Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Kafesi Satılık

Muhabbet Kuşu Üretim Kafesi

Muhabbet kuşu denildiğinde ilk akla gelen durum onların bir gökkuşağını andıran rengârenk görüntüleridir. Bunun yanı sıra muhabbet kuşu kafesleri de son derece ilgi görür. Muhabbet kuşu kafesi satılık arayışında bulunanlar için farklı model ve temalı birçok model vardır. Ahşap, plastik boyalı, metal, altın ve gümüş rengi muhabbet kuşu kafesleri muhteşem bir görseli ortaya çıkarır.

Evlerinde muhabbet kuşu besleyenler için tasarlanan kafes modelleri farklı olurken, muhabbet kuşu üreticilerinin üretim kafesi çok daha farklı olur. Evlerdeki kafeslerin ölçüleri daha küçük boyutlu ve iç aksesuarları daha azdır. Ancak muhabbet kuşu yetiştiriciliği yapan kişilerin kullanmış oldukları kafesler çok daha farklıdır.

Muhabbet Kuşu Kafesi Fiyatları

Muhabbet Kuşu Kafesi Fiyatları

Muhabbet kuşu beslemek isteyenlerin sormuş oldukları muhabbet kuşu kafesi fiyatları ne kadar sorusunun yanıtı için ise kafesin özelliklerine göre değişeceği cevabıdır. Her kafesin farklı özellikleri vardır. Duvara asılan, tezgâh veya masa üstü, muhabbet kuşu üretim kafesi, jumbo boy kafesler gibi kafesler muhabbet kuşu sayısına göre de değişim gösterir. Ahşap, metal, plastik telli, jumbo, altın ve gümüş rengi muhabbet kuşu kafeslerinin üretimleri yapılıyor. Kuş sayısına göre kafes almak gerekirken, süslü ve lüks muhabbet kuşu kafeslerine de rağbet büyük oluyor.

Farklı görsele sahip olan muhabbet kuşu kafesleri evlere de eşsiz bir görünüm ekliyor. Muhabbet kuşu yetiştiriciliği, üretimi ve satışı yapanlar ise üretim kafesi ya da salma kafes kullanıyor. Bu kafesler diğer kafeslerden daha büyük boyutlu ve hatta çift katlı da olabiliyor. Bu kafeslerin fiyatları ise daha yüksek fiyatlı oluyor. En makul fiyatlı muhabbet kuşu üretim ve yetiştirme kafesinin fiyatı 150₺ civarında olurken çok daha yüksek fiyatlı olan ve lüks olan muhabbet kuşu üretim kafesleri de bulunuyor.

Muhabbet Kuşu Kafesi Satılık

Muhabbet Kuşu Üretim Kafesi

Muhabbet kuşları ülkemizde en çok tercih edilen ev hayvanlarıdır. Bu durumun asıl sebebi ise hem daha az maliyetli hem de bakımının kolay olmasıdır. Muhabbet kuşu üretim kafesi ise kuş üretiminin karşılanması amacıyla yapılan ve kuşları çiftleştirme amacı taşıyan kafeslerdir. Bu nedenle bu kafeslerin içerisinde yuvalık, folluk gibi birçok obje bulunması gerekir.

Muhabbet kuşları bu kafesler içerisinde toplu olarak yaşayabilirler. Ancak bu kuşların çiftleşme dönemleri sonrasında oluşan yumurtlama durumu sırasında dişi muhabbet kuşunun erkeğin yanından ayrılması gerekir. Çiftleşme döneminden sonra çok anlaşamayan erkek ve dişi muhabbet kuşları, kafes içinde yuvalık aracılığıyla birbirlerinden ayrılırlar. Muhabbet kuşu üretim kafeslerinin farklı boyutlu ve farklı üründen yapılmış olan modelleri bulunur.

Muhabbet Kuşu Üretim Kafesleri Fiyatları

Muhabbet Kuşu Üretim Kafesleri Fiyatları

Muhabbet kuşu üretim kafesleri fiyatları kafesin ölçü ve özelliklerine göre değişim gösterir. Şu an için en uygun fiyatlı üretim kafesleri 150 lira civarındadır. Bu kafesler büyük boyutlu olup çok sayıda muhabbet kuşunun sığabileceği boyuttadır. Pirinç, altın rengi, gümüş rengi ve salma gibi birçok muhabbet kuşu kafesi vardır. Büyük boyutlu bir muhabbet kuşu yuvalıklı model ile diğer modellerin fiyatları farklılık gösterir.

Salma kafesler bazen iki katlı da olabilir. Bu kafesler kuşlar için hareket kısıdına sebep olmaz. Kolay bir şekilde gelişmeleri için özenle tasarlanmıştır. Yavruların alınması ve yeniden yetiştirilmesi mantığı taşır. Erkek ve dişi muhabbet kuşlarının bu kafeste birbirlerini seçmeleri amaçlanır. Salma kafeslerde iki katlı olan seçenekler de kullanılabilir. Kuşlar bu kafesler içerisinde daha canlı ve enerji dolu olacaktır. Eş seçimini de daha hızlı hale getiren salma çift katlı kafeslerin fiyatları daha yüksektir.

Salma Muhabbet Kuşu Kafesi

Salma Muhabbet Kuşu Kafesi

Muhabbet kuşu üretim ve yetiştiricilerinin kullanmış oldukları bu kafesler, kuşlar için daha doğal bir alan yaratır. Kuşlar bu kafes içinde daha iyi uçacak ve yetişecektir. Kuşların gelişim ve evrimleri bu kafeslerde daha rahat sağlanır. Salma muhabbet kuşu kafesi diğer kafeslere göre daha geniş ve uzundur. Bu kafeslerin iki katlı olanları da bulunur.

Salma muhabbet kuşu kafeslerinin içinde çok sayıda aksesuar vardır. Kuşlarım yemlik, suluk, gaga taşı, yuvalık, folluk, teleklik ve banyoluk gibi tüm eşyaları salma kafesler içinde bulunur. Böylelikle muhabbet kuşları daha hızlı uçacak, hareket edecek, eş seçecek, çiftleşecek ve yavrulayacaktır. Yavruların yetiştirilmesi de bu kafeste daha hızlı ve kolay olacaktır.

Muhabbet Kuşu Salma Kafes

Muhabbet Kuşu Salma Kafes

Muhabbet kuşu besleyenler için orta boy bir kafes satın almak yeterli olurken muhabbet kuşu üretimi ve satışı yapanların muhabbet kuşu salma kafes ihtiyaçları vardır. Salma kafesler büyük boyutlu ve hatta iki katlı olabilen kafeslerdir. Kuş üretimi yapanlar bu kafesleri kullanır. Kuş satış noktalarında da bu kafesleri görmek mümkündür.

Dış kısmı çok sade olan bu kafeslerin içinde ise kuşların hemen ergenleşmesi ve yetişmesi için gerekli olan tüm objelere yer verilmiştir. Muhabbet kuşları salma kafesler içerisinde çok daha hızlı hareket eder ve sıkılmaz. Aynı zamanda yuvalıkları ve banyolukları bu kafes içinde bulunabilir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle