Kakadu Papağanları, Papağan Fiyatları

Kakadu Papağanı Fiyatı

Kakadu Papağan Fiyatı

Kakadu papağanı insanlar tarafından en çok sevilen papağan türü arasında ilk sıralarda yer alıyor. Cana yakın yapısından dolayı kendini sevdirmeyi başaran bu güzel kuş evlerde beslemek için en uygun olan türdür.

Kakadu Papağanı Fiyatları Bursa

Sizlerde evinizde papağan gibi bir kuş beslemek isterseniz. İlk olarak tercih edebileceğiniz kuş türü olarak kakadu papağanı alabilirsiniz. Her haliyle hem eve hem de sahibine karşı uyumlu olan bu papağan sizlere dost evinize de neşe getirecektir. Kakadu papağanı fiyatı piyasalarda düşük rakamlar belirlenerek satışa sunuluyor. Bir kakadu papağanı fiyatı 300₺ ila 350₺ arasında değişen fiyatlar belirlenerek sizlere sunuluyor. Sizlerde bu denli uygun olan ve sizlerin hayatını pozitif yönden değiştirecek olan bu papağanları araştırarak dilediğiniz zaman satın alarak evlerinize neşe ve farklılık getirebilirsiniz.

Kakadu Papağanı Fiyatları Ankara

Kakadu Papağan Özellikleri Nelerdir?

Kakadu papağanları, hem uysal hem de cana yakın varlıklar olmasından dolayı hiçbir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla besleyebileceğiniz bir türdür. Kakadu papağanın kendine has birbirinden şaşırtıcı özellikleri şu şekildedir;

Kakadu papağanlar diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman konuşma yetenekleri çok fazla gelişmiş bir tür değildir. Ancak sizler bu papağanlara yeterli bir şekilde ilgi gösterdiğiniz zaman 15 ila 20 kadar kelime öğrenerek konuşabilir.

Pembe Kakadu

Yaşam süreleri olarak 25 ila 50 yıl arasında bir yaşam süreleri vardır. Sahiplenme kararı aldığınız zaman muhakkak bu durumları da göz önüne alarak sahiplenmenizde fayda vardır.

Kakadu Papağanı Fiyatları Antalya

Sosyal ve oyuncu yanları ile kendini sevdiren kakadu papağanlar oldukça zeki türlerdir.

Kakadu papağan yapıları gereği sıkılgan varlıklardır. Bu nedenle küçük bir kafese bağlı olarak yaşayamaz strese girerler. Sizlerde kakadu papağan besleyecekseniz büyük bir kafes ve içini oyuncaklar ile doldurmanız gerekir.

Kakadu Papağanı Fiyatları Pet Shop

Kakadu papağanları renk olarak beyaz renkli kuşlardır. Ancak siyah renk, pembe ve sarı renkli olan türleri ile de karşılaşılabilir.

Yemek alışkanlıkları genelde orman meyveleri ve tohum çeşitleri ile beslenerek en sevdikleri besinlerdir.
Kakadu papağanlara ev ortamında bakacaksanız yanına bir eş almanız tavsiye edilmez. Bu papağanların en belirgin özellikleri arasında rekabet huyları vardır. İlginin kendisi üzerinde olmasından hoşlanırlar.

Kakadu Papağanı Fiyatları İzmir

Çok sık hastalanmasalar da mantar hastalıkları sıklıkla görülebilir.

Kakadu Papağanı Kaç Lira

Kakadu Papağanı Bakımı Nasıl Yapılır?

Beyaz renklerde olan kakadu papağanların diğer adı şemsiye kakadu olarak da bilinir. Bakımı oldukça kolay olan bu papağanları dilediğiniz şekilde temizleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus büyük bir kafes tercih etmeniz olacaktır. Haftada iki kez olmak şartı ile kafesini mutlaka temizlemeniz gerekir. Dezenfekte edilen kafes içerisine tüm eşyaların dikkatli bir şekilde yerleştirilerek tekrardan koyabilirsiniz. Çeşitli gıda türleri ile beslenmesinden dolayı geniş yiyecek yelpazesi ile birçok besini kuşlar ile besleyebilirsiniz. Sizleri ekstra olarak uğraştıracak herhangi bir bakımı yoktur. Rahatlıkla evinizde besleyebilirsiniz.

Kakadu Papağanı Fiyatları Yavru

Kakadu Papağanların Bilinmesi Gereken Yanları Nelerdir?

Kakadu papağanların birbirinden farklı yanları vardır. yaklaşık olarak 300’ü aşkın türü vardır. Ancak her birinin özellikleri birbirleri ile aynı değildir. Kakadu papağanların en önemli ve en şaşırtıcı özelliği kemirme işlevlerinin yoğun olmasıdır. Aynı zamanda sahiplerine aşırı bir şekilde düşkün olmakla birlikte zaman geçtikçe daha yoğun ilgileri olur. Sahibini diğer insanlardan kıskanırlar ve aynı zamanda yabancılara karşı sert tavırlar sergilerler. Kalabalık bir aile de yaşıyorsanız herkesin eşit bir şekilde ilgi göstermesi gerekir. Sesleri kuvvetli olan bu papağanları dilerseniz evinizde beslemek için tercih edebilirsiniz. Sizleri yalnız hissettirmeyecek ve neşeli halleri ile hayatınıza renk katacak olan bu papağanı tercih edebilirsiniz. Kakadu papağan fiyatı diğer papağan türlerine göre olarak da oldukça uygundur.

Kakadu Papağanı Fiyatları Konya

Kakadu papağanları özellikle sülfür kakadu papağanını çevremizde yada petshop mağazalarında sıklıkla görebilirsiniz. Bu papağan cinsi 5.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi ise kakadu papağanın görünüm, sağlık duruşu ve bakışları yaşı, cinsiyeti, gibi durumlar durumlara göre fiyat değişikliliği göstermektedir.

Kakadu Papağanları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kakadu Papağanı Hakkında Bilgi
İnsanlara karşı cana yakınlığı ile bilinen kakadu papağanı, bu cana yakınlığı sayesinde en çok tercih edilen kuş türleri arasında yer alır. Kakadu papağanlar, oyunu seven, sevecen ve sosyal olan kuşlardır. Kakadu papağanlarının sosyal ve oyunu seven kuşlar olması sebebiyle kafesleri büyük ve papağan oyuncakları sayısı fazla olmalıdır. Kakadu papağanlarının kökü Avusturalya ve Pasifik Adaları’nın güneyinden gelmektedir. Bu papağan cinsinin en belirgin özellikleri kemirme özelliği ve sahiplerine çok düşkün olmalıdır. Serbest bırakıldığında eşyalarınıza zarar vermesini istemiyorsanız kakadu papağanınızın kafesini oyuncaklarla doldurmanızda fayda var. Sahibine olan düşkünlüğü sebebiyle sahibini kıskanabilen kakadu papağanları sahibinin çevresindeki insanlara karşı oldukça fazla sert ve gergin olur.
Papağan Hangi Renk Olur?
Birçok canlı renk barındırabilen kuş olan papağanlar tüylerinde mavi, sarı beyaz, siyah ve kırmızı olabilir. Yeşil renkli papağanlar doğa içerisinde o kadar iyi kamufle olur ki çoğu zaman fark edilmez bile. Renklerine göre türleri olan papağanlar renkleri sayesinde çeşitlilik oluşturmaktadır. Beyaz papağanlar grubunda bulunmakta olan kakadu papağanı beyaz kakadu ve sarı taçlı kakadu olarak iki gruba ayrılmaktadır. Beyaz papağan denildiği an akla ilk gelen kakadu papağanının vücudunun çok büyük bir kısmı beyaz renklidir. Sarı taçlı kakadunun beyaz kakadudan tek farkı ise sarı taçlı kakadu papağanının başındaki taç kısmı açık sarı renginden oluşmaktadır. Bunlar dışında bazı kuşlarda da beyaz renk görmeniz mümkündür.
Kakadu Papağanı Kaç Yıl Yaşar?
Genel olarak papağanlar neredeyse sahiplerinin yaşam süresi kadar yaşayabilen kuşlardır. Evde beslenen ve eğitilen yani evcil olan papağanların yaşam süresi doğada yaşam süren papağanların yaşam sürelerine göre daha uzundur. Sebebi ise iyi beslendikleri için genelde daha az hasta olurlar ve yırtıcılara yakalanma olasılığı ve riski yoktur. Kakadu papağanları da 30 ile 60 yıl arasında yaşam sürebilmektedirler. Evcil beslendikleri zaman yaşam süreleri 100 yıla kadar çıkabilir. Kakadu papağanlarının türleri ise farklı yaşam sürelerine sahip olabilmektedir. Beyaz kakadular 40 ile 60 yıl arasında yaşam sürelerine sahipken kükürt taçlı kakadu 20 ile 40 yıl arasında yaşam sürebilmektedir. Kırmızı kuyruklu kara kakadu ise 45 ile 50 yıl arasında bir yaşam süresine sahiptir.
Kakadu Papağanı Kaç Yavru Yapar?
Kakadu papağanları tek eşli olarak bilinmektedirler. Tek eşli olan kakadu papağanları eşlerinin yanında ömürleri boyunca yaşarlar. İbikleri bulunan kakadu papağanları bu ibikleri karşı cinsi etkilemek amacıyla kullanmaktadırlar. Yuva bulmak ve yuva yapmak amacıyla sürüden çift olarak ayrılmaktadırlar. Genellikle aralık ayı ile mart ayı arası çiftleşme sezonu olarak bilinmektedir. Yuvalarını genelde büyük ve uzun ağaçların oyuk kısmına yuva yapmaktadırlar. Genelde çiftleşme ile 2 yumurta bırakırlar. Bu yumurta sayısı bazen 3 e çıkabilmektedir. İki cins de beraber kuluçkaya yatarak 30 gün yavruların yumurtadan çıkmasını, yumurtaların çatlamasını beklemektedirler. Kakadu papağanları 6 yıldan sonra çiftleşme olgunluğuna kavuşan papağanlardır. Yalnızca tek yavruyu yetiştirirler ve eğer ilk yumurta sağlıklı bir şekilde çıkmazsa diğerini yetiştirirler.
Kakadu Papağanı Konuşur Mu?
Papağan aleminin çok bilinen türü kakadu papağanlarının konuşabileceği kelime sayısına göre daha sınırlıdır. Kakadu papağanları kıskanç ve stresli kuşlardır ayrıca ilgi odağının kendileri olmasını isterler. Eğer ilginin çoğunun onlarda olmadığını fark ederler ise kıskanır ve bunun sonucunda hırçınlaşıp kızar size uzak davranır. Diğer papağanlara göre daha az konuşuyor olsa da kakadu papağanları  da konuşur. Normalde bir papağan 500-600 kelime öğrenebiliyorken kakadu papağanları ise 15-20 kelime öğrenebilir ve konuşur. Kakadular normalde de zaten  konuşmalarıyla bilinen bir tür değildir.  Nadir görülen bir şey olsa da bazı kakadular çok net konuşup birden çok sözcük konuşailiyorlar fakat buna karşın genelde birkaç kelime ile sınırlı kalırlar.
Kakadu Papağanı Kaç Kelime Konuşur?
Kakadu papağanının konuşma yetisi diğer papağan türlerine göre daha sınırlıdır. Normal bir papağan 500-600 kelime konuşabiliyor ise kakadu papağanlarında durum böyle değildir. İlgiden çok fazla hoşlanan kakadu papağanları fazla ilgi gösterildiğinde 15 ile 20 kelime arasında kelime öğrenebilmektedirler. Papağangiller familyasının büyük boyda olan çeşitli türlere sahip papağan türü olan kakadu papağanları sadece 15-20 kelime öğrenebilme kapasiteleri olmalarına rağmen oldukça gürültücü kuşlardır. Konuşabildiği kelime sayısı sadece 15-20 den ibaret olan kakadu papağanları eşleri ile ve diğer kuşlar ile jest ve sesler çıkararak iletişim sağlarlar. Bulunduğu bölgenin kendisine ait olduğunu diğer kuşlara belirtmek isteyen kakadu papağanları da ağaçlara veya odunlara vurarak anlatırlar.
Kakadu Papağanı Nasıl?
Ülkemizde epey ilgi gören kuş türleri arasında yer alan kakadu papağanlarının genel olarak yaşam süresinin 60 yıl ile 90 yıl arasında olduğunu söyleyebiliriz. Kakadu papağanını diğer papağanlardan ayıran en önemli özellik kafalarının üzerinde bulunan tüylerdir. Kakadu papağanları birbirleriyle iletişim kurarken bu tüyleri kullanıyor ve ruh değişimlerine göre tüyü kaldırıp indirebiliyorlar. İlgiden fazlasıyla hoşlanan kakadu papağanı sahibini o kadar çok benimser ki kimseyle paylaşmak istemez. İnsanlar ile en kolay iletişim haline geçen ve güçlü bağlar kurabilen kuşlar arasındadır. Oyuncu karakterde olan bu kuşlar fazlasıyla oyun oynamak ister bu sebeple kafeslerinde birçok sayıda oyuncak bulundurulmalıdır. Kakadu papağanları özgürlüğüne düşkün papağanlar olduğundan kafesleri de büyük seçilmelidir.
Kakadu Papağanı Nasıl Eğitilir?
Kakadu papağanlarının yetiştirilebilmesi için en önemli olan şey yaşam alanı yani kafesidir. Özgürlüğüne düşkün olan kakadu papağanları oyuncu bir karaktere sahip olmaları sebebiyle ve özgürlüğüne düşkün olmaları sebebiyle geniş bir kafeste yaşam sürmelidir. Diğer papağanlar kafes içerisinde oyuncak bulunmasından haz etmezler ve kakadu papağanları diğer papağanların aksine kafes oyuncaklarını çok severler. Kakadu papağanları stresten fazlasıyla etkilenen kuşlardır ve stres bu kuşlar için ölümcüldür. Bu yüzden oldukça stresten uzak kalmaları ve fazla fazla ilgi gösterilmesi gerekmektedir. İlgiyi çok seven ve kıskanç olan kakadulara yeterli ilgi gösterilmelidir. Bağışıklığı diğer papağanlara göre daha düşük olan kakaduların düzenli bir beslenme programı ile beslenmeleri takip edilmelidir.
Kakadu Papağanı Ne Yer?
Kakadu papağanlarının beslenmesi tıpkı diğer papağan türlerinin beslenmesi gibidir. Kakadu papağanını sürekli bir şekilde el ile beslemek kakadu papağanlarının sahinine olan güvenini güçlendirir ve karşılıklı bağları güçlendirir. Evde sahibinin beslediği kakadu papağanı doğal ortamda kendisi besinini bulmak zorunda kalır. Doğal ortamlarında orman meyveleri ve farklı tohum çeşitlerini yerler. Bazı kakadu papağanları toprak ve kum yerken de görülebilir. Toprak ve kum yemeleri sindirimlerini kolaylaştırır. Sahiplenilen kakadu papağanı kum ve toprak yiyemeyeceğinden evde sahibinin kafesine mürekkep balığı kemiği asması kakadu papağanının bu ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Kakadu papağanları aynı zamanda kıvrık gagaları sayesinde kabuklu yiyecekleri de kolaylıkla tüketebilirler. Aynı zamanda kakadu papağanlarına verilen yiyecek olan yemin çok çeşitli ve taze bir şekilde verilmesi beklenir.
Kakadu Papağanı Ne Kadar Yaşar?
Papağanlar genel olarak uzun ömürlü olsa da kakadu papağanlarının ömrü diğer papağanlara göre daha azdır. Türüne göre değişebilen kakadu papağanının yaşam süresi genel olarak 40 ile 60 yıl arasındadır. Evde beslenen yani evcil olan kakadu papağanlarının temiz bir ortamda ve iyi bir beslenmeyle aynı zamanda yırtıcı hayvana yem olma ihtimalinin olmaması sebebiyle yaşam süresi 100 yılı dahi bulabildiği bilinmektedir. Bağışıklığı düşük olan kakadu papağanlarının evde beslenmesi onlarının ömrünün uzama sebeplerinden biridir. Kakadu papağanlarının yaşam süresini arttırmak amacıyla sağlıklı bir şekilde yaşam süreceği bir yaşam alanı yaratmak şarttır. Büyük kafes, yeterli ilgi ve oyuncu karakterlerini gösterebileceği oyuncaklar kakadularının yaşam süresinin uzamasına sebep olabilmektedir.
Kakadu Papağanı Nasıl Beslenir?
Kakadu papağanları kıvrık gaga familyasından bir tür olarak geçmektedir. Kıvrık gagalara sahip olmaları nedeniyle kabuğa sahip olan yemişleri kolaylıkla kırıp yerler. Aynı zamanda ağaç kabuklarının altında bulunan lavralar ve böcekler ile beslenirler. Kakadu papağanlar yapışkan bir dil yüzeyine sahiplerdir. Bu özellikleri beslenmesinde kakadu papağanlarına yardımcı olmaktadır. Doğada yaşayan kakadu papağanları doğada hazır buldukları böğürtlen, üzüm, dut ve çilek gibi sulu meyvelerden tüketmektedirler. Bunların yanında ise bitkilerin kökleri ve tohumlarını da severek tüketirler. Çekirdek ve tohumu bayıla bayıla tüketen kakadu papağanlarının hassas canlılar olması sebebiyle  beslenmeleri her canlı gibi önem taşımaktadır. Bu sebeple kakadu papağanları düzenli ve sağlıklı bir biçimde beslenmelidir.
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

15 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Durkadın
Durkadın
3 yıl önce

Kakadu papağanı istiyorum yavru pembe renk

ayda duru çörek
ayda duru çörek
3 yıl önce
Cevapla  Durkadın

pembe kakdular ve bütün tür kakadular ortalama on bin tl den başlıyor yirmi bine kadar çıkıyor kafesleri büyük olmalı kafesleri iki bin tl falan çok fazla oyuncağa ihtiyacı var yoksa eşyaları oyuncak gibi kullanıp zarar verir. benim kakadum pembe bir de bebek sülfür kakadum var ordan biliyorum 🙂 ortalama bir pembe kakadu için 15000 tl vermelisin tüm eşyalarıyla birlikte, konuşma yetenekleri var ve taklit yaparlar ama eğitmessen olmaz sevdiği yiyecekle eğitebilirsin. çok ilgilenmelisin eğer zamanın yoksa çok fazla ilgilencek, ona bir eş kakadu al kızda olur erkekte ya arkadaş olurlar aynı cinsiyetten alırsan ya da eş tutarlar farklı cinsiyet alırsan ama eş tutmazlarsa vay haline ayırmak zorunda kalabilirsin çok tüy dökerler yoksa ,ben bu durumu bir önce yaşadım annemle kavga etmiştik o yüzden aynı cinsiyet alsan daha iyi ilgilencek zamanın varsa boşuna masraf yapma, ilgilenmessen çok fazla hayatı kısalabilir, bakımı biraz zor her gün suyunu değiştirmelisin kafes tabanını hastada beş ke zfalan yaparsan iyi olur çok zamanın yoksa üç günde bir yap tünek suluk falan kafesi komple ayda her şeyi temizlemelisin benc esirkeli suya koy öyle hemencecik bititrirsin elinde yıkmak zorunda kalmassın, bu kadardı umarım yardımcı olmuşumdur .)

