Amazon Papağanları, Papağan Fiyatları

Amazon Papağan Fiyatları

Amazon Papağan Fiyatları

Amazon papağanları diğer papağanlar gibi oldukça renkli canlı ve zeki bir papağan türüdür. Çok sayıda kelimeyi amazon papağanına öğretebilecek ve aynı zamanda tekrarlatabilirsiniz. O yüzden de en çok tercih edilen papağan türlerindendir ve hatta tercih alanı oldukça geniştir. Sadece evlerde değil iş yerlerinde, eğlence merkezlerinde de Amazon papağan türünü görebilirsiniz.

O yüzden Amazon papağan fiyatları da oldukça fazladır. Ömürleri de oldukça uzun olan bu Amazon papağan türleri genellikle Amerika bölgesinde yaşar. Farklı türleri belirlenirken renklerine göre isimlendirilirler ve renk konusunda da oldukça fazla bulundukları için tür sayısı olarak da fazladırlar.

sarı alınlı amazon papağanı konuşması

Amazon Papağanın Bakımı

Amazon papağanı neredeyse diğer papağanlara göre 2 katı daha hassastır. O yüzden bu papağanların kafesleri biraz daha geniş ve oyun alanları, oyun eşyaları da oldukça bol olmalıdır. Çünkü dar kafeslerde çok çabuk etkilenebilirler. Bunun yanında haftada bir kez ya da iki kez kafeste temizlikleri yapılmalıdır. Kafesleri temizlenirken kafeslerin tamamen temizlendiğine dikkat edilmelidir.

Ayrıca kafesin içine bol oyuncak bırakılmalı ve yemi suyu sürekli kontrol edilmelidir. Amazon papağanlarına eş alınacaksa o zaman yine kendi türündeki bir eş alınmalıdır. Özellikle fiyat konusunda yüksek bir fiyatla alacağınız eşin de Amazon papağan fiyatları fazla olacaktır.

amazon papağanları fiyatları

Amazon Papağanı Karakteristik Özellikleri

Oldukça uysal bir hayvan olduğu için ev ortamına ve sahibine çabuk alışacaktır. Amazon papağanları eğitildiği sürece binlerce kelimeyi ezberleyebilecek türdedir. Amazon papağanlarının Oldukça fazla renkleri de vardır. Bu renklerine göre de türleri ve isimleri farklıdır. Genel itibariyle yüz kısmında ya da baş kısmındaki renklere göre bir isim verilir.

sarı alınlı amazon papağanı özellikleri

Sahibi ile oyun oynamayı seven ve sürekli ilgi isteyen bir papağandır. O yüzden bu konuda dikkat etmeli ve onunla biraz fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Papağan türlerinde cinsiyet ayrımı yapmak oldukça zor ve cinsiyetine göre de ömürleri değişmektedir. O yüzden bu konuda kesin bir sonuç alabilmek için testinin yapılması gerekir.

amazon papağanı fiyatları pet shop

Amazon Papağan Türleri

Amazon papağan türleri renklerinden dolayı isimlendirilirler ve birçok türü vardır. Sarı gagalı amazon, turuncu kanat amazon, pullu amazon, sarı Tepeli amazon, siyah gagalı amazon, sarı tüylü amazon, beyaz önlü  amazon, kırmızı gözlü amazon, kırmızı tepeli amazon türleri.

Bunun yanında leylek tepeli amazon, kırmızı tüylü amazon, leylak amazon, mavi yanaklı amazon, kırmızı kaşlı amazon, kırmızı kuyruklu amazon, gibi isimlendirilmiş amazon türleri vardır. Hepsi gagasına, rengini, göz yapısına göre farklı farklı isim almışlardır.

sarı alınlı amazon papağanı satılık

Ülkemizde de bu türden oldukça fazla görülür. Boyları yaklaşık olarak 35 santimetreyi geçmekte olan bu papağan türleri ev ortamında en iyi şekilde beslenebilecek bir papağandır. O yüzden de Amazon papağan fiyatları oldukça yüksektir.

amazon papağanı fiyatları sahibinden

Amazon Papağanlarda Yem & Mama

Amazon papağanlarda diğer papağanlarda olduğu gibi daha yumuşak ve hazır mamalarla beslenebilen papağanlardır. Ancak bu papağanların besin konusunda dikkat edilmesi gereken verdiğiniz meyvenin ya da yemeğin temiz olmasıdır. Evde beslenebilecek en iyi papağan türlerinden biri olduğu için sık sık tercih edilmektedir. Ancak bakımı konusunda da kişiler bir o kadar dikkat etmesi gerekir. Özellikle amazon papağanın yemeyi ve suyu sürekli kontrol edilmelidir ve aynı çeşit meyve arka arkaya verilmemelidir.

sarı alınlı amazon papağanı fiyatları

Bundan sıkılır ve aynı zamanda yeşil gıdalar nadir verilmeli, yani sevdiği takdirde verilmelidir. Özel olarak papağan yemi alabilirsiniz. Aynı zamanda böcekleri de yiyebilirler ama tabi ki siz böcek türleri vermeyin.. O yüzden Amazon papağan türlerine bakarken genel itibarıyla onun seveceği polenli yiyeceklerden de verebilirsiniz.

Amazon Papağanı Fiyatları Ne Kadar?

Amazon papağanları fiyatları tüy, yaş, renk hal hareket ve konuşmasına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Minimum 20.000₺ ile 40.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Amazon Papağan Fiyatları

  1. Papağan Sahibi ..... ..... dedi ki:

    En ucuz fiyatı ne kadar

    1. Papağan Sahibi Emre Emre dedi ki:

      Güncel fiyat ne