Papağan Fiyatları, Papağanlar

Kakapo Papağanı Fiyatları

kakapo papağanı fiyatları

Kakapo papağan türünün yaşam alanı genellikle Yeni Zelanda’dır. Kakapo türleri uçamayan bir papağan türüdür. Genel olarak tüy rengi yeşil, sarı ya da kahverengi tonlarındadır. Diğer papağanlarla ortak özelliği ise daha az sayıda olan papağanlardır. Bu yüzden de kakapo papağanı fiyatları yüksek olmaktadır.

kakapo kuşu özellikleri

Diğer papağanlarla bir ortak özelliği ise genel itibariyle avlanmış ya da evcilleştirilmiş olmasıdır. Tüyleri de oldukça serttir ve aynı zamanda tüy rengi olarak daha az renkler bulunur. Bu papağanların ömürleri kamuflaj olmaları sayesinde daha uzundur.

kakapo fiyat

Buna rağmen kakapo türlerinin sayıları gittikçe azaldığı bilinir. Uçamadıkları için sürekli vahşi hayvanlar tarafından avlanırlar. Yüz kısımları oldukça geniş ve yine boyut olarak da 30 santimetreyi geçmektedirler. Genellikle ormanda iken korunmak için daha geniş yerlere ihtiyaç duyarlar.

kakapo papağanı hakkında bilgi

Kakapo Papağanı Diğer Papağanlardan Ayıran Özellikler

Kakapo papağan türü uçamayan tek papağan türüdür. Sayıcı da diğer papağanlarının çoğundan daha azdır. Dünyadaki papağanlar bir ağırlık sırasına konulduğunda ilk başta gelen tür kakapo türüdür. Aynı zamanda diğer papağanlara göre yaşama ömrü daha uzundur. Bunun sebebi ise yine diğer papağanların çoğunda olmayan kamuflaj olabilmesidir.

kakapo kaç yıl yaşar

Gagaları da yine diğer papağanlara göre oldukça uzun ve daha serttir. Bunun yanında kuyruğu ve kanadı da yine çoğu papağana göre daha kısadır. Aynı zamanda ismi ile diğer papağanlardan ayrılır ve bir de takma ismi vardır. Gececi takma ismi bu papağana özel verilmiştir. Bu belirgin özellikleri nedeniyle kakapo papağan fiyatları oldukça yüksektir.

kakapo papağan

Kakapo Papağan Türünde Cinsiyet Ayrımı

Bu türde de yine dış görünüşleri ile cinsiyetlerin ayrılması oldukça zordur. Ancak kakapo türündeki erkekler daha iridir ve belli bir ağırlığa ulaşmadığında kesinlikle eşlenmezler. Bu türün genel itibariyle uçamıyor olmasının sebebi başta ağırlıkları oldukça fazladır. Yine bu tür doğumundan sonra sürekli kanat ve kuyruk kısımlarından kayıplar yaşar.

kakapo papağan fiyatları

Vücut gelişir ancak kanadı ve kuyruğu gelişmez. Bu durum hem dişide hem erkekte görüldüğü için cinsiyet ayrımı dış görünüşle pek yapılamaz. Ancak erkek olan genelde daha yavaş hareket eder ve bu özelliğinden dolayı da dişi daha ön plandadır. Aynı zamanda bu papağan cinsiyetlerin de dişi daha zayıf ve biraz daha ince yapılıdır.

kakapo papağanı

Kakapo Papağanı Hakkında Genel Bilgi

Kakapo papağanları belki de dünyanın en ağır papağanıdır. Böyle olmasının sebebi ise genel itibariyle hareket yönünden en zayıf papağanlardan biri olmasıdır. O yüzden de sürekli yerler ve bu da vücutlarında kiloya sebep olur. Bu papağanlar da oldukça iyi bir sese sahip olan papağanlardandır. O yüzden belli dönemlerde ötüşleri daha kuvvetli ve net bir şekilde çıkar.

kakapo papağan türleri

Aynı zamanda genellikle farklı bir kokuları da bulunur. O yüzden bu koku onların nerede bulunduğunu tespit edilmesini kolaylaştırır. O yüzden de kakapo papağan türü daha kolay avlanır. Kakao papağanı fiyatları oldukça yüksektir aynı zamanda bu türü bulmak oldukça zordur.

Kakapo Papağanın Karakteristik Özellikleri

Kakapo papağanı neredeyse geceleri  hiç uyumaz. Aynı zamanda tür olarak da neredeyse çok az bir sayıda kalmışlardır. Uçamıyor olması da onun hareket kabiliyetini kısıtlar. Bu yüzden de sürekli kilo alan ve dünyanın en ağır papağanı olma nedeni budur.

uçamayan papağan kakapo

Uçamıyor olmasının nedeni ise kuyruk ve kanatlarının büyüme çağında gelişmiyor olmasıdır. Bunun yanında maalesef ki avlanmış ve evcilleştirilmiş bir papağan türüdür. Kakapo papağını özellikle evcilleştirildiği konumlarda çok iyi bakılmalı ve her açıdan yiyecek konusunda çok dikkatli yiyeceklerle beslenmelidir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
alperayanoglu
alperayanoglu
2 yıl önce

bir kakapo papağanı almak istiyorum fiyat durumu nedir 2021 nisan itibariyle ?

Mert
Mert
2 yıl önce
Cevapla  alperayanoglu

Bu papağanın nesli tükeniyor dünya üzerinde 200 adet var bu papağanı satın alamazsınız

Yok
Yok
1 yıl önce
Cevapla  Mert

Aynen