Papağan Fiyatları, Papağanlar

Papağan Fiyatları Yavru

Papağan Fiyatları Yavru

Papağanlar dünyada birçok farklı türde renkte ve cinste bulunan gagalı kuş türüne verilen isimdir. Papağanlar özellikle bazı türleri ile birlikte hem zeki hem de en cana yakın olan hayvanlardır. O yüzden de papağan fiyatları yavru normal papağanlardan biraz daha pahalıdır ve bazılarına muhabbet kuşu ismi verilmiştir.

Yavru Muhabbet Kuşları Fiyatları

Papağanlar konusunda özellikle yavru papağanlar her zaman için İlgiye daha çok ihtiyaç duyan ve bu yüzden de sürekli gürültü ya da ses çıkararak dikkat çekmeye çalışan türlerdir. Normalde bir papağanın yaşam alanı ormanlardır.

Ancak daha sonra evcilleştirilme yoluyla evlere girmeye başlamıştır. Özellikle yavru papağanlar konusunda kişiler daha çok evcilleştirme işlemini gerçekleştirmiştir. Çünkü yavru olduğun sürece daha hızlı bir şekilde büyürken eve adapte olabilmektedir.

Yavru Cennet Papağanı Fiyatları

Yavru Papağan Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papağanların hepsi sesli hayvanlardır ve çoğu konuşma özelliğine sahiptir. O yüzden yavru konusunda dikkat etmeniz gereken ses çıkarabileceği ve etrafı kirletebileceği ve sürekli olarak ilgi isteyebileceği durumudur. O yüzden yavru papağan yetiştirilirken de bu tarz isteklerinin olduğu tahmin edilmelidir.

Ayrıca yavru papağanlara kızılmamalı ve şiddet uygulanmamalıdır. Bir yavru papağana bakabilecek sabrınız varsa ve onu büyütülebilecek durumdaysanız yavru papağan alabilirsiniz. Her ne kadar papağan fiyatları yavru farklı fiyatlar da olsa da yine de sizin alabileceğiniz türde ve uygun fiyatta da bunlar bilinen bulunabilir.

Yavru İskender Papağanları

Yavru Papağan Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Özellikle yavru papağan alırken dikkat etmeniz gerekenlerden ilki onun hasta olup olmadığıdır. Onu test etmek için ise papağanın gelen görünümünü izleyebilirsiniz. Papağan yorgun ve halsiz bir şekilde duruyorsa hasta olabilir. Çünkü Normalde papağanlar çok sevecen, cana yakın ve hareketli hayvanlardır.

Jako Papağan Yavruları Fiyatları

Ayrıca kalp ritimleri ya da nefes alışverişleri düzensiz ise bu da yine papağanın hasta olduğunu gösterecektir. O yüzden bu konularda dikkat ederek papağan almalısınız. Yavru bir papağan olduğu için de çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Eğer papağan fiyatları yavru fiyatını uygun bir şekilde iseniz yine tüm kontrolleri sağlayıp hasta olup olmadığına ve istediğiniz özelliklere sahip olup olmadığına bakarak almalısınız.

Yavru Papağanda Cinsiyet Tespiti

Yavru papağanlar da büyük papağanlar da olduğu gibi cinsiyet ayrımı oldukça zordur. Çünkü diğer türlerine hemen hemen çok benzerler. Özellikle fiziksel yapıları ve tüylerinin rengi aynı türden olanlarla ayırt bile edilemez.

O yüzden cinsiyet ayrımı dış görünüşüyle kesinlikle tahmin edemezsiniz. Papağan cinsiyetini öğrenmek için ayrıca test yaptırmanız gerekecektir. Bu sayede cinsiyetini kesin olarak öğrenebilmeniz mümkündür. Özellikle yavru papağan aldıysanız, onun yaşadığı ortamın sıcaklığına da dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca kafese itibariyle yüksekte bir geniş bir kafese sahip olmalıdır.

Yavru Sultan Papağanı Fiyatları

 

Ayrıca kafesin içerisinde bol oyuncaklar olmalıdır. Ayrıca papağanların kafesi pencereye yakın olmamalıdır. Çünkü pencerede dışarıda uçan kuşları gördüğünde kafese alışması daha zor olacaktır. Bulunduğu alan sıcak olmalı ancak aşırı sıcakta olmamalıdır. Yani kalorifer üstü gibi bir yer olmamalıdır.

Yavru Kakadu Papağan Fiyatları

Yavru Papağanın Beslenmesi

Yavru papağanlar genel itibariyle mama ile beslenir. O yüzden aldığınız mamanın iyi bir mama olduğunu dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda eğer yavru papağana meyve türü verecekseniz onu da püresi şeklinde vermeniz gerekiyor.

Yavru Ara Macaw Papağan Fiyatları

Çünkü yavru papağanlar fazla yemek yediklerinde rahatsız olabilirler. Hele ki bazı papağan türlerini sindirim sistemi oldukça uzundur ve o yüzden papağana sert yemek verilmemesi gerekir. Tam tersi papağanlar için yumuşak yemekler tercih edilmelidir. Ayrıca papağanlar suyu da çok seven bir kuş türü olduğu için onların suları sürekli kontrol edilmelidir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Nebiye
Nebiye
3 yıl önce

Yaru kaç tl jaku ve şehir semt neresi !

Caner
Caner
3 yıl önce

Yavru macaw sari mavi papagan ariyorum. Sorduklarim 14000 tl diyorlar bu paralara gercekten satabiliyorlarmi ?

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Caner

evet satılıyor malesef, siz iyi fiyat almışsınız ben sordum 24.000₺ fiyat verdiler.