Muhabbet Kuşu

Cremio Muhabbet Kuşu

Cremio Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları arasında kendine has özellikleri bulunan kuşlardan bir tanesi de cremio muhabbet kuşu olarak karşımıza çıkar. Cremio muhabbet kuşları sarı surat muhabbet kuşu olarak da bilinen özel bir muhabbet kuşu türüdür. Öncelikle cremiolar için çok tatlı ve masum bir suratları vardır ifadesini kullanmak doğru olacaktır.

Sarı suratlar oldukça sevimli ve cana yakın olurken ses tonları da bir o kadar güzeldir. Evde beslenmeye uygun olan Cremiolar sahipleri ile aralarında kurdukları bağ sayesinde onların seslerini tanırlar. Cremio muhabbet kuşlarının dişileri biraz agresif bir yapıya sahiptir. Ancak erkekleri çok sevimli ve cana yakındır. Sımsıcak bir duruş taşırlar ve bu nedenle çok sevilirler. Onlara bir şey söylenmesi veya azarlanması sanki onu üzecekmiş gibi düşündüren bir surat ifadesi taşırlar.

Cremio Muhabbet Kuşu Fiyat

Cremio Muhabbet Kuşu Fiyat

Muhabbet kuşlarının fiyatları özelliklerine göre değişim gösterir. Fiyat durumu aynı zamanda ülkemizde yetiştirilme özelliklerine göre de değişim göstermektedir. cremio muhabbet kuşu fiyat açısından diğer kuşlardan daha yüksek bir fiyat florası taşır. Mutasyona uğrayan bu kuşun özel ve kreatif bir görseli bulunur. Bu durum cremioları özel yapar. Fiyatları belli bir Türk lirasından başlayan cremiolar, görünüş itibariyle de farklı ve sıcaktır.

Cremio Muhabbet Kuş

Cana yakın olduğu görüntüsünden belli olan sarı suratların yüzlerindeki beyaz noktalar görünmezdir. Cremio muhabbet kuşuna sahip olmak yalnız olmamak demektir. Cremiolar her zaman sahipleri ile iyi ilişkiler kuran, onlara kur yapan ve sahiplerini seven kuşlardır. Suratlarındaki o sıcacık ifade herkesin onları sevmesini sağlar. Fiyatları yüksek olan sarı suratların tutkunları vardır. Bu nedenle onlara özel fiyatlar tanımlanmıştır. Yavru veya yetişkin olsa da her bir cremio özel bir kuş görseline sahiptir.

2023 yılı itibarı ile cremio muhabbet kuşlarının fiyatları 200₺ ile 500₺ arasında değişiklik gösterecektir. Bu fiyat aralığı tüy, sağlık, eğitim vb. gibi konulardan dolayı biraz arası fazladır.

Cremio Muhabbet Kuşu Özellikleri

Cremio Muhabbet Kuşu Özellikleri

Ülkemizde çok sevilen ancak yetiştirilmesi zor olan cremio muhabbet kuşu özellikleri bakımından diğer muhabbet kuşları ile benzerdir. Bu kuşlar sıcak, sevimli ve aynı zamanda samimi kuşlardır. Konuşma özellikleri 2 aylık olduktan sonra başlar. Sahiplerine çok bağlı olan cremiolar, yabancı olan insanları hemen fark eder.

Cremiolaroiın dişileri erkeklerinden biraz yabani olsa da onlar da kısa süre sonra sahiplerine alışmaktadır. Kafesleri içinde ayna olmasından çok hoşlanan cremiolar aynı zamanda salıncakta sallanmaya bayılırlar. Cremioların diğer bir özelliği de parmak ve omuz üzerinde gezmeyi çok sevmeleridir. Onlara yabancı olan kişilerin parmaklarını çok hızlı bir refleksle ısırırlar ancak sahiplerini kesinlikle incitmezler. Cremiolar için çok nazlı kuşlar denilmesi doğru olur ancak seslerinin gürlüğü onları bu nazlı halden biraz uzaklaştırır.

Oldukça güzel olan bu kuşların yüzleri onları çok sevimli gösterir. Rüzgârda kaldıklarında ishal olan cremioları sıcak ortamda beslemek önem taşır. Beslenme konusunda sıkıntıları bulunmayan cremio muhabbet kuşları yumurta sarısı ile beslenmekten de çok hoşlanırlar. Tüylerinin parlak olması ve kaşınmamaları için ara ara sprey ile temizlenmeleri yeterli olacaktır.

Cremio Muhabbet Kuşu Satılık

Cremio Muhabbet Kuşu Satılık

İnternet ortamında cremio muhabbet kuşu satılık ilanlarına rastlamak mümkündür. Yavru, erişkin gibi satılık ilanları bulunsa da diğer muhabbet kuşları kadar çok ilan bulunmaz. Cremioları satmak isteyen kişi sayısı oldukça azdır. Çünkü bu kuşların sağlıklısını bulmak çok kolay değildir. Cremiolar çok sıcakkanlıdır.

Bu nedenle onlardan ayrılmak zor olabilir. Satılık cremio muhabbet kuşları ilanına rastlanılması onu besleyenlerin bir işi olmasından kaynaklanabilir. Özellikle yaz döneminde cremiolarının bakımını yapan çocuklar okul dönemine girmeleri sebebiyle onlarla ilgilenmediklerinde satışa çıkarabilir. Sahibinden ilanlarında satılık olarak cremio görüldüğünde öncelikli olarak bu kuşların sağlıklı olduğundan emin olunmalıdır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Abuzer
Abuzer
1 yıl önce

fiyatı yazmıyo

Abuzer
Abuzer
1 yıl önce

fiyatı neden yazmıyor fiyatı ve özellikleri dio sadece fiyatı var

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
1 yıl önce
Cevapla  Abuzer

Tekrar okumanızı tavsiye ederim. Fiyat bilgisi verilmiştir.

Bülent
Bülent
3 ay önce
Cevapla  Ömer Yetim

Yazinizi okudum çok mutlu oldum 5 yillik kuşum ölmüştü onu özledim diye geçen tanidik petshopa gittim 10 dk kadar kuslara baktim bir tanesiyle duygusal bağ kurdum aldim elime aldim o kadar uysal ki hemde 30 günlük erkek cremioymuş elimden inmiyor kerata

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 ay önce
Cevapla  Bülent

Merhabalar, çok sevindim. Allah tüyü kadar ömrünü uzun tutsun. Sağlıklı sıhhatli günler diliyorum.