Papağan Fiyatları

Caique Papağanı Fiyatları 2023

Caique Papağanı Fiyatları 2023

Caique papağanları, Brezilya’nın Amazon havzalarında hayatlarını devam ettirmektedirler. Caique papağanları oldukça hareketli ve oyuncu bir papağan türü olarak insanların ilgisini çekmektedir. İnsanlar en çok bu papağan türü hakkında bilgi almak ve sahiplenmek istiyor. Dünya’da ve özellikle Amerika’da çok fazla popüler olan bu papağan türü, ülkemizde şu anda pek popüler olan bir papağan türü değildir. Caique papağanının diğer bir ismi ise kayık papağanı olarak bilinir. Aynı zamanda caique papağanın ise 2 ayrı alt türü daha bulunmaktadır. İlki, beyaz göbekli diye tabir edilen cins, diğeri ise Black Head Caique(siyah başlı caique) papağanıdır.

Bu iki türü birbirinden ayırabilmek için kafalarının renklerine bakmanız gerekmektedir. İki caique papağanın da göbeklerinin rengi beyaz olduğu için, onları birbirinden ayıracak olan asıl fark kafalarının renklerindedir. Beyaz göbekli diye tabir edilen caique papağanının kafa kısmı sarı renkte iken, siyah kafalı caique papağanı adıyla aynı olduğu için siyah renktedir. Caique papağanının bu iki türünün de kuyrukları kısadır ve kanat renkleri yeşildir. Boyları ise papağan türleri ile kıyaslama yapıldığın da orta boylu papağan grubuna girmektedirler. 

Caique papağanı fiyatları 2023 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Caique Papağan fiyatları

Caique Papağan Fiyatları

Caique papağanın özelliklerinden bahsetmek gerekirse, olgunlaşmış yetişkin bir caique papağanın ağırlığı ortalama 150 – ile 180 gr arasında olmaktadır. Bu papağan türü küçük boylu papağan grubuna girmektedir. Boyları ortalama olarak 25 cm olmaktadır. Bu papağan türünün doğal yaşam şartları altında ömürleri 20 yıl civarındadır. Fakat iyi şartlarda bakılması durumunda ortalama 40 yıla kadar yaşayabilmektedirler.

Bu papağan türünün de diğer papağan türlerine göre cinsiyetinin ayrımını yapabilmek için DNA testi yapmak gerekmektedir. Sadece dış etmenlere bakarak (renk, büyüklük vb.) cinsiyetini ayırt etmek mümkün değildir. Bu papağanı diğer papağanlardan ayıran özellikleri, yani papağanın karakter özelliklerine hep birlikte değinebiliriz. 

Caique papağanı fiyatları 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Caique Papağanı fiyat 2022

Caique Papağanı Fiyat 2022

Bu papağan türü konuşabilen ve insanları taklit edebilen papağan türleri arasına girmektedir. Bazı papağan türleri gibi sadece birkaç kelime değil, gerçekten uzun uzun cümle öbeklerini ezberleyebilirler. Aynı zamanda sizden öğrendiği melodilerde ıslık öttürüp sizinle birlikte şarkı mırıldanabilirler. Bu özellikleri caique papağanının en sevilen yönlerinden birisidir. Fakat caique papağanları çok yüksek ses çıkaramadıkları için siren sesi veya ıslık gibi yüksek ses gerektiren taklitleri yapamazlar.

Caique papağanları karakteri gereği insanlar ile çok iyi anlaşmaktadırlar. Oldukları ortama kolayca adapte olabilmektedirler. Bazı papağan türleri bulundukları ortama çok zor alışıp, agresifleşip gerilirken, caique papağanları oldukça çabuk bir şekilde ortama ayak uydurarak sanki oranın bir parçasıymış gibi görünebilmektedir. 

Caique papağanı fiyatları 2022 3.000₺ ile 6.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Caique Papağanı nereden bulabilirim

Caique Papağanı Nereden Bulabilirim?

Caique papağanlarının şevkat dolu olması sebebi ile insanlar ile çok iyi anlaşmaktadır. İlgilerini maksimum seviyede üstlerine çekmek ve insanların onlara tepkiler  vermesine bayılırlar. Yalnızlıktan sıkıldıkları için kendi başlarına kaldıkları zamanlarda tüm ilgileri insanların üzerine vermeyi severler. Hiperaktif ve oldukça hareketli olması ile bilinmektedirler. Oradan oraya zıplamaya, başınızı şişirmeye ve müzik dinlemeye bayılırlar. Akrobatik hareketler yapmaları insanlar ve sahipleri tarafından çok sevilmektedir. Oldukları yerlerde zıplayarak, hareketleri ile insanları ve sahiplerini eğlendirmektedirler. Caique papağanı nereden bulabilirim diye merak ediyorsanız bizden bilgi alabilirsiniz. Gerek sosyal medya hesaplarımız gerekse web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Caique Papağanı üretimi

Caique Papağanı Üretimi

Bu papağan türü insanlar ile vakit geçirmeye bayılır. Yaptıkları hareketleri ve tepkileri insanların görmesine bayılırlar. Bir türlü enerjileri bitmez, oldukça hiperaktiflerdir. Bu   papağan türünün minyon ve küçük olmasına sakın aldanmayın. Eğer papağanınıza bir kafes alırken küçük bir kafes almak istiyorsanız yanılıyorsunuz. Bu papağan türü çok hareketli ve enerjik olduğu için, kafesinde rahatlıkla sağa sola uçabilmek ve kanatlarını özgürlüklerine düşkün olmalarından dolayı açmak isteyeceklerdir.

Kafesin içinde daralmamaları ve kafesin içerisinde rahat bir nefes alabilmeleri gerekmektedir. Arada sırada hava alabilmeleri için kafesten dışarıya çıkarmanız önemlidir. Böylece daralmayacak ve mutlu olacaklardır. Bu sayede mutlu olmalarından dolayı neşelerini size de yansıtacaklardır. 

Caique papağanı üretici fiyatları 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Caique Papağanı fiyat

Caique Papağanı Fiyat

Bu papağan türünün hareketliliği ve eğlenceli yapısının yanı sıra aynı zamanda oldukça oyuncudur. Size çeşitli şirinlikler ve hareketler yapacaktır. Onunla eğlenmelisiniz. Yoksa enerjisini atamayacağı için mızmızlanabilir ve gürültücü bir hale bürünebilirler. Bu sebepten onların oyun oynayıp kendi başlarına kaldıkları zamanlarda da eğlenebilecekleri oyuncakları ve buna uygun bir kafesi olmalıdır. Bu papağan türü zaman zaman sizin yanınıza gelip kendini sevdirip sırtını okşatabilir. 

Caique papağanı fiyat bilgisi 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Caique Papağanı fiyat 2021

Caique Papağanı Fiyat 2021

Caique papağanı türü özgürlüğüne düşkün kuşlardır. Bu papağan türü normal olarak yuvasını ağaç kütüklerinin içine yapmaktadır. Yuvalarını yaparken, yuvalarının boyutunu kare bir şekilde oyukların içine yaparlar. Bu yuvalarda da yumurtlama işlemlerini yaparlar. Dışardan buldukları diğer ağaç kabuklarını yuvalarına götürerek içini yapmak için kullanırlar. Bu süreç duruma bağlı olarak yıllar sürebilmektedir. Bunun asıl sebebi papağanın erişkin bir aşamaya gelme sürecinin uzun sürmesidir. Olgunlaşma süreçleri 3. yaşını doldukları sırada başlamaktadır.

Yavrulayan caique papağanları 2 ila 4 yumurta arasında bırakmaktadırlar. Caique papağanlarının kuluçka süresi ortalama bir ayı bulabilir. Doğduklarından ortalama 70 gün sonra ise kendi başlarının çaresine bakabilecekleri bir duruma gelirler. Bu sayede artık kendi hayatlarına dönebilirler. Çiftleşme çağına gelen caique papağanlarının ise çiftleşme dönemleri Ocak ve Şubat aylarında hareketlilik göstermektedir. 

Caique papağanı fiyatları 2021 2.000₺ ile 5.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Caique Papağanı bakımı

Caique Papağanı Bakımı

Caique papağanları beslenmesi sırasında oldukça sağlıklı besin ihtiyaçları vardır. Bir caique papağanınız var ise yem ile beslemenin yanı sıra, sağlıklı ve taze meyve dilimleri ile beslenmeniz çok önemlidir. Eğer fırsatınız var ise, ufak parçalar ile küçültürseniz daha kolay sindirebilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde parça parça  yemek vermeniz onlarında sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Vereceğiniz yemleri, havuç veya mısırları taneli olarak almak yerine, kafesine asılabilir bir şekilde alırsanız daha çok seveceklerdir. Bu papağan türü gaga taşı kullanmayı tercih etmedikleri için, parça halinde yem vermeniz onlar için en iyi seçenek olacaktır. Genel olarak her papağana verilen yemleri tercih edebilirsiniz.

Caique papağanı kemirgen türündeki papağan türleri arasındadır. Bu sebepten dolayı kemirme içgüdüleri bulunduğu için verdiğiniz ağaç dallarıyla beraber yapraklarını da önlerine koyabilirsiniz. Kendi başına ağaç dallarını rahatlıkla parçalayabilir ve yaprakları da rahatlıkla yiyebilir. Caique papağanı bakımı hakkında web sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

caique papağanı sahiplendirme

Caique Papağanı Sahiplendirme

Caique papağanları, papağan türlerine göre genel olarak küçük boyutlarda papağanlardan olarak gözükseler de, büyük ve rahat bir şekilde hareket edebilecekleri kafeslere ihtiyaç duyarlar. Bu papağan türünün mutsuz olmaması için, ona uygun büyüklükte bir kafese ihtiyacı olacaktır. Bu sebepten dolayı bulabildiğiniz mümkün olan en büyük papağanı alabilirsiniz. Caique papağanları hareketli yapısı sebebi ile kafeslerine tırmanmayı oldukça fazla severler. Kafes tercihi yaparken tellerin arasında ki mesafenin çok fazla aralıklı olmamasına dikkat edin.

Bu zeki papağan türü aradan kaçabilecek kadar akıllı olduğunu unutmamalısınız. Aynı zamanda kafesin arasında ki boşluklardan ziyade, kaliteli bir kafes tercih etmelisiniz. Aksi takdirde kafesi kemirerek zarar verebilirler. Kafesinizi paslanmaz çelik malzemeden alabilirsiniz. Caique papağanı sahiplendirme ilanları için web sitemizden bilgi alabilirsiniz.

caique papağanı sahibinden

Caique Papağanı Sahibinden

Bu papağan türünü diğer türlerde olduğu gibi kuruyemişlerle, klasik papağan yemleri ile aynı zamanda taze mevsim meyveleri ile besleyebilirsiniz. Çok fazla yemek yemesi kilo alması, belki de obez olması ile sonuçlanabilir. Buna dikkat ederek önüne yalnızca yemesi gereken kadar yem koymalısınız. Bu papağan türü renklerinin yanı sıra, hareketli ve sevecen bir kişiliğe sahip olması sebebi ile de sevilmektedir. Bu küçük arkadaşlarımızın kalbi bir o kadar güçlü, oldukça cesur ve şekerlerdir.

Daha önce kuş sahibi olmamış kişilerin, bu kuş türüne direk olarak geçmesi onları oldukça zorlayacaktır. Herhangi bir tehlikesi ve meşakkati olmasa bile, tecrübe gerektiren bir papağan türüdür. Bu papağan türü arkadaş edinmek açısından iyi bir seçenek olsa da gagalamayı çok sevdikleri ve hiperaktif oldukları için, gözetiminizde olmayan durumlar da eşyalarınıza zarar verebileceğini unutmamalısınız. 

Caique papağanı sahibinden 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

caique papağanı sahiplenme

Caique Papağanı Sahiplenme

Evinizde beslemekte olduğunuz farklı bir hayvan veya farklı bir kuş türü, papağan bakıyorsanız, caique papağanı ile birlikte bakımı zor olacaktır. Caique papağanları diğer kuş türleriyle anlaşamayacaktır. Bu sebepten dolayı diğer bakmış olduğunuz hayvanınız papağanınıza zarar verebilir. Aynı zamanda caique papağanları ne kadar insan canlısı olsa da diğer hayvanlara ve kuşlara saldırganlığı ile de bilinmektedir. Caique papağanları oyuncaklar ile zaman geçirmeyi çok severler. Oynadığı oyuncaklar uzun süre onlara dayanamayacaktır. Bundan dolayı onların eğlenebileceği yedek oyuncakları eksik etmeyin. Onların en çok eğlenecekleri oyuncakları anlayabilmeniz için, birden fazla alternatif oyuncak gözetip en çok eğlenebildiklerini keşfetmeli, buna göre oyuncak almalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz oyuncağın, papağanınıza zarar verip vermeyeceğine dikkat etmelisiniz.

Caique papağanı sahiplenme fiyatları 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

caique papağanı satılık

Caique Papağanı Satılık

Caique papağanınız bazı papağan türleri kadar yüksek ses çıkarmaz. Bir kakadu papağanı, bir macaw papağanı kadar gürültücü değillerdir. Gürültü seviyeleri çok yüksek olmasa da, duruma göre heyecanlanabileceği için ıslık sesi gibi ses çıkarabilirler. Arada sıra nadir de olsa komşularınızı rahatsız edebilirler. Eğer caique papağanınızı yavru iken sahiplendiyseniz, papağanınıza yeteri kadar emek verirseniz sadece birkaç kelime değil, resmen cümlelerce konuşabilmesini de sağlayabilirsiniz. 

Caique papağanı satılık 4.000₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği papağanın yaşı, sağlığı, eğitimi ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Caique papağanları hareketli ve hiperaktif papağan türleri arasında oldukları için bazen oynarlarken ve başka şeyler ile ilgilenirlerken kendilerine zarar verebilecek durumlara sokabilirler. Bu sebepten dolayı onlar için seçeceğiniz kafesin ve oyuncakların onlara uygun olup olmadığını, onlara zarar verip vermeyeceğine dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde birkaç defa kafesinden dışarıya çıkmasına müsaade etmeniz yeterli olacaktır.

Ancak onları kafesten dışarıya çıkarttığınız sırada gözetiminizde olduğuna emin olmalısınız. Bu kuşu sandığınız kadar kolay bir şekilde sahiplenemeyeceğiniz unutmayın. Pet shoplarda bu kuşu bulamayabilirsiniz. Biraz yaşadığınız çevreyi araştırmanız gerekir. Belki de olduğunuz şehir de bile bu papağan türü bulunmayabilir. Bu kuşa  sahip olmanın en kolay yolu, onun üretimini yapan bir yerden sahiplenmeniz olacaktır.

Sizde Caique papağanı sahiplenmek veya satın almak istiyorsanız, bir caique papağanına nasıl bakmanız nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında kişisel sorularınız var ise ve bu sorularınıza cevap alıp uzman kişiler tarafından bilgilendirilmek istiyorsanız, papağanlar sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz. İsterseniz bir Caique papağanı sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşü “Caique Papağanı Fiyatları 2023

  1. Papağan Sahibi Furkan Furkan dedi ki:

    Yavru kayık papağanı sahiplenmek istiyorum ancak bulamadım