Kakadu Papağanları, Papağan Türleri

Palmiye Kakadu

Palmiye Kakadu

Palmiye Kakadusu Papağanı(Probosciger Aterrimus)

Palmiye Kakadusu

Kuşlar hayvanlar âleminin kanatlı varlıkları. Bu varlıklar doğadan evcilikte şeklinde evlerimize geldi ve biz onları çok sevdik. Bu yazıyı yazmadaki amacımız hem bu kuşu tanıtmak hem de sizlere hayvanlar hakkında biraz bilgi vermek diyelim. Papağanlar kuşlar içinde en sevimli, akıllı ve bir o kadar da uyanık varlıklardır. Bu papağanların en büyük özellikleri bizlere uzun süreli bir dost yaratılmış olmaları. Papağanlar genel de ormanlık bölgeler olan yeni zelven da ve kısmi olarak amazonlarda yaşarlar.

Bu hayvanlar sayısız özelliğe sahip olmakla birlikte diğer kuşlardan farklı olarak konuşma ve çok sayıda kelime türetme yeteneğine sahiptirler. Bunun yanı sıra beslenme özelliğe olarak normal kuşlara benzeşende kabuklu ve sert şeylerimde çok severler. Bu da onların güçlü bir çene yapağısına sahip olduğu noktasına bizlere uzattırmaktadır. Papağanlar isal durumu dışında beslenme ile ilgili problem çekmezler kesinlik se soğuktan hoşlanmayan canlılar doğada soğuğa karşı kendini koruyabilmede evcil olanlar bir kafes içinde bunu yapamamaktadırlar. Onun için evinize aldığınız hangi hayvan olursa olsun lütfen almadan önce dikkat edin ve iyi düşünün sizin evinize aldığınız ve bakamadığınız hayvan sonra kimlere gidiyor bir papağan ömrü boyunca 5 el değiştiriyor. Bunlar gayesinde papağanı daha geniş anlatalım.

Palmiye kakadusu fiyat

Palmiye Kakadu Özellikleri & Palmiye Kakadu Fiyatları

Palmiye kakadu papağanı diğer papağanlar gibi günde 8 saat ilgi beklememede sizlerin onla uğraşmasına bayılacaktır. Palmiye kakadusu nesli son zamanlarda tükenmekte olup sizler aldığınız bu papağanın üremesi ve çoğalmasına yardımcı olabilirsiniz. Renk olarak siyah ve beyazı da olan bu güzel hayvanlarımızın ibikleri meşhurdur. Papağanlar çiftleşmek istedikleri zaman sinirli ve asabi olacaklardır ve tıpkı bir ergen oyan gibi karakterler sergileyeceklerdir. Papağanlar eşlerini kendi seçen hayvanlardır bunun yanı sıra mecbur kalmadıkça sizlerin istediği hayvanla çift olmayacak kadar asildir ama çiftleşme vaktinde başka seçeneği yoksa onlara çift olmak zorunda kalacaktır.

Palmiye Kakadu fiyatları

Palmiye Kakadusu Fiyat

Palmiye kakadusu diğer bir ismiyle palm kakadu olarak da bilinmektedir. Bu papağanlar yukarıda da belirttiğimiz gibi nesli tükenen türlerden olup fiyatlarınında bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özelliklerini yukarıda bahsettik bu özelliklere ve yeteneklere göre fiyatının yüksek olması nesli tükenmesine ve yavru alabildiğinizde güzel fiyatlara satabilirsiniz. palmiye kakadu satılık yavru alabilmek için uygun ortam ve koşullar oluşturmak her zaman sizin elinizde olan bir şey, bunun için gerekli kafes veya salma ortamını almanız gerekmektedir. 80.000€ ile 1.000.000₺ arasında coğrafi koşullar ve bulunduğunuz bölgeye göre değişebilir.

palmiye kakadu kuşu

Papağanlar yavru olarak alındıktan sonra 5 ve 6 yıl arası ergen bir kimlik kazanırlar bu kimlik karmaşasına düşen nadir hayvanlardan olduğu için o dönem de size karşı biraz asabi olma durumları da vardır. Papağanlar soğuktan çok hoşlanmamada suyu ve nemi çok seven hayvanlardır. Bu hayvanlar kuru ortamlarda kaldıkları zaman ciğerleri kuruma ve hastalıkla karşı karşıta kalabilir.

palmiye kakadu özellikleri

Palmiye Kakadu Beslenme

Palmiye kakadu diğer karadulara göre fazlasıyla kabuklu ürün sever. Bu sayede hem gagalarını sert şekilde tutarlar hem de beslenmelerini sağlarlar yer fıstığı ve çekirdek bu hayvanlar için nimettir bununla beraber yeşillik de seven bu hayvanlar fazlaca yediği zaman isal olma durumuna da düşerler bunun için yapacağımız şey onlara ne verirsek verelim kıvamını aşmadan vermemiz gerektiğini asla unutmayalım. Bu hayvanlar vücutlarına düzenli vitamin giderse gelişimlerini daha kısa sürerdi tamamlamaktır. Bunun için onlara vitamin vermeyi unutmayınız. Bu vitaminleri özellikle suya katarak verin ki vücuda direk etkisi olsun.

Palmiye kakadu satılık

Palmiye Kakadusu Sizden Ne Bekler?

Palmiye kakadu cinsleri içinde ilgiye çok da ihtiyaç duymamada onla uğraşılmasına ve oyunlar oynanmasına bayılır. Sizleri güldürmek için uğraşan bu papağanlar için kritik eşiklerde onla sürekli sohbet edin ergenlik ve cinsel isteğe maruz kaldığı dönem de müzik dinletin. Eğer papağanınız tekse ona sürekli hemcinslerinin sesini dinletin yalnız olmadığını hissettiği an sizler için daha mutlu bir papağan olacaktır. Bu beklenen şeyleri size dost olan bu hayvanlardan esirgemeyin hayvanlar ilgiden hoşlanırlar ve emin olun siz bu ilgiyi verdikçe sizlere karşılığını vereceklerdir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ahmet
Ahmet
3 yıl önce

Bir tane bana bulmaya çalışıyorum ama bulamıyorum bütçe sınırım yok ama bulamıyorum

Anonim
Anonim
1 yıl önce
Cevapla  Ahmet

Var ustam bizde 500 bin TL 05340612543 görüşelim 3 tane var

mustafa
mustafa
3 yıl önce

palmiye kakadusu fiyatları