Ara Papağanları, Papağan Fiyatları

Ara Papağanı Fiyatları

ara papağan fiyatları

Ara Papağanı hayvan severlerin çok beğenerek tercih ettikleri bir kuş türüdür. Bu hayvanı satın almak isteyenler ise merakla fiyatlarını araştırma yoluna giriyor. Ancak bunun için sayfalar dolusu yazılar okumaya gerek kalmıyor. Çünkü ara papağanı fiyatları 20.000 ile 50.000 arasında farklılık gösteriyor. Kulağa biraz pahalı gelse de papağanları insan gibi cana yakın hayvanlar olduğu için ödenen ücret karşılığını veriyor. Fakat yeni ve iyi bakılmış bir ara papağan fiyatları 10 milyara kadar çıkabiliyor. Yani tamamen satıcının insiyatifine ve alıcının aradığı özelliklere göre fiyat aralığı farklılık gösteriyor. Tabi bütçe el veriyorsa bakımlı papağan almak her zaman için daha alternatif bir çözüm oluyor.

ara papağan fiyatları 2020

Ara Papağan Özellikleri

Ara Papağanı Fiyatları konusunu inceledikten sonra özelliklerini merak edenler de var. Ara Papağanı Güney Afrika’nın bataklık ormanlarından gelmiştir. Bu hayvanlar mavi sarı tüyleri ile dikkat çekmektedir. Ara papağanları sıklıkla bulundukları yaşam alanları; Brezilya, Paraguay, Bolivya ve Panama ülkelerdir. Tabi başka ülkelerde de yaşama şansı elde ederler ancak bu ülkelerde daha uzun ömürlü olarak barınırlar. Bu Papağanı kuşlarının tüyleri mavi ve sarı renklerde olduğu için bulundukları ortama renk katarlar.

Ara papağanları yaklaşık olarak 70 ile 90 cm uzunluğunda olabiliyorlar. Yani oldukça iyi ve büyük görünümde görünüyorlar. İyi besledikleri taktirde 1000 ile 1500 gram ağırlığına gelebiliyorlar. Bir papağan için de 1 kilo oldukça iyi bir ebat. Zaten bu yüzden ara papağan türleri dünyanın en büyük papağan cinslerinden bir tanesidir. Renk açısından ise kanat ve kuyrukları mavi, alt tarafları altın sarısı, alın bölgesi yeşil, yüzü beyaz ve çenesi siyahtır. Sırtı da mavidir. Oldukça rengarenk bir görünüme sahiptir.

ara papağanları fiyatları

Ara Papağan Kabiliyetleri

Ara Papağan fiyatları bu papağan türleri kabiliyetli oldukları için o kadar pahalıdır. Ara papağanları çenesi oldukça kuvvetlidir hatta parmağınızı ısırdığı zaman müthiş bir acı hissedersiniz. Isırma huyları pek yoktur ama hoşuna gitmeyen hareketler yapılırsa ansızın ısırabilir. İnsanlar papağanları konuşabildikleri için kendilerine can yoldaşı olsun diye satın alırlar. Ara papağanları da gayet iyi konuşma yeteneğine sahipler. Birkaç kelime ile sınırları kalmaz konuştukları, siz ne söylerseniz onlar da aynısını söyleyebilir. Öyle ki bu papağanları yanında özel bir konu konuşmak pek akıllıca değildir.

Yavru Ara Macaw Papağanı Fiyat

Ara Papağan türleri oldukça zeki ve sosyalliği seven hayvanlardır. Sosyalliği sevdikleri in kalabalığa girmekten de hoşlanırlar. Kalabalık ortamlarda hiç sıkılmazlar ve herkesle ayrı ayrı konuşup laf yetiştirebilir. Zeki oldukları için isim hafızaları da yüksektir. Özellikle sahiplerinin isimlerini hatırlarlar ve hiç unutmazlar. Sevdiği insanları ve sevmediği insanları ayırt edebilirler. Bu nedenle çok tercih edilen bir kuş türüdür.

Eğitim Verilebilen Hayvanlardır

Ara Papağan türleri sahibi tarafından iyi bir eğitim alırlarsa kısa sürede her şeyi kavrayabilirler. Öyle ki birkaç kelimeyi peş peşe rahatlıkla söyleyebilirler. Ancak boyutları büyük olduğu için ve zeki oldukları için eğitim vermek biraz zor olabilir. Çünkü kıpır kıpır yerinde duramayan bir özelliğe sahiptirler ve eğitim aşamasında zorluk çıkarabilirler. Fakat sahiplerini severlere son derece de uysal olabiliyorlar. Fakat eğitimi verildikten sonra sahiplerine karşı oldukça sadık davranıyorlar.

scarlet ara papağanı

Ara papağanları beslemek oldukça kolaydır. Fakat bir o kadar da dikkat gerektirir. Sürekli hububat yedirmek vitaminsizliğe neden olabilir. Bu nedenle arada bir meyve ve kuruyemişte yedirmek gerekir. Papağanı kesinlikle susuz bırakmamak gerekir. Çünkü yemek yemeyi sevdikleri gibi yedikleri yiyecekler susattığı için su içmeyi de çok severler.

Ara papağanı fiyatları 2020 yılında en çok fiyatı artan papağan türleri arasındadır. Gerek besleyen üretici gerekse bakım zorluğu üretimini de etkilemektedir. Kafes hayatına tepki olarak yaşam süren bu tarz büyük papağanları beslemek ve onları evimize adapte etmek zor olabilmektedir. Piyasa araştırmamız da ara papağan fiyatları petshop ve üretici fiyatları 20.000₺50.000₺ arasında değişmektedir. Bu aralıktaki büyük fiyat değişme sebebi ise; tüy,vücut, kilo, eğitim vb. genel faktörlerdir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle