Cennet Papağanları, Papağan Fiyatları

Cennet Papağanı Fiyat

Cennet Papağanı Fiyat

Cennet papağanları genel itibariyle yaşam alanı olarak Afrika’yı seçer. Her renkte bulunan cennet papağanı yoğun olarak yeşil aynı zamanda farklı olarak  30’a yakın renkte bulunabilirler. Cennet Papağanları diğer papağanlardan ayıran özellik çok küçük ve insana yakın olmalarıdır.

Özellikle sık sık gördüğünüz ve müzik dinlerken kafayı sallayan papağan türü bunlardır. Ancak şu bilinmelidir ki bu papağanın konuşma özelliği yoktur. O yüzden de cennet papağanı fiyatı belirlenirken kriter olarak genellikle hareketlilik durumu, konuşabilir olması ve renkleri baz alınır.

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet Papağanı ile İlgilenmek

Cennet papağanına evde bakmak oldukça kolaydır. Ancak bu papağan çok hassastır ve o yüzden onunla özel bir bağ kurmanız gerekebilir. Sevdiği alanlar ise sıcak ve nemli alanlardır. Genel itibari ile ya bitkilerinin tohumundan ya da çiçeklerinden beslenir. Ancak bunun yanında meyveleri ve hazır mamaları çok severler. Belli dönemlerinde tüyünü döktüğü için biraz zararlı görünebilir lakin bu durum tehlikeli bir durum değildir.

Cennet Papağanı Fiyatları 2019

Suyu sever ve o yüzden su ile oynamasına izin verebilirsiniz. Aynı zamanda kafesinin geniş olmasını isteyen bir papağandır. İnsanlarla iyi anlaşabiliyor olması kriterinden dolayı cennet Papağanı fiyatı değişim gösterebilir. Bunun yanında oyun oynamayı da çok sever ve kafesin içerisinde oynayabileceği malzemelerin bulunması onun hareket seviyesini ikiye katlayacaktır.

Cennet Papağanı Çiftleşmesi İçin Ne Yapılmalı

Cennet Papağanında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başta bu papağanın cinsiyeti diğer papağanlarla aynı renkte olmasından dolayı ayırt edilemez. O yüzden cinsiyetini öğrenmek için test yaptırmanız gerekir. Yine cennet papağını alınırken eşi varsa eşiyle birlikte alınması gerekir. Çünkü papağan eşi olmadan üzülecek ve kendini yıpranacaktır. Ayrıca size alışma sürecini de daha zor atlatacaktır. Bu da onun hastalanıp ölmesine bile neden olabilir.

Cennet Papağanı Yavru Alma

O yüzden eşi olması konusunda dikkatli olmalısınız. Cennet papağanı fiyat konusunda farklılık gösterebilir. Ancak belli bir fiyat aralığı verecek olursak 150₺ ve 300₺ arası bulunabilir. Ancak bu fiyat bilgisi kesin ve net değildir. Çünkü papağanın türüne, rengine ve hareketlerine göre bu fiyat değişebilir. Aynı zamanda fiyatı belirlenirken en büyük etken olan yaşı baz alınır.

Cennet Papağanı Yavru Olduğu Nasıl Anlaşılır

Cennet Papağanı Hakkında Genel Bilgiler

Cennet papağanı için bir kafes alacağınız da kafesin oldukça geniş ve dışarının rahat bir şekilde görülebileceği bir kafes olmalıdır. Yani papağan kafeste tamamen kapalı kalmamalı ve aynı zamanda kafesteki yiyecekleri ve suyu sürekli kontrol edilmelidir. Cennet Papağanı fiyatı araştırması sırasında kafes fiyatlarını da öğrenebilirsiniz. Bu papağanlar suyu çok seven bir papağan olduğu için su ile oynayıp sürekli tüketecektir. Yine cennet papağanları için bir eş almayı düşünürseniz yine kendi türünden almalısınız. Çünkü başka bir türle anlaşması bir hayli zor olabilir.

papağan fiyatları cennet

Ayrıca cennet papağanına kendi türünden güçlü bir papağan almamalısınız. Anlaşmaları kolay ve vücut yapıları birbirine yakın bir tür almalısınız. Aksi takdirde papağanların ikisi de anlaşamadıkları için birbirlerini yaralayabilirler.

