabilir. Lori papağanlarının ses tonlarının aşırı tizli ve yüksek sesli olmasını göz ardı etmeden göz önünde bulundurmanız da fayda vardır. Kafeslerini temiz tutabilecek, gün içerisinde sıkça zaman ayırabilecek bireyler sahiplenmesi hem sizin, hem de lori papağanınızın rahatlığı açısından daha sağlıklı olacaktır.

Lori papağanları 2023 yılın içerisinde 8.500₺ ile 10.000₺ arasında değişiklik ggöstermektedir. Bu değişikliğin sebebi papağanın sağlığı, tüy yapısı ve eğitimi gibi faktörlerle fiyat değişmektedir.

Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir.

Lori Papağanı Beslenme Ve Diyet

Lori papağanları bitkiler ve bitkilerin polenleri ile beslenmektedir. Onu diğer papağan türlerinden ayıran yönü yeme alışkanlıklarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Ev ortamında bakmış olduğunuz lori papağanınızı beslerken dilimlenmiş meyveler ve polen karıştırarak besleyebilirsiniz. İsterseniz papağanınız için uygun hazır besinler tercih edebilir, dilerseniz veteriner kontrolünde ev yapımı besinler yedirebilirsiniz. Lori papağanınızı gün içerisinde ortalama 3 öğün olacak şekilde beslemeniz veterinerler tarafından tavsiye edilmektedir. Sürekli olarak önüne koyacağınız  yem sayesinde sürekli olarak yemek yemesini beklemek ve onun önünde olan yemeği sürekli olarak tüketmesi sağlık açısından uygun değildir.

Çünkü şekerli besinler yani meyveler saatler geçtikçe bakteri üretmeye başlamaktadır. Bu ise kuşunuzun hastalanmasına sebebiyet verebilir. Kuşunuza verilen yemler ve meyveler birkaç saat içerisinde önünden alınmalı ve ona taze olan yiyecekleri vermelisiniz. Genelde tüm papağan türleri tohumlar, yemler ve hazır gıdalar ile kolaylıkla beslenebilmektedir.

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Muhabbet kuşu fiyatları pet shop 2022 fiyatları oldukça makul düzeyde olup, son derece uygun fiyatlıdır. Petshoplarda yavru muhabbet kuşlarının fiyatları 275₺ ile 450₺ arasında değişirken, Albino muhabbet kuşu 450₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. En pahalı muhabbet kuşları arasında yer alan bütün alan Jumbo muhabbet kuşu fiyatı ise, 600₺ ila 1250₺ arasında değişmektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. 2023 yılında sultan papağanı fiyatları 1.000₺ ile 1.200₺ arasında değişiklik göstererek bu aralıklarda sahiplenebilirsiniz.
Jako Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Jako papağanı fiyatları 2023 yılı içerisinde jako papağan coğrafi konumu, tüy rengi, duruşu, konuşması ve sağlık durumuna bağlı olarak fiyatları değişiklik gösterecektir. Minimum 25.000₺ ile 35.000₺ arasında değişiklik gösterecektir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023 hakkında bilgi alabilir miyim?
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Forpus Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Forpus papağanı fiyatı oldukça uygun olduğunu tüm zamanlarda olduğu gibi gördük ki en uygun papağanlar arasındadır. Klasik yeşil, açık yeşil, koyu yeşil, mavi, ve açık mavi renkler 400₺ ile 500₺ arasınd değişmektedir. Amerikan forpus papağanı fiyatları sarı ve beyaz renkte olup 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. Parçalı forpus papağanı fiyatları yeşil ve mavi olan renkleriyle 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir. Diğer forpus papağanı türleri albino, lutino, kobalt, muave forpus papağanı türleri de 500₺ ile 600₺ arasında değişmektedir.
İskender Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
İskender Papağanları 2023 yılında 6.000₺ ile 7.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.
Kakadu Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Piyasa araştırmamıza göre fiyat aralığı 25.000₺ ile 30.000₺ arasındadır. Tabi bu papağan fiyatları cinsine özelliklerine ve yeteneklerine göre değişkenlik göstermektedir.
Kakariki Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Kakariki papağanları yeşil ve sarı olmak üzere iki çeşit olarak sahiplendirilmektedir. 2023 yılı içerisinde piyasa fiyatı 1.000₺ ile 1.500₺ arasında olacaktır. Yeşil çift(takım) kakariki papağanları 3.000₺ Sarı çift(takım) kakariki papağanları 2.000₺ fiyatlarında satışı yapılmaktadır.
Lori Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Lori papağanları 2023 yılın içerisinde 8.500₺ ile 10.000₺ arasında değişiklik ggöstermektedir. Bu değişikliğin sebebi papağanın sağlığı, tüy yapısı ve eğitimi gibi faktörlerle fiyat değişmektedir. Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir
Alexander Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Alexander Papağanları 2023 yılında 6.000₺ ile 7.500₺ arasında değişiklik gösteren bir miktarda sahiplendirilmektedir. Bu fiyat aralığı papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi vb. gibi faktörelere göre değişiklik gösterebilir.
Amazon Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Amazon papağanı 2023 fiyatı 17.000₺ ile 20.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın sağlığı, tüy yapısı, eğitimi gibi faktörlere göre değişmektedir.
Caique Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Caique papağanı fiyatları 2023 yılında 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
Macaw Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Macaw papağanları 2023 yılında 45.000₺ ile 60.000₺ arasında değişmektedir.
Monk Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Monk papağanları(keşiş paraket) yeni yılda 2023 yılında 5.500₺ ile 7.000₺ arası sahiplendirme yapılacaktır. Sahip olacağınız monk papağanları hakkında detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Sevda Papağanı Fiyatları 2023’te ne kadardır?
Sevda papağan fiyatları 2023’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 400₺ ile 800₺ arasında değişmektedir.
Pakistan Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Pakistan papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde üretici ve petshop mağazalarında 7.000₺ ile 12.000₺ arasında değişecektir. Bu değişimler hızlı bir şekilde yükselen enfalsyonla birlikte üreticinin kullandığı yem, ialç ve birçok ürünün hızlı fiyat yükselişi bu fiyatlara çıkmasına yol açmıştır.
Senegal Papağanı Fiyatları 2023 ne kadar?
Senegal papağanları doğal ortamlarında buldukları tohum, meyve ve yemişleri ile beslenir. Ev ortamında kuruyemiş, meyve, papağan yemi ve sebze ile beslenmesi uygundur. Senegal papağanları fiyatı 2023 yılı içerisinde 5.000₺ ile 7.000₺ arasında fiyat aralığında sahiplendirme yapılmaktadır.
Konur Papağanı fiyatları 2023’te ne kadar?
Konur papağanları yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir. Konur Papağanı Fiyatları 2023 yılı içerisinde 4.000₺ ile 6.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Eklektüs Papağanı Fiyatları 2023 nedir?
Sizlerde evinize neşe katmak ve günlerinizi daha farklı geçirmek isterseniz mutlaka evinize papağan almanız tavsiye edilir. Eklektüs papağan fiyatları 2023 yılı içerisinde 13.000₺ ile 15.000₺ arasında değişerek sahiplendirilecektir.
1 1 oy
Article Rating
Abone
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Esra
Esra
1 yıl önce

Geçen gün Eminönündeki kuşçulardan birine sordum yavru lori vardı fiyatına 13bin ₺ dedi.

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
1 yıl önce
Cevapla  Esra

Esra Hanım merhabalar, biz de piayasa araştırması yaparken dikkatli olmaya çalıştık fakat verdiğimiz fiyat çok da arası açık bir fark yok.

Bizim edindiğimiz fiyatlar da bu şekilde; Yavru lori papağanları için 10.000₺ ile 12.000₺ arasında değişmektedir.

Soner
Soner
3 ay önce

Bende dişi papagan var Lori gerçekte bunları yeni hangisi ürün ismi nerde nasıl satılır hangi yem sağlık açısından bilemedim