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce

Merhabalar Ayda, değerli bilgilerini bizimle paylaştığın için teşşekkür ederiz.

Yıldız begenilmiş
Yıldız begenilmiş
3 yıl önce

Beyaz umbrella yavru kakadu istiyoruz. Fiyatı ve nerede satılıyor almak istitiyoruz

ayda duru çörek
ayda duru çörek
3 yıl önce

on bin tl ve petshop da

Kakadu papağanı
Kakadu papağanı
3 yıl önce

Çok tatlılar ve çok sevdiğim bi kuş türü gerçekten🤗

çilek eda yüksel
çilek eda yüksel
3 yıl önce

benim babam kuş uzmanı kakadular on bin tlden başlıyor istyenler cennet yada sltan paağanı alsın iki yüz tl den başlıyorlar jako papağanmaları 2500 tl muhabbet kuşları otuz tl den başlıyor ara macawlaw on beş binden başlıyor bütcenize uygun olanı seçerseniz.

Hasan Turhan
Hasan Turhan
2 yıl önce

merhaba ; sultan papağanları 500 tl den başlıyor, cennet papağanları 300 tl ve muhabbet kuşları ise 100 tl den başlıyor. Daha düşük fiyata olan kuşlar ya yaşları fazla eğitime kapalı yada kesinlikle bir hastalıkları var. kusura bakmayın sadece düzeltme olarak buraya ekleme istedim.

Cansın
Cansın
3 yıl önce

Arkadaslar benim gul kakadum var 3 yasında çok cana yakin ismini biliyor ismiyle seslenince hangi odadaysam geliyor omuzuma yanimdan ayrilmiyor bir kac kelime soylüyor dişi fiyati ne kadardır acaba

Ali
Ali
2 yıl önce
Cevapla  Cansın

Selam papağanını sarıyorsal ciddi alıcıyım mal gözüyle bakıp almıcam kar amaçlıda almıyom canlı dostu olarak alıcam sen nasıl baktıysan aynı ilgiyle beslicem sevdiğim biri çok istiyordu makul bi fiyat belirlersen memnun olurum

Burak
Burak
3 yıl önce

Palmiye kakadu , ve gül kakadu fiyatları nedir.

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Burak

Merhabalar Burak Bey, palmiye kakadu ve gül kakadu her zaman her yerde bulabileceğiniz bir cins olmakla beraber web sitemizde tarafımızdan papağan satışı mevcut değildir. Verdiğimiz fiyatlar tahmini piyasa fiyatı olmaktadır. Şunu da belirtmek isteriz ki papağan veya bir başka hayvan türü internet üzerinden satışı legal değildir.

Yavru kakası istiyorum konuşabilenden hemde lütfen parasız verin😖😖😞
Yavru kakası istiyorum konuşabilenden hemde lütfen parasız verin😖😖😞
3 yıl önce

Kakadu papanı istiyorum yavru ısırmasın lütfen parasız verin nolur😖😖😞😞😖😖😞😞😭😭

oyuncu
oyuncu
3 yıl önce

pempe kakaduları çok seviyorum . şu anda bir tane muhabbet kuşum var.Pembe kakadu muhabbet kuşuma zarar verir mi?

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  oyuncu

Muhabbet kuşu çok fazla aktif olacağı için pembe kakadu papağanı biraz agrasif olacaktır. Ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.