Afrika Papağanları, Papağan Fiyatları

Jako Papağan Fiyatları Bebek

jako papağan fiyatları bebek

Jako papağanı yavru olduğunu gösteren bazı durumlar vardır. Özellikle gözlerinin siyah olması gerekir. Eğer aldığınız jako papağanın gözlerinde hem sarılık hem de siyahlık varsa bu papağan artık yavru değil, biraz daha yetişkin dönemine girmiş bir papağan olduğunu gösterir. Ancak siz yine de bu konuda dikkatli olmalı gelişimini tam sağlanması için elinizden geleni yapmanız gerekir.

Ayrıca papağan alırken yavru diye bu şekilde almışsanız eğitilmesi biraz daha yetişkin olduğu içi oldukça zor olacaktır. O yüzden göz rengini seçerken papağanın siyah olmasına dikkat edin. Çünkü siyah onun küçük olduğunu gösterir ve eğitilmesi sizin yanınızda daha kolaydır.

bebek jako papağanı fiyatları

Jako Papağanlarına Bebek Gibi Davranılması

Jako papağanı bebek durumundayken alınıp evcilleştirilmesi sahibi ile arasında iyi bir bağ kurulmasını sağlar. Ancak yavru olduğu için beslenirken veya yetiştirilirken sabırlı olmak gerekecektir. Jako papağanı neredeyse bir bebek gibi düşünerek beslemeli ve korumalısınız. Genel olarak bunlar yavruyken alındığında bazen hırçın olabilirler.

Çünkü adapte olmaya çalıştıkları ortamı bilmesi ve daha önce böyle bir ortamda yaşamadıklarından dolayı alışmaları gerekecektir. O yüzden kanatları kendine gelmeye başlayan bir yavru ise bunlar biraz daha güvensiz ve saldırgan olabilirler. Bakımı sırasında da ilk yapmanız gereken Jako papağanı kendinize güvenmesini sağlamanızdır. Ayrıca kafesini oyuncak ve oldukça geniş olacak şekilde alabilirsiniz. Ayrıca jako papağan fiyatları bebek olanlarda değişiklik gösterecektir.

jako papağanı yavrusu fiyatları

Yavru Jako Papağanın Beslenmesi

Jako papağanları beslenirken genellikle biberon ya da şırınga kullanılması gerekir.

Jako papağanı biraz daha büyükse ve elinizde beslenebilecek durumda ise onunla aranızdaki bağı kuvvetlendirmek adına ellerinizle yemek yedirebilirsiniz. Böylece size de alışmasını sağlarsınız ve aynı zamanda bu durum sizin onu kafesinden çıkartıp geri koymanızı da kolaylaştırır.

Biraz daha büyük olanları için yapabileceğiniz şey hazır mama ve meyve türü yiyeceklerdir. Ancak bunun Jako papağanının yiyemeyeceğini kontrol ederek vermelisiniz. Başta az yemek vererek bunun kontrolünü yapabilirsiniz. Özellikle gözleri sarı siyah olan papağanlar  bebek papağanlardan biraz daha büyük olandır.

O yüzden jako papağan fiyatları bebek olan türüne dikkat edilerek alınmalıdır.  Çünkü sarı ve siyah papağan artık gelişim dönemindedir. Papağanın  beslenmesi de gelişim dönemine geçtiği için ona göre yapılmalıdır.

yavru jako papağanı fiyatları

Jako Papağanda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek şeklinde almış ve daha çok küçük aynı zamanda aranızda bir bağ olmamışsa size güvenmeden kafesten çıkarma, gezdirme gibi işlemleri yapmayın. Çünkü bunu yaptığınızda kafese geri koymanız çok çok zor olacaktır. Hatta kafese girmemek için size saldırıp küçük bir çatışmaya bile girebilir. O yüzden size güvenince ye kadar onu kafeste tutmaya devam etmelisiniz ve sürekli ilgilenmelisiniz.

Size alışması durumu yaklaşık 1 hafta ile 15 gün sürebilir. Kafesine yaklaşırken genellikle sevecen tavırlar sergileyerek varmalı ve onu sevdiğinizi ona göstermeniz gerekir. Bu sayede size daha çabuk alışacak ve sizin onu eğitmeniz de daha kolay olacaktır. O yüzden aranızdaki bağı sıkı tutmalı ve bunun olması için elinizden gereken çabayı göstermelisiniz.

jako papağan fiyatları bebek sahibinden

Jako Papağan Fiyatları

Jako papağan fiyatları bebek olanlarda genel olarak 200-300 Tl arasındadır. Ancak bu durum papağanın şekline göre değişir. Aynı zamanda Jako papağının sağlık durumu da bunu etkiler. Özellikle papağanı alırken fiyatından ziyade papağanın sağlıklı olup olmadığını kontrol ederek almanız gerekir.

Eğer papağan hasta gözüküyor ise halsiz ve sürekli uyku halinde gözükecektir. Bu durumda papağanın ölme riski olabilir. Ayrıca Jako papağan türlerinde de cinsiyet ayrımı oldukça zordur. O yüzden papağanın cinsiyetini öğrenmek için test yaptırmanız gerekebilir.

Yavru bir jako papağanın fiyatları papağanın durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Yeni yavru bir jako papağanı 2020 yılında günce fiyatı 7.000₺‘den başlayıp işte yaşı, tüyü, sağlık durumu ve bölgesine göre artış göstermektedir. En yüksek duyduğumuz fiyat 20.000₺‘dir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Jako Papağan Fiyatları Bebek

 1. Papağan Sahibi Yağmur Yağmur dedi ki:

  Daha çok bilgi verebilirsiniz ama umarım bu da yeterli olur bir soru soracağım yeni başlayanlar için hangi papağan türünü
  tavsiye ediyorsunuz ben ilk defa papağan alacağım

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar Yağmur Hanım,

   Sizlere tavsiyem paraket papağanlar ile başlayınız. Daha sonrasın büyük papağanlar için kendinize zemin oluşturabilirsiniz. Bilgi ve tecrübe olarak da kendinizi geliştirmiş olursunuz.

 2. Papağan Sahibi Ahmet Atakan Ahmet Atakan dedi ki:

  Yakında bir jako papağanı alacağım ve yeme yeni düşmüş olmasını istiyorum böyle bir papağanı kuş pazarında bulabilirmiyim birde fiyat sizce ne kadar olur

  1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   7.100

 3. Papağan Sahibi nermin nermin dedi ki:

  merhaba,
  yavru jako papağan almak istersek (bu ilanda belirttiğiniz 200-300,.-TL olanlardan) nasıl ve kiminle irtibat kurmak gerekir.

  1. Papağan Sahibi Hamdi Hamdi dedi ki:

   200 300 e jako bulursan ben jako çiftliği kurarım. Nerede 200 300 e muhabbet kuşunu alıyosun ancak 🙂 Jako fiyatları minimum 5.000₺ den başlıyor.

 4. Papağan Sahibi Aras Aras dedi ki:

  Özbekistanda yaşıyorum burada bir pazar var 100 dolara satılıyor Jako papağanı Doberman da 300.000 som (250tl civarı)

  1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   Ordan gönderirmisin bana rica etsem [email protected] mailim bu

   1. Papağan Sahibi Konuşkan mi Konuşkan mi dedi ki:

    Fiyat nee

    1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

     körmüsün kardeşim yazmıyomu fotoğrafınamı bakıyon he güzel kardeşim .