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet Papağanlarının Hastalıkları

Cennet papağanının genel sağlık durumu ile ilgili değişiklikleri fark ettiğiniz anda tedavi ettirmelisiniz. Çünkü öbür türlü rahatsızlığı ilerleyebilir ve siz fark etmeden papağan büyük zararlara uğrayabilir. Örneğin bazı durumlarda papağan dengesini kaybediyorsa, sürekli gözlerini kapatıyor halsiz gözüküyor ve sürekli uyuyorsa aynı zamanda neşesi eskisi gibi durmuyorsa, yine kalp atışlarında ve nabzında problem varsa ihmal edilmemelidir.

Cennet Papağanı Yavru

Mutlaka bu papağanın tedavisi için gerekli olanlar yapılmalıdır. Bu konuda bir ihmalkârlık durumunda papağan ölebilir ya da hastalığı ilerleyebilir. Bu gibi durumların olmaması için mutlaka tedavi ettirilmesi gerekir ve aynı zamanda belli aralıklarla da tedavisinin sürekli olarak kontrol ettirilmelidir.

Cennet Papağanı Fiyatları
Cennet Papağanı Fiyatları 2017
Cennet papağanı fiyatları 2017 yılında 70₺ - 100₺ civarındaydı. Fakat kafesiyle birlikte aldığınızda bu fiyat yaklaşık olarak 120₺’yi bulabiliyordu.
Cennet Papağanı Fiyatları 2018
Cennet Papağanı Fiyatları 2018 yılında ise 100₺‘ydi. Kafesiyle beraber bu fiyat 150₺‘ye kadar çıkmaktaydı.
Cennet Papağanı Fiyatları 2019
Cennet papağanı fiyatları 2019 yılında güncel olarak 150₺’dir. Fakat bu fiyatlar papağanın rengine, yaşına ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. Ortalama olarak bakıldığında yıllar arası değişimde fiyatlar bu şekilde listelenebilmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2020
Cennet papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 150₺ ile 250₺ arasında değişmekteydi. Bu değişim papağanın tüy yapısı, yavru alma durumu, sağlığı ve eğitimi gibi durumlara göre değişmektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2021
Cennet papağanı fiyatları 2021 yılı içerisinde 200₺ ile 300₺ arasındaydı. Bu fiyat değişkliği bulunduğunuz bölgeye göre başta olmak üzere papağanın tüy yapısı, sağlığı, eş durumunda yavru alınıp alınamayacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.
Cennet Papağanı Fiyatları 2022
Cennet Papağanı Fiyatları 2022’de öngördüğümüz cennet papağanı 300₺ ile 700₺ arasında değişiyor. Yakın zamanda enflasyonun hızla artması yem, mama ve ilaç gibi ihtiyaçların fiyatları bir anda yükselmesi cennet papağanı sevenler ve üreticilerini de zora sokmuştur.
Cennet Papağanı Fiyatları 2023
Cennet papağanı fiyat 2023 yılı içerisinde 500₺ ile 750₺ arasında olması beklenmektedir.
Cennet Papağanı 2024 Fiyatları
Cennet papağanları, renkli tüyleri ve eğlenceli kişilikleriyle evcil hayvan sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. 2024 yılında, Cennet papağanları genellikle 3.500₺ ile 5.000₺ arasında fiyatlanmaktadır. Bu zarif kuşlar, farklı renk seçenekleriyle ve sosyal tavırlarıyla aileler için harika birer evcil dost olabilir.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Yeşil Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Mavi Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Sarı Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Turuncu Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Beyaz Cennet 3.500₺ - 5.000₺
Siyah Cennet 3.500₺ - 5.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle