Papağan Fiyatları, Papağanlar

Senegal Papağanı Fiyat

senegal papağanı fiyatları

Diğer papağan türlerine göre vahşi bir görüntüsü olan Senegal papağanları, yaklaşık olarak 23 cm boya ulaşabilmekte ve ortalama 25 yıl ömre sahiptirler. Ana renklerinin yeşil olduğu gözlemlenen Senegal papağanlarının ara renklerinde siyah, eflatun, sarı ve beyaz renkler göze çarpmaktadır. Bu papağan türlerinin cinsiyet ayrımları çok zordur. Göğüs altlarındaki tüylerin cinsiyet belirlemede önemli olduğu söylense de güvenilir bir yöntem olduğunu söyleyemeyiz.

Siyah ve gri tonlarında olan ayak ve gagalarının yanında göz renklerinin kırmızı olduğu göze çarpıyor. Gözlerinin etrafında beyaz renkli göz halkası gözlere ayrı bir güzellik katıyor. Yavru Senegal papağanlarını yetişkinlerden ayıran en belirgin özellik göğüslerinin altında yer alan tüylerin sarı tonlarda olmasıdır.  Senegal papağanı fiyat bakımından da ideal türlerdir.

senegal papağan fiyat

Senegal Papağanlarının Yaşam Alanları

Senegal papağanları 9 alt türe sahip olan papağan cinslerindendir. En belirgin olan alt türleri melanocephala ve pallida türleridir. Yaygın olarak Güney Amerika kıtasında yaşayan Senegal papağanı türlerinin Guyana ve Brezilya bölgelerinde de yaşadıkları görülmektedir.

Doğal ortamlarında kuluçka sezonu haricinde ağaç tepelerinde 30 çiftten fazla gruplar halinde yaşarlar. Tüm ihtiyaçlarını doğal ortamlardaki ağaçların tohumlarından karşılarlar. Tohumların yanında ağaç yaprakları ve meyvelerini de yedikleri bilinmektedir. Senegal papağanlarının çok rahatsız edici kapı gıcırtısını andıran sesleri vardır. Çok ürkek hayvanlar olan Senegal papağanları en ufak bir tehlike anında bu rahatsız edici sesi çıkarırlar. Yuvalarını yüksek ağaç kovuklarına yapmayı tercih ederler.

Senegal Papağanının Kafeste Yetiştirilmesi

Senegal papağanları çok hareketli kuş türlerinden birisidir. Kafeste bakılsa bile sık sık uçma ihtiyacı hissederler. Evde bakımları için en uygun ortam 2×1 salmalar ile sağlanır. Tür olarak şebeklik yaparak bir şeyleri devirmeyi ve dikkat çekmeyi çok severler. Gagaları çok kuvvetli olan Senegal papağanlarını yetiştirirken dikkatli olmakta fayda vardır. Elinizden yem verirken dahi elinizi gagaya kaptırabilirsiniz. Eğer çift olarak Senegal papağanlarını beslemek istiyorsanız bunların yanına kesinlikle tek dişi ya da tek erkek koymamanız gerekir. Böyle bir durumda ortaya çıkan kavgalar ölümle sonuçlanabilir. Senegal kuş türlerinde erkeğin hâkimiyeti söz konusudur. Sürüleri erkek idare eder. Doğal olarak kafesteki idare de erkektedir.

senegal papağanı sesi

Senegal Papağanlarının Üretimleri

Senegal papağanları yuva içerisinde ağaç kovuklarından yuva yapma ihtiyacı hissederler. Çiftleşme zamanı geldiğinde de bu yuva içerisinde kuluçkaya yatarlar. Senegal papağanlarının üreme sezonu farklılıklar gösterebilir. Kimi zamanlar bu papağan türlerinin üremesi için 3 yılı aşkın bir zamana ihtiyaç duyulabilir. Yuvalarına 2-4 arası yumurta bırakırlar. Kuluçka süreleri ortalama 25-26 gün civarındadır. Doğan yavrular ilk 70 gün boyunca anne babaları tarafından beslenmekte ve 70 günden sonra bireysel olarak hareket etme kabiliyeti kazanırlar. Senegal papağanlarının genellikle Ocak ve Şubat aylarının üreme dönemi olduğunu söyleyebiliriz.

senegal papağanı fiyat

Senegal Papağanlarının Fiyatları

Senegal papağanı fiyat araştırması yapıldığında fiyatının yetişmişlik düzeyine göre farklılıklar gösterdiğini söyleyebiliriz. Petshop’lardan temin edebileceğiniz Senegal papağanlarının yavrularını 500₺’den 1500₺’ye kadar fiyat aralıklarında alabilirsiniz. Burada esas olan yavru papağanı alıp çabuk evcilleşmesini sağlamaktır.

senegal papağanı fiyatı ne kadar

Bunun yanında Senegal papağanı fiyat oranlarının gelişmiş papağanlarda daha düşük olduğunu görebilirsiniz. Bunun sebebi hayvanın belli bir dönemden sonra evcilleştirilmesinin çok zor olmasıdır.

senegal papağanı satın al

Senegal Papağanının Bakımı

Değişik besin türleri ile beslenmeyi seven Senegal papağanlarının yemleri %60 oranında mevsimsel meyvelerden oluşmaktadır. Bu yemleri mümkünse küçük küçük parça haline getirip vermekte fayda vardır. Havuç ve mısır da takviye gıda olarak kafeslerine koyulabilir. Yemlerinde yer alan türlerin %40’ı da çeşitli ağaç tohumlarından oluşmaktadır. Beslenme şekilleri black head caique papağan türüne çok benzer.

Senegal Papağan Fiyatları
Senegal Papağan Fiyatları 2016
Senegal papağanları batı avrupa ülkelerinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Sevecen davranışları kafes içerisinde bile komik haller sergilemektedir. Bu sevecen papağan türü 2016 yılında 500₺ ile 700₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2017
Senegal papağanları komik halleri sevecen tavırları ile her geçen yıl fiyatı artmaktadır. 2017 yılı içerisinde senegal papağanları 800₺ ile 1.200₺ arasında sahiplendirme yapılmaktadır.
Senegal Papağan Fiyatları 2018
Afrika kökenli bir papağan türüdür. Satılık Senegal papağanı araştırması yapanlar için çok uygun fiyatlı seçenekler bulunmaktadır. Senegal papağanı 2018 yılı içerisinde 1.200₺ ile 1.500₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2019
Senegal papağanı fiyat konusu bu papağan türünü sevenlerin çok fazla sorduğu sorular arasındadır. Fiyatlar her yıl yeniden güncellenmektedir. 2019 yılı içerisinde senegal papağanları 1.500₺ ile 2.000₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2020
Bu konuda net bir bilgi verilmesi pek mümkün değildir bu yüzden her yıl değişen fiyatlara bakılarak karar verilebilir. Yıllara göre papağan fiyatları için web sitemizi takip ediniz. Diğer papağan ırklarına göre daha sessiz ve sakindir. 2020 yılı içerisinde 2.500₺ ile 3.000₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2021
Senegal papağanı fiyat konusu bu papağan türünü sevenlerin çok fazla sorduğu sorular arasındadır. 2021 yılı içerisinde senegal papağan fiyatları 3.000₺ ile 3.500₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2022
Senegal Papağanları farklı görünümleri ve özellikleri ile dikkat çeken papağan türleri arasındadır. Pek çok papağan türü vardır. Senegal papağanı, farklı özellikleri ve görünümleri ile beğenilen papağan ırklarından biridir. 2022 yılı içerisinde senegal papağan fiyatları 3.500₺ ile 4.000₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2023
Senegal papağanları doğal ortamlarında buldukları tohum, meyve ve yemişleri ile beslenir. Ev ortamında kuruyemiş, meyve, papağan yemi ve sebze ile beslenmesi uygundur. Senegal papağanları fiyatı 2023 yılı içerisinde 5.000₺ ile 7.000₺ arasında fiyat aralığında sahiplendirme yapılmaktadır.
Senegal Papağan Fiyatları 2024
Senegal papağanları, canlı renkleri ve dostane kişilikleri ile evcil hayvan sahiplenmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. 2024 yılında, Senegal papağanlarının fiyatları genellikle 4.500₺ ile 5.500₺ arasında değişmektedir. Bu sevimli ve enerjik kuşları sahiplenmek isteyenler için uygun fiyatlı bir seçenek sunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Senegal Papağanı 4.500₺ - 5.500₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle