Papağan Eğitimi

Peluş Mavi Papağan

Peluş Papağan

Oyuncaklar, özellikle tek başlarına kaldıkları zamanlarda papağanların zaman geçirmeyi en çok sevdikleri şeylerdir. Birbirinden farklı yapı ve özelliklere sahip olan oyuncaklar sayesinde papağanlar keyifli vakit geçirebilmekte ve kendilerini geliştirebilmektedir. Ancak papağanlarda oyuncak kullanımı yalnızca eğlence amacına yönelik değildir. Bunun dışında zeka seviyelerinin geliştirilebilmesi açısından da oyuncaklardan yararlanmak mümkündür. Doğada kendi işlerini görmek ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olan papağanlar, bu zorunluluklarından dolayı zekalarını geliştirebilirler. Ancak evlerde beslenen papağanlar için aynı durum söz konusu değildir. Bu yüzden de hafıza gelişimi açısından bazı desteklerin ve eğitimlerin sağlanması gereklidir. İhtiyaç duyulan bu eğitimlerin papağana verilmesi konusunda oyuncaklar en etkili yöntemlerden biridir.

Peluş Papağan Oyuncakları

Peluş Papağan Yatağı

Alıştıkları zaman papağanların en çok vakit geçirmeyi sevdiği malzemelerden biri de papağan yataklarıdır. Genellikle peluş malzeme kullanılarak üretilen bu yataklarda papağanlar yatabilmekte ve dinlenebilmektedir. Yumuşaklığı nedeni ile tercih edilen peluş papağan yatakları, istenilirse evde de yapılabilir. Evde peluş papağan yatağı yapmak isteyen kişiler, bu konu ile ilgili olarak internet sitelerinden yararlanabilirler. Ancak papağanların yatağa alışmaları biraz zaman alabilir. Bu süreçte acele edilmemeli ve papağanın yavaş yavaş alışması sağlanmalıdır. Eğitimler esnasında papağanı zorlamak ya da bir an önce alışmasını istemek, istenilenin aksine olumsuz durumların ortaya çıkmasına yol açabiliri. Papağan eğitmek, zorlu ve deneyim gerektiren bir süreçtir.

Peluş Sultan Papağanı

Peluş Oyuncak Papağan

Papağanlar, peluş oyuncak papağanlar ile kısa sürede bağ kurabilmektedir. Bu da oyuncakları bir arkadaş gibi görmesine ve sahipleri tarafından yalnız bırakıldıkları zamanlarda bile mutlu bir şekilde vakit geçirebilmelerine yol açan bir durumdur. Papağanlarda mutluluğun sağlanması oldukça önemli bir durumdur. İçine kapanan ya da mutsuz olan papağanların yeniden eski hallerine döndürülmeleri uzun bir zaman dilimi gerektirebilir. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak için baştan tedbir almak ve sürekli olarak papağanların gönlünü hoş tutmak gereklidir. Peluş oyuncaklar da papağanları mutlu etmenin alternatif bir yoludur. Oyuncaklar ile oynayarak zaman geçiren papağanlar, aynı zamanda sahiplerine karşı da daha olumlu tutumlar göstermektedir.

Sultan Papağanı Peluş Oyuncak

Oyuncaklarla Papağan Eğitimi

Hem insanlarda ve hem de hayvanlarda öğrenme ile ilgili yapılan deneylere göre, öğrenmenin en kolay ve etkili yollarından biri eğlenerek ya da oynayarak öğrenmektir. Bu öğrenme biçimi kolay olmasının yanı sıra kalıcıdır da. Bu sonuçlardan yola çıkarak, papağanların eğitimleri açısından oyuncakların çok önemli olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle konuşma eğitimi ve sahiplerine alışabilmeleri açısından oyuncaklardan yararlanmak, papağanlar için aynı zamanda da mutluluk sağlayan bir durum olarak görülmektedir. Papağan eğitiminde oyuncaklardan nasıl yararlanılabileceği konusunda deneyimli papağan eğitmenlerinden bilgi almak ve onların deneyimlerinden yararlanmak etkili bir yöntemdir. Yine bu kişiler tarafından hazırlanmış olan papağan eğitim setleri de, papağan eğitiminde oyuncaklardan nasıl yararlanılacağını öğrenmek için bir alternatiftir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle