Muhabbet Kuşu

İngiliz Muhabbet Kuşu

İngiliz Muhabbet Kuşu

Ev ortamında bir hayvanın olması özellikle çocuklar için son derece yararlıdır. Çocukların merhamet duygusu kazanması hayvanlarının özellikleri sayesinde yaradılış haline gelir. Muhabbet kuşları bu anlamda son derece yararlıdır. Muhabbet kuşlarının bir türü olan İngiliz muhabbet kuşu İngiltere familyasına ait olan bir kuştur. Son derece sevimli ve ılımlı yönleri olduğu bilinir. İngiliz muhabbet kuşları özellikle çocukları çok sever. Rengârenk görünümleri ile özel bir dekor oluşturur. Sesleri tiz ve cıvıl cıvıldır.

İngiliz Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?

Yeşil, sarı ve mavi renkleri bulunan bu kuşlar farklı renklerde de olabilir. İngiliz kuşlarının bakımı kolaydır ve ayrıca konuşma özelliği de vardır. Ev ortamına çok kolay ısınan bu kuşlar sahiplerinin ellerine geldiği gibi omuz ve kafalarında da gezerler. Bu bakımdan sıcakkanlı ve samimi kuşlardır. Ülkemizde çok fazla İngiliz muhabbet kuşu vardır. İngiliz muhabbet kuşları çok hareketlidir ve kafesinin içindeki oyuncaklarla kendi kendilerine oynayabilir. Bu kuşların en önemli özelliği ise 12 kelimeye kadar konuşabilme özelliklerinin bulunmasıdır.

british budgie

İngiliz Muhabbet Kuşu Fiyatları

İngiliz muhabbet kuşları her ortama ayak uyduran bir yapıya sahiptir. Eve gelen misafirlerin bile onları sevmek istemesi durumunda parmaklarını ısırmayacaktır. İngiliz muhabbet kuşu fiyatları ise kuşun yavru ya da 6 aydan büyük olması durumuna göre değişim gösterir. Konuşmaya alıştırılmış olan İngiliz muhabbet kuşunun fiyatı da farklıdır. Yavru İngiliz muhabbet kuşları fiyatı 130 lira ile 150 lira arasındayken erişkin İngiliz muhabbet kuşlarının fiyatları 150 lira ile 250 lira arasındadır. Konuşan İngiliz muhabbet kuşlarının fiyatları ise 400 lirayı bulacaktır.

İngiliz muhabbet kuşlarının boyunlarındaki tüy yapısının farklı olması, kafalarının biraz daha büyük olması ve diğer türlerden farklı olması fiyatlarının daha yüksek olmasına sebep olur. Bunun yanı sıra İngiliz muhabbet kuşları daha sade bir yapıya sahiptir. Onlar taneli yem ile beslenir ve meyve dahi yiyebilir. Bu bakımdan ekstra bir ilgiye ihtiyaç duymazlar. Tek istedikleri sevilmek ve haftada 2 kere banyo yapmaktır. Bu kuşların kafeslerine balık kemiği koymak doğru bir davranış olacak bu sayede çok güzel bir oyuncağa sahip olacaklardır.

İngiliz Muhabbet Kuşu Fiyatları

İngiliz Muhabbet Kuşu Renkleri

Muhabbet kuşlarının tamamında özel bir renk cümbüşü vardır. Bazıları tek renkli olabilirken bazıları ise birçok rengi bir arada üzerinde bulundurur. İngiliz muhabbet kuşu renkleri yeşil, mavi ve sarıdır. Dişi ve erkek kuşun çiftleşmesine göre farklı renk tonlarına sahip olabilirler. Bu kuşların bir kısmına renklerine göre isim takılır.

Açık mavi, koyu mavi, sarı, açık sarı, koyu sarı, yeşil, açık yeşil, koyu yeşil, mavi sarı tonları gibi birçok renge sahiptir. İngiliz muhabbet kuşları kafeslerin içinde çok güzel görünen canlılardır. Küçük veya büyük kafes ayrımı yapmazlar ancak büyük kafeste çok daha rahat oynarlar. Bu nedenle onlara büyük kafes almak daha canlı ve aktif olmalarını sağlar.

İngiliz Muhabbet Kuşu Renkleri

İngiliz Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?

Kuşların tamamında cinsiyetlerini öğrenmek için cere renginden yararlanılır. Ancak yavru kuşların bazılarının cinsiyetleri 6 aylık olmadan anlaşılmayacaktır. Bir kuşun türünü anlamak da çok kolay değildir. İngiliz muhabbet kuşu nasıl anlaşılır, konusunda ise detaylı araştırma yapılmıştır.

İngiliz muhabbet kuşlarının diğer kuş tüylerine göre normalden daha büyük bir kafa yapısına sahiptir. Bu kuşların boyunlarındaki tüyler sanki erkek sakal yapısını andırır. Bunun yanı sıra İngiliz muhabbet kuşlarının tüyleri diğer kuşlara göre daha yumuşaktır. Bazen bu tüy gaga ve gözleri kapatırcasına uzundur. Aynı zamanda bu tüyler kuşların vücudunu çok kaplar ve daha şişman bir yapıda görünmelerini sağlar. Tüyleri gözlerini tam olarak kapladığı için gözleri içine gömük gibi görünür. İngiliz muhabbet kuşlarının ayakları, boyları ve göğüs kısımları genel olarak iridir.

İngiliz Muhabbet Kuşu Kaç Yıl Yaşar?

İngiliz Muhabbet Kuşu Kaç Yıl Yaşar?

İngiliz muhabbet kuşları fazla özverili bir bakıma ihtiyaç duymaz. Ancak sağlıklı olmaları için yaşadıkları alanın sıcaklığı önemlidir. 18 derecenin altında yaşamaları çok zordur. Bu bakımdan 18 ila 22 derece bir sıcaklığa sahip olan bir yerde beslenmeleri ve bakılmaları gerekir. Özellikle cereyanda ve rüzgârda kalmak bu kuşların yaşamlarını kaybetmelerine sebep olur. İngiliz muhabbet kuşu kaç yıl yaşar, sorusunu soruyorsanız bu kuşların ömrü 5 ile 7 yıl arasında değişir. İngiliz muhabbet kuşlarının ömürlerini sağlıklı şekilde geçirmesi için oda ısısına dikkat etmek ve kuyruklarını koparmamak gerekir. Aynı zamanda gagalarını törpülerken dikkat edilmelidir.

english budgie

İngiliz muhabbet kuşları bazı davranışlarına hayran kalınacak olan bir kuştur. Bu tavırlarından size kur yaptıklarını bile düşünmek mümkündür. Hareketleri çok sempatik olan bu kuşlara meyve yedirmek onları daha canlı ve sempatik hale getirir. Sahiplerini çok seven İngiliz muhabbet kuşları aynı zamanda konuklarına da özel bir ilgi gösterir. 12 kelimeye kadar konuşma özellikleri bulunan İngiliz muhabbet kuşları papağangiller familyasına ait olduklarından çok daha rahat ve tek heceli kelimeler söyleyebilecek kapasitededir. Neşeli ve aktif yapıları ile ev ortamında bambaşka bir enerji yakalanmasını sağlar.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle