Papağan, Papağan Eğitimi

Peluş Papağan Yatağı

Peluş Papağan Yatağı

Papağanlar, kafeste kalmaktan hoşlanmayan ve özgürlüklerine büyük ölçüde düşkün olan hayvanlardır. Yaşamları için özel bir alan oluşturmak ve eğer olanağı varsa ayrı bir oda hazırlamak onların kendilerini mutlu hissetmeleri açısından büyük öneme sahiptir. Papağanlar için hazırlanacak olan ortamda doğal malzemelerin bol miktarda kullanılmasına özen gösterilmelidir. Özellikle ahşap ve yeşillikler, bu konuda önemlidir. Ayrıca papağanların zaman zaman içerisinde durabilecekleri papağan yatakları da papağanların kendilerini mutlu hissetmelerine katkı sağlar. Genellikle peluş malzeme kullanılarak üretilen bu yataklar, papağanların mutlu bir şekilde zaman geçirebildikleri alanlar haline gelmektedir. Ayrıca peluş yataklar kullanılarak da papağanlara belirli eğitimlerin verilmesi mümkündür. Bu eğitimlerin neler olduğu ile ilgili olarak papağan eğitmenlerinden bilgi alınması mümkündür.

Sultan Papağan Yatağı

Papağan Yatağı

Papağanların evde bırakılarak dışarı çıkılması gereken zamanlarda, kafese kapatılmamaları gereklidir. Zira papağanlar tek kaldıkları anlarda kafese kapatılmaktan hoşlanmazlar. Esasında normal zamanlarda da kafeste kalmak papağanların çok sevdiği bir durum değildir. Bunun yerine oyuncaklar ile donatılmış bir alanda oynamaları için serbest bırakılmaları daha olumlu bir davranıştır. Bu sayede hem papağanların canı sıkılmaz hem de mutlu olabilecekleri oyunlar ile zaman geçirirler.

Papağan Yatağı Yapımı

Papağan Yatağı Yapımı

Papağanların severek oynadıkları ve içerisinde keyifli zamanlar geçirdiği yatakları, papağan malzemeleri satan yerlerden temin etmek mümkündür. Ancak isteyen kişiler evde kendileri de kolaylıkla papağan yatağı yapabilirler. Papağan yatağı yapmak için peluş malzeme ve yatak için iskelete ihtiyaç vardır. Papağan yatağı yapmak için internet üzerinde bulunan videolardan yararlanmak mümkündür. Yapılan yataklarda papağanlara zarar verecek malzemelerin olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca papağanların yatağa alıştırılması da dikkatle yürütülmesi gereken bir süreçtir. Papağanlara yatak eğitiminin nasıl verileceği ile ilgili olarak papağan eğitim setlerinden yararlanmak mümkündür.

Muhabbet Kuşu Papağan Yatağı

Peluş Papağan Yatağı

Peluş yataklar, özellikle oyun oynamaya ve eğlenmeye düşkünlükleri ile bilinen sultan papağanları ve cennet papağanları için büyük öneme sahiptir. Bu papağanların eğlence ve oyun ihtiyaçlarının karşılanabilmesi açısından peluş papağan yatakları oldukça idealdir. Özellikle papağanların evde yalnız kaldıkları zamanlarda oyuncaklar keyifli vakit geçirebilmelerini sağlar. Ancak tüm papağan eğitimlerinde olduğu gibi, yatak ile oynama eğitim konusunda da bazı hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde papağanların yatağa alışmaları ve benimsemeleri mümkün değildir.

Papağan Yatağı

Sultan Papağan Yatağı

Sultan papağanları, sosyal yönü ağır olan ve oyun oynama konusunda büyük bir isteğe sahip olan bir papağan türüdür. Bu nedenle de oyuncaklar ile vakit geçirmeyi çok severler. Sultan papağanlarının çok sevdiği şeylerden biri de yataklardır. Özellikle peluş gibi yumuşak malzemelerden imal edilen yataklar içerisinde papağanlar severek vakit geçirebilmekte ve uyuyabilmektedir. Ancak yatak ile ilk karşılaştıkları zaman belirli bir süre yabancılık çekmeleri de olasıdır. Bu durumda papağan zorlanmadan, sürece yayarak yatağa alıştırılmaya çalışılmalıdır.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.