Papağan Fiyatları

Caique Papağanı Fiyat

caique papağan fiyat

Caique papağanlarının farklı renkleri olduğu bilinir. Ancak papağan yoğunlukla yeşil-siyah renktedir. Bu papağanlarda dişi türleri neredeyse diğerlerinden ayrılamayacak derecede belirsizdir. Çünkü eşlerine çok benzerler, göz rengi olarak  ortası siyah ve en altında kırmızı bir çizgi bulunur. Bu tür papağanlarda cinsiyet ayrımı zordur. Ancak genç ya da yaşlı ayrıma yapabilmeniz için gövde kısmında bulunan tüylerden anlayabilirsiniz.

caique papağanı satın al

Bu türün genç papağanlarında karın kısmındaki bulunan tığ biraz daha sarıya yakındır. Yaşlı olanların ki ise daha beyazdır. Caique papağanları genel itibarıyla grup halinde yaşamayı severler ve oldukça yüksek yerlere yuva yaparlar. Bu papağan türünün bazı papağan türlerine göre daha yüksek bir ses tonu vardır.

caique papağanı sahibinden

Caique Papağanların Yemekleri

Genellikle caique papağanları meyve ve tohumla beslenirler. Özellikle ağaçların yeni açmış çiçekleri en sevdikleri besinlerdendir. Bunun yanında meyve püresini çok severler, ancak papağanlara verilen yemekler konusunda dikkat edilmesi gerekenler vardır. Örneğin çok sert ve yiyemeyeceği boğazına durabileceği yiyecekleri onlara vermemelisiniz. Ayrıca bazı durumlarda bazı yiyeceklere alerjileri bulunabilir.

caique papağanı özellikleri

O yüzden hazır mama ya da yumuşak meyveleri vermeniz gerekir. Bu papağanlar Normalde özgür yaşayan papağanlar olduğu için yemek konusunda da istedikleri zaman yiyebilirler. O yüzden kafeste iken bu durum zorlaşınca onlar bundan dolayı üzülebilirler. Onların yiyebileceği ve zarar görmeyeceği yiyecekleri sık sık kafeslerine bırakmalısınız.

Caique Papağan Türleri

Caique papağanın farklı türleri de mevcuttur. Yine Caique papağanı ailesine aitlerdir. Caique papağanlar Black Head Caique‘nin bir türüdür. Bu türdeki bir caique papağanı fiyat da farklıdır. Bu papağan genel itibariyle diğer papağanlarla hemen hemen aynı özellik gösterir. Hatta bu papağan özellikle Lori türüne daha çok benzeyen türlerdendir.

caique papağanı nereden bulabilirim

Ancak renk, boyut ve hareket yönünden onlardan ayrılır. Bu papağan türünün en sevdiği kafes genellikle geniş ve  sallanabilecekleri aletlerinin olmasıdır. O yüzden Caique papağana genel itibariyle daha geniş ve oyuncakları bol bir kafes ayarlamanız gerekir.

Caique Türünde Fiyat Özellikleri

Caique papağan türü evcil olarak yaşatabileceğiniz papağanların arasındadır. Aynı zamanda Caique papağanları oldukça uzun ömürlüdür. Ancak caique  papağanı fiyat genel itibariyle farklıdır. Bunun sebebi de hangisini seçmiş olduğunuzdur. Çünkü genellikle farklı renkte ve farklı hareketlilik düzeyinde olması fiyatını da etkilemektedir.

Aynı zamanda bazıları ev ortamına daha hızlı alışabilirken bazıları ise alışmak konusunda daha asi davranabilirler. O yüzden Caique papağan türünün genel itibarıyla fiyatı belirlenirken bu kriterleri dikkate alınarak bir fiyat belirlenir. O yüzden de Caique papağanlarının kesin bir fiyatı yoktur. Siz bir fiyat araştırması yaparak hangi renkteki ya da hangi papağanı alabileceğinize fiyatıyla karar verebilirsiniz.

Caique Papağanı Fiyat

Bu Türün Genel Özellikleri

Caique papağanları oldukça seveceğiniz ve hareketli bir türdür. Aynı zamanda beklenmedik hareketleri ile dikkatinizi çekebilir. Çabuk alışıp sürekli ilgi isteyen bir papağandır. Aynı zamanda tanımadığı kişilere karşı da oldukça ürkektir. Bu tür için bir eş belirleyeceğiniz de genel itibarıyla aynı türünden olmasına dikkat edin.

Böyle bu iki türde ki papağanlar daha iyi anlaşacaklardır. Caique papağanına elinizi uzattığınızda bunun şaka olduğunu anlamayarak elinizi ısırabilir. Çünkü Caique papağanlarının kuvvetli bir savunması vardır. Aynı zamanda kendini tehlike anında hissediyorsa sürekli yüksek bir sesle bağıracaktır.

Ancak papağan özellikle çocukların en sevdiği türler arasındadır. En çok tercih ediliyor olmasından dolayı Caique papağanı fiyat konusu farklılık gösterebilir. O yüzden fiyat konusunda da bir araştırma yapıp cebinize uygun ve sevimli olan bir türü alabilirsiniz. Caique papağanı fiyatı 6.500₺ ile 7.500₺ arasında değişmektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Caique Papağanı Fiyat

 1. Papağan Sahibi Eser Eser dedi ki:

  İyi akşamlar caigue papagan fiyatiniz nedr?

 2. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

  Nasıl alabiliriz tel yazarmısınız

 3. Papağan Sahibi 40pa 40pa dedi ki:

  acaba ucuz fiyata yani 100 TL ye caquie papağanı satan br site var mı 100 TL caquie papağanı arıyorum

  1. Papağan Sahibi Die To Me Die To Me dedi ki:

   100 TL e ancak caique nin tırnak ucundan bi parça alabilirsiniz 😀 Fiyatları şuan için 6500-7500 arası değişiyor…

   1. Papağan Sahibi Mirza Mirza dedi ki:

    Yuh

 4. Papağan Sahibi zafer zafer dedi ki:

  yem konusunda yardimci olurmusunuz