Ara Papağanları, Papağan Fiyatları

Ara Papağan Fiyatları

ara papağan fiyatları

Anavatanı Güney Amerika Bölgesi’nin bataklık olan alanlarıdır. Ormanlarda yaşayan ara papağanları güzel bir görünüme sahiptir. Sarı ve mavi renklerden meydana gelen ara papağan  rahatlıkla dikkatleri üzerine çekebiliyor. Doğal yaşam alanının olduğu ülkeler Paraugay, Brezilya Panama ve Bolivya’dır Kuş tüylerinin üzerinde ara renkler bulunuyor. Boy uzunlukları yaklaşık olarak 80- 90 cm arasında değişim gösteriyor. Kilo aralıkları ise 1200 ve 1300 gramdır. Dünyada bulunan papağan türleri arasında en büyükleri arasında yer alıyor. Mavi ve sarı ana rengi olduğu için, aralarda kırmızı renkte yer alıyor. Ara papağan fiyatları hakkında bilgi alınarak satın alınabilir.

Ara Macaw Papağanı

Ara Papağanlar Nasıl Beslenir?

Baş ve kuyruk kısmı mavi olan kuş türü kuvvetli bir yapıya sahiptir. Güçlü olduğu için devamlı olarak beslenmeye ihtiyaç duyabilir. Ara papağanlarının aynı zamanda gagaları da güçlü bir yapıya sahiptir. Gaga kısmı, olduğu için besinler  kolay bir şekilde öğütülür. Konuşma düzeyleri iyi olduğu için beslenme konusunda sahiplerine acıktıklarına dair işaret verebilirler. Karışık diyet şeklinde beslenirler. Günlük yaşamımızda papağanlara sadece hububat ve kuruyemiş türü yiyecekler vermeniz yeterli gelmeyebilir. Çünkü bu tür gıdaların devamlı olarak verilmesi ara papağanda vitaminsizlik meydana getirebiliyor. Yapılan diyette hububat ve kuruyemiş içerisinde mutlaka meyvelerinde bulunması gerekiyor. Avokado, çikolata, kiraz tarzı besinler kesinlikle papağanın beslenme düzeninden uzak tutulmalıdır.

Ara Papağanların Fiyat Aralıkları Nedir?

Ara Papağanları boy, kilo ve şekillerine göre fiyatları birbirlerinden farklı gösteriyor. Ara papağan, çok az bulunduğu için fiyatları genellikle ucuz olmuyor. Bu nedenle ara papağan alan bir kişi mutlaka dikkatli bir bakım veren olmalıdır. Genç ve yaşlı ara papağan fiyatları  da birbirlerinden farklıdır. Çünkü genç papağanlar daha uzun süre yaşarken yaşlı papağanların yaşam süreleri daha kısadır. Ara papağanlar yüksek bir zekâya sahip olup öğrenme kapasiteleri gayet iyidir. Papağanların boyutları büyük olduğu için evde bakmak zor olabilir. Bunun için ara papağan alacak bir kişi fiyat aralıklarına ve papağanın genel özelliklerini iyi bir şekilde araştırmalıdır.

Ara Papağanı Fiyatları 2020

Ara papağanları fiyatları 20.000₺ ile 40.000₺ arasında yukarıdaki saydıklarımız özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Ara Papağanların Bakımları Nasıl Yapılıyor?

Birçok insan evinde evcil hayvan beslemeyi tercih ediyor. Ara papağanlarının bakımları kolay değildir. Çünkü gün içeride emek verilmesi gerekiyor. Bakımı yapıldığı müddetçe gayet zeki ve sakin hayvanlardır. Papağanların kendilerine ait yem ve su kapları her gün temiz tutulmalıdır. Düzenli yapılan temizlik papağanın hasta olmasına engel olur. Kafeslerin alt kısımlarına serilen kağıt, evin kirlenmesini önler. Kâğıtların her gün yenisi ile değiştirilmesi gerekiyor. Özellikle virüsün yaygın olduğu günümüz dünyasında, olabildiğince temizlik konusunda gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Ara papağanlar oyuncak ile vakit geçirmeyi seven hayvan türleridir. Kullanılan oyuncaklarda, papağanın mikrop kapmaması için sıklık ile dezenfekte edilmelidir.

ara macaw

Ara Papağanların Dil Eğitimi

Papağan eğitiminde basit kelimelerin yardımı ile konuşma sağlanabilir. Kuş, merhaba, güzel kuş gibi kısa kelimeler ile sürece başlanabilir. Kelimelerin üzerine yeni kelimeler eklenerek cümleler elde edilir. Cümleler sayesinde ara papağanlar kısa sürede şarkı söyleyebilir. Sesi defalarca tekrar etmeleri üzerine öğrenebilirler. Bol bol tekrar yapmak ara papağanların, daha hızlı öğrenebilmesine destek oluyor. Ara papağan fiyatları yetenek ve bilgi seviyesine göre değişir. Telefon sesi, zil sesi gibi ses türleri öğrenebilmelerine uygundur. 1 yaşına gelmeden ara papağanların konuşmalarını beklemek çok zordur. Bu nedenle sabırlı ve istikrarlı olmak da fayda vardır.

Yavru Ara Macaw Papağanı

Ara Papağanların Genel Yeteneği

Papağan türleri arasında en kolay öğrenen türlerdir. Algı ve zeka düzeyleri iyi olduğu için kolayca kelimelerin tekrarlarını yapabiliyorlar. Konuşmanın ötesinde ileri seviyelerde eğitimler bile alabilirler. Taklit edebilme ve öğrendiklerini iletebilme yetenekleri oldukça yüksektir. Ara papağanlar, komutlara cevap verebilir ve birçok insani şaşkınlığa uğratabiliyor. Papağanın eğitimi konusunda birçok püf noktaya uyulması gerekiyor. Püf noktalar sayesinde papağanın eğitimi daha da kolaylaşır. Eğitim konusunda ara papağanlara kafesler yeterli gelmeyebilir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Adem Fener
Adem Fener
3 yıl önce

Kaç TL