Papağan Fiyatları, Papağanlar

Caique Papağanı Fiyatları

Caique Papağanı Fiyatları

Caique papağanı  oldukça sevimli bir papağan türüdür. Yaptığı hareketler ve genel itibariyle görüntüsü ile lori türlerine benzer. Bu yüzdende Caique papağanı fiyatları biraz pahalı olabilir. Gözlerinin asıl renkli kısmı siyahtır ve diğer ilerleyen kısım ise kırmızı renktedir.

caique papağanı satılık

Aynı zamanda farklı renklerde de bulunan bir papağan türüdür. Siyah, sarı, beyaz ve eflatun renkleri vardır. Ancak caique papağanını ağırlıklı olarak yeşil renklerde görürsünüz. Bunun yanında bu tür genel itibariyle 20 – 25 santim boyutundadır.

caique papağanı sahiplendirme

Genel olarak grup halinde yaşamayı seven bir papağan türüdür. Özgür olmayı, uçmayı ve suyu çok severler. O yüzden kafesteyken çabuk sıkılırlar. Genellikle onlar için oldukça geniş kafesler edinmeniz gerekir.  Ayrıca kafesleri yüksek bir alanda olması gerekir. Çünkü caique papağan türü yüksekten bakmayı severler.

caique papağanı bakımı

Yaşları ve Cinsiyetleri

Caique papağanın cinsiyetini ayırt etmek oldukça zordur. Çünkü türleri ile çok benzerler ve yine bu türün yaşını tahmin etmek de oldukça zordur. Ancak genç olanlarının tüyleri biraz daha sarımsıdır. Cinsiyetini dışarıdan gözlem yoluyla belirlemek oldukça güçtür ve hatta imkânsızdır. O yüzden cinsiyet hakkında kesinlikle test yapılarak bir sonuç elde edilebilir.

caique papağanı ankara

Caique papağanının papağanlar hakkında çok şey biliyorsanız gagasından yaşını tahmin edebilirsiniz.  Ancak genel itibariyle gagalarında açılma çok az olur ve o yüzden iyi bir tahmin de bulunamayabilirsiniz. Bu kuşlar çok sevimli olmalarının yanında bazen kendilerini tehlikede hissettiklerinde oldukça yüksek sesle ve alarm gibi çalan bir ötüşleri vardır.

caique papağan

Caique Papağanı Evdeki Bakımı

Caique papağan türü genel itibarıyla kafesi hiç sevmez. Çünkü oldukça hareketli ve geniş bir alan isteyen papağanlardandır. O yüzden sık sık özellikle yaz aylarında onları kafesinden çıkartıp dolaşmasına izin vermeniz gerekir. Bunu yapmadığınız da sürekli olarak bağırabilir ve aynı zamanda oyunu seven bir papağan olduğu için de onunla ilgilenip sürekli oyun oynamanız gerekebilir. Çünkü ilgi isteyen bir papağan türüdür.

caique papağanı

Genel itibariyle yumuşak yemekleri sever ve vermeniz gerekenler meyve olabilir. Ancak yine de yemeleri için hazır mamalar tercih etmeniz gerekir. Çünkü caique papağanı  sizin verdiğiniz yemekleri yemeyebilir. Bunun yanında kafesi geniş ve içi bol oyuncaklı olmalıdır. Evde beslemeye uygun bir papağan türü olduğu için Caique papağanı fiyatları yüksek belirlenir.

Caique Papağanı Fiyatları

Caique Papağanı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Özellikle tür olarak çok tercih edildiğinden dolayı bu türdeki papağanlar çok hareketli oldukları için sadece durgunlukları hasta oldukları dönemde gerçekleşir. O yüzden genel itibariyle bir uyku hali ya da yorgunluk seziyorsanız papağan hasta olabilir.

caique papağanı fiyat

Aynı zamanda caique papağanı fiyatları olarak da sürekli farklılık gösterecektir. Rengi, hareketlilik durumu ve boyutu farklılık gösterir. O yüzden bu konuda araştırma yapıp sizde caique papağanını alabileceğiniz fiyattan alabilirsiniz.

caique papağan fiyatları

Caique Papağanı Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Caique papağanı türü genel itibarıyla suyu çok seven bir türdür. O yüzden su ile sık sık oynar ve hatta kış mevsiminde bile oynamaktan vazgeçmez. Ancak bu su konusunda sizin dikkat etmeniz gerekenler vardır. Özellikle üşümemesi ve hasta olmaması Adına sıcaklığı mutlaka kontrol etmelisiniz. Hasta olduğunu fark ettiğiniz anda da ihmal etmeyip tedavisini yaptırmalısınız.

caique papağanı nereden bulabilirim

Aksi takdirde kuş rahatsızlanacaktır. Aynı zamanda caique papağanına eş  almayı düşünüyorsanız yine aynı türünden almayı tercih edin. Çünkü aynı türden oldukları için daha çok anlaşacaklardır.
Eğer papağanın eşinin olduğunu biliyorsanız eşi ile birlikte almalısınız. Öbür türlü ayırdığımızda papağan hızlı bir süre içerisinde hastalanacak ve hatta sonra ilerlerse ölümle bile sonuçlanabilir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir