Papağan Fiyatları, Papağanlar

Cüce Macaw Fiyatları

cüce macaw

Papağanlar herkesin sevdiği bir kuş türüdür, renkli tüyleri ve tatlı konuşmaları ile gönlümüzü kazanmışlardır. Cüce macaw türü papağlar ise papağanlar arasında en çok tercih edilen ve sevilen türlerden birisidir. İnsanlarla iletişime geçme becerileri, taklit yetenekleri ile söyledikleri şeyler pek net olmasa da öğrenmeye meraklı, istekli ve yüksek kabiliyeti olan papağan türlerinden biridir. Aynı zamanda diğer insanlara ve canlılarla da çok kolay anlaşabilen cüce macawların kesinlikle eşli beslenmesi gerekmektedir. Yaklaşık olarak otuz ile otuz beş yıl gibi bir ömürleri olduğu için de sahipleriyle beraber rahatça bir ömür yaşayabilecek bir hayvandır, bu yüzden kişi cüce macaw türü bir papağan almadan önce iyice düşünmelidir.

cüce macaw papağanı

Boyları ise otuz santim ile otuz beş santimetre arasında değişmektedir. Diğer papağan türlerinin aksine vejetaryen olarak beslenen cüce macaw türü papağanlar solucan veya böcek türü hayvanları yemezler, bunun yerine yaşam alanlarında bulunan tohumgiller, ceviz ve yemişler, böğürtlen gibi çeşitli meyveler ve bitkileri tüketmektedirler. Cüce macaw fiyatları ise satıcıdan satıcıya değişen bir konudur. Cüce macaw almadan önce dikkat etmeniz gereken konu kuşunuzun bir eşe ihtiyacı olacağını bilmektedir.

cüce macaw özellikleri

Cüce Macaw Türü Papağanların Evcil Hayvan Olarak Bakılması

Evde beslenemeye uygun türlerden birisi olarak kabul gören cüce macawlar için fazla gürültülü olacakları için apartman tarzı evlerde yaşayan kişilerin kararlarını bir daha gözden geçirmesi tavsiye edilir. Yıkanmayı ve suyu çok seven bir tür olan cüce macaw papağanları eve ilk geldikleri zaman ürkek ve asabi görünebilirler, kısa bir alışma döneminden sonra ise gayet oyuncu ve cana yakın hayvanlara dönüşürler. Taklit yetenekleri ve öğrenmeye olan istekleri ile çok sosyal hayvanlardır, bu yüzden yoğun ilgiye ve mutlaka bir eşe ihtiyaç duyan cüce macawlar mutsuzluktan, can sıkıntısından veya yalnızlıktan kolayca depresyona girebilir veya ruhsal dengeleri bozulabilir, bu durumda ise tüylerini yolmaya ve daha ileriye giderek kendilerine farklı yollarla zarar verebilirler. Bu yüzden cüce macawların sosyal istek ve ihtiyaçlarının karşılandığı konusunda ayrı bir dikkat ve özen gösterilmelidir.

cüce macaw fiyat

Ev Ortamında Rahatlıkla Bakabilirsiniz

Cüce macaw papağanını evcil hayvan olarak almayı düşünürken dikkat edilmesi gereken bir unsur da uçma ve kemirme ihtiyaçlarıdır. Her papağanda olduğunu gibi cüce macaw papağların da gündelik olarak kemirmeleri için taze dallar sunulmalı ve en az dört ile beş saat arası rahatça uçabilecekleri bir yer sunulmalıdır. Isıya epey duyarlı hayvanlar oldukları için içerisinin ısısı en az on beş derece olmalıdır, daha düşük dereceler cüce macawlar için tehlikelidir. İki adet cüce macaw almak için cüce macaw fiyatları konusunda araştırma yaparak bütçeniz dahilinde seçim yapabileceğiniz bir türdür.

cüce ara macaw papağanı özellikleri

Cüce Macaw Türü Papağanların Satımı ve Fiyat Bilgileri

Ömürlük bir şekilde alıp en iyi koşullarda eşiyle beraber bir cüce macaw papağanı bakabileceğiniz konusunda kendinizden eminseniz geriye sadece öğrenilecek birkaç şey kalır. Üremeleri çok kolay olan cüce macawlar sevdikleri bir eşleri varsa uygun koşullarla eşleşir ve iyi besleniyorsa da kolayca çok kısa bir sürede yumurtlama aşamasına geçer. Kulukça dönemleri mart ayında başlayan cüce macaw papağanlarının genellikle dört ile altı arasında yumurtaları olmaktadır. Her hayvan gibi cüce macawlar da eşleşme kulukça döneminde sessiz ve sakin bir ortam istemektedir.

cüce macaw satılık

Cüce macaw fiyatları satıcıdan satıcıya değiştiği gibi cüce macawın cinsiyeti, yaşı, geçmişi, rengi gibi durumlarda da değişiklik gösterebilmektedir. Fiyat araştırması detaylı ve düzgün bir şekilde yaptığınızda 300₺ ile 1.000₺ varan fiyatlarda seçim yaparak aceleye getirmemekte yarar vardır.

cüce macaw papağanı konuşurmu

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ferat
Ferat
3 yıl önce

Slm nerden satın alabiliriz