Papağan Fiyatları

Kakapo Papağan Fiyatları

kakapo papağanı fiyat

Kuş türlerini seven bireyler bir papağan sahibi olarak hayvanlara katkı sağlarlar. Günümüzde birçok papağan çeşitleri pet shoplarda satışa sunulur. Uçamayan papağan olarak bilinen kakapo papağan fiyatları aslında pek bulanabilen bir papağan türü değildir. Farklı özellikleri nedeniyle dünyada eşi benzeri olmayan kakapo papağan fiyatları konusunda bilgi almak için sitemizde yeterince bilgi bulunmaktadır. Uçamayan papağanlardan olup nesli tükenmek üzere olan bir papağan türüdür.

kakapo papağanı fiyatları

Tonton Kakapo Papağanı

Tonton ve oldukça şişman görünen kakapo papağanları sevimli halleriyle sahibine neşe dolu anlar yaşatır. Kakapo papağanı fiyatları için araştırma yapmak mümkündür. Dünya genelinde en uzun yaşayan kuş türü olan kakapo papağanları; geceleri neredeyse hiç uyumaz ve aktif olarak yaşarlar. Özel bir çiftleşme özelliğine sahiptirler. Bu özellikleri sebebiyle hayvan severlerin en çok tercih ettikleri papağan çeşididir. Yumuşacık ve incecik tüylere sahip olan kakapo papağanları sahiplerine her zaman bağlıdır.

Yetenekli Papağan Kakapo

Bin bir çeşit yeteneğe sahip olan kakapo papağanlarının koku alma sistemi oldukça gelişmiş durumdadır. Gece vakitlerinde aktif olan kakapo papağanları sese karşı duyarlı değildir. En dikkat çeken özellikleri ise uçamayan tek papağan türü olmalarıdır. Düzgün olan kanatlarını yalnızca yürürken çırparlar.

Doğal Ortamlara Kakapo Papağanı

Kakapo papağanı natürel olan ortamlarda çok uzun bir süre yaşar. Dişi ve erkek çeşitleri vardır. Yeşil ve sarımsı renk tonlarında olan kakapo papağanlarından dişi olanlarının tavrı daha agresiftir. Kakapo papağanlarının beslenme şekli oldukça pratik ve basittir. Taze yeşillikler, kuruyemişler ve meyvelerle beslenirler. Tuz, baharat gibi yiyecekler önerilmez. Bayat ve beklemiş gıdalar verildiğinde kakapo papağanı sağlıksız bir hale dönüşür. Dünyanın en şişman papağanı olarak bilinen kakapo papağanı; maksimum 4 kg ağırlığındadır.

60 ve 90 yıl arasında ömür geçirirler. Görsel olarak bakıldığında baykuşa benzerler. Erkek olan kakapo papağanı çiftleşme döneminde farklı sesler çıkararak dikkat çeker. Dış ortamlarda yaşayan kakapo papağanları ağaçlarda yetişen meyve çeşitlerinden beslenebilir. Ağaçlara çok hızlı bir şekilde tırmanma özellikleri vardır. Gagalarını seri olarak açıp kapamaları kişileri eğlendirir. Birçok değişik özelliğe sahip olan kakapo papağanları iri olmaları sebebiyle dikkat çeken bir papağan türüdür.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle