Ara Papağanları, Papağan Fiyatları

Ara Papağan Fiyatları Pet Shop

Ara Papağan Fiyatları Pet Shop

Ara papağan türü genellikle Amerika papağanı olarak bilinir. O yüzden ara papağan fiyatları pet shop biraz pahalı olabilir. Oldukça uzun kuyrukları ve farklı aralıklarla oluşmuş kırmızı ağırlıkta renkli bir papağandır.

Bu papağan türünün 2 neslinin bulunmadığı bilinmektedir. Ancak bunun haricindeki 7 tür hala devam etmektedir. Normal evcil papağanlardan boyut olarak daha büyüktür. Gözleri belirgin olup ve yüzünde tüy yoktur. Oldukça hareketli ve cana yakın bir papağan türüdür.

Gün içerisinde oldukça hareketli oldukları için kafesi sevmezler. O yüzden kafeslerinden hızlı bir şekilde kurtulmak için ortama çabuk ayak uydurup sahipleri dışarı çıkarsın isterler. Bu yüzden evinize bıraktığınızda da gayet ev ortamında dışarıda kalabilirler.

Yavru Ara Macaw Fiyatları

Ara Papağan Türlerinde Genel Özellikleri

Ara papağan türleri oldukça farklı renkte de bulunurlar. İsimleri ile adlandırılırlar. Mavi,  kırmızı, sarı ara papağanlar olarak isimlendirilmiştir. Bunun yanında mavi ara papağan, asker ara papağan, büyük yeşil ara papağan gibi isimlerle de anılırlar. Soyu çok eskiye dayanmasına rağmen şu anda özel olarak bir kaç tür belirli sıklıklarla görülebilmektedir. Yine bir iki türü ise istikrarlı bir şekilde evcilleştirilmektedir.

Bu papağan türünde de yine oldukça dikkat çekici olan renkleridir. Parlak tüylerden oluşan renkleri kuyruk kısımlarında daha da uzamaktadır. Hatta öyle ki bu papağanlar bir dönem sürekli çalınmış ve papağan ticareti bile yapılmıştır. Oldukça sevecen ve istenilen bir tür olduğu için evcilleştirmek konusunda alabileceğiniz papağanlardan biridir. Her ne kadar ara papağan fiyatları pet shop yüksek de olsa almaya değer.

Ara Macaw Yavru Satılık

Ara Papağanda Cinsiyet

Ara papağan türünde cinsiyet oldukça dış görünüşle ortaya çıkarılamamaktadır. Çünkü aynı türde olanlar ile birbirlerine  çok benzerler. Sadece bazı durumlarda renklerinin bulunduğu kısım yer değiştirir. Yine göz çevresi ve diğer uzun kuyruklu olması diğer türü ile de aynıdır. O yüzden dış görünüşüyle cinsiyetini belirlemeniz zordur. Ancak test yaparak bu papağan türünün cinsiyetini belirlemeniz mümkün olabilir.

Yine canlı görünümlerinden dolayı bu papağanlarının yaşını belirlemekte zordur.  Çünkü genel itibariyle gagalarından tahmin edilen yaş bunlar da hiçbir şekilde tahmin edilememektedir. Gagaları ya tamamen beyaz ya da tamamen siyah olmaktadır. Bu iki özellik de hem dişisinde hem erkeğinde görülür.

scarlet ara macaw satılık

Ara Papağan Türünün Karakteristik Özellikleri

Başta Ara papağının oldukça farklı bir göz rengi vardır. Özellikle göz çevresinde tüylerinin olmaması ile bilinir. Renk olarak da mavi, sarı, yeşil ve kırmızı şeklinde bulunurlar. Ara papağan türünün boyutu 80 ve 90 santimi geçebilir. Eğer çok iyi bir şekilde bakılıyorsa yine tüyleri daha canlı ve daha parlak gözükür.

Aynı zamanda ara papağan türünde farklı 8 tür bulunabilir. Kuyruklarının uzun olması ara papağının en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Bu papağanları ara isminin verilmiş olması ise Amerikan papağanı olduğu bilindiği için verildiği bilinir. Çünkü çoğunlukla o bölgede görülür ve yine o bölgenin en meşhur evcilleştirilmiş papağanlarıdır.

scarlet ara macaw

Ara Papağan Türü Alırken Bilmeniz Gerekenler

Başta bu türü her yerde göremeyeceğinizi bilmelisiniz. O yüzden belli bir alanda ya da bölgede bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu  ara papağan fiyatları pet shop oldukça yüksektir. Çünkü hem her yerde bulunamayan bir tür hem de karakteristik özellikleri yönünden diğer papağanlardan çok çok farklı olması nedeniyle daha yüksek fiyatlarda satılıyor.

O yüzden eğer ara papağanı almak istiyorsanız geniş bir araştırma yapıp bulmaya çalışabilirsiniz. Çünkü hemen hemen her ülkede bu türün ithalatı yapılabiliyor. Ara papağan fiyatları konusunda kesin bir araştırma yapıp güvenilir bir kaynaktan almanız gerekiyor.

Ara papağan fiyatları petshop dükkanlarında 20.000₺40.000₺ arasında değişmektedir. Birçok petshop dükkanında bu tarz büyük papağanını göremezsiniz ara papağanı satan yerlerde çoğu lüks bölgelerde veya özel sipariş ile edinebilirsiniz. Fiyat aralığı yaş,tüy, boy, kilo, eğitim(dil eğitimi, tuvalet eğitimi) gibi durumlar göz önünde bulundurularak değişmektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle