Amazon Papağanları, Papağan Türleri

Mealy Amazon

Mealy amazon papağanı özellikleri

Mealy Amazon Papağanı(Amazona Farinosa)

Kuşlar konusunda insanların bir sevgisi olduğu doğru ama bu sevgiler bilgisizce olduğu için bizlerin hayvanların yeterince gelişmiş olmasını engelliyor bunun yanı sıra hayvan sevmek ve beslemek çok güzel şeylerdir ve özellikle nesli tükenen kuşdili ailesine mensup bir tür olan papağanlar bizleri mutlu eden kuş cinsidir. Bununla birlikte papağanlar hakkında insanların tamamen bilgi eksikliği vardır bu bilgi eksikliğini nasıl gidereceğiz biz sizlere yardımcı olunca her şeyden bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

mealy amazon for sale uk

Papağanlar yeni Zelenda ve Afrika da yaşayan nesil nesil Amerika kıtasında da yaşayabilen hayvan türleridir. Bu hayvanlar biz insanlar için hem bir dost hem de bizlere saygı gösteren bizi güldürmek için şebeklik yapan kuş ailesi vatandaşıdır. Bugün papağanlar içinde çok bilinmese de güzel ve etkileyici bir papağan olan Mealy amazon papağanını inceleyeceğiz bunun yanı sıra bu papağanların en önemli yanlarından bir tanesi görünüşleridir görünüş olarak yeşil tüylerini güzelleştiren güzel gözleri ve bununla birlikte o göz çevresinde bulunan beyaz çemberlerle etkileyici bir kuştur. Bu kuşun konuşma ve taklit özelliği vardır. Lakin her papağan konuşacak diyende bir konu söz le üslup değildir. Bizler için bu papağanları konuşturmak elimizde olan bir durumdur kimi 5 kelime öğrenir kimi ise 10 kelime ama gerekli ilgiyi gösterdiğiniz zaman mutlak öğreneceklerdir. Sizler bu papağanların cinsine bakın konuşma özelliği varsa yavru alın ve çabalayın mutlak olacaktır.

Mealy Amazon Papağanı Özellikleri

Bu papağanın en büyük özelliği etkileyici bir taklit yeteneğine sahip olmasıdır. Bununla birlikte bu papağanlarımızın öğrenme kapasitesini açmamak için onlara yapabileceklerinizi anlatalım sizler öncelikle bu papağanlara sabırlı olmalısınız ki sonuçta bir hayvan onlarla sürekli konuşun ve basit kelimelerle başlayın unutmayın ki onlara bir bebek gibi yaklaşmasanız bu işi başarmak zor olacaktır. Bundan sonra ki süreçte onlara müzik dinletmeyi unutmayın müzik onların kulaklarında bir esinti bırakacaktır.

Mealy amazon papağanı fiyatları

Bu hayvanlarla aranızda o bağı yakalarsanız gerisi gelecektir. Boyları çok yüksek olmamakla birlikte çok güçlü bir çene yapısına sahip olan bu papağanla günde ilgilenmeniz saat 3 saat tan az olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu hayvanlar yemek ve kafes konusun dada özenle ilgilenilmesi gerekilen hayvanlardır. Bu hayvanların yemek ve kafes konularını size daha detaylı açıklayacağız. Sizlere özellik olarak diyeceğimiz özet eğer kaliteli bir papağan isterseniz bu papağan tam size göredir ve sizleri mutlu edecektir bununla şunu da bilinki sabırlı insan işidir papağan konuşturmak bu özelliklere sahip hissediyorsanız bu kuş biçilmiş kaftandır.

Mealy Amazon Papağanı Yem ve Kafes

Kafesler kuşlar için bir ev havası yaratılmalı olduğu için onlara çok önem vermelisiniz özellikle böyle hassa bir kuşun kafesi geniş olmak zorundadır orta boylu bir kuş olsa da bu kuşun kanat genişliği ve kendini kötü hissetmemesi için bu konuya çok dikkat edilmesi gerekir. Kafeslerde bu işe gerçekten önem verenler için bir oyun alanı mutlaka olmalıdır. Bunun yanında kafeslerde salıncak ve suyu seven bu hayvan için suların nasla boş olmaması gerekmektedir.

Mealy amazon parrot

Yeme olarak çok da seçici olmayan bu kuşun hazır yemelere karşı bir problemi yoktur. Bununla birlikte kuşlar karma yem ve kabuklu yemek konusunda fazla istekli alçaktır. Yeşillikte yiyen bu hayvanlar için yeşilliğin fazlası isal ve ölümdür onun için karar sizin ayarında verebilecekseniz neden olmasın. Son olarak da vitaminler hayvanların eksik yönlerini tamamlama konusunda fazlaca işe yarar hayvanınız da bir halsizlik veya hızlı tüy dökülmesi görürseniz kullanma konusunda düşünebilirsiniz.

mealy amazon parrot price

Mealy Amazon Papağanı Fiyatları

Mealy amazon papağanları yukarıda da bahsettiğimiz gibi son derece oyuncu ve taklit yeteneği yüksek bir amazon papağanı kategorisinde yer almaktadır. Ülkemizde bu papağanları beslemek oldukça zahmetli ve pahalı bir iştir. Mealy amazon papağanları coğrafyamızda özellikleri, yetenekleri, ırkı ve yaşı ile fiyat konusunda değişiklikler göstermektedir. Ülkemizde mealy amazon papağanı fiyatları 2.000₺ – 10.000₺ arasında değişmektedir. Fiyat yükselten etkenler yaş(yavru), konuşma yeteneği, ırk ve görünüm açısından sağlıklı gözükmesi fiyatların değişmesindeki başlıca sebepler arasında yer alırken konuşma yeteneğinin olması fiyatını kat kat üzerine çıkarmaktadır.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir