Papağan Fiyatları

Monk Papağanı Fiyatları 2023

Monk Papağanı Fiyatları 2023

Monk papağanı fiyat belirleme özelliği papağanların özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir. Monk papağanı türleri arasında genetiği ile oynanmamış bir kuş türüdür. Diğer papağanlara oranla oldukça farklı özelliklere sahip olması ile bilinmektedir. Anavatanı Arjantin olan bu türler gri ve yeşile çalan alt karın kısmı ile de ün yapmıştır. Papağan türleri arasında en sevecen olanları monk papağanlarıdır. Çok çabuk samimiyet kurarlar ve sahiplerine son derece bağlıdırlar. Bu ve benzeri özellikleri bu kuş türlerinin fiyat ölçüsünü belirleyen temel unsurlar arasında er alıyor. Kolay konuşan bir tür olması da monk papağanının ücret artışında temel rol oynuyor.

monk papağanı fiyat

Monk Papağanı Fiyat

Monk papağanları fiyat konusunda değişkenlik gösterebilir. Türleri arasında bu papağanlar en popüler olanlardandır. Fevri bir kuş olmaması, sahiplenildiğinde ev halkına çok çabuk ısınması da belirli başlı tercih etme sebepleri arasında yer alır. Yavruları olduğu zamanda, gelişimi ve bakımı ile ilgili oldukça özen gösterilmesi gerekli olan özellikler barındırırlar.

monk papağanı fiyat 2022

Monk Papağanı Fiyat 2022

Monk papağanı fiyat 2022 yılında kuşların özelliklerine, renklerine ve yetiştirilme özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Ancak bu türlerin anavatanı Arjantin, Brezilya ve Uruguay olduğu için ithal olarak ülkemize getirilmektedir. Bu durum dolara endeksli olduğu için 2022 yılında papağanların fiyatlarında belirli bir artış gözlenmiştir.

monk papağanı fiyatları

Monk Papağanı Fiyatları

Monk papağanı fiyatları kuşun dişi, erkek ve başkaca sebeplerden ötürü değişmektedir. Papağan türleri arasında sık tercih edilen bu kuşların özellikle fiyat bakımından bu dönem yükselişe geçmesinin ana sebebi ülkemizde yetişen bir kuş olmamasıdır. Daha ılıman iklimleri sevmesi ve Güney Amerika’da belirli bölgelerde yetişmesi papağanın fiyatlarını arttırıcı bir nedendir. Ülkemizde yetişmediği için daha çok ithal edilen bir canlı türüdür.

monk papağanı fiyat 2020

Monk Papağanı Fiyatı 2020

Monk papağanı fiyatı 2020 yılında farklılık gösteren bir içeriğe sahipken, şimdilerle bazı etkenler sayesinde yükselişe geçmiştir. Bu papağanların artı özelliklerinin olması nedeni ile fiyatları genel anlamda stabildir. Ancak 2020 yılından günümüze kadar belirli oranlarda değişkenlik göstermiştir.

satılık monk papağanı

Satılık Monk Papağanı

Satılık monk papağanı alırken her kuş satın alma aşamasında olduğu gibi bazı unsurlar öne çıkıyor. Monk papağanları her ne kadar son derece uyumlu ve sevecen canlılar olsa da satın alırken sadece bu detay baz alınmamalıdır. Eğer bir monk papağanı sahiplenmek istiyorsanız öncelikle alacağınız kuşun sağlıklı olup olmadığı konusunda mutlaka bilgi edinin. Monk papağanları sağlıklı olduklarında tamamen karşısındaki kişi ile sosyal bir iletişim içinde bulunurlar.

Hareketlidirler ve seslere kısa sürede yanıt verirler. Sağlıklı bir monk papağanın tüyleri oldukça parlaktır. Ayrıca monk papağanları başta olmak üzere tüyleri dökülmüş olan türler kesinlikle satın alırken tercih edilmemelidir. Tüy dökülmesi pek çok papağan için bir hastalık belirtisi olabilmektedir. Bu ve benzeri detaylar monk papağanı türleri satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir detaydır.

Sahibinden Monk Papağanı

Sahibinden monk papağanı almak isterseniz eğer bazı detaylar hakkında mutlaka bilgi edinmeniz gerekiyor. Pek çok satın alma işleminde olduğu gibi kuş ve türlerinde de güvenilirlik çok önemlidir. Monk papağanları çok özel kuş türleri arasında yer alırlar. Papağanı, eğer kişi üzerinden sahiplenmek isterseniz, teslim almadan önce monk cinsi bir kuş olup olmadığından emin olmalısınız. Papağanı size teslim edecek olan kişi mutlaka bu kuş türü hakkında detaylı bilgi vermek ile yükümlüdür. Günümüzde bireysel satışı yapılan bu türler, kendine benzerliği olan kuş türleri ile benzetilip satışı yapılabilmektedir. Öncelikle mont papağanının ayırt edici özellikleri göz önünde bulundurularak sahiplenme işlemi tamamlanmalıdır.

Monk Papağan Fiyatları 2023
Monk papağanları(keşiş paraket) yeni yılda 2023 yılında 5.500₺ ile 7.000₺ arası sahiplendirme yapılacaktır. Sahip olacağınız monk papağanları hakkında detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Monk Papağan Fiyatları 2022
Monk papağanları fiyatları bulunduğu coğrafi bölgeye papağanın tüyü, yaşı(yavru veya yetişkin), eğitimi ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Monk papağanı ortalama fiyatları 2.500₺3.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Monk Papağan Fiyatları 2024
Monk papağanları, evinize sıcaklık ve neşe katan canlı renkleri ve eğlenceli kişilikleriyle öne çıkan özel evcil hayvanlardır. 2024 yılında Monk papağanları için belirlenen fiyat aralığı genellikle 6.000₺ ile 8.000₺ arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar, papağanın özelliklerine, renk seçeneklerine ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir.
Monk Papağanı Renkleri Fiyat Aralığı
Yeşil 6.000₺
Mavi 7.000₺
Sarı ve Beyaz 8.000₺

monk papağanı satılık

Satılık Monk Papağanı

Satılık monk papağanı  ve özellikleri deyince ilk akla gelen nasıl bir tür seçmek istediğinizdir. Monk papağanları, sarı, yeşil ve mavi renk seçeneklerine sahiptir. Bu kuş türünün bir üst ırkı da mevcuttur. Ancak monk papağanının kendisi başlı başına son derece güzel bir ırktır. Monk papağanının bir üst türü de mevcuttur. Ancak genetik özellikleri bakımından birbirlerine pek benzedikleri söylenemez. Belirli renk türleri olan monk papağanlarının genel özellikleri aynıdır.

Sevimli olmalarının yanı sıra kolay konuşabilme özelliği de bu türleri tercih etmede ilk nedenler arasında yer alıyor. Gagalarındaki genetik farklılık oldukça kolay ve sevimli konuşmalarına olanak sağlıyor. Diğer yandan taklit yetenekleri de oldukça önemli bir özelliklerini yansıtıyor. Monk türü papağanların pek çok özelliği göz önünde bulundurulduğunda sahibi ile uzun yıllar uyumlu ve keyifli bir hayat süren kuş türlerindendir.

sahibinden monk papağanı

Sahibinden Monk Papağanı

Sahibinden monk papağanı almak isteyenler için  internet üzerinden pek çok ilan ile karşılaşabilirsiniz. Monk papağanları özellikle ülkemizde sayılı olarak bakılmaktadır. Yurt dışında hemen hemen evlerin çoğunda bu türler kolaylıkla beslenebilen bir papağan cinsidir. Ancak ülkemizde monk papağanı sınırlı sayıda bulunuyor.

Bunun sebebi de kendi ülkemizde yetişmiyor olmasıdır. Monk papağanları resmi kurumlarca da temin edilebildiği bildiği gibi, sahibinden de temin edilebilen kuşlardır. Ancak, monk papağanı kuşlarını temin etmedin önce, hayvanın sertifikalı olup olmadığı konusunda bilgi edinmenizde fayda vardır. Böylece teslim aldığınız canlının sağlık durumu ve gerçek monk türü olup olmadığı konusunda bilgi edinmiş olursunuz.

monk papağanı satış

Monk Papağanı Satılık

Monk papağanı satılık türleri ve evde besleme özellikleri önem taşıyan aşamalarından biridir. Monk papağanları tür olarak her ortama kolay uyum sağlaması ile tanınıyor. Ancak her kuş türünde olduğu gibi bu türler de beslenme olarak itina isteyen kuşlardır. Monk papağanlarının yavruluk süreci ile yetişkinlik döneminde beslenme özellikleri aynı değildir. Bu kuşlar, yavruluk döneminde kendisine özel beslenme yemleri ile beslenmelidir.

Yetişkin olduğu dönemde ise meyve ve sebze ile beslemek mümkün olabiliyor. Ancak bazı besinler bu tür için son derece hayati tehlike oluşturabilecek özelliğe sahiptir. Monk papağanlarına, çikolata, kahve ve avokado gibi gıdaların verilmesi son derece tehlikelidir. Bu besinler, monk papağanı türlerini zehirleyerek ölümüne sebep olabiliyor. Bu nedenle bu kuş türünü beslemeden önce, nasıl bir bakım detayı gerekiyor konusunda bilgi edinmelidir.

monk papağanı sahibinden

Monk Papağanı Sahibinden

Monk papağanı sahibinden mi yoksa kurumsal firmalardan mı temin edilmelidir? Monk papağanı ülkemizde sık bulunan bir tür değildir. Yurt dışında pek çok kişi bu papağan cinsini besleme şansına sahiptir. Yurt dışından da güvenilir olduğu takdirde kişilerden de temin edilebilir. Ancak bu kadar değerli olan bir kuş türü için en doğru sahiplenme şekli kurumsal olarak bu süreci yöneten firmalardır. Monk papağanı ve diğer kuş türlerini temin etmeye yetkili olan firmalar en güvenilir olan yerlerdir. Kuş hakkında size en doğru ve en profesyonel bilgiyi size onlar sağlamak ile yükümlüdür.

Monk Papağanı Satış

Monk papağanı satış yerleri ülkemizde sınırlı sayıda bulunuyor. Ancak pek çok konuda olduğu gibi bu tür hayvanlar için merdiven altı satışlar da yapılıyor. Bu tür satış yerlerinin kesinlikle güvenilir olmadığını ve gerçek türün dışında da satış yapacağını bilmek önem taşıyor. Monk papağanları kendine has özellikleri olan ve fiyat aralığı olarak da belirli bir bütçe sahip olan türlerdir. Çok kola iletişim kurması, birden fazla kelime ile konuşabilmesi ve uzun yıllar yaşaması ile en sık tercih edilen kuşlardır. Ancak bu kuşları tercih ederken doğru firma ile iletişim kurmak önem taşıyor. Monk papağanı sahiplenmek ve gerçek özellikte bir monk arkadaş edinmek için detaylı ve doğru bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Monk Papağan Fiyatları

Monk Papağan Fiyatları 2023
Monk papağanları(keşiş paraket) yeni yılda 2023 yılında 5.500₺ ile 7.000₺ arası sahiplendirme yapılacaktır. Sahip olacağınız monk papağanları hakkında detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Monk Papağan Fiyatları 2022
Monk papağanları fiyatları bulunduğu coğrafi bölgeye papağanın tüyü, yaşı(yavru veya yetişkin), eğitimi ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Monk papağanı ortalama fiyatları 2.500₺3.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Monk Papağan Fiyatları 2024
Monk papağanları, evinize sıcaklık ve neşe katan canlı renkleri ve eğlenceli kişilikleriyle öne çıkan özel evcil hayvanlardır. 2024 yılında Monk papağanları için belirlenen fiyat aralığı genellikle 6.000₺ ile 8.000₺ arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar, papağanın özelliklerine, renk seçeneklerine ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir.
Monk Papağanı Renkleri Fiyat Aralığı
Yeşil 6.000₺
Mavi 7.000₺
Sarı ve Beyaz 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle