Papağan Fiyatları, Papağanlar

Papağan Fiyat Listesi

papağan fiyatları

Rengârenk bir görünüme sahip olan papağanların en belirgin özelliklerinden biri gagalarının keskin ve sivri olmasıdır. Kalın bir dile sahip olan papağanlar, pek çok kuş türüne göre daha sert ısırma gücüne sahiptir. Ayaklarının iki ön kısmında, iki de arka kısmında parmak bulunan bu kuşlar, yemek yerken ayaklarının bu yapısından fazlaca faydalanmaktadır.

Papağanlar, bu ayaklar sayesinde yemek yerken insan gibi bir görünüm sergilerler. Ancak papağanların en bilindik özellikleri insan ve daha pek çok canlı türünün seslerinin taklitlerini yapabilmeleridir. Bütün papağanlar bu özelliğe sahip olmasalar da, özellikle evcil olarak yetiştirilen papağanlar konuşma yeteneğine sahiptir. Gri renkli Jako papağanları, konuşma yeteneği açısından en yetenekli papağan türüdür. Birbirlerine oldukça benzer nitelikler taşıyan papağanlarda, dış görünüşlerinden cinsiyet ayrımı yapabilmek mümkün değildir. Hayvan türleri arasında en zekilerden biri olarak kabul edilen papağanlar, erken yaşta eğitilmeye başlandıkları zaman pek çok özelliğe sahip olabilmektedir. İyi eğitilmiş bir papağanın 200 ila 250 kelime arasında konuşabilmesi mümkündür. Bunun dışında papağanlar oldukça hareketli bir yapıda olan papağanların en sevdikleri aktivitelerden biri de kemirmektir. Bu nedenle de papağan beslerken kemirebilecekleri oyuncaklar ya da yiyecekler sunmak, onları oldukça mutlu eder. Papağanları cazip kılan bir diğer özellikleri ise güçlü bir ritim kulağına sahip olmalarıdır. Genellikle müzik dinleyebilen ve dinledikleri müzik ile ritim tutabilen papağanlar, müziği hissedebilmektedir. Uzun ömürlü olmaları ile de diğer kuş türleri arasından sıyrılan ve ön plana çıkan papağanların bazı cinsleri, 100 yıla kadar yaşayabilirler.

Günümüzde Türkiye’de evcil hayvan bakımının popüler hale gelmesi ile birlikte papağanlar en çok yetiştirilen hayvan türlerinden birisi olmuştur. Papağan zengin bir beslenme çeşitliliğine sahiptir. Bu nedenle de evlerde beslenildiği zaman yiyecek sıkıntısı yaşamazlar. Genel olarak otçul beslenme düzenine sahip olan papağanlar, farklı böcek türleri ile de besin ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Ayrıca pet shoplarda satılan papağan yemleri ile de bu hayvanların beslenme ihtiyacını karşılamak mümkündür. Papağanlar genellikle ev ve aile ortamına kısa sürede adapte olabilen hayvanlardır. Bu nedenle de beslendikleri evde çok fazla problem çıkarmazlar. Senegal papağanı fiyat bilgisine ulaşmak için bu papağanın satışını yapan pet shoplardan bilgi almak mümkündür. Ayrıca evler için en çok tercih edilen bir diğer papağan türü olan Amazon papağan fiyatları hakkında da pet shoplardan bilgi alınabilir.

papağan yavrusu fiyatları

Papağan Fiyatları Yavru

Papağanlar, küçük yaşlardan itibaren eğitilmeye başladıkları zaman, oldukça sevimli ve zeki bir hale gelebilmektedir. Büyük bir papağan satın almak yerine, yavru bir papağan satın almak aileler açısından daha olumlu bir durumdur. Ayrıca yavru papağanların çocuklar ile de uyum içinde büyürler. Bu nedenle pek çok aile çocuklarına arkadaş olarak papağan almaktadır.

konuşan papağan fiyatları canlı

Papağan Fiyatları Canlı

Papağanlar, geniş bir fiyat yelpazesinde satılmaktadır. Alınacak olan papağanın türü ve yaşı gibi etkenler, papağan fiyatları üzerinde etkilidir. Muhabbet kuşları fiyat olarak papağanlara göre bir miktar daha uygundur. Hem internet üzerinden satış yapan pet shoplar, hem de fiziki olarak satış yapan pet shoplar farklı papağan türleri için değişik fiyat seçenekleri sunmaktadır.

konuşan papağan fiyatları jako

Papağan Fiyatları Jako

Papağan türleri arasında en çok bilinen ve talep edilen papağan türü Jako papağanıdır. Bu papağanı cazip kılan ise diğer papağan türleri arasında en yüksek konuşma yeteneğine sahip olmasıdır. Jako papağanı fiyat olarak satıldığı yere göre ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Bu papağan türüne sahip olmak isteyen kişilerin, belirli bir miktar parayı gözden çıkarmaları gereklidir.

papağan fiyatları sultan papaganı

Papağan Fiyatları Sultan

Evde yetiştirmek için en çok tercih edilen papağan çeşitlerinden biri de sultan papağanlarıdır. Ev ve aile hayatına kısa sürede uyum sağlayan ve cana yakın bir tür olan sultan papağanı fiyat konusunda da oldukça değişkendir. Yavru olarak alınacak olan sultan papağanlarının fiyatları daha uygundur. İnternet üzerinden bu tür papağan satan pet shopların internet sitelerinden fiyat bilgisine ulaşmak mümkündür.

yavru papağan fiyatları pet shop

Papağan Fiyatları Pet Shop

Pet shop işletmeleri evcil hayvanları ve onların bakım ile beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan malzemelerin satışını yapmaktadır. Bu işletmelerde pek çok papağan türünü bulabilmek olasıdır. Konur papağanları fiyat bilgilerine de bu işletmelerden ulaşmak mümkündür. Ayrıca Rosella papağanı fiyat hakkında bilgi almak isteyen kişiler, internet üzerinden satış yapan shoplar ile irtibata geçebilirler.

papağanlar fiyatı sahibinden

Papağan Fiyatları Sahibinden

Papağanlar yalnızca pet shoplar tarafından satılmazlar. Elinde olan papağanı satmak isteyen kişiler de iyi bir tedarikçi olabilirler. Sevda papağanı fiyat açısından sahibi tarafından satılan bir papağanı almak daha avantajlı bir durumdur. Sahibinden alınan papağanlar, eğitimli olacakları için yeni sahipleri tarafından çok fazla eğitilmelerine ihtiyaç duyulmaz.

jako papağan fiyatları pet shop istanbul

Papağan Fiyatları Pet Shop İstanbul

İstanbul’da papağan satışı yapan çok sayıda pet shop bulabilmek mümkündür. Neredeyse her semtte onlarca pet shop işletmesi vardır. Bu işletmelerden kakariki papağanı fiyat hakkında bilgi alabilmek olanaklıdır. Ayrıca satın alınacak papağanların nasıl yetiştirilmesi ve eğitilmesi gerektiği ile ilgili olarak da bu işletmelerden yardım alınabilir. İstanbul’da bulunan pet shoplarda papağan fiyatları değişkendir.

papağan fiyatları cennet

Papağan Fiyatları Cennet

Cennet papağanı, evinde bir papağan bulundurmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği türler arasındadır. Uysal olması ile ön plana çıkan cennet papağanı fiyat konusunda da çok pahalı değildir. Yapılacak detaylı bir piyasa araştırması ile güzel bir cennet papağanını, uygun fiyatlarla alabilmek mümkündür. Yavru olarak alınan cennet papağanlarının ortama adapte olma ihtimalleri daha yüksektir.

Papağan Fiyatları N11

İnternetten alışverişin yaygınlaşmaya başlaması, pek çok ürünün bu platformdan satılabilir hale gelmesini olanaklı kılmıştır. İnternet üzerinden satışı yapılan ürünler arasında papağanlar da vardır. Türkiye’nin önde gelen online alışveriş sitelerinden biri olan N11’de farklı türlerden çok sayıda papağan türü bulabilmek mümkündür. Bu internet sitesinden alınacak olan papağanlarda fiyatlar da satıcıdan satıcıya değişiklik göstermektedir.

jako papağan fiyatları pet shop

Jako Papağan Fiyatları Bebek

Küçük yaştan alınarak eğitilmeye başlanan Jako papağanları, 250 civarında kelime öğrenerek insanlar ile rahatlıkla iletişim kurabilmektedir. Bebek Jako papağanı almak isteyen kişiler hem fiziki olarak hayvan satışı yapan pet shoplardan, hem de internet üzerinden online olarak satış yapan pet shoplardan papağan temini yapabilirler.

lori papağan fiyatları sahibinden

Lori Papağan Fiyatları

Lori papağanı fiyat olarak diğer papağan türlerin ile aynı seviyededir. Ancak tüm papağanlarda olduğu gibi, bu papağan türünde de fiyat değişikliğine neden olan bazı unsurlar vardır. Bu unsurların başında satın alınacak olan papağanın yaşı gelmektedir. Yavru papağanlar, doğal olarak yetişkinlere göre daha uygun fiyatlıdır. Ancak papağan alırken sağlıklı olmasına, fiyatından daha fazla dikkat edilmelidir.

pakistan papağanı fiyat

Pakistan Papağan Fiyatları 2019

Pakistan papağanları, kendilerine has bir güzelliğe ve farklı bir görünüme sahiptir. Anavatanları adından da anlaşılacağı üzere Pakistan’dır. Pakistan papağanı fiyat olarak diğer türlere oranla ortalama bir seviyededir. Pakistan papağanlarının fiyatları hakkında bilgi almak isteyen kişiler, bu tür papağanların satışını yapan pet shop işletmelerine başvurabilirler.

sultan papağanı fiyatları sahibinden

Sultan Papağanı Fiyatları

Sultan papağanları, evinde ya da iş yerlerinde papağan beslemek isteyen kişilerin öncelikli tercihleri arasındadır. Uysal olmaları ve kolay eğitilebilir olmaları bu papağan türünü pek çok kişi tarafından tercih edilen bir hayvan haline getirmiştir. Günümüzde sultan papağanları internet üzerinden satış yapan online pet shoplardan temin edebilmek mümkündür.

Ara Papağanı Fiyatları 2020

Ara Papağanı Fiyatları

Ara papağanları genellikle uzun kuyruklu olmaları ile ünlüdür. Bu tür daha çok doğada avcılara eşlik etmesi için yetiştirilir. Yaklaşık olarak 50 yıl yaşayabilen Ara papağan fiyatları satın alınacak papağanın yaşına göre değişiklik göstermektedir. Ancak diğer papağan türlerine oranla Ara papağan fiyatları bir miktar daha pahalıdır.

kakadu papağanı fiyatları yavru

Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden

Papağan satışı konusunda pet shoplardan daha avantajlı olan bir satın alma yöntemi, sahibinden satın almadır. Elindeki papağanı satmak isteyen kişiler, pet shoplara göre daha uygun fiyatlıdır. Kakadu papağanı fiyat almak isteyen kişiler, internet üzerinden elinde bulunan papağanı satan kişilerle irtibata geçebilir ve detaylı bilgi alabilir.

caique papağanı fiyat

Caique Papağanı Fiyat

Esas vatanları Amazon bölgesi olan bu papağanlar genellikle 45 yıla kadar yaşayabilirler. Kısa ve kare kuyruğa sahip olan bu Caique papağanı fiyatları büyük bir yelpazede değişkenliğe sahiptir. Bu değişkenliğin en büyük sebebi papağanın yaşıdır. Yavru olarak alınan papağanlar, erişkin papağanlara oranla daha düşük maliyetlidir. Papağan fiyatlarını etkileyen bir diğer husus da alınacak olan hayvanın doğrudan sahibinden mi yoksa pet shoptan mı alınacağıdır.

monk papağan fiyatları

Monk Papağanı Fiyatları

Monk papağanları ve eklektüs papağanları evlerde yetiştirmek için en uygun olan papağan türleri arasındadır. Oldukça uysal olan ve kolay eğitilebilen eklektüs papağanları, Türkiye’de farklı noktalarda satılmaktadır. Eklektüs papağanı fiyatları hakkında bilgi almak için bu hayvanın satışını yapan işletmeler ile irtibata geçmek gereklidir.

sahibinden satılık macaw papağanı fiyatları

Macaw Papağanı Fiyatları Yavru

Macaw papağanları, diğer papağan türleri ile karşılaştırıldıkları zaman nesilleri tükenme tehlikesi altında bulunan türlerden biridir. Bu nedenle de zaman zaman yüksek fiyatlardan satılabilmektedir. Cüce Macaw fiyatları ile ilgili olarak internette çok farklı fiyat seçeneklerine ulaşmak mümkündür. Ancak doğrudan sahibinden satın almak, daha avantajlı bir durumdur.

konur papağan fiyatları

Konur Papağanı Fiyatları

Genellikle sarı ve koyu yeşil renklerde olan bu papağan türü, küçük cüsseli papağanlar arasındadır. Uysallık konusunda besleyicilerine herhangi bir sorun çıkarmayan bu papağanlar, evlerde rahatlıkla beslenebilmektedir. İskender papağanı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için fiziki olarak satış yapan pet shopları ya da online pet shopları ziyaret etmek mümkündür.

konuşan papağan satılık

Konuşan Papağan Fiyat

Papağan denildiği zaman çoğu kişinin aklına konuşan hayvanlar gelir. Ancak tüm papağan türleri konuşma yeteneğine sahip değildir. Kakapo papağanı fiyatları konuşamayan papağan türleri arasındaolup nesli tükenmek üzere olanlardandır. Konuşan papağan türlerini doğrudan sahiplerinden satın almak, daha uygun fiyatlıdır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle