Papağan Eğitimi, Papağanlar

Peluş Papağan Yatağı

Peluş Papağan Yatağı

Papağanlar kafeste tutulmayı sevmeyen ve özgürlüklerine çok düşkün hayvanlardır. Hayatları için özel bir alan ve mümkünse ayrı bir oda oluşturmak kendilerini mutlu hissetmeleri için büyük önem taşımaktadır. Papağan için hazırlanacak ortamda doğal malzemelerin bol olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle ahşap ve yeşillik bu konuda önemlidir. Ayrıca papağanların zaman zaman durabileceği papağan yatakları da papağanların mutluluk duygusuna katkıda bulunur. Genellikle peluş malzeme kullanılarak üretilen bu yataklar, papağanların mutlu bir şekilde vakit geçirebilecekleri alanlar haline geliyor. Ayrıca peluş yataklar kullanılarak papağanlara belirli eğitimler vermek mümkündür. Bu eğitimlerin neler olduğu hakkında papağan yetiştiricilerinden bilgi almak mümkündür.

Papağan Papağanı Yatağı

Papağan Yatağı

Papağanlar evde bırakılıp dışarı çıkmaları gerektiğinde kafeslerde tutulmamalıdır. Çünkü papağanlaryalnız olduklarında kafese kapatılmaktan hoşlanmazlar. Aslında normal zamanlarda kafeste kalmak papağanların pek sevdiği bir şey değildir. Bunun yerine oyuncaklarla donatılmış bir alanda oynamalarına izin vermek daha olumludur. Bu sayede hem papağan sıkılmaz hem de mutlu olabilecekleri oyunlarla vakit geçirir.

papağan yatağı yapımı

Papağan Yatağı Yapımı

Papağanların oynadığı ve keyifli vakit geçirdiği yatakları papağan malzemeleri satan yerlerden temin etmek mümkündür. Ancak isteyenler evde rahatlıkla papağan yatağı yapabilirler. Papağan yatağı yapmak için peluş malzeme ve yatak için bir iskelete ihtiyaç vardır. Papağan yatağı yapmak için internette bulunan videoları kullanmak mümkündür. Yataklarda papağanlara zarar verecek hiçbir malzeme olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca papağanların yatağa alıştırılması dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Papağanlara nasıl yatak eğitimi verileceği konusunda papağan eğitim setlerinden faydalanmak mümkündür.

Muhabbet Kuşu Papağan Yatağı

Peluş Papağan Yatağı

Peluş yataklar, özellikle oyun oynamayı ve eğlenmeyi seven papağanlar ve muhabbet kuşları için önemlidir. Plush papağanyatakları bu papağanların eğlence ve oyun ihtiyaçlarını karşılamak açısından idealdir. Özellikle papağanlar evde yalnızken oyuncaklar keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Ancak tüm papağan eğitimlerinde olduğu gibi yatakla oynama eğitiminde de bazı hususlara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde papağanların yatağa alışması ve benimsemesi mümkün değildir.

Papağan Yatağı

Sultan Papağanı Yatağı

Sultan papağanı, ağır sosyal yönü olan ve büyük bir oynama arzusu olan bir papağan türüdür. Bu nedenle oyuncaklarla vakit geçirmeyi severler. Sultan papağanlarının çok sevdiği şeylerden biri de yataklardır. Papağanlar peluş gibi yumuşak malzemelerden yapılmış yataklarda vakit geçirebilir ve mutlu bir şekilde uyuyabilirler. Ancak yatakla ilk karşılaştıklarında belli bir süre yabancı kalmaları mümkündür. Bu durumda papağan zahmetsizce işleme yayarak yatağa alıştırılmalıdır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Elif Özkan
Elif Özkan
1 yıl önce

Bahsi geçen yatakların papağanlarda hormonal davranışları tetiklediği biliniyor. Olumlanmasını doğru bulmuyorum.