Papağan Fiyatları

Jako Papağanı Fiyatları 2023

Jako Papağanı Fiyatları 2023

Jako papağanı fiyatları 2023 yılında değişen ekonomik duruma göre belirlenmektedir. Fiyatların artması enflasyon ve birçok üründe olan pahalılık sebebiyle papağan fiyatları da bu gelişmelerden doğal olarak etkilenmiştir. Jako papağanları papağan türleri arasında en çok tercih edilen türlerden biridir. Boyutları itibarıyla oldukça büyük olan bu papağanlar papağan severlerin ve evcil hayvan sahibi olmak isteyen birçok kişinin tercih ettiği papağanlar arasında yer almaktadır.

Jako papağanı özellikle çok konuşan ve sessizliğe tahammülü olmayan canlılar arasındadır. Özellikle sessiz ve karanlık ortamlarda psikolojik olarak olumsuz etkilenen bu papağanlar saldırganlaşabilecekleri gibi fizyolojik olarak da ömürleri kısalmakta ve sağlıklarını yitirmektedir. Bu sebeple Jako papağanı sahibi olmak isteyen kişiler, papağanlarıyla duygusal olarak da ilgilenmeleri gerektiğini bilmelidirler.

jako papağanı fiyatları

Jako Papağanı Fiyatları

Jako papağanı fiyatları, güncel ekonomik düzeye ve enflasyona bağlı olarak değişmektedir. Jako papağanlarının fiyat skalasını belirleyen diğer önemli unsur ise bu papağanların konuşuyor olmaları ya da konuşmamalarıdır. Jako papağanları, oldukça cana yakın ve dost canlısı olmaları sebebiyle evinizin birer bireyi haline geleceklerdir. Jako papağanı sahibi olarak evinizde sadece bir papağana ya da bir evcil hayvanı sahip olmanın dışında aynı zamanda iyi bir arkadaşa ve dosta da sahip olmuş olursunuz.

Jako papağanları yapısı itibariyle sahiplerine bağlı oldukça konuşkan ve cana yakın evcil hayvanlar arasında yer almaktadırlar. Jako papağanı sahibi olarak evinizin neşesini ve enerjisini arttırmış olursunuz. Jako papağanı, papağan türleri arasında oldukça sosyal ve cana yakın tavırlarıyla dikkat çeken papağanlar arasında yer alır. Bu papağanların anavatanı Afrika’dır. Bu sebeple Afrika papağanı olarak da nitelendirilmektedir. Jako papağanları Fildişi sahilleri, Kenya ve Kongo gibi Afrika’nın birçok çeşitli bölgesinde yaşarlar.

Jako papağanları kendi doğal ortamlarında sürahiler halinde yaşayan papağanlardandır. Bu sebeple oldukça sosyal olan yapıları ve oldukça cana yakın tavırlar içinde bulunmaktadırlar. Jako papağanları strese ve mesafeli sosyal ilişkilere karşı oldukça dayanıksız bir psikolojiye sahiptirler.

jako papağanı fiyatları 2022

Jako Papağanı Fiyatları 2022

Jako papağanı fiyatları 2022 yılında enflasyondaki gelişmelere bağlı olarak şekillenmiştir. Jako papağanlarının fiyatları, papağanın yaşına göre değişiklik gösterir. Orta yaşta bir Jako papağanının fiyatı ile yavru bir Jako papağanının fiyatı birbirinden farklıdır. Jako papağanları oldukça iri kuşlar olup ağırlıkları 400 ve 500 grama kadar çıkmaktadır. Özellikle kanatları açıldığında 50 santimetreye kadar boyları uzundur. Jako papağanlarının renkleri gridir.

Gri renkleri ile oldukça ilgi çekici bir görünüme sahiptirler. Renklerinin yanı sıra insanları en çok etkileyen ise cana yakın tavırları ve oldukça gelişmiş olan zekâlarıdır. Gelişmiş zekâları sayesinde birçok kelimeyi söyleyebildiği gibi hafızasında da kolaylıkla tutabilmektedir. Jako papağanları özellikle gürültülü ortamları sevenlerin, sürekli konuşmaktan mutlu olanların tercih edeceği kuşlar arasında yer alır.

Evcil hayvan sahibi olmak isteyenler ve bu isteklerini papağandan yana kullananlar, özellikle evlerinde hareketli ve canlı bir ortamın oluşmasını isteyen hayvanseverler Jako papağanını gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Konuşmayı öğrendikten sonra susmak istemeyen papağanlar arasındadır. Jako papağanları oldukça zeki canlılardır zekâları birçok kelimeyi çabuk anlamasına ve ezberlemesine aynı zamanda aklında tutmasına yardımcı olur.

2022 yılında ön gördüğümüz jako papağan fiyatları 8.000₺ ile 15.000₺ arasında değişmekteydi.

jako papağanı fiyatları 2021

Jako Papağanı Fiyatları 2021

Jako papağanı fiyatları 2021 yılında enflasyon ve diğer ürünlerin fiyatlarına göre belirlenmiştir. Jako papağanı fiyatı ne olursa olsun eşsiz bir evcil hayvandır. Özellikle kesmenize kılları ve parlak gri tüyleri ile birçok hayvanseverin dikkatini çekmekte olan Jako papağanları hayvan severlerin tercih ettiği öncelikle türler arasında yer alır. Gri tüyleri yeni doğdukları dönemde oldukça koyu tonlarda iken yetişkin evrelerinde açık gri tonlarına dönüşmektedir. Bazı verecek o papağanlarını kuyruk kısımlarında kırmızı tüyler de bulunur. Görünüşleri oldukça eşsiz papağanlardır. Görünüşlerinin yanı sıra alacağına yakın tavırları da papağan severleri ilgilerini kazanmasına sebep olmuştur. Papağan severler ve evlerindeki yalnızlıktan sıkılıp evlerine neşe ve dinamizm katmak isteyenler Jako papağanlarını tercih ederek evlerindeki ortamı hareketli ve dinamik hale getirebilirler.

Öyle ki Jako papağanları oldukça eğlenceli ve konuşmaktan zevk alan insanlarla vakit geçirmekten zevk alan papağan türleri arasındadır. Diğer birçok papağan gibi sürüler halinde yaşayan Jako papağanları oldukça sosyal canlılardır. Bu sebeple insanlarla vakit geçirmekten onlarla ilgilenilmesinden ve sesli ortamlardan zevk alırlar. Diğer birçok papağan gibi oldukça zeki olan Jako papağanları güçlü bir hafızaya sahiptir. Yeterli düzeyde ilgi ve alakayı gören bir Jako papağanın eğitimi de oldukça kolay ilerlemektedir.

2021 yılında ön gördüğümüz jako papağan fiyatları 5.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmekteydi.

jako papağanı fiyatları 2020

Jako Papağanı Fiyatları 2020

Jako papağanı fiyatları 2020 yılında diğer papağanların fiyatlarına göre daha makul ölçülerdedir. Gelişen ekonomik şartlardan papağan fiyatları da etkilenmekte olup, papağanların fiyatları başka ürünlerin fiyatlarıyla doğru orantıda ilerlemektedir. Jako papağanları eşsiz zekâlarıyla aslında hiçbir maddi karşılığı olmayan sıcakkanlı tavırlarıyla, diğer papağan türleri arasında kolaylıkla sıyrılıp dikkat çekmektedirler. Bu papağanlar, taklit ederek konuşmayı öğrenir ve hatırlarlar. Öğrendikleri herhangi bir kelimeyi kolay kolay hafızalarından silmek mümkün değildir. Özellikle evinizde canlı konuşkan hoşça vakit geçireceğiniz bir evcil hayvanınız olsun istiyorsanız, Jako papağanları tam sizin istediğiniz özelliklerde evcil hayvanlardır. Jako papağanları cana yakın ve bilgi görmekten oldukça hoşlanan papağan türleri arasında ilk sırada gelirler.

2020 yılında ön gördüğümüz jako papağan fiyatları 3.000₺ ile 5.000₺ arasında değişmekteydi.

jako papağanı kaç tl

Jako Papağanı Kaç TL?

Jako papağanı kaç TL? Jako papağanlarının fiyatları Jako papağanlarının özelliklerine göre farklılık gösterir. Özellikle de konuşan bir Jako papağanına sahip olmak istiyorsanız konuşan bir Jako papağanı, diğer türlerine oranla daha pahalıdır. Burada karar vermeniz gereken nokta istediğiniz Jako papağanı özelliklerini belirlemek ve düzgün bir fiyat araştırması yapmaktır. Jako papağanları hoş görüntülerinin yanı sıra oldukça zeki kuşlardır. Gelişmiş bir hafızaya sahip olan bu papağanlar bin civarındaki kelimeyi kolaylıkla öğrenebilirler.

Ve sahibinin davranışlarına kolaylıkla ve zorlanmadan taklit edebilme yetisine sahiptirler. Doğal ortamlarında sürüler halinde yaşadıkları için yalnızlıktan hoşlanmayan bu papağanlar aynı zamanda sahiplerinden üst düzey bir ilgi ve sevgi görmeyi beklemektedir. Özellikle ilgisiz kalınlıklarında psikolojik olarak sıkıntı çekmekte ve agresif tavırlar sergilemektedir. Fiziksel olarak oldukça dayanıklı ve güçlü yapılarıyla dikkat çekmektedirler.

jako papağanı sahibinden

Jako Papağanı Sahibinden

Jako papağanı sahibinden almakta oldukça akıllı seçenekler arasındadır. Sahibinden alınan bir Jako papağanı genellikle konuşmayı öğrenmiş olup yetişkin bir papağan haline gelmiştir. Ama yavru ve orta yetişkin Jako papağanı almakta mümkün olan seçenekler arasında yer almaktadır. Canlı renkteki gri tüyleriyle oldukça dikkat çeken Jako papağanları soğuğa karşı dayanıksız papağanlardandır. Afrika kökenli olmasıyla birlikte soğuğa karşı dayanıksız olduğu için özellikle soğuk kış aylarında su ile oynanması ve yıkanması pek tercih edilmemektedir. Jako papağanları suyla temas halinde olmayı çok severler.

Özellikle sıcak yaz aylarında su ile oynamaktan ve suda yıkanmaktan son derece keyif alan bu papağanlar oldukça eğlenceli kuş türleri arasında yerini almıştır. Özellikle kış aylarında ise suyla temas ettikten sonra veyahut yıkandıktan sonra sıcak bir yerde kurumaları gerekmektedir. Aksi takdirde hastalanabilirler.

jako papağanı fiyat sahibinden

Jako Papağanı Fiyat Sahibinden

Jako papağanı fiyat sahibinden alındığında oldukça uygun seçenekli fiyat skalaları ortaya çıkar. Özellikle Jako papağanları fiyatları yaşlarına ve konuşma düzeyine göre farklılık göstermektedir. Jako papağanı sahip olmayı düşünen hayvanseverler, ilk olarak sahip olacakları Jako papağanının yaşına ve konuşma düzeyine dikkat etmediler ve daha sonrasında fiyat araştırması yapmaları gerekmektedir. Jako papağanları oldukça zeki canlılardır öyle ki konuşmaya yatkın ve konuşmayı seven bu papağanlar sahiplerinden ilgi ve sevgi gördüklerinde ortalama olarak 60 ila 70 yaşlarına kadar yaşayabilmektedirler. Bu ilgi ve sevginin yanı sıra Jako papağanlarının beslenmesi de titizlikle gerçekleştirmeli bakımları yapıldığı kadar temel ihtiyaçları da karşılanmalıdır.

jako papağan fiyatları bebek

Jako Papağan Fiyatları Bebek

Jako papağan fiyatları bebek papağanlar genelde yetişkin papağanlara oranla daha uygun fiyatlıdır. Bebek bir papağan satın almak yetişkin bir papağanı satın almakta daha uygun olduğu için sıklıkla bebek Jako papağanlar tercih edilmektedir. Bu noktada jakoların cinsiyetini anlamak oldukça önemlidir. Jako papağanlarının cinsiyetini tüylerinden kolaylıkla anlayabiliriz. Erkek Jako papağanları genellikle kuyruk kısımlarında kırmızı tüyler bulunmaktadır. Dişi Jako papağanlarının ise genellikle kuyruk kısımları gri veyahut da siyah renklerdedir. Jako papağanlarını böylelikle kuyruklarındaki tüylere bakarak cinsiyetlerini kolaylıkla ayırt edip, istediğimiz cinsiyetteki Jako papağanına sahip olabiliriz.

jako papağan fiyatları sahibinden

Jako Papağanı Fiyatları Sahibinden

Jako papağanı fiyatları sahibinden birçok Jako papağanı satılmaktadır. Özellikle internet ortamında yapabileceğiniz kısa bir araştırma neticesinde sahibinden birçok Jako papağanının satış ilanları rastlarsınız. Burada önemli olan kriter bu internet sitelerinin güvenilirliğini ne kadar yüksek olduğudur. Bu noktada sahibinden almak istediğiniz Jako papağanı ile ilgili bir fiil sahibinden bilgi alarak, papağanı özellikleri ve bakımı ile ilgili soruları sahibine yönlendirebilirsiniz. Jako papağanları oldukça iri kuşlar olduğu için geniş bir kafese ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple Jako papağanı satın alırken almanız gereken ilk temel ihtiyacı geniş bir kafestir. Öyle ki iri kuşlar oldukları için kafeslerinde rahat hareket etmeleri onlar için oldukça önemli ve gerekli bir durumdur.

jako papağan fiyatları istanbul

Jako Papağanı Fiyatları İstanbul

Jako papağanı fiyatları İstanbul fiyatları Türkiye geneli fiyatları ile aynı düzeyde fiyat içeriğine sahiptir. Jako papağanı fiyatları diğer papağan türlerine kıyasla orta düzeyde bir seyir izlemektedir. Jako papağanlarının özellikleri sebebiyle çok sık tercih edilen papağan türleri arasında yer alması ve Jako papağanlarının oldukça zeki ve hafıza yeteneklerini oldukça kuvvetli olması bu papağanın en çok tercih edilen ve satın alınan papağanlar arasında yer almasına sebep olmuştur. Ömürleri 60-70 yıla kadar süren bu papağanlar özellikle diğer evcil hayvanlara kıyasla ilgi ve sevgiye en çok ihtiyaç duyan papağan türleri arasında yer alır. Jako papağanlarının bakımı son derece kolay ve basittir.

jako papağan fiyat 2022

Jako Papağanı Fiyat 2022

Jako papağanı fiyat 2022 yılında gelişen ekonomik şartlara ve enflasyona bağlı olarak belirlenir. Jako papağanı, satın almak isteyen biri papağanın yanı sıra onun ihtiyaçlarını karşılayacak olan bazı temel ihtiyaçlarını da almak zorundadır. Geniş bir kafesin yanı sıra temel besin maddelerinin de karşılanması Jako papağanları için son derece önemlidir. Sürüler halinde yaşayan Jako papağanları kendi doğal ortamlarında tohumlardan ve birçok meyveden tüketirken, evcil bir hayvan olarak beslediğimiz papağanlar ise çeşitli tahıllar kuruyemişler, fındık gibi birçok yiyeceği kolaylıkla tüketmektedirler. Bu papağanların ayrıca çeşitli yeşillikleri tüketmeleri son derece önemlidir öyle ki bu sindirim sistemlerini çalıştırmakta ve sağlıklarını olumlu yönde etkilemektedir. Jako papağanlarını suları da iki günde bir değiştirilerek yenilenmeli ve hijyenlerine dikkat edilmelidir.

jako papağan fiyat yavru

Jako Papağanı Fiyat Yavru

Jako papağanı fiyat yavru fiyatları yetişkin ve konuşan Jako papağanlarına göre daha uygun fiyatlı olup daha çok tercih edilmektedir. Bebek bir Jako papağanı ile kuracağınız bağ oldukça önemlidir. Papağana gereken sevginin ve ilginin gösterilmesi, papağanın sağlığı açısından beslenmesi kadar önemlidir. Özellikle Jako papağanları bağ kurdukları sahipleri tarafından sevilmekten ve ilgi görmekten son derece hoşlanırlar. Özellikle Jako papağanını pencereler kapalıyken, kafesinden bir süreliğine çıkarıp özgür bir ortamda dolaşmasını ve uçmasını sağlamak Jako papağanının sağlıklı gelişimi açısından büyük bir öneme sahiptir.

jako papağanı satılık

Jako Papağanı Satılık

Jako papağanı satılık papağan türleri arasında en sık tercih edilen papağan türlerindendir. Jako papağanları gerek zekâları gerekse iri ve asil görüntüleri sebebiyle birçok hayvanseverin tercih ettiği türdür. Jako papağanları genellikle internet ortamında satışa sunulduğu gibi petshoplarda da satışı gerçekleştirmekte olup önemli olan güvenilir satıcıyı bulmaktır. Firmamız güven temelli hizmet vermekte olup, müşteri memnuniyetini kendisine temel ilke edinmiştir.

Firmamızdan alacağınız Jako papağanı ile kendinize uzun süreli bir arkadaşta edinmiş olursunuz. Jako papağanları papağan sahibi olmak isteyenleri oldukça sık tercih ettiği papağan türleri arasında yerini almasını başlıca sebebi oldukça konuşkan ve sıcakkanlı olmalarıdır. Jako papağanının olduğu bir ev son derece neşeli ve eğlencelidir.

jako papağanı satın al

Jako Papağanı Satın Al

Jako papağanı satın al ve böylelikle yaşadığın alanı neşeli ve eğlenceli hale getirmeli başarmış olursun. Jako papağanları konuşmayı kolaylıkla öğrenirler. Güçlü bir hafızaları olduğu için birçok kelimeyi unutmaz ve geniş bir kelime haznesine sahip olurlar. Konuşmayı öğrenmiş bir Jako papağanı sürekli konuşmak ister. Devamlı olarak sahibinin onunla ilgilenmesine ve onunla konuşmasını istemektedir. Jako papağanları özellikle ilgisizliğe tahammül edemeyen türler arasında yer alır.

Aynı zamanda karanlıktan hoşlanmazlar. Kısacası sessizlikten ve karanlık ortamlardan hoşlanmayan bu papağan türü, bu tarz ortamlara maruz kaldığında psikolojileri bozularak sağlıkları olumsuz yönde etkilenmekte ve bu da ömürlerinin kısalmasına sebep olmaktadır.

jako papağanı satış

Jako Papağanı Satış

Jako papağanı satış işlemini gerçekleştiren birçok yer bulunmaktadır. İstediğiniz yaş ve kriterlerde Jako papağanı almaya karar verdikten sonra fiyat araştırmasına girişmeniz oldukça doğru bir yol olacaktır. Size en uygun fiyatı sunan firmamız, aynı zamanda müşteri memnuniyetine de son derece, titizlikle önem vermektedir. Jako papağanları oldukça fazla ilgi gören ve sahiplendirmek isteyen papağan türlerindendir.

Bakımları son derece kolaydır ve maliyet açısından çok büyük külfet içermemektedirler. Özellikle güneşli ve sıcak yerleri seven bu papağan, soğuğa karşı son derece duyarlı ve hassastır. Bu sebeple de kış aylarında yıkandıktan sonra sıcak bir ortamda bulunması oldukça önemlidir. Jako papağanlarının kökeni Afrika olduğu için güneş alan ve sıcak ortamlarda uzun yıllar hayatlarını devam ettirebilmektedirler.

bebek jako papağanı satılık

Bebek Jako Papağanı Satılık

Bebek Jako papağanı satılık ilanlarında birçok bebek Jako papağanı görürsünüz. Burada önemli olan iyi bir fiyat araştırması yapmak ve fiyatları karşılaştırarak bütçenize en uygun Jako papağanını seçmektir. Bu doğrultuda firmamızın fiyatları son derece uygun olup sizin istediğiniz papağanı en uygun fiyata sizlere temin eder. Bebek Jako papağanlarının eğitimi son derece kolaydır. Diğer bütün evcil papağanlar gibi temel bakım ihtiyaçlarının yanı sıra psikolojik olarak da ilgi ve sevgiyi bekleyen papağan türleri arasında yer alır. Jako papağanları özellikle bağ kurdukları sahibinden ilgi ve sıcaklık beklerler. Jako papağanı satın alarak evinize sadece bir evcil hayvan değil aynı zamanda kendinize uzun soluklu bir arkadaş edindiğinizi de unutmamanız gerekir. Siz de Jako papağanı sahibi olmak istiyorsanız, Jako papağanlarına papağanlar sitemizden ulaşım sağlayabilirsiniz.

2023 yılı içerisinde jako papağan coğrafik konumu, tüy rengi, duruşu, konuşması ve sağlık durumuna bağlı olarak fiyatları değişiklik gösterecektir. Minimum 25.000₺ ile 35.000₺ arasında değişiklik gösterecektir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir