Kakadu Papağanları, Papağan Fiyatları

Kakadu Papağanı Fiyatı

Kakadu Papağan Fiyatı

Kakadu papağanı insanlar tarafından en çok sevilen papağan türü arasında ilk sıralarda yer alıyor. Cana yakın yapısından dolayı kendini sevdirmeyi başaran bu güzel kuş evlerde beslemek için en uygun olan türdür.

Kakadu Papağanı Fiyatları Bursa

Sizlerde evinizde papağan gibi bir kuş beslemek isterseniz. İlk olarak tercih edebileceğiniz kuş türü olarak kakadu papağanı alabilirsiniz. Her haliyle hem eve hem de sahibine karşı uyumlu olan bu papağan sizlere dost evinize de neşe getirecektir. Kakadu papağanı fiyatı piyasalarda düşük rakamlar belirlenerek satışa sunuluyor. Bir kakadu papağanı fiyatı 300 ila 350 TL arasında değişen fiyatlar belirlenerek sizlere sunuluyor. Sizlerde bu denli uygun olan ve sizlerin hayatını pozitif yönden değiştirecek olan bu papağanları araştırarak dilediğiniz zaman satın alarak evlerinize neşe ve farklılık getirebilirsiniz.

Kakadu Papağanı Fiyatları Ankara

Kakadu Papağan Özellikleri Nelerdir?

Kakadu papağanlar, hem uysal hem de cana yakın varlıklar olmasından dolayı hiçbir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla besleyebileceğiniz bir türdür. Kakadu papağanın kendine has birbirinden şaşırtıcı özellikleri şu şekildedir;

Kakadu papağanlar diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman konuşma yetenekleri çok fazla gelişmiş bir tür değildir. Ancak sizler bu papağanlara yeterli bir şekilde ilgi gösterdiğiniz zaman 15 ila 20 kadar kelime öğrenerek konuşabilir.

Pembe Kakadu

Yaşam süreleri olarak 25 ila 50 yıl arasında bir yaşam süreleri vardır. Sahiplenme kararı aldığınız zaman muhakkak bu durumları da göz önüne alarak sahiplenmenizde fayda vardır.

Kakadu Papağanı Fiyatları Antalya

Sosyal ve oyuncu yanları ile kendini sevdiren kakadu papağanlar oldukça zeki türlerdir.

Kakadu papağan yapıları gereği sıkılgan varlıklardır. Bu nedenle küçük bir kafese bağlı olarak yaşayamaz strese girerler. Sizlerde kakadu papağan besleyecekseniz büyük bir kafes ve içini oyuncaklar ile doldurmanız gerekir.

Kakadu Papağanı Fiyatları Pet Shop

Kakadu papağanları renk olarak beyaz renkli kuşlardır. Ancak siyah renk, pembe ve sarı renkli olan türleri ile de karşılaşılabilir.

Yemek alışkanlıkları genelde orman meyveleri ve tohum çeşitleri ile beslenerek en sevdikleri besinlerdir.
Kakadu papağanlara ev ortamında bakacaksanız yanına bir eş almanız tavsiye edilmez. Bu papağanların en belirgin özellikleri arasında rekabet huyları vardır. İlginin kendisi üzerinde olmasından hoşlanırlar.

Kakadu Papağanı Fiyatları İzmir

Çok sık hastalanmasalar da mantar hastalıkları sıklıkla görülebilir.

Kakadu Papağanı Kaç Lira

Kakadu Papağanı Bakımı Nasıl Yapılır?

Beyaz renklerde olan kakadu papağanların diğer adı şemsiye kakadu olarak da bilinir. Bakımı oldukça kolay olan bu papağanları dilediğiniz şekilde temizleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus büyük bir kafes tercih etmeniz olacaktır. Haftada iki kez olmak şartı ile kafesini mutlaka temizlemeniz gerekir. Dezenfekte edilen kafes içerisine tüm eşyaların dikkatli bir şekilde yerleştirilerek tekrardan koyabilirsiniz. Çeşitli gıda türleri ile beslenmesinden dolayı geniş yiyecek yelpazesi ile birçok besini kuşlar ile besleyebilirsiniz. Sizleri ekstra olarak uğraştıracak herhangi bir bakımı yoktur. Rahatlıkla evinizde besleyebilirsiniz.

Kakadu Papağanı Fiyatları Yavru

Kakadu Papağanların Bilinmesi Gereken Yanları Nelerdir?

Kakadu papağanların birbirinden farklı yanları vardır. yaklaşık olarak 300’ü aşkın türü vardır. Ancak her birinin özellikleri birbirleri ile aynı değildir. Kakadu papağanların en önemli ve en şaşırtıcı özelliği kemirme işlevlerinin yoğun olmasıdır. Aynı zamanda sahiplerine aşırı bir şekilde düşkün olmakla birlikte zaman geçtikçe daha yoğun ilgileri olur. Sahibini diğer insanlardan kıskanırlar ve aynı zamanda yabancılara karşı sert tavırlar sergilerler. Kalabalık bir aile de yaşıyorsanız herkesin eşit bir şekilde ilgi göstermesi gerekir. Sesleri kuvvetli olan bu papağanları dilerseniz evinizde beslemek için tercih edebilirsiniz. Sizleri yalnız hissettirmeyecek ve neşeli halleri ile hayatınıza renk katacak olan bu papağanı tercih edebilirsiniz. Kakadu papağan fiyatı diğer papağan türlerine göre olarak da oldukça uygundur.

Kakadu Papağanı Fiyatları Konya

Kakadu papağanları özellikle sülfür kakadu papağanını çevremizde yada petshop mağazalarında sıklıkla görebilirsiniz. Bu papağan cinsi 5.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi ise kakadu papağanın görünüm, sağlık duruşu ve bakışları yaşı, cinsiyeti, gibi durumlar durumlara göre fiyat değişikliliği göstermektedir.

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.