Kakadu Papağanları, Papağan Fiyatları

Kakadu Papağanı Fiyatı

Kakadu Papağan Fiyatı

Kakadu papağanı insanlar tarafından en çok sevilen papağan türü arasında ilk sıralarda yer alıyor. Cana yakın yapısından dolayı kendini sevdirmeyi başaran bu güzel kuş evlerde beslemek için en uygun olan türdür.

Kakadu Papağanı Fiyatları Bursa

Sizlerde evinizde papağan gibi bir kuş beslemek isterseniz. İlk olarak tercih edebileceğiniz kuş türü olarak kakadu papağanı alabilirsiniz. Her haliyle hem eve hem de sahibine karşı uyumlu olan bu papağan sizlere dost evinize de neşe getirecektir. Kakadu papağanı fiyatı piyasalarda düşük rakamlar belirlenerek satışa sunuluyor. Bir kakadu papağanı fiyatı 300₺ ila 350₺ arasında değişen fiyatlar belirlenerek sizlere sunuluyor. Sizlerde bu denli uygun olan ve sizlerin hayatını pozitif yönden değiştirecek olan bu papağanları araştırarak dilediğiniz zaman satın alarak evlerinize neşe ve farklılık getirebilirsiniz.

Kakadu Papağanı Fiyatları Ankara

Kakadu Papağan Özellikleri Nelerdir?

Kakadu papağanları, hem uysal hem de cana yakın varlıklar olmasından dolayı hiçbir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla besleyebileceğiniz bir türdür. Kakadu papağanın kendine has birbirinden şaşırtıcı özellikleri şu şekildedir;

Kakadu papağanlar diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman konuşma yetenekleri çok fazla gelişmiş bir tür değildir. Ancak sizler bu papağanlara yeterli bir şekilde ilgi gösterdiğiniz zaman 15 ila 20 kadar kelime öğrenerek konuşabilir.

Pembe Kakadu

Yaşam süreleri olarak 25 ila 50 yıl arasında bir yaşam süreleri vardır. Sahiplenme kararı aldığınız zaman muhakkak bu durumları da göz önüne alarak sahiplenmenizde fayda vardır.

Kakadu Papağanı Fiyatları Antalya

Sosyal ve oyuncu yanları ile kendini sevdiren kakadu papağanlar oldukça zeki türlerdir.

Kakadu papağan yapıları gereği sıkılgan varlıklardır. Bu nedenle küçük bir kafese bağlı olarak yaşayamaz strese girerler. Sizlerde kakadu papağan besleyecekseniz büyük bir kafes ve içini oyuncaklar ile doldurmanız gerekir.

Kakadu Papağanı Fiyatları Pet Shop

Kakadu papağanları renk olarak beyaz renkli kuşlardır. Ancak siyah renk, pembe ve sarı renkli olan türleri ile de karşılaşılabilir.

Yemek alışkanlıkları genelde orman meyveleri ve tohum çeşitleri ile beslenerek en sevdikleri besinlerdir.
Kakadu papağanlara ev ortamında bakacaksanız yanına bir eş almanız tavsiye edilmez. Bu papağanların en belirgin özellikleri arasında rekabet huyları vardır. İlginin kendisi üzerinde olmasından hoşlanırlar.

Kakadu Papağanı Fiyatları İzmir

Çok sık hastalanmasalar da mantar hastalıkları sıklıkla görülebilir.

Kakadu Papağanı Kaç Lira

Kakadu Papağanı Bakımı Nasıl Yapılır?

Beyaz renklerde olan kakadu papağanların diğer adı şemsiye kakadu olarak da bilinir. Bakımı oldukça kolay olan bu papağanları dilediğiniz şekilde temizleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus büyük bir kafes tercih etmeniz olacaktır. Haftada iki kez olmak şartı ile kafesini mutlaka temizlemeniz gerekir. Dezenfekte edilen kafes içerisine tüm eşyaların dikkatli bir şekilde yerleştirilerek tekrardan koyabilirsiniz. Çeşitli gıda türleri ile beslenmesinden dolayı geniş yiyecek yelpazesi ile birçok besini kuşlar ile besleyebilirsiniz. Sizleri ekstra olarak uğraştıracak herhangi bir bakımı yoktur. Rahatlıkla evinizde besleyebilirsiniz.

Kakadu Papağanı Fiyatları Yavru

Kakadu Papağanların Bilinmesi Gereken Yanları Nelerdir?

Kakadu papağanların birbirinden farklı yanları vardır. yaklaşık olarak 300’ü aşkın türü vardır. Ancak her birinin özellikleri birbirleri ile aynı değildir. Kakadu papağanların en önemli ve en şaşırtıcı özelliği kemirme işlevlerinin yoğun olmasıdır. Aynı zamanda sahiplerine aşırı bir şekilde düşkün olmakla birlikte zaman geçtikçe daha yoğun ilgileri olur. Sahibini diğer insanlardan kıskanırlar ve aynı zamanda yabancılara karşı sert tavırlar sergilerler. Kalabalık bir aile de yaşıyorsanız herkesin eşit bir şekilde ilgi göstermesi gerekir. Sesleri kuvvetli olan bu papağanları dilerseniz evinizde beslemek için tercih edebilirsiniz. Sizleri yalnız hissettirmeyecek ve neşeli halleri ile hayatınıza renk katacak olan bu papağanı tercih edebilirsiniz. Kakadu papağan fiyatı diğer papağan türlerine göre olarak da oldukça uygundur.

Kakadu Papağanı Fiyatları Konya

Kakadu papağanları özellikle sülfür kakadu papağanını çevremizde yada petshop mağazalarında sıklıkla görebilirsiniz. Bu papağan cinsi 5.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi ise kakadu papağanın görünüm, sağlık duruşu ve bakışları yaşı, cinsiyeti, gibi durumlar durumlara göre fiyat değişikliliği göstermektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Kakadu Papağanı Fiyatı

 1. Papağan Sahibi Durkadın Durkadın dedi ki:

  Kakadu papağanı istiyorum yavru pembe renk

  1. Papağan Sahibi ayda duru çörek ayda duru çörek dedi ki:

   pembe kakdular ve bütün tür kakadular ortalama on bin tl den başlıyor yirmi bine kadar çıkıyor kafesleri büyük olmalı kafesleri iki bin tl falan çok fazla oyuncağa ihtiyacı var yoksa eşyaları oyuncak gibi kullanıp zarar verir. benim kakadum pembe bir de bebek sülfür kakadum var ordan biliyorum 🙂 ortalama bir pembe kakadu için 15000 tl vermelisin tüm eşyalarıyla birlikte, konuşma yetenekleri var ve taklit yaparlar ama eğitmessen olmaz sevdiği yiyecekle eğitebilirsin. çok ilgilenmelisin eğer zamanın yoksa çok fazla ilgilencek, ona bir eş kakadu al kızda olur erkekte ya arkadaş olurlar aynı cinsiyetten alırsan ya da eş tutarlar farklı cinsiyet alırsan ama eş tutmazlarsa vay haline ayırmak zorunda kalabilirsin çok tüy dökerler yoksa ,ben bu durumu bir önce yaşadım annemle kavga etmiştik o yüzden aynı cinsiyet alsan daha iyi ilgilencek zamanın varsa boşuna masraf yapma, ilgilenmessen çok fazla hayatı kısalabilir, bakımı biraz zor her gün suyunu değiştirmelisin kafes tabanını hastada beş ke zfalan yaparsan iyi olur çok zamanın yoksa üç günde bir yap tünek suluk falan kafesi komple ayda her şeyi temizlemelisin benc esirkeli suya koy öyle hemencecik bititrirsin elinde yıkmak zorunda kalmassın, bu kadardı umarım yardımcı olmuşumdur .)

   1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

    Merhabalar Ayda, değerli bilgilerini bizimle paylaştığın için teşşekkür ederiz.

 2. Papağan Sahibi Yıldız begenilmiş Yıldız begenilmiş dedi ki:

  Beyaz umbrella yavru kakadu istiyoruz. Fiyatı ve nerede satılıyor almak istitiyoruz

  1. Papağan Sahibi ayda duru çörek ayda duru çörek dedi ki:

   on bin tl ve petshop da

 3. Papağan Sahibi Kakadu papağanı Kakadu papağanı dedi ki:

  Çok tatlılar ve çok sevdiğim bi kuş türü gerçekten🤗

 4. Papağan Sahibi çilek eda yüksel çilek eda yüksel dedi ki:

  benim babam kuş uzmanı kakadular on bin tlden başlıyor istyenler cennet yada sltan paağanı alsın iki yüz tl den başlıyorlar jako papağanmaları 2500 tl muhabbet kuşları otuz tl den başlıyor ara macawlaw on beş binden başlıyor bütcenize uygun olanı seçerseniz.

  1. Papağan Sahibi Hasan Turhan Hasan Turhan dedi ki:

   merhaba ; sultan papağanları 500 tl den başlıyor, cennet papağanları 300 tl ve muhabbet kuşları ise 100 tl den başlıyor. Daha düşük fiyata olan kuşlar ya yaşları fazla eğitime kapalı yada kesinlikle bir hastalıkları var. kusura bakmayın sadece düzeltme olarak buraya ekleme istedim.

 5. Papağan Sahibi Cansın Cansın dedi ki:

  Arkadaslar benim gul kakadum var 3 yasında çok cana yakin ismini biliyor ismiyle seslenince hangi odadaysam geliyor omuzuma yanimdan ayrilmiyor bir kac kelime soylüyor dişi fiyati ne kadardır acaba

  1. Papağan Sahibi Ali Ali dedi ki:

   Selam papağanını sarıyorsal ciddi alıcıyım mal gözüyle bakıp almıcam kar amaçlıda almıyom canlı dostu olarak alıcam sen nasıl baktıysan aynı ilgiyle beslicem sevdiğim biri çok istiyordu makul bi fiyat belirlersen memnun olurum

 6. Papağan Sahibi Burak Burak dedi ki:

  Palmiye kakadu , ve gül kakadu fiyatları nedir.

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar Burak Bey, palmiye kakadu ve gül kakadu her zaman her yerde bulabileceğiniz bir cins olmakla beraber web sitemizde tarafımızdan papağan satışı mevcut değildir. Verdiğimiz fiyatlar tahmini piyasa fiyatı olmaktadır. Şunu da belirtmek isteriz ki papağan veya bir başka hayvan türü internet üzerinden satışı legal değildir.

 7. Papağan Sahibi Yavru kakası istiyorum konuşabilenden hemde lütfen parasız verin😖😖😞 Yavru kakası istiyorum konuşabilenden hemde lütfen parasız verin😖😖😞 dedi ki:

  Kakadu papanı istiyorum yavru ısırmasın lütfen parasız verin nolur😖😖😞😞😖😖😞😞😭😭

 8. Papağan Sahibi oyuncu oyuncu dedi ki:

  pempe kakaduları çok seviyorum . şu anda bir tane muhabbet kuşum var.Pembe kakadu muhabbet kuşuma zarar verir mi?

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Muhabbet kuşu çok fazla aktif olacağı için pembe kakadu papağanı biraz agrasif olacaktır. Ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.