Anasayfa / Ara Papağanları / Macaw Papağanı Fiyatları Yavru

Macaw Papağanı Fiyatları Yavru

Macaw Papağanı evinde hayvan beslemek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen kuş türüdür. Özellikle evde tek başına yaşayan insanlar muhabbet etmek için Macaw Papağanı satın almayı mantıklı buluyor. Macaw Papağanı Fiyatları Yavru 1300 ile 5000 arasında farklılık gösteriyor. Hayvanın besili durumu, yaşı ve görünüşü gibi etkenler fiyat aralığının bu kadar açık olmasına neden oluyor. Yani bütçeye göre sevimli bir papağan almak doğru bir alternatif oluyor.

Yavru Ara Macaw Papağanı Fiyat

Yavru Macaw Papağanı Çeşitleri

Macaw Papağanı Fiyatları Yavru konusunu ele aldıktan sonra çeşitlerinin de alıcıları tarafından önemli olduğunun altını çizmek gerekir. Macaw Papağanı aynı zamanda ara papağan olarak da bilinir ve insanların en çok tercih ettiği papağan türlerinden biridir. Macaw Papağanının farklı türleri mevcuttur. Şunu da belirtmek gerekir ki konuşmaya en çok elverişli olan papağan türü Macaw Papağanıdır. Macaw Papağanı son derece zeki hayvanlardır öyle ki zeka gerektiren bazı soruları iyi bir eğitim aldıktan sonra rahatlıkla cevaplayabilirler.

Macaw Papağanı çeşitlerini şu şekilde gösterebiliriz;

  • Mavi yeşil Macaw Papağanı
  • Kırmızı sarı Macaw Papağanı
  • Mavi göğüs Macaw Papağanı
  • Yeşil kanat Macaw Papağanı
  • Mavi baş Macaw Papağanı
  • Asker renkli Macaw Papağanı

Papağanlar görüldüğü üzere vücutlarının sahip olduğu renklere göre çeşitler ayrılıyor. Mavi yeşil ve kırmızı sarı Macaw Papağanı insanların dünyasını renklendiren ve bu nedenle en çok tercih edilen papağan türlerinden biridir.

Macaw Papağanı Fiziki

Macaw Papağanı türüne göre boy ve kilo bakımından değerlendirilir. Sarı mavi Macaw Papağanının boyu 75 ile 85 cm arasında farklılık gösterir. Ana vatanı Bolivya ve Paraguay çevresidir. Kırmızı sarı Macaw Papağanı ana vatanı Brezilya, Ekvator ve Paraguay tarafıdır. Boyları 80 ile 90 cm arasında olabiliyor. Mavi göğüs Macaw Papağanı Bolivya ülkesinden getiriliyor ve boyları ortalama 75 cm olabiliyor. Yeşil kanat Macaw Papağanı 90 ile 100 cm arasında olabiliyor ve Güney Amerika ana vatanı olarak biliniyor. Mavi baş Macaw Papağanı 40 45 cm boyunda olup en küçük Macaw Papağanı olarak biliniyor. Asker rengi Macaw Papağanı ise 30 cm boyutunda oluyor ve Kolombiya Meksika bölgesinden getiriliyor.

Macaw Papağanı Bakımı Nasıl Yapılır?

Macaw Papağanı Fiyatları Yavru konusundan sonra papağan almak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu da bakımının nasıl yapıldığıdır. Macaw Papağanı evde bakılacaksa dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Papağanı beslendiği mama kabı ve su kabı gibi eşyaların sık sık dikkatli bir şekilde dezenfekte edilmesi gerekir. Mamaları dışına dökülmesi riskine karşın kafesin alt tabakasına kağıt sermekte akıllıca bir fikirdir. Tabi kafesin altına serilen kağıtların günlük olarak değiştirilmesi gerekir.

Macaw Papağanı oyun oynamayı çok sevdiği için kafesinde onun rahat oynayabileceği şekilde oyuncaklar bulundurmakta da fayda var. Örneğin ip yumağı ya da çıngırak olabilir. Tabi arada bir siz de onu oyun oynaması için yönlendirebilirsiniz. Örneğin oyuncakların yerini değiştirmek ve düzenli olarak oyuncakları değiştirmek Papağanı daha aktif hale gelmesini sağlayacaktır.

Macaw Papağanı Beslenmesi ve Eğitimi

Macaw Papağanı eğitim aşamasında ilk etapta zorluk yaratabilir fakat sahibi ona cana yakın davranırsa hurçınlığını kısa sürede atabilir. Zeki oldukları için Bakımı ve Eğitimi bir o kadar kolaydır.

Kısa sürede pek çok kelimeyi kavrayabilirler. Kelime hazineleri geniştir ve kısa sürede muhabbet edebilecek seviyeye gelebilirler. Beslenmeleri ise kueuyemiş, meyve ve hububat ile gerçekleşir. Vitaminsiz kalmamaları açısından meyveyi kesinlikle ihmal etmemek